Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2016., 18:34   #1
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Zamjena lijevog i desnog kanala

Daklem, Logitech x530 zvucnici u pitanju.
Radi layouta stola nezgodno je da glavni zvucnik bude desni, ako se koriste slusalice, kabel ide preko cijelog stola pa je tlaka.

E sad, stavio bi ga lijevo i invertao zvuk u windowsima, koji tu opciju naravno nemaju. Tako da softwareski sound invert otpada.
Sistem ima 3 TRS prikljucka, pala mi je ideja za M-M prikljucak u cincheve i jedan Z-Z prikljucak u cinch, tako bi samo okrenio crveni na bjelo i obrnuto i invertao zvuk. Al posto ima 3 prikljucka, jedan je front, drugi rear, treci je woofer il centar?

Kad vec nema kod nas za kupit . Al ako ga tko ima i da mu ne treba...dogovorimo se.

Druge ideje?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 18:48   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
goli konektori i lemilica?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2016., 19:19   #3
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Ja i lemilica 3 razlicita pojma. A nemogu i da znam, jer je desni zvucnik spojen na woofer sa nekim debelim 15 pinskim kabelom, pa prekrajat cijeli kabel je uzas.

Zato sam mislio ovo samo swapat input, cinilo mi se kao najjednostavnije. Naravno, gledam par shopova u ST, ima 3.5mm M-M u cinch, al nema Z-Z nigdje
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 22:22   #4
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
to se zove "reverse" u opcijama od zvucne pa dobro istrazi.
ako ti je maticna dosla sa nekim softwareom za zvucnu karticu koji vjerojatno nisi instalirao, moguce je da ces imati tu opciju. tocno se sjecam da sam to mogao podesavati uvijek prije u postavkama zvucne kartice.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 09:30   #5
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Vidis to je dobra ideja, bio sam imao instalirane drivere za zvuk al sam ih maknuo radi tone frustracija. Npr, igrao sam Eve Online, pustio winamp da nesto svira iz dosade, i svaki put kad bi opalio topovima, driveri bi stisali winamp i pojacali eve.
I sve tako, igrao sam se opcijama za prioritet zvuka i sve, al nisam nasao kako to izgasit, toliko me izivciralo da sam makao drivere i nastavio sa windows driverima. Sad imam obicaj igrat WoWs + winamp i ako opet pocne sa tim sranjima....anyway, vidis zasto bi isao na kablove
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 09:45   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Blejd, bumo ti mi sredili jedan kabel koji ti invertira zvuk pa ti poslali ko što smo i mikrofon

Solucija je krajnje jednostavna, treba ti produžni kabel, sastojci: 3.5mm muški, 3.5mm ženski, stereo audio kabel. I jedna žlica vegete.

Nemaš nikog u ST da ipak barata lemilicom? Čujem da Hawker ubija što se tiče PC-a i popratnih stvari. ()
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 09:55   #7
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Lol Destro. Ma ispizdio sam se jer u najvecim shopovima u gradu za te sitnice nadjem samo LINKY, max sta ima je zenski 3.5mm, al cincheva nigdje. Da tenk kupujem lakse bi nasao.

Meni je izgledalo MM + ZZ kao moguca solucija. Iako radi i Muski 3.5mm i 2 zenska cincha + zenski 3.5mm i 2 musha cincha, sve to za 3 para kablova (3 inputa jelda). Al da to nema za kupit me cudi vise nego ista, pa ne radim hadron collider jeboga on.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 10:12   #8
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Kod tebe je problem što svi zvučnici osim desnog imaju normalni kompozitni konektor (činč, cinch, sinč vatever), a ovaj desni ima d-sub.

Da i postoji eksterni adapter koji ti mijenja front L s front R, naprijed bi na slušalicama dobio inverzni zvuk. To bi se isto dogodilo da zamijeniš unutar subwoofera žice. Zato bi trebalo otvoriti ovaj desni zvučnik i unutra izvuć žicu van koja bi išla prema lijevom i iz lijevog na desnu.....

Ukratko, tvoja najjednostavnija solucija iz moje perspektive je kupiti produžni za slušalice, uzmeš metara koliko ti treba i provučeš ga okolo-naokolo do željene pozicije. Ništa drugo nema prevelikog smisla i košta previše radnih sati.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 10:30   #9
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Isuse koja patnja oko zamjene kanala...

