Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.07.2008., 19:30   #1
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Trilema oko ploce za AM2 proc

Pozdrav!

Trebam pomoc izmedu odabira ove tri ploce:

1.) DFI Infinity Ultra II-M2

2.) Asus nf500 SLi

3.) Gigabyte MA56-S3

Naime, stari komp je pri kraju i trebam nest hitno, pa sam u zamjenu za Abit AB9 plocu dobio u ponudu jednu od ove tri, pa posto se i ne kuzim najbolje, molim pomoc oko izbora ploce! Mislim da je jos bitno reci da se ne mislim baviti nikakvim OCom, ali nigdje nisam nasao reviewe i specifikacije od ove druge dvije ploce, pa bih onda jos htio napomenuti da zelim da na tu plocu stane ATHLON64 x2 4200+ i da podrzava 800 MHz RAM-e... Znam da sam n00b, to mi nitko ne mora govoriti, a za svu pomoc oko odabira unaprijed - HVALA!!
sith_lord je offline  
Staro 16.07.2008., 19:46   #2
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Gigabyte
Bravo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2008., 19:53   #3
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Inace, evo linkova na ploce, da se znaju modeli...

DFI:
http://us.dfi.com.tw/Product/xx_prod...FINITY&SITE=US#

ASUS:
http://asus.com/products.aspx?l1=3&l...66&modelmenu=1

GIGABYTE:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ame=GA-M56S-S3

Inace, kao vlasnik sve 3 navedene, evo nekoliko mojih smjernica:

OC/ max FSB - DFI, ASUS, Gigabyte
OC/ jednostavnost - DFI, ASUS, Gigabyte
OC/ nepoznati problemi - Gigabyte, Asus, DFI
Zagrijavanje - Gigabyte, ASUS, DFI
Stabilnost - Gigabyte, Asus, DFI
Buka - Gigabyte, Asus, DFI
Fotogenicnost - Gigabyte, DFI, ASUS
Mogu ugostiti dvojicu - DFI, ASUS

Dakle, sve tri ploce se mogu dovoljno dobro OC-at da iskoriste npr. X2 3600+ i natjeraju ga na 2900MHz. Pri tome jednostavnoscu osvaja DFI, no istovremeno radi nemoguce probleme i voli se rusiti iz cista mira. Gigabyte pak, ljuti kronicnim nedostatkom OC mogucnosti u Biosu, no osvaja mirnocom kojom prihvaca OC - i pri tom, izrazito se voli grijati. Kao i Asus, no bez obzira na vrucu krv, obje ploce ne stvaraju probleme u radu te ostaju tihe i mirne. DFi pak, voli pokazati koliko je aktivno hladjena i usprkos svemu ipak se dostojno zagrijati - no to ostaje manje izrazeno, jer necete gurati prste u aktivni cooler kao sto to radite sa pasivnim.
Sve u svemu, titulu prve pratilje dobiva ASUS, miss terceta je DFI, dok miss fotogenicnosti ostaje Gigabayte, i pritom ljute face gleda clanove u zirija, znajuci da su izbori namjesteni, te tuznim pogledom ispraca glavnu nagradu koju osvaja miss - novog vlasnika.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 16.07.2008., 21:20   #4
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Hvala na odgovorima!

Ja se u OC ne razumijem niti to mislim isprobavati jer ne zelim nista shebati, zato vecu paznju poklanjam stabilnosti i trajnosti komponenata.
Zagrijavanje ne bi trebao biti problem, premda nije zanemariva stavka.
Izgled ploce nije bitan, posto ce doticna biti zatvorena u limenoj kanti bez prozora tako da je necu ni vidjeti.
Btw., kolika je razlika u buci izmedu te tri ploce?

+ hvala na linkovima!

Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 16.07.2008. u 21:39.
sith_lord je offline  
Staro 16.07.2008., 21:34   #5
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
U buci? Pa od ove tri missice, tijekom "rada" jedino se DFI-jica glasa, obzirom da jedina ima aktivni cooler. Dakle sve se svodi na to volis li aktivno ili pasivno. Ako volis da vas susjedi cuju, DFI. Ako te pak nakon toga sram susrest nekog na stubistu, Asus ili Gigabyte.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 16.07.2008., 21:41   #6
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
E jbga, sad nisam skuzio... Ovo kad si ih stavljao u kategorije, jel' na prvom mjestu znaci da u toj kategoriji vodi ili gubi...?

+ uzevsi ovo iznad pitanja za buku u obzir, koja bi mi ploca najbolje odgovarala?
sith_lord je offline  
Staro 16.07.2008., 21:50   #7
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Prvi uvijek vodi, zadnji gubi al moze ostavit dobar dojam. U ovoj kategoriji, za tebe je kao stvorena Miss fotogenicnosti, no ona jedina dolazi bez miraza (onog papirnatog aviona, koji neki vole zvati i jamstvo).
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline  
Staro 17.07.2008., 08:14   #9
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Pa svaki član po jednu temu, kaj se čudiš
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na