Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2013., 18:23   #2431
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
ma kojem loadu , idle je
usput imam i skeptično pitanje koji je to procesor koji ima hladniju jezgru od okoline

netko je pobrkao fiziku-mehaniku fluida i forsirani propagandni program
to je nemoguće dobiti klasičnim hlađenjem
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 18:52   #2432
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Moguće je da program krivo očitava CPU temperaturu ili je senzor procesora u banani (ne bi bilo prvi put).

Šta se tiče grafe:
1. nek vidi temperature drugim programom
2. da li je heatsink coolera mlak na dodir (moguće je da senzor GPU-a ne valja)
3. možda tvornički hladnjak nema dobar kontakt (još uvik ne znam je koji je model u pitanju) pa nek nosi u dućan da pogledaju (stavka - jamstvo)

BTW Ako te odjebu u dućanu, a pogleda si točku 2., reci da ti baca artefakte (pucanje tekstura) po ekranu dok igraš, jer temp. su kriminal za idle (osim ako nije pasivna - nisi napisa ima li ventilator na sebi)


Ovo se zovu temperature
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 25.11.2013. u 19:03. Razlog: BTW
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 19:44   #2433
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P
-->
brzi picek temp je u loadu kao sta je vec rekao turbo fan...
VTX Radeon HD 4850 1 GB GDDR5---> sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P

Zadnje izmijenjeno od: markoIRE. 25.11.2013. u 19:50.
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 20:32   #2434
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P
ma kud oš bolje temperature ?
dok te ne opeče dodir s coolerom sve je OK

dok si ti okinuo screen s temperaturama, load je davno prošao
-->
Citiraj:
Autor markoIRE Pregled postova
brzi picek temp je u loadu kao sta je vec rekao turbo fan...
VTX Radeon HD 4850 1 GB GDDR5---> sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P
ma kud oš bolje temperature ?
dok te ne opeče dodir s coolerom sve je OK

dok si ti okinuo screen s temperaturama, load je davno prošao
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 21:24   #2435
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P
Pretpostavljam da je to ova grafa http://www.vtx3d.com/products_features.asp?id=104
Ako je - to je Arctic Cooling Accelero L2 Pro hladnjak (ne proizvodi se više) i solidan je u usporedbi s ostalima na HD4XXX serijama (doduše nisam ga ima/testira osobno).

Ja bi osobno testira besplatnim Furmarkom (sad će ekipa drvljem i kamenjem ) koji ti prikazuje temperature i vidi kolika je max. temp., kad se približi nekih cca 75c gasi furmark. Ako ne dođe do 75c nemaš brige.
Da - Furmark dere kartulje, ali je i odličan pokazatelj termalne učinkovitosti hlađenja na grafičkoj, odnosno neučinkovitosti istog.

Uz ove temperature vani (doduše ne znam koja ti je temperatura u sobi) i taj L2 (pod pretpostavkom da je ovo gori tvoja grafa) to bi tribalo bit niže od ovih tvojih na screen shotu (bez obzira šta je na load) - čekaj da ti dođe lito

BTW U mene je cca 15c u sobi - tako držim ženu podalje

Također imam još par rješenja u rukavu, ali trenutno pokušavam nać slike svoje bivše Powercolor HD4830 tu na forumu da ti dočaram litnje Furmark izdanje kad mi je u sobi bilo cca 33c

Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
ma kud oš bolje temperature ?..
..... dok si ti okinuo screen s temperaturama, load je davno prošao
Ako je čak i istina, onda je to malo kontradiktorno s obzirom da je tada load temp. zapravo još veća od one na screen shotu

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Drage kolege forumaši ima li netko među vama ovu SAPPHIRE HD6850 da malo "ožeže" furmarkom po njoj ovih dana.
Jučer sam palija Furmark na HD4830 i max temp je bila 61C (doduše nekih 10-tak min., ali okvirno ide do te temperature).


Danas palim ponovo Furmark na ovu novu HD6850 i poleti odma na 71C (a nakon 33min. dođe do 74C).


Obje su mjerene na stock vrijednostima i s istim parametrima u testu.
Danas jest sparno za poludit ali nisam baš očekiva 74C.
Cooler je dobro sjeo i razmaza pastu, te se ne mrda, a pogledom uz žarulju ne vidim lufta između njega i GPU-a.