Imas 3 komada 3.5mm stereo "bananica" koje prikljucujes na zvucnu od mbo ili posebnu zvucnu. Dakle od te 3 samo moras vidjeti koja je FRONT R/L i onda:

U front out iz zvucne na kompu stavljas ovo:

http://www.chipoteka.hr/artikl/12324...ueline-polybag

Na chinceve kacis ovo:

http://www.chipoteka.hr/artikl/12007...22940b-blister

Pa onda trebas adapter da spojis svoj FRONT 3.5mm sa tim istim krajem:

http://www.chipoteka.hr/artikl/12007...22950m-blister

I tu na kraju prikopcas svoj FRONT R/L koji ide sa logija x530.

Ako je 5.1 onda sve ovo x 2 i isto napravis i za REAR R/L

Sta ce bit ljevo a sta desno odredjujes na adapteru sa chincevima. 80kn trosak ako je zamjena oba kanala tj. front i rear, sto nema u chipoteci sve to mos nac u skoro svakom elektroshopu.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 10:58   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Vidiš, ja odmah skočio na zvučnike. Na zamjenu na strani računala (3.5mm jackovi) nisam niti obraćao pažnju zbog toga jer će mu onda slušalice biti kontra.

Onda uz to može kupiti odmah i Y kabel prije nego zamijeni zvučničke kanale, na jednu stranu nakalemi ovu grdosiju od adaptera i kablova, na drugu stranu Y stavi produžni 3.5mm za slušalice i onda je riješio oba problema.

Al će mu lijepo izgledati taj bundle kablova... nek se radije okani tih gluposti.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2016., 11:07   #11
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
nisam niti obraćao pažnju zbog toga jer će mu onda slušalice biti kontra.
Pa neka su, nebitno... kako ce usi znati sta je trebalo cijuknuti ljevo a sta desno ? Jedno ako ide testirati u windozama pa kad stisne ljevi zvucnik na panelu a svira mu desni no kod slusanja glazbe iliti bilo cega geografska pozicija kanala je sasvim nebitna, glavno da je stereo.

Tak mu svejedno oce bubanj cut na desno a chinele na ljevo uho, glavno da to cuje stereo
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 12:37   #12
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa neka su, nebitno... kako ce usi znati sta je trebalo cijuknuti ljevo a sta desno ? Jedno ako ide testirati u windozama pa kad stisne ljevi zvucnik na panelu a svira mu desni no kod slusanja glazbe iliti bilo cega geografska pozicija kanala je sasvim nebitna, glavno da je stereo.

Tak mu svejedno oce bubanj cut na desno a chinele na ljevo uho, glavno da to cuje stereo
Uhh, nisi ni svjestan koliko je to vazno kod igranja, a i kod glazbe. Pa to i jeste razlog radi kojeg se ovo sve radi, jer da nije, samo bi razmjestio zvucnike i ostavio kako jeste bez invertiranja kanala, zar ne?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 12:48   #13
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Pa da, to je jedna od solucija. Y kabel za slusalice posebno. Majku im njihovu, zasto su morali stavit da je FR zvucnik glavni i zamjena strana je gotovo nemoguca.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 13:45   #14
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa neka su, nebitno... kako ce usi znati sta je trebalo cijuknuti ljevo a sta desno ? Jedno ako ide testirati u windozama pa kad stisne ljevi zvucnik na panelu a svira mu desni no kod slusanja glazbe iliti bilo cega geografska pozicija kanala je sasvim nebitna, glavno da je stereo.

Tak mu svejedno oce bubanj cut na desno a chinele na ljevo uho, glavno da to cuje stereo
Vjerovao ili ne, ako čak i zanemarimo igre i filmove, uzmemo samo stereo glazbu za primjer, itekako je faktor na koje uho se koji zvuk pušta. Mozak čudno radi, ali nije isto puštao dva zvuka na L+D ili D+L.

