Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2010., 12:58   #541
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
za pocetak nebi bilo lose naucit slikat van auto moda, tj ispucat bar par tisuca slika da uopce skuzis o cem se tu radi ili sto zelis (slikat)... u suprotnom rezultat ti nece biti nista bolje nego sa kitom... te sigme variraju od primjerka do primjerka... a upravo o toj 50-150 se raspitujem vec jako dugo, uglavnom moraju se dobro istestirat prije kupnje.... poradi oštrine, tocnosti fokusiranja itd. sto sa 1dnevnim iskustvom sigurno neces znat... no, tvoja lova
Ma daj

Neću ga sad kupovat,za cca mjesec i pol dana...za 700 eura ga imam.

Skužim ja aparat u tjedan-dva,nisam baš toliki tudum.Samo se prvi put susrećem s svim tim opcijama,a znam dosta o njima.Kad bi se uhvatio,kad bi imao vremena...Mislim da malo pretjeruješ s par tisuća fotki

Stric mi se bavi fotografijom (profesionalno),ima tu opremu bolesno skupu pa ću na instrukcije.Sad gledam koji objektiv da uzmem,jer ovaj kit je kita
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:10   #542
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bok ekipa!

Jedan momak iz kvarta ima viška para i pitao me kaj da uzme. Poslal sam ga tu da čita, ali je zbunjen. Pa znam da je u neku ruku offtopic (nije DSLR), ali me zanima kaj mislite o ovom ovdje?
Sony Cyber-Shot DSC-R1
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscr1/
Odnosno, kaj je sad aktualno tog tipa?
R1 je stari aparat, iako je još dosta dobar.
Nažalost tako sličnog više nema jer izgleda da nije isplativo (ne prodaju se objektivi ).

Neloša alternativa bi bio Panasonic GH1 + 14-140mm s tim da uvik imaš opciju stavljanja boljeg objektiva koju kod R1 nemaš (iako je njegov Carl Zeiss odličan i svjetlosno jak).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:34   #543
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
hvala svima na odgovorima ,nekako sam bliže da kupim npr. Sony DSCHX1 nego DSLR, pa objektivi,pa...

koji još da pogledam od digitalaca sa cca. 10 mega i dobrim optičkim zumom, vidio sam neki pentaxov model sa mislim 26 optičkim?
Okani se tih mega-super-ultra-zoomova i ako želiš kvalitetu kupi Panasonic LX3, je zoom ni 3x al baš zato i je dobar, veliki senzor za jednog kompkta plus brz(F2-2,8) i kvalitetan objektiv.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:38   #544
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
R1 je stari aparat, iako je još dosta dobar.
Nažalost tako sličnog više nema jer izgleda da nije isplativo (ne prodaju se objektivi ).

Neloša alternativa bi bio Panasonic GH1 + 14-140mm s tim da uvik imaš opciju stavljanja boljeg objektiva koju kod R1 nemaš (iako je njegov Carl Zeiss odličan i svjetlosno jak).
Ma taj je zadnji kojeg sam se sjećao da ga je netko poznat kupio davno prije.

Ali ovaj GH1 košta. Jel mi može netko reći zašto bi netko htio kupiti ne DSLR za takve pare?

U svakom slučaju, fail sa moje strane kaj se "našel bum ti tak nekaj" tiče
  Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:44   #545
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
jer ovaj kit je kita
kit je kita ako je onaj koji ga drzi kita

primjer? imao sam kitonju 18-105 od nikona, zamjenio sam ga sa 17-55 nikonovim, prvi dodje oko 1500kn drugi 11.000kn nov... razlika? reklo bi se da bi potonji trebao sam slikat, brate mili kakva greska, glupost... eto ima f2.8 kroz cijeli raspon .... prvo treba znat bar nesto o blendama da bi se moglo rec da je kit kita, il si to negdje procitao vjeruj, taj netko ti laže :=) govorim kak je bilo u mom slucaju, i mojom kitom :rofl:

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 11.05.2010. u 13:55.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:57   #546
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ali ovaj GH1 košta. Jel mi može netko reći zašto bi netko htio kupiti ne DSLR za takve pare?
Pa naravno da će koštat kada u biti slika ko u SLR-a jel i senzor je isti, a ono što je dobro amaterima je to što je mal.
Evo nešto novo, malo i dobro, Sony NEX.


Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
primjer? imao sam kitonju 18-105 od nikona, zamjenio sam ga sa 17-55 nikonovim, prvi dodje oko 1500kn drugi 11.000kn nov... razlika? reklo bi se da bi potonji trebao sam slikat, brate mili kakva greska, glupost... eto ima f2.8 kroz cijeli raspon .... prvo treba znat bar nesto o blendama da bi se moglo rec da je kit kita, il si to negdje procitao vjeruj, taj netko ti laže :=)
Zaboravljaš da je 17-55 ko od brda odvaljen dok je 18-105 plastk-fantastik.


Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Skužim ja aparat u tjedan-dva,nisam baš toliki tudum.
Možeš ti skužit u tolko vrimena šta je aparat i dosta funkscija al da ćeš bit odman ko Ivan Lepen e nećeš.

Zadnje izmijenjeno od: Bara_st. 11.05.2010. u 14:01. Razlog: Nadopuna
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 13:59   #547
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Zaboravljaš da je 17-55 ko od brda odvaljen dok je 18-105 plastk-fantastik.
to od brda odvaljen zna bit i mana kad ga nosis 3 sata

Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Možeš ti skužit u tolko vrimena šta je aparat i dosta funkscija al da ćeš bit odman ko Ivan Lepen e nećeš.
na to sam i mislio sa onim par tisuca slika.... ne kaze se zakurac da tek nekakav vozac postajes sa kolko ono, 50000km ?
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 17:03   #548
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ma najbitnije je da ja skužim aparat,da skužim sve opcije...i što njihovim promjenama postižem,da znam izračunat ekspoziciju itd...ostalo je sve na kreativnosti.Kad ja skužim kako pravilno upravljat svim opcijama,onda sam na konju.

No,šta sad? Oćemo mi o toj sigmi malo ili šta?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 21:43   #549
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
tu ga nitko od nas nema, al se moze provjereno rec ako kupis dobar primjerak da ces bit zadovoljan... oštar, brz fokus, f2.8 kroz cijeli raspon... nema se tu vise kaj pametno rec... za krop senzor po vecini bolji izbor nego 70-200
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 22:16   #550
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Malo upadam , al trebo bi neki stativ.Neki jeftini , kod nas nema bas tj ima neka socijala , gledam sa ebaya , do 100 kuna , 150?stvarno nesto tek tolko da je stativ , treba mi za HDR ocajno.

btw kaj fali ultrazumovima ... ja sam sa fz38 jako zadovoljan.value/money 10/10 . AJd pretjerujem , nije da sam probo ostale, al gledano sve u svemu , od kvalitete slike, izrade uredaja ,tezine , mogucnosti podesavanja(apsolutno sve manual , raw, jpeg+raw,16/9), zum tijekom HD snimanja , stereo zvuk , stvarno , za manje od 3 soma ja zadovoljan.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 00:43   #551
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
tu ga nitko od nas nema, al se moze provjereno rec ako kupis dobar primjerak da ces bit zadovoljan... oštar, brz fokus, f2.8 kroz cijeli raspon... nema se tu vise kaj pametno rec... za krop senzor po vecini bolji izbor nego 70-200
mislio sam da ga možda netko ima,ili je imao prilike koristiti...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 10:40   #552
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
imas tu nesto sitno o tom objektivu http://fotografija.hr/forum/index.php?topic=124.0

a najbolje da postavis pitanje na fotozine.org makar sjecam se da je vec i bilo rasprava o tom objektivu, uglavnom pozitivnih...
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 11:11   #553
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ali ovaj GH1 košta. Jel mi može netko reći zašto bi netko htio kupiti ne DSLR za takve pare?

ja sam kupio GH1

i nisam ga platio toliko puno jer ga je koštao toliko sigurno bi odustao.

zašto sam baš njega uzeo?

