Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2018., 20:36   #39961
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Neki dan smo pričali o mjerenju ispravnosti amortizera na tehničkom i tada sam napisao da za koji dan idem na TP.

E pa jutros sam ga obavio i ovaj put mi nisu mjerili ispravnost amortizera. Na upit zašto, lik je rekao da imaju uređaj za mjerenje (da, nalazi se ispred valjaka za kočnice) i da su ga prije koristili, ali da daje nepouzdane rezultate pa su prestali dok to ne postane zakonska obveza.

Inače i ove godine (neki novi lik u STP) je prilazeći autu počeo vrtiti glavom uz prema meni upućeni pogled na što sam mu prišao i rekao da xenoni nisu fejk i da sam ponio račun od auta poučen iskustvom od prošle godine. Nije tražio da mu ga pokažem jer ne na kućištima farova našao neke oznake koje njemu govore da je sve OK, ali je i on rekao da prvi put u životu vidi na tom autu oriđiđi xsenon


Lik je inače bio čist ok i profesionalan, nije tražio/gledao žarulje, rezervni kotač, prvu pomoć, prsluk i slične budalaštine, ali je auto pregledavao dobrih 15 minuta (kočnice, ovjes, pranje šajbe i farova, gume i sve drugo kaj je zapravo i bitno na autu za sigurnost pa i dalje nastavljam ići u STP Utrine iako su strogi

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 24.10.2018. u 20:48.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 21:40   #39962
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Haha
15 min

Pa šta bi onda mi hrvati napravili da je tehnicki ko u austriji?
Gdje ti servis daje potpis da ti je auto ispravan
Nema tamo stp ko u nas budala hrvata
Pa ti izmjeri debljinu diskova i mjenjaj ako nije ok
90% automobila bi bila na otpadu
Zato se i uvozi svo smece u nas
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 21:50   #39963
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Sta bi ja dao da je kao u Land of freedom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:31   #39964
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ja sam shvatio da je kolega rekao da mu daljinsko otključavanje hvata na 5-6m. Ako je on mislio da mu keyless entry lovi na toj udaljenosti, onda sam ja krivo shvatio. I ne, ne moraš objašnjavati što je to.
EDIT: Previdio sam postove iznad, tako da se ispričavam što si morao trošiti svoje vrijeme na edukaciju neukih
za pojasnjenje:
ja sam citirao "Colop"-a koji je pricao o keyless - ergo: i ja sam pricao o keyless

a tih "5-6" m je testirano od mene i frenda, ja s kljucem toliko udaljen od auta a on otkljucava bravu stavljanjem ruke u doticnu bravu.
Koliko je Keyless/Comfort domet kod ostalih proizvodaca, ne znam.

znam da Daimler kod E klase ima domet OBICNOG* otkljucavanja preko 30m. Vidio uzivo.

Da keyless nije siguran - znam, posto imam staro auto koje ne vrijedi puno i nije zanimljivo za kradu nije me toliko strah. A kod kupnje nisam ni isao za tim keylesseom jer nisam ni znao za to
No kod sljedece kupnje cu gledat da nema keyless. Zasto? nedavno sjedim u kaficu i auto je vani na parkingu, koji je sa straznje strane kuce. Taj zid (straznja strana kuce) je meni iza leda. Zracna udaljenost (racunajuci da ide se ide kroz zid) <2-3m. Najvj bi neko mogao uc u auto bez problema dok ja pijem nesto u kaficu (ako je signal dovoljno jak da probije zid). Te me ta situacija malo potaknula na promisljanje kako bi lako netko mogao uci u auto.
Dobra fora i kljuc cijeli dan drzim u dzepu, no sigurnost vezano za kradu mi je ipak vaznije

*bold da ne bude zabune kod (ne)citanja
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:39   #39965
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Nije to nužno ni loše, možda spriječi krkane da ostave auto odmah pred ulaznim vratima pekare/kvartovskog dućana/Lidla i Kauflanda...
Ne vidim da im nešto drugo zasad stvara probleme...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:54   #39966
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nije to nužno ni loše, možda spriječi krkane da ostave auto odmah pred ulaznim vratima pekare/kvartovskog dućana/Lidla i Kauflanda...
Ne vidim da im nešto drugo zasad stvara probleme...
Mozes mu uc u auto, ali ne upalit pa propisno parkirat (u zid) :c
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:50   #39967
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Da ne bi ispalo da bahato parkiraju samo krkani (i plavuše) koji voze sveto trojstvo i policajci iz presretača... prekjučer ujutro parkiram u podzemnoj garaži Konzuma (možda je bilo do tada parkirano 10 auta, a mjesta ima barem za 200) i vraćam se nakon 15-20 minuta do auta i mislim si kako me lik iza mene naguzio pa je ostavio auto i zbrisao... no nije, on ili ona se samo odlučili parkirati uz neki drugi auto (u hebenoj praznoj garaži), da njihov auto ne bude usamljen... to što ih hebe optika i pojam prostora nije bitno.



... i onda mene žena pita zašto nikad ne parkiram blizu ulaza u dućan

PS: Trebam li reći da je Accent izudaran i izgreban po svim branicima i blatobranima
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:51   #39968
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
nek sam lud, slijep, al kolko god da je retardirano parkiran zapravo zauzima samo jedno mjesto?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:53   #39969
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nek sam lud, slijep, al kolko god da je retardirano parkiran zapravo zauzima samo jedno mjesto?
Onda se tak smije i treba
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:54   #39970
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
žurilo mu se na wc
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 01:03   #39971
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
To se gospođa ili gospodična napeljala kaj ne bu morala u rikverc s parkirnog mjesta ili gurati se među autima, nego samo u prvu i po gasu dok odlazi.

level Pro
bilicvitak je offline   Reply With Quote