Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2015., 13:01   #1
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
MSI 770-C45 DDR3 problem

Pozdrav,
Imam navedenu maticnu plocu i procesor AMD Athlon II X4 630, te trenutno Kingston 2x2GB DDR3. Prije par dana kupio sam 2x4GB DDR3 G.skill Ripjaws memoriju na 1333 MHz. Nakon zamjene memorije doslo je do greske. Kompjuter se upali ali mrak na ekranu. probao klasika reset BIOS-a i slicno ali nije pomoglo dok nisam vratio staru memoriju.
Sad pitanje u cemu je problem ima li itko kakav savjet sto napraviti. maticna podrzava do 16GB i ima 4 slota.
U meduvremenu vracena memorija u ducan tako da nemogu vise nista probati, ali trebao bi mi savjet sto kupiti.
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 14:58   #2
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor Filip7 Pregled postova
Pozdrav,
Imam navedenu maticnu plocu i procesor AMD Athlon II X4 630, te trenutno Kingston 2x2GB DDR3. Prije par dana kupio sam 2x4GB DDR3 G.skill Ripjaws memoriju na 1333 MHz. Nakon zamjene memorije doslo je do greske. Kompjuter se upali ali mrak na ekranu. probao klasika reset BIOS-a i slicno ali nije pomoglo dok nisam vratio staru memoriju.
Sad pitanje u cemu je problem ima li itko kakav savjet sto napraviti. maticna podrzava do 16GB i ima 4 slota.
U meduvremenu vracena memorija u ducan tako da nemogu vise nista probati, ali trebao bi mi savjet sto kupiti.
1. Memorija nije kompatibilna s tvojom plocom

2. Jesi stavio zadnji bios? Mozda je izasao support s novijim biosom za nju.

3. Memorija neispravna

Crash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2015., 15:11   #3
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
po cemu mislis da ne bi eventualno jos mogla biti kopatibilna, znaci DDR3 je, procesor i sada radi s DDR3, frekvencija je ona koja odgovara specifikacijama maticne, ima li jos neka karakteristika po kojoj ne bi bila kompatibilna?
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 15:35   #4
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Zna se dogoditi da memorija jednostavno ne radi sa nekim matičnama, mada je to danas dosta rijetko ali postoji uvijek šansa da se nekompatibilnost jednostavno potrefi. Kupi si neku drugu memoriju pa probaj. Tu baš nema pravila. Da li si probao samo sa novom memorijom upaliti pc? Lako moguće da je nova bila tvornički neispravna.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 15:48   #5
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
staru sam u potpunosti izvadio i samo s novom i pokusao, probao sam i jednu i drugu plocicu zasebno i nije radilo. nista kad mi vrate novac drugi tjedan kupit cu drugu memoriju.
Filip7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na