Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2019., 20:38   #2851
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da li je netko od vas probao postiti par dana u ketozi?

Pošto nisam gladan na keto prehrani, a imam viška masti po tijelu imam u planu postiti dan-dva-tri ili četiri. Nemam pojma što očekivati, pa ako imate iskustva...

Napravio sam malu pauzu od teretane radi boli u ramenima. Vježbam s gumom i radim zgibove,to mogu raditi doma i nije mi problem. Sada sam na 103 kg, cilj mi je oko 95-97 kila i onda se vratiti na uobičajenu prehranu tipa low carb i vratiti se teretani i do kraja godine dobiti par kila mišića.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 22:12   #2852
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tako se dijete ne rade, propast ces cijeli i metabolizam ce ti se jako usporiti (tijelo gasi sustave kad vidi da nema hrane) + vratiti sve cim pocnes jesti


jedi barem 1500kcal iz proteina, masti i lisnatog povrca svaki dan
  Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 22:20   #2853
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Imas osobnog iskustva sa keto + post?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2019., 23:15   #2854
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
doktor ne mora imati rak da bi znao koliko je stetan

zbog cega mislis da je ne jedenje ("post") nesto drugacije keto ili ne, uopce nema smisla govoriti o ketu ako nema hrane, da se prestane jesti nakon nekog vremena tijelo ce prijeci u ketozu

sto ocekujes dobiti time, brze skinuti kile? koliko brzo skines tom metodom tako ces ga i vratiti. iskatabolirat ces cijeli ruke ce ti postati cackalice, razine testosterona ce opasti, stitna ce usporiti i 1200kcal ce ti postati odrzavanje



iako prilikom gubljenja kilograma volimo zadavati brojku koliko zelimo skinuti ili sto zelimo vidjeti na vagi - realno cilj nam nije postati X kilograma laksi planeti vec skinuti X kolicinu masnog tkiva, a prilikom gubljenja tijelo moze prziti masno tkivo, misic, vodu, kostanu masu, i trebamo uciniti sve da taj omjer bude sto veci u korist masnog tkiva.
  Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 09:13   #2855
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
doktor ne mora imati rak da bi znao koliko je stetan

zbog cega mislis da je ne jedenje ("post") nesto drugacije keto ili ne, uopce nema smisla govoriti o ketu ako nema hrane, da se prestane jesti nakon nekog vremena tijelo ce prijeci u ketozu

sto ocekujes dobiti time, brze skinuti kile? koliko brzo skines tom metodom tako ces ga i vratiti. iskatabolirat ces cijeli ruke ce ti postati cackalice, razine testosterona ce opasti, stitna ce usporiti i 1200kcal ce ti postati odrzavanje



iako prilikom gubljenja kilograma volimo zadavati brojku koliko zelimo skinuti ili sto zelimo vidjeti na vagi - realno cilj nam nije postati X kilograma laksi planeti vec skinuti X kolicinu masnog tkiva, a prilikom gubljenja tijelo moze prziti masno tkivo, misic, vodu, kostanu masu, i trebamo uciniti sve da taj omjer bude sto veci u korist masnog tkiva.
@Trpi, znas i sam da jako cijenim tvoje znanje i iskustvo, ali u ovome se ne mogu potpuno sloziti s tobom. Ne radi toga sto sam upucen u teoriju vise od tebe nego cisto iz razloga sto iskustva ljudi diljem svijeta govore drugacije. Ketoza u kombinaciji sa IF definitivno radi, a to osjetim i na sebi. Prakticiram Keto+IF 18/6 ili ponekad 20/4 vec nekih mjesec i pol i rezultati su itekako vidljivi. Na https://www.reddit.com/r/keto/ ima jos puno pozitivnih iskustava, a osobno poznajem osobe koje su se potpuno transformirale iz "svinja" forme sa BMI preko 40 u sasvim normalne osobe sa normalnom tezinom. Nadam se da sam i ja na tom putu. Teoretski ti ne mogu potkrijepiti kako i zasto nije doslo do pretjeranog katabolizma ili usporenja metabolizma, ali stvar ocito funkcionira.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 09:26   #2856
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@trpi
Puno toga je napisano o postu, ima dosta materijala i zato pitam ima li tko osobnih iskustava. Hvala kolegi koji se javio na pm.