Da znam - GPU ne prelazi 80C i Furmark je zadnje smeće i "na živce optereće" , ali smilujte se i probajte bacit pokoji test, jer ću inače morat vratit stock kuler i ponovo mjerit.
Thx in advance &
Iz HD6850 teme - bolje da zanemariš ostatak iz te teme jer je bilo i pobrisanih postova
Ne sugeriram da minjaš išta (stavljaš drugi cooler) sam, ako se ne razumiš a i grafa ti je još pod jamstvom, već ti samo dočaravam s 1. slike koliko je ponekad dobro imat aftermarket hlađenje (Scythe Musashi u mom slučaju) pogotovo liti na 30tak i kusur stupnjeva u sobi, sa Zalmanon VF700-Cu je to bilo nekakvih 75c, ali nažalost nemam te slike trenutno.
-->
Citiraj:
Autor markoIRE Pregled postova
brzi picek temp je u loadu kao sta je vec rekao turbo fan...
VTX Radeon HD 4850 1 GB GDDR5---> sad sam valjda sve naveo :P ... i ima ventilator na sebi...
Drvoje, heatsink coolera je mlak na dodir... mozes mi preporucit koji drugi program za temp?
kod tebe je zima :P
Pretpostavljam da je to ova grafa http://www.vtx3d.com/products_features.asp?id=104
Ako je - to je Arctic Cooling Accelero L2 Pro hladnjak (ne proizvodi se više) i solidan je u usporedbi s ostalima na HD4XXX serijama (doduše nisam ga ima/testira osobno).

Ja bi osobno testira besplatnim Furmarkom (sad će ekipa drvljem i kamenjem ) koji ti prikazuje temperature i vidi kolika je max. temp., kad se približi nekih cca 75c gasi furmark. Ako ne dođe do 75c nemaš brige.
Da - Furmark dere kartulje, ali je i odličan pokazatelj termalne učinkovitosti hlađenja na grafičkoj, odnosno neučinkovitosti istog.

Uz ove temperature vani (doduše ne znam koja ti je temperatura u sobi) i taj L2 (pod pretpostavkom da je ovo gori tvoja grafa) to bi tribalo bit niže od ovih tvojih na screen shotu (bez obzira šta je na load) - čekaj da ti dođe lito

BTW U mene je cca 15c u sobi - tako držim ženu podalje

Također imam još par rješenja u rukavu, ali trenutno pokušavam nać slike svoje bivše Powercolor HD4830 tu na forumu da ti dočaram litnje Furmark izdanje kad mi je u sobi bilo cca 33c

Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
ma kud oš bolje temperature ?..
..... dok si ti okinuo screen s temperaturama, load je davno prošao
Ako je čak i istina, onda je to malo kontradiktorno s obzirom da je tada load temp. zapravo još veća od one na screen shotu

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Drage kolege forumaši ima li netko među vama ovu SAPPHIRE HD6850 da malo "ožeže" furmarkom po njoj ovih dana.
Jučer sam palija Furmark na HD4830 i max temp je bila 61C (doduše nekih 10-tak min., ali okvirno ide do te temperature).


Danas palim ponovo Furmark na ovu novu HD6850 i poleti odma na 71C (a nakon 33min. dođe do 74C).


Obje su mjerene na stock vrijednostima i s istim parametrima u testu.
Danas jest sparno za poludit ali nisam baš očekiva 74C.
Cooler je dobro sjeo i razmaza pastu, te se ne mrda, a pogledom uz žarulju ne vidim lufta između njega i GPU-a.