1) imam od prije TZ5 i zavolio sam sam panasonic fotiće nakon toga
2) tražio sam nešto u klasi dSLR-a da može snimati dobar video i da je što manji jer mi je prva ideja bila da kupim samo kameru, a to je trenutno samo GH1 zbog optimizacije leće i ostalih stvari
3) vrlo dobra i iskoristiva leća 14-140, uzmi u obzir koliko košta takva leća
4) vrlo dobar auto mod dok se ne pozabavim ručnim postavkama
5) ekran više rezolucije koji se može podešavati i vaditi van

Gledao sam i canon 500d u to vrijeme, ali kada na njega dodaš ekvivalentnu leću koja dolazi sa GH1 cijena nije puno niža, a sama leća i fotić su puno veći. Uz to snimanje videa nije ni blizu GH1 ako ništa drugo zbog focusa
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 12:35   #554
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Pa GH1 i nije baš mal, GF1 već je, ovi novi Sony NEX još manji od oba.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 12:49   #555
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Pa GH1 i nije baš mal, GF1 već je, ovi novi Sony NEX još manji od oba.
za klasu dSLR-a je najmanji iako tehnički nije SLR jer nema ogledala, ali ima dovoljno veliki senzor i mogućnosti da ulazi u tu klasu.

Prošlo ljeto u 7mj kada sam ga kupio nije bilo ništa sl u najavi. Uspio sam ugrabiti jedan od prvih par kom koji su došli
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 14:43   #556
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor igx Pregled postova
za klasu dSLR-a je najmanji iako tehnički nije SLR jer nema ogledala, ali ima dovoljno veliki senzor i mogućnosti da ulazi u tu klasu.

Prošlo ljeto u 7mj kada sam ga kupio nije bilo ništa sl u najavi. Uspio sam ugrabiti jedan od prvih par kom koji su došli
I sve bi bilo lijepo i krasno da GF1 nije manji i ima isti taj senzor kao GH1 i šta je važnije idu isti objektiv, a ovi novi Sonyi NEX3 i NEX5 manji i od GF1 te imaju čak i malo veći senzor od spomnianog Canona 500D.

Inače mislim da si prošlo ljeto ima već i PEN.



Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:02   #557
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Pa GH1 i nije baš mal, GF1 već je, ovi novi Sony NEX još manji od oba.
U usporedbi sa bilo kojim drugim aparatima sa tražilom je najmanji. NEX sam po sebi jest mal ali kada mu se namontira bilo koji zoom objektiv postaje poprilično velik.

Uglavnom, GH1 je odličan aparat. Mene odbija jedino cijena ali s obzirom da 14-140 objektiv sam po sebi košta oko $1000, i nije toliko skup
Osim veličine, prednost mu je i tražilo. Jest elektroničko ali je vrlo veliko. Daleko veće od ASP-C konkurencije i pokriva 100% pogleda za razliku od većine drugih optičkih tražila.


Ja imam G1 jer mi video ne igra neku ulogu i aparat me u svakom pogledu oduševljava. Samo da mi se dočepati 45mm Leica Macro objektiva...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:10   #558
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Zar nije Panjeva kita podjednake veličine kao Sonyeva i zar ne vrijedi isto za ultra-zoom?

Inače EVF po meni isti k... ka da gledaš zada na LCD.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:30   #559
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
I sve bi bilo lijepo i krasno da GF1 nije manji i ima isti taj senzor kao GH1 i šta je važnije idu isti objektiv, a ovi novi Sonyi NEX3 i NEX5 manji i od GF1 te imaju čak i malo veći senzor od spomnianog Canona 500D.