Keto je više manje način prehrane kojem težim.
U ketozi tijelo stvara ketone koji se stvaraju i u postu. Razlika je što ako iz ketoze ulazim u post, ne bi trebala biti faza prilagodbe tijela i lakše bi u teoriji ovo trebao prevladati.

Cilj bi bio istraživanje utjecaja na moje tijelo i regulacija postotka masti u tijelu.

Keto način prehrane bi trebao minimizirati gubitak mišića, tijelo je naučeno da koristi masti kao gorivo i nemam straha da ću izgubiti mišiće.
Keto prehrana kao preduvjet za kraći post bi trebala osigurati tijelo da se neće dogoditi usporenje metabolizma, i dalje će mi tijelo trošiti oko 2400 kalorija i ne bi trebalo biti usporenja kao na klasičnim dijetama koje se baziraju na kalorijskom deficitu.

IF nisam ni znap što je do prije par mjeseci, ali sam ga nesvjesno koristio jer sam imao jedan obrok u danu na keto, ili dva obroka ali u periodu od par sati razmaka. Prije 5 godina sam tako došao sa 114 kila na 99 kila u manje od dva mjeseca, bez brojanja kalorija.

Ne govorim da je ovo sve tako za svakog pojedinca, kažem da je ovo moje mišljenje prema pročitanom i na temelju iskustva sa keto.
Sa keto sam počeo 2013 cca dok nije bilo puno toga napisanog. Pa imam godina iskustva sa ovim načinom prehrane, samo se je teško riješiti onih usađenih vrijednosti nagrada sa šećernim bombama.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:06   #2857
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
-post sam napisao zbog planiranog ne jedenja nekoliko dana, intermitent fasting pod kojim se podrazumijeva unos hrane samo u jednom dijelu dana je ok

-keto dijeta je najkatabolicniji pristup deficitu, ugljikohidrati imaju izuzetan anti katabolicki ucinak

-keto sam po sebi usporava stitnu i jednom kad se opet uvedu ugljikohidrati dolazi do rebounda

-svaka dijeta se bazira na kalorijskom deficitu, bilo keto, low carb, atkins, nazovi sto god

-keto, kao i bilo koja ekstremna dijeta, ne utjece pozitivno na promjenu prehrambenih navika koje su dovele do nepozeljnog stanja na prvom mjestu

-vecina debele ekipe koja petlja sa ketogenim dijetama nema dugorocne rezultate i vise-manje stalno muku muce sa salom... dijetarenje mjesec-tri, vracanje izgubljenog narednih nekoliko mjeseci, sljedece godine ista prica...
  Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:15   #2858
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Zanimljivo kako sve to znaš, a nisi probao.

Zguglaj si Dom D'Agostino, čovjek dobru mišićnu masu ima a u ketozi je dosta vremena.

Svaka dijeta dovodi do povratka na staro stanje, ako se ne uvedu promjene. Zato i pišem keto kao način prehrane, a ne dijeta. Po tvome, trebao bi izgledati kao čačkalica, a unos ugkljikohidrata u zadnjih par mjeseci mi je minimalan.

Slobodno piši da je to tvoje mišljenje, a ne jedina istina.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:40   #2859
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Zanimljivo kako sve to znaš, a nisi probao.

Zguglaj si Dom D'Agostino, čovjek dobru mišićnu masu ima a u ketozi je dosta vremena.

Svaka dijeta dovodi do povratka na staro stanje, ako se ne uvedu promjene. Zato i pišem keto kao način prehrane, a ne dijeta. Po tvome, trebao bi izgledati kao čačkalica, a unos ugkljikohidrata u zadnjih par mjeseci mi je minimalan.

Slobodno piši da je to tvoje mišljenje, a ne jedina istina.
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
@Trpi, znas i sam da jako cijenim tvoje znanje i iskustvo, ali u ovome se ne mogu potpuno sloziti s tobom. Ne radi toga sto sam upucen u teoriju vise od tebe nego cisto iz razloga sto iskustva ljudi diljem svijeta govore drugacije. Ketoza u kombinaciji sa IF definitivno radi, a to osjetim i na sebi. Prakticiram Keto+IF 18/6 ili ponekad 20/4 vec nekih mjesec i pol i rezultati su itekako vidljivi. Na https://www.reddit.com/r/keto/ ima jos puno pozitivnih iskustava, a osobno poznajem osobe koje su se potpuno transformirale iz "svinja" forme sa BMI preko 40 u sasvim normalne osobe sa normalnom tezinom. Nadam se da sam i ja na tom putu. Teoretski ti ne mogu potkrijepiti kako i zasto nije doslo do pretjeranog katabolizma ili usporenja metabolizma, ali stvar ocito funkcionira.
Ok, transformacija o kojoj pricas je cisto trosenje energije tijela zbog manjka unosa, teoretski to mogu potkrijepiti sa udzbenikom iz fizike za srednju skolu.