Da znam - GPU ne prelazi 80C i Furmark je zadnje smeće i "na živce optereće" , ali smilujte se i probajte bacit pokoji test, jer ću inače morat vratit stock kuler i ponovo mjerit.
Thx in advance &
Iz HD6850 teme - bolje da zanemariš ostatak iz te teme jer je bilo i pobrisanih postova
Ne sugeriram da minjaš išta (stavljaš drugi cooler) sam, ako se ne razumiš a i grafa ti je još pod jamstvom, već ti samo dočaravam s 1. slike koliko je ponekad dobro imat aftermarket hlađenje (Scythe Musashi u mom slučaju) pogotovo liti na 30tak i kusur stupnjeva u sobi, sa Zalmanon VF700-Cu je to bilo nekakvih 75c, ali nažalost nemam te slike trenutno.
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 25.11.2013. u 21:47. Razlog: Dodane slike
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 21:50   #2436
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Tocno je ta graficka
Sobna temp. mi je 20 C... ti u jakni sjedis u sobi
evo sada sam igrao igricu i ovako se temp. krece:

Zadnje izmijenjeno od: markoIRE. 02.12.2013. u 23:23.
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 22:09   #2437
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Prvo - instaliraj Speedfan jer on ima krivulju pa može točno pokazat temperature za vrime igranja (to je Aida u tebe pretpostavljam pa se GPU temp. smanji dok ti izađeš iz igre/benchmarka i pogledaš na desktopu).

Drugo - nisi napisa kojom si igrom testira ni koliko dugo (ne opterećuje svaka igra jednako grafu).

Treće - oderi Furmark pa si miran (bar u pogledu usporedbi s drugim temperaturama HD4850 serije na internetu).

BTW u piđami sam, bolje da ne znaš di radim - posa mi je skoro ko poštaru na motoru, di ti organizam ili ojača ili propadne
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 22:43   #2438
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Igrao sam WOT (world of tanks)
evo opteretio sam graficku i evo rezltata prije/poslije:
Također temp i dalje raste pa sam tu stao...

onda si dobrog metabolizma

Zadnje izmijenjeno od: markoIRE. 02.12.2013. u 23:23.
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 23:11   #2439
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ostaje ti još zadnje rješenje - probaj na netu nać neke testove baš te kartice (ako ne bude proizvođača VTX, može bilo koja druga s tim hladnjakom AC L2 Pro) pa usporedi temperature.

Ako ne nađeš traži HD4850/HD4830 testove sa Zalman VF700 coolerima koji su se isto ugrađivali tvornički na te kartice.
http://www.zalman.co.kr/global/produ...p?search=vf700

VF700 se ne vrti se na 4300rpm ko ovaj L2 Pro, ima solidne performanse i rabljeni ne bi triba doć više od 50-tak kuna, jednostavan je za instalaciju.
Meni je bija preporod po pitanju buke i temperatura u odnosu na ovo govno


Inače ako imaš naljepnice sa stražnje strane grafe na vijcima - gubiš jamstvo.

Jeftinija alternativa je da taj vent na L2 zaminiš s nekim većim, makneš tu plastiku i na metal plastičnim vezicama pričvrstiš neki bolji 92/100mm vent.

Meni se čini da taj kuler baš i ne nasjeda najbolje na tvoju grafu.

Zalman VF900 je također dobra alternativa ako ga nađeš (npr. na Njušci isto cca 50tak kn.)
http://www.zalman.com/global/product...p?search=vf900
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 25.11.2013. u 23:17. Razlog: VF900
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 09:35   #2440
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Gledao sam po netu i sve takve GPU kartice se krecu tom temperaturom ali da je ok ako dolazi do 90 C (to sam procito), i u vecini slucajeva kazu da se zamjeni stock cooler, moje je L2 ali probat cu sa zelmanom kad ga nadem, pa cemo vidjet... ali prvo cu cekat da mi istekne garancija, ovako mi se temperature krecu do 75-80 C...i puno hvala na informacijama
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 20:46   #2441
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ma nema problema, ionako sam ima gotovo istu karticu (Powercolor i VTX imaju istog vlasnika - TUL Corp.) i skoro jednak problem.