Inače mislim da si prošlo ljeto ima već i PEN.
ma netrebamo se raspravljati dalje, zbog nekoliko faktora GH1 mi je bio najbolji izbor (naveo sam ih gore)

PEN je došao kasnije na tržište, video je loš, objektiv koji se dobije nije bog zna što, low res ekran...

nebitno raspravljati, htio sam aparat tipa dSLR a da je najmanji mogući i to je GH1, bar bio u to vrijeme.

ako dodaš 14-140 objektiv na bilo koji od spomenutih vidiš da GH1 nije toliko skup.

uz to ekran koji se može podešavati sam više puta koristio i vrlo je praktična stvar.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:31   #560
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ako mislite uzeti GH1, definitivno se isplati u SAD-u jer njihov model nema ograničenje videa kao ovi u EU te je dosta jeftiniji (cijena novog je oko 1100-1200$ s 14-140mm).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:32   #561
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Zar nije Panjeva kita podjednake veličine kao Sonyeva i zar ne vrijedi isto za ultra-zoom?

Inače EVF po meni isti k... ka da gledaš zada na LCD.

nije isto kao ekran jer na suncu ili u nekim prilikama lakše gledati na VF.

Panasonic 14-140 je prilično kompaktna leća za taj raspon. Isto vrijedi za sve leće za micro 4/3 standard
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:35   #562
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ako mislite uzeti GH1, definitivno se isplati u SAD-u jer njihov model nema ograničenje videa kao ovi u EU te je dosta jeftiniji (cijena novog je oko 1100-1200$ s 14-140mm).
kojeg ograničenja?
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:38   #563
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor igx Pregled postova
PEN je došao kasnije na tržište, video je loš
Jel ti želišp fotoaparat ili vdeo kameru? Stvarno mi nisu jasni ljudi koji žele all-in-one, evo ovo je kamera.


Citiraj:
Autor igx Pregled postova
Panasonic 14-140 je prilično kompaktna leća za taj raspon. Isto vrijedi za sve leće za micro 4/3 standard
Panasonicove leće nidu baš ili nisu uopće kompaktnije od Sonyevih, sa Olympusom je već druga stvar no treba se naglasiti da zato pate AF performanse, nema stabilizacije u ojbktivu i da se u nekim koristi korektivna optika.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:40   #564
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor igx Pregled postova
nije isto kao ekran jer na suncu ili u nekim prilikama lakše gledati na VF.

Panasonic 14-140 je prilično kompaktna leća za taj raspon. Isto vrijedi za sve leće za micro 4/3 standard
eto o čemu sam govorio

http://a.img-dpreview.com/reviews/pa...sidebyside.jpg

ovo je fina razlika u veličini.

i zaboravio sam jednu stvar koja je također bila meni bitna.

Može slikati zu 16:9 formati bez da se snižava rezolucija. Ovo mi je presudilo odluku.

Slike gledam u 99% slučajeva na komp-u i fullHD TV-u tako da mi wide format bolje odgovara. Toliko koliko ih budem razvio preživio budem sa odrezanim djelom slike.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:46   #565
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Jel ti želišp fotoaparat ili vdeo kameru? Stvarno mi nisu jasni ljudi koji žele all-in-one, evo ovo je kamera.




Panasonicove leće nidu baš ili nisu uopće kompaktnije od Sonyevih, sa Olympusom je već druga stvar no treba se naglasiti da zato pate AF performanse, nema stabilizacije u ojbktivu i da se u nekim koristi korektivna optika.
Moje želje, moja lova pa sam i kupio šta sam htio. Ja ne tvrdim da je to naj fotić koji postoji i sl, nego gledam to sa korisničke strane

FullHD video je dovoljno dobar koliko mi treba, a slike mi ispadaju odlično tako da sam dobio idealnu kombinaciju "all in one". Ja sam prezadovoljan sa njim i to je u konačnici najbitnije.