Ovdje možeš početi: wiki
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 18:14   #15
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Vidis to je dobra ideja, bio sam imao instalirane drivere za zvuk al sam ih maknuo radi tone frustracija. Npr, igrao sam Eve Online, pustio winamp da nesto svira iz dosade, i svaki put kad bi opalio topovima, driveri bi stisali winamp i pojacali eve.
I sve tako, igrao sam se opcijama za prioritet zvuka i sve, al nisam nasao kako to izgasit, toliko me izivciralo da sam makao drivere i nastavio sa windows driverima. Sad imam obicaj igrat WoWs + winamp i ako opet pocne sa tim sranjima....anyway, vidis zasto bi isao na kablove
prvo, rijesi se winampa. drugo, u samim windowsima imam podesavanje glasnoce za svaki aktivni player.
instaliraj software za zvucnu i gotovo.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa neka su, nebitno... kako ce usi znati sta je trebalo cijuknuti ljevo a sta desno ? Jedno ako ide testirati u windozama pa kad stisne ljevi zvucnik na panelu a svira mu desni no kod slusanja glazbe iliti bilo cega geografska pozicija kanala je sasvim nebitna, glavno da je stereo.

Tak mu svejedno oce bubanj cut na desno a chinele na ljevo uho, glavno da to cuje stereo
ne znam jel bi se smijao ili plakao na ovaj post
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 20:45   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš si našao bubanj kao primjer koji je jedini instrument "raširen" između dva kanala
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 20:46   #17
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Necu se rijesit winampa je to nije rijesenje. Nije winamp kriv jer su driveri glupi i non stop rebalansiraju zvuk izmedju foreground i background aplikacije. To je i razlog sta ih ne koristim.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 21:04   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa dobro ajd... priznajem kod igranja moze biti situacije da vas netko ubija s desne a rafal je s ljeve jel no kako se ne igram uopce nisam o tome ni razmisljao.

No sad sto se tice slusanja glazbe, ja slusalice mogu okretati na obje strane. Neutralne su sto se tice polozaja na glavi i zbilja "ne vidim" apsolutno nikakvu razliku kako god ih obrnio...

Ako samo razmjesti zvucnike bez ikakvih dodatnih zica slusalice ce biti kontra.

Ako razmjesti zvucnike i obrne kanale sa zicama u windowsima kada stisne ljevo na panelu zvuk ce biti na desnoj slusalici i na desnom fizickom zvucniku na stolu koji nosi/ima oznalu ljevi zvucnik. Znaci tako je sasvim ispravno.

Ako razmjesti zvucnike i obrne kanale sa zicama i spoji dodatno jos Y kabel na moju shemu dobit ce obrnute slusalice naspram fizicki razmjestenih zvucnika jer slusalice nisu fizicki obrtane nikud, dakle ubacivanje Y konektora je nepotrebno.

Ja imam spojeno 4.0 sistem. 2 Front i 2 Rear i sad Front ide direktno na slusalice, Rear mi ide na pojacalo pa na zvucnike, ako obrnem tj. zamjenim da slusalice idu ne Rear i pojacalo na Front isti djavo, sad cete mi rec da uho i mozak razlikuju sta je Front a sta Rear jos ?

U svim playerima ako nesto gledam ili slusam je postimano 2.0 i zvuk uredno ide na oba izlaza, kako sta ne trebam iskljucim ( pojacalo/slusalice) i sve ok.

Dobro, mozda sam ja i nagluh lagano ali zbilja kod slusanja glazbe mom uhu je svejedno sta se dere ljevo a sta desno...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 21:22   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Bemti led, ja kad poslušam neku stvar na obrnuto doživim mikro-srčani, reko kako sad zvuk s druge strane, AMAŠTA?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 21:40   #20
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
hahhaha

evo sad sam si pustio Lee Marrow - Sayonara i na pocetku pjeme onaj ooooooo... ooooo... pocinje na desnoj slusalici pa prebaci na ljevu, ako obrnem pocne na ljevoj i ode na desnu Pa isto mi je
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 22:24   #21
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ti zapravo zelis reci da je najbolje imati mono zvuk. :lol:
pa jesi ti ikad gledao film recimo... pa igre.... pa video spotovi...

zasto uopce pises u temi kad si potpuno neupucen i nebitno ti je kako slusas.

zasto uopce imas 4.0 sistem? ti znas uopce kako on funkcionira? brkas pojmove lijevi dasni kanal, i porednji straznji, koji su ti btw, "paralelni" da se tako izrazim..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 22:32   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
4.0 ne postoji kao pojam, postoji kvadrofonija, a to nije ovo što ti imaš ni što vrlo vjerovatno itko ima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 22:59   #23
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
4.0 ne postoji kao pojam, postoji kvadrofonija
Da, bas tako imam spojeno i sve stima, gdje god se slusa bilo slusalice ili zvucnici zvuk je identican.