U mene je VF700-Cu LED (bakreno izdanje s bling bling ledicama ) već bija kupljen 2-3 godine prije nabavke HD4830, i hladija je uspješno "nEvidiju" 7900GS. Prodajom 7900GS i kupovinom rabljene Powercolorke samo je prominija "stanište"

Tek sad vidim iz par testova kako je HD4830 serija hladnija (cca 10-tak stupnjeva u prosjeku) od HD4850 - mislija sam da je to sve isti dreq.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 22:25   #2442
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Samo da se nadovežem, temperature tih kartica su brutalne, stock cooleri su katastrofa na njima i uvijek idu pri punom opterecenju na 85-90 stupnjeva. Posto ja u svom kompu imam vodeno kupio sam davno ek full cover blok. Kartica s tim radi odlicno i nema zujanja coolera, ali nevjerojatno je to sto kad su u full pogonu Q6600 i kartica, ugriju vodu na 40 stupnjeva :-)
A sami sustav mi ima oko 3 litre i hladnjak sa dva 12 cm ventilatora.
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:08   #2443
rocket2345
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor markoIRE Pregled postova
Gledao sam po netu i sve takve GPU kartice se krecu tom temperaturom ali da je ok ako dolazi do 90 C (to sam procito), i u vecini slucajeva kazu da se zamjeni stock cooler, moje je L2 ali probat cu sa zelmanom kad ga nadem, pa cemo vidjet... ali prvo cu cekat da mi istekne garancija, ovako mi se temperature krecu do 75-80 C...i puno hvala na informacijama
ima i bolje i jeftinije rješenje od tog zalmana, ukoliko nije naljepnica za garanciju preko vijaka od venta. Makni taj stock vent i preko ovog cijelog pasivca stavi 12 cm vent, i pritegni ga pomoću vezica. Ako neće ići 12cm, onda 10cm. Uštekaj ga u molex na 12V i neka tako ostane. Ukoliko će ti biti prebučan, onda ga stavi na 5V.

U najmanju ruku imat ćeš 10 celzija manje u idleu, a u loadu da i ne govorim. Stock ventovi na 4850 i 4870 serijama su koma i uopće ne hlade.

Slično sam ja napravio na 4870, i sad mi je idle 40 naprema ondašnjih 55, a furmarkom nije prošlo iznad 76.
rocket2345 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:09   #2444
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Sapphire HD 4850 Dual slot, e to je uredan hladnjak za tu grafičku, kod mene je nedavno bio jedan primjerak, idle manje od 45 stupnjeva load nije vidjela preko 70 stupnjeva. I k tome vrlo tih.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:40   #2445
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
...Jeftinija alternativa je da taj vent na L2 zaminiš s nekim većim, makneš tu plastiku i na metal plastičnim vezicama pričvrstiš neki bolji 92/100mm vent...
Citiraj:
Autor rocket2345 Pregled postova
ima i bolje i jeftinije rješenje od tog zalmana, ukoliko nije naljepnica za garanciju preko vijaka od venta. Makni taj stock vent i preko ovog cijelog pasivca stavi 12 cm vent, i pritegni ga pomoću vezica. Ako neće ići 12cm, onda 10cm. Uštekaj ga u molex na 12V i neka tako ostane. Ukoliko će ti biti prebučan, onda ga stavi na 5V.

U najmanju ruku imat ćeš 10 celzija manje u idleu, a u loadu da i ne govorim. Stock ventovi na 4850 i 4870 serijama su koma i uopće ne hlade.

Slično sam ja napravio na 4870, i sad mi je idle 40 naprema ondašnjih 55, a furmarkom nije prošlo iznad 76.


Inače FYI stock ventovi na HD4850 su single slot turbinski i još su gori od ovog (ovo je Arctic Cooling L2 Pro na njegovom, a ugrađivali su se tvornički i spomenuti Zalman VF700, te ZEROtherm derivat istoga ali s heatpajpom)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 11:51   #2446
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Nema naljepnice na vijcima...
gledao sam si ovakav neki gladnjak.. posto su ovi stock hladnjaci imaju po meni premala krilca za hlađenje... sto kazete?
Dimensions: 115(L) x 92(W) x 30(H) mm
Bearing Type: 1 ball
Rated voltage: 12 V DC
Rated Current: 0.18Amp (MAX)
Air Flow : 22.8 CFM
Speed : 2800RPM ±10%
Noise: 17dB ±10%

Zadnje izmijenjeno od: markoIRE. 02.12.2013. u 23:23.
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:15   #2447
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Jako lose, listici su kao od papira a vent mi je doslovce eksplodirao nakon mjesec-dva. Jedva je hladilo x1600pro...
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:25   #2448
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Bolje ajde na sigurnije rješenje tipa Zalman VF700 za 50kn u ZG-u, ako već nemaš neki drugi vent pri ruci (92/100mm) da ga isprobaš sa onim vezicama plastičnim ("riblja kost).

http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/hl...-oglas-8929250
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:49   #2449
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Gledao sam i zalman vf 830 koji isto paše na ovu moju GPU... koja je bolja?
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:56   #2450
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja bi iša na VF830 - nešto veća površina heatsinka i 2 toplovodne cijevi.