AF performanse? nema stabilizacije? mislim da ne pričamo o 14-140 objektivu
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:49   #566
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor igx Pregled postova
AF performanse? nema stabilizacije? mislim da ne pričamo o 14-140 objektivu
Pa da si pažljivije pročitao moj post vidio bi da ne pričamo i da se se veličine objektiva odnosile samo na bezzrcalne susteve različitih proizvođača i prije svega na kite tipa 14-42(45) i 18-55..
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 16:19   #567
Sino
Premium
 
Sino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Medjimurje
Postovi: 88
Stigao mi Pentax k-x! Pa to je zvijer!!! (bar za mene)
Javit ću dojmove ako preživim uzbuđenje!
Sino je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 16:35   #568
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Zar nije Panjeva kita podjednake veličine kao Sonyeva i zar ne vrijedi isto za ultra-zoom?
Nije isto. Razlika je u veličini senzora. Kod NEX-a je senzor jednako velik (APS-C) kao i kod Samsung NX10 koji je također mirrorless i zbog tog faktora su objektivi nešto veći. Pogotovo telci.

Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Inače EVF po meni isti k... ka da gledaš zada na LCD.
Slikaš ti šta ili samo pričaš? Volio bih te vidjeti da na NEX, PEN ili GF1 namontiraš 400mm (35mm equiv.) objektiv pa uslikaš nešto u sjeni bez stativa.


Mene zanima zašto voliš toliko pametovati oko stvari koje nisi nikada probao niti vidio (očito)? Zašto namećeš vlastito mišljenje koje je očito formirano čitanjem DPReview-a? Zašto misliš da je tvoje mišljenje važnije od drugih koji također ovdje pišu? Zašto misliš da je bitno da se ustvrdi da je jedan fotoaparat bolji od drugoga? Zašto misliš da su tvoji kriteriji za odlučivanje o tome što je bolje a što lošije univerzalni kriteriji po kojima bi se svi drugi trebali ravnati?
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 16:39   #569
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Citiraj:
Autor Sino Pregled postova
Stigao mi Pentax k-x! Pa to je zvijer!!! (bar za mene)
Javit ću dojmove ako preživim uzbuđenje!

moj brat je uzeo KX na moj nagovor, htio je prvo uzeti PEN ili nešto sl.

Jako je zadovoljan i fotić stvarno radi odlično
igx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 17:04   #570
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Nije isto. Razlika je u veličini senzora. Kod NEX-a je senzor jednako velik (APS-C) kao i kod Samsung NX10 koji je također mirrorless i zbog tog faktora su objektivi nešto veći. Pogotovo telci.
Ima jedna bitna stvar kod NEX-a, registar je puno manji nego kod Samsunga. Inače nigdje nisam rekao da Sony ima 4/3 senzor, naglasio sam da je APS-C i da su objektivi unatoč tome podjednake veličine kao u Panasonica. Isto tako APS-C snzor iste genaracije ima blednu prednsoti u pogledu šuma nad 4/3 pa si opet može i dopustit isto toliko sporije objektive.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Zašto namećeš vlastito mišljenje koje je očito formirano čitanjem DPReview-a?
Formirano čitanjem dpreviewa? Ajde ti testiraj aparate ali bez naklonosti nekom proizvođaču pa ću i tebi vjerovati kao i dpreviewu. Inače nešto iskustva sa raznim fotoaparatima pa mogu i od tu ''vadit'' informacije. Srića moja da sam nepotkuplji kao i dpreview pa se uglavnom slažem sa njima.
Uostalom pitaj shokrea jesu li mu ili nisu moji savjeti najviše pomogli?

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Zašto misliš da je tvoje mišljenje važnije od drugih koji također ovdje pišu? Zašto misliš da su tvoji kriteriji za odlučivanje o tome što je bolje a što lošije univerzalni kriteriji po kojima bi se svi drugi trebali ravnati?
Ipak ja imam i kakav-takav izvor prihoda od fotografije, šta se pretpostavljam ne može reći za većinu sudionika ovoga foruma.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Zašto misliš da je bitno da se ustvrdi da je jedan fotoaparat bolji od drugoga?
Bitno je, itekako je bitno, pa nećeš čoviku preporučit prozvod maarketinške firma kao što je npr. Canona ako fotografske dirme ili imaju bolje po istoj cijeni ili i bolje i jeftinije kao u slučaju Penatxa K-x i entry-level Kenjona.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na