Koliko kalorija unosis sa svojim nacinom prehreane?

Post je novi fad kao keto, jednostavno nema drugog nacina za gubit kg osim smanjenja unosa kalorija (to je i de facto svaki gubitak kg iako si mnogi to ne zele priznat). Moze biti super za malo promjene i izbacivanja svega pa si odmah poletniji, ali nije neko čudo znanosti kako se predstavlja. Pošto sam dosta aktivan u tim reddit communityijima vidim baš isti trend kao sa keto, ljudi zapravo ne znaju sami raditi nista i vole sve na servisu (keto - samo prekini jest UH, post - NEMOJ jesti, ili jedi u periodu od par h dnevno - i odmah realno, nece osoba se natrpat kalorijama jer nije navikla na tolike obroke, tko bi rekao..).

I ako "postis" 2 dana tjedno stvorit ces samo deficit od 4000 kalorija cca, što je ajmo reć pola kg tkiva. Ili jedi svaki dan 300 kalorija manje. Ne vjerovati u to je isto kao ne vjerovati u to da je zemlja okrugla.

Keto je super ako ne volis bit pun vode i mozes se natjerati na taku pragmaticnu ishranu, ovaj doticni koji linkas jede vjerojatno dosta kalorija da takav i ostane, opet mozes to strpati u neki kos kao keto ali na kraju je stvar brojki, meni osobno je keto bio pretezak za odrzavat i previse restrikcija ima. Radije cu imati 2 kg viska vode ili stavec nego se uskratiti za 50% povrca itd da ih zamjenim za masti i meso.

Ako tvrdis da misici rastu sukladno sa tak random jedenjem bez planiranja i ne znam šta onda ovo je već smijesno postalo. Ne izgledas kao cackalica jer ocito ne brojis kalorije, opet fizika 1-2 srednje poglavje termodinamika tyvm.



Imate strucnjake preko zdravstvenog sa sveucilistima itd. a ne reddit amere sa buzzfeed clancima i random anegdotama. Nekad treba bit ponizan i vjerovati u autoritet znanja

Zadnje izmijenjeno od: nhooyd. 14.05.2019. u 10:54.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:53   #2860
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jedem koliko me tijelo traži. Nema onih trenutaka da se treseš, da te tijelo traži slatko iste sekunde, mentalno sam bistriji i nema pada koncentracije. To su benefiti koji su me osvojili. Plus, ne možeš se pretrpati masti i mesa i povrća kao što se možeš pretrpati ugljikohidrata. Jedem hrpu povrća, samo ono povrće koje nema puno ugljikohidrata.

Slažem se, kalorije koje uneseš u odnosu na ove koje potrošiš rezultiraju da li mršaviš ili ne, ovo ni nije predmet rasprave.

Zasad nisam postio, pa me zanimaju iskustva ljudi koji jesu. jasno mi je da je pola toga napisanog na netu laž, zato i pitam.


Ako unosim 300 kalorija manje svaki dan 20 dana, to je 6000 kalorija manje. Također se uspori metabolizam, i osjećam se loše 20 dana jer sam gladan. Razmišljam ako u 2 dana posta mogu također biti u kalorijskom deficitu, ne osjećati se loše i skinuti nešto mase...zašto ne. Razmišljam na glas.

Na ketu je lakše regulirati unos, jer nisi gladan.

To što meni odgovara, ne znači da drugima odgovara. Nije mi želja potaknuti raspravu, želja mi je doznati tuđa iskustva.

Citiraj:
Autor nhooyd Pregled postova
Ako tvrdis da misici rastu sukladno sa tak random jedenjem bez planiranja i ne znam šta onda ovo je već smijesno postalo. Ne izgledas kao cackalica jer ocito ne brojis kalorije, opet fizika 1-2 srednje poglavje termodinamika tyvm.
Šta? Gdje sam se dotaknuo rasta mišića?

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 14.05.2019. u 11:00.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:03   #2861