Nemoj samo zaboravit neku pastu stavit kad budeš skinija L2 sa grafičke, dakle malo acetona/rakijetine + vata za skinit pastu + nova pasta + novi cooler, i bez jakog pritezanja, te obavezno testiranje da vidiš je li sve dobro sjelo.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:59   #2451
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
oke, jer našao sam zalmana VF700 AlCu ali nema takvu toplotnu provodljivost kao sa samim Cu... tako da cu ic VF 830... naravno da cu pazit... bas sam jucer termopastu kupio da je imam za svaki slucaj ... za koji dan cu je kupit 830 pa javim rezultate
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:05   #2452
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
A što fali L2?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:11   #2453
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Pogledaj mu na prethodnoj stranici temperature (a zima je) uz RPM na cca 4300, barem po screen shotu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:20   #2454
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Nešto tu kod njega ne štima.
Ili mu senzori krivo pokazuju temperaturu ili mu je grafa u klincu ili hladnjak dobro ne leži ili su u šumi.

Pogledaj tu:
http://www.silentpcreview.com/forums...ic.php?t=57589
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:28   #2455
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja sam odma gore u postovima i napisa da možda nije dobro sjelo tvornički ili da senzori ne pokazuju kako triba (jer je heatsink mlak na dodir - ako ga je "ispipava" dok je grafa bila u full loadu).

Na AC stranicama nema više opisa jer je L2 Pro EOL, ali po testovima sad vidim da je max ventilatora cca 2000rpm a u Speedfanu mu je cca 4300RPM.

Može naravno i sam vidit, rastavit, i vidit otisak paste ili probat malo ispolirat aluminijsku bazu.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 22:15   #2456
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Može naravno i sam vidit, rastavit, i vidit otisak paste ili probat malo ispolirat aluminijsku bazu.
Kad ju rastavim pogledat cu, pa cu vidit jel dobar ili nije

Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Jako lose, listici su kao od papira a vent mi je doslovce eksplodirao nakon mjesec-dva. Jedva je hladilo x1600pro...
Hvala na informacijama
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 22:40   #2457
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ajd da te pitam, onako subjektivno, vidim da imaš par ventova uštekanih pa ih usporedi na osjećaj - nemoj na dodir
Ako se taj vent na L2 zbilja okriće na 4300rpm mora bit jako glasan. Otvori bočnu stranicu, pa pogledaj prvo u idleu pa onda u loadu koliko se on zapravo ubrza/poveća buku - onako odoka?

Vidim da buku ne komentiraš - a ja sam iskusija nažalost buku ventova (raznih dimenzija) kad se vrte priko 2500-3000rpm, a nisam noise freak.

Naravno nismo svi isti - buka grada, gejmanje sa slušalicama, komp na podu ili stolu itd...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 12:56   #2458
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Sto se tice buke, normalno se cuje kada je u idleu a kada je u loadu onda se dere ko lud.. odnoso vrti se na max rpm... ni nemoram otvarat stranicu i ovako se cuje jako hehe

Također sam ono žbunje od kablova sredio, pa su mi i temp. pale, npr. maticna ploca sa 37 na 32 C, a i temp. CPU je isto tako pala, ali graficka je za stupanj, tako da moram nju jos rijesit..
markoIRE je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 13:11   #2459
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Daj ti stavi screenshrotove od GPU-Z.

Nešto tebi tu nije kako bi trebalo biti.
Taj ventilator sa L2 Pro se uopće nebi smio čuti, čak niti na max okretajima.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 21:20   #2460
markoIRE
Registered User
Moj komp
 
markoIRE's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Evo:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.gif‎
Views:	210
Size:	24.5 kB
ID:	12667   Click image for larger version

Name:	2.gif‎
Views:	209
Size:	17.6 kB
ID:	12668  
markoIRE je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na