@Gabre

Kakve veze ima mono zvuk sa obrnutim kanalima ? Pa jesi upuceniji mozda ali obrnuti stereo zvuk i mono zvuk nemaju apsolutno nikakve veze jedno sa drugim.
Sta mu ti ko prekaljeni HiFi strucnjak sa IQ 215 nisi nasao rjesenje kako da fizicki zamjeni kanale bez lemljenja zica itd.. ? Tko mu je nasao rjesenje ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 23:17   #24
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja sam mu nasao rjesenje samo sto ne citas, a to sto on jos nije probao, njegov problem.

a ovo sto ti imas kod sebe je potpuno nebitno za ovu pricu.
uopce ne kuzim zasto bi neko "kvadrofoniju" koristio danas u doba pravog surround zvuka gdje svaka igra i film dolaze u nekom obliku surround zvuka.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 23:34   #25
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ja sam mu nasao rjesenje samo sto ne citas, a to sto on jos nije probao, njegov problem.
Citam ja citam pomno sve... to sto si mu predlozio ako ima opcija "reverse" u driverima od zvucne nije rjesenje, je samo za zvucnike ! Sta ce sa slusalicama raditi kada mu reverse obrne kanale ?
Obrniti slusalice na glavi ?

Jel kuzis ti uopce da ako napravi reverse da mora fizicki zvucnike premjestiti ? Slusalice ne mora po tvome i kako ce ih obrnuti uopce ?

Dakle mene pljujes za obrtanje stereo kanala i sta se prtljam gdje mi nije mjesto a ti mu predlazes da napravi reverse i onda da na slusalice slusa obrnuti stereo ?

Da citas ti sa razumjevanjem neki problem onda ovo nebi bila totalna satira sa tvoje strane.

Citiraj:
Ako razmjesti zvucnike i obrne kanale sa zicama u windowsima kada stisne ljevo na panelu zvuk ce biti na desnoj slusalici i
na desnom fizickom zvucniku na stolu koji nosi/ima oznalu ljevi zvucnik. Znaci tako je sasvim ispravno.
Od ovoga ispravnije nemoze biti, moze samo biti da mu svira desna slusalica i ljevo fizicko razmjesteni zvucnik ( sa oznakom Desni )
sto bi znacilo da ako su zvucnici razmaknuti kada ih slusa neke tonove ce cuti sa ljeve strane stola a kad nabije slusalice to isto ce cuti sa
desne strane ako napravi reverse u driverima ili ubaci Y konektor na onu moju shemu.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 21.01.2016. u 23:50.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 00:02   #26
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dva klika i imas normalni stereo za slusalice, a za zvucnike dva klika za revers.
Stvarno problem
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 00:16   #27
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
jel možeš naručit s ebaya taj logitech adapter?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...dapter&_sop=15
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2016., 00:24   #28
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
E tu se slazem u potpunosti.

Da ako mu odgovara tako da stalno pamti gdje je "ostavio" zvucnike ili slusalice i ako mu ne smeta vise puta dnevno kliktati u ovisnosti o potrebama.

Bude se pogubio gdje je sta nakon par dana kada prestane misliti na to...

Ja imam 3 zvucne u kompu i kada bi to moro kliktati mislim da bi izludio.
XFi za opcenitu namjenu, gledanja youtube ili filmova na kompu, integrirana sa mbo za dvb-t karticu koja vrti tv na drugom monitoru i preko hdmi za LCD TV ako zeni pustam fimove.

Sve automatika, cim se tv prebaci na hdmi izvor zvuk dolazi sa playera kojim joj pustam filmove, ja u windowsima i dalje imam svoj zvuk itd...

edit:

@Gabre

Mozda moze i da ne klikce uopce oko reverse opcije u driverima. Ako ce slusati glazbu/gledat film recimo u Potplayeru ima opcija swap stereo channels.
Za zvucnike ostavi ukljuceno reverse a kad slusa na sluske Sift + T mada onda ce mu ostati sve naopako iz preglednika na slusalice sto slusa nevalja nikako... kliktat ili slusati naopacke neke stvari.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 22.01.2016. u 01:05.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na