Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2008., 14:16   #61
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ovo je moj konkurent

Jos samo da nije cijena 80$/GB...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 14:23   #62
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ovo je moj konkurent

Jos samo da nije cijena 80$/GB...

totalno nisam u toku...

130 000 kn za 320GB ili 33 000 za 80GB.

Sta je sad buducnost hahahaha
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2008., 14:46   #63
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nekako sam siguran da ce toga biti, mozda cak i kao USB.
Da i sa nekim kontrolerom na kojeg bi se moglo nagurati 4-8 stikova na USB2.0 i time fingirati jedan veliki disk isto nebi bilo loše, zapravo je čudno da to niko nije već napravio jer to nebi terbalo biti značajno skuplje od USB ili SATA generičkog kontroelra (rang 20-50$) i na to kupit recimo 8 komada 4-8gb stikova bi bilo fora, posebno ako bi se mogao neki "RAID" od portova napravit...

Mislim postoje bootabilni USB stiovi ali ne na takav način, zapravo baš razmišljam kolko bi bilo komplicirano napravit SATA to USB konverter (naravno jasno je na kojoj strani je koji priključak ) trebalo bi biti moguće...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 17:45   #64
Ago
Premium
Moj komp
 
Ago's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 42
PCI-X Kontroler, 12 HDD-s RAID Setup

Sastavljam si jedan komp, malo drugaciji od uobicajenih.
Cijenjeno drustvo i experti poznavanja hardware-a zamolio bih Vas sve za komentare i misljenje

Rijec je o:

- Serverskoj ploči, Intel Server Board SE7525RP2 (posjedujem)
- Intel Xeon 3,2 Ghz ili 3,4 Ghz 800Mhz FSB/2MB (planiram nabaviti 2 komada)
- RAM (rezervirano od korisnika s foruma) Infineon serverska memorija 4 x 1GB PC2-3200R, 400MHz ECC Reg DDR2 SDRAM,240-Pin SDRAM
- 3Ware 9500s-12 12 Port SATA kontroler PCI/PCI-X (planiram nabaviti)
- HDD, mislim staviti 12 komada WD 2TB Green

Trebam savjet u vezi RAID-a, da li je bolje ostaviti 12 HDD-a svaki za sebe ili napraviti RAID6 kako bi kontroler bio kao jedan veliki HDD (ovo sam nasao na netu a ako sam u krivu slobodno nek me netko ispravi ).
Trebam kompletan prostor, backup me ne zanima, u slučaju da mi se ne svidi RAID6 da li se moze vratiti na normalno stanje da je svaki za sebe bez gubitka podataka.

Ago je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 18:41   #65
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
U slucaju da ides na slaganje konfe s tim komponentama moras znati slijedece stvari:
  • RAID 6 nije moguc s tim kontrolerom (samo RAID 0,1, 10, 5, 50 i JBOD), a u slucaju da nadjes kontroler s ovom mogucnoscu "gubis" 2 diska za paritet (n-2)
  • Znaci mozes sloziti samo RAID 5 kao redundancijui u tom slucaju "gubis" 1 disk za paritet (odnosno ukupnu iskoristivi kapacitet polja je n-1 broj diskova)
  • Prelazak sa RAID 5 na na JBOD (ilitiga "normalni" diskovi "svak za sebe") nije moguc bez koristenja dodatnog kapaciteta za backup (znaci moras imati jos jedno polje istog kapaciteta na koji bi privremeno premjestio podatke, "razbio" prvo polje i onda vratio podatke)
  • Preporuka je nabaviti i BBU za taj kontroler, jer u slucaju gubitka napajanja vrlo je velika vjerojatnost gubitka podataka i corrupt statusa
BTW ukoliko kupujes preko eBay-a planiraj da ces na to platiti i carinu i PDV (i do 30-ak %) jer nasi dragi carinici obozavaju "udarati" harach po ovako izgledom sofistiriranim artiklima.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 19:21   #66
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Samo jedan mali ispravak, carine nema na inf. opremu tako da placas samo 23% PDV + postarinu iz carine ukoliko osobno ne dodes po to

EDIT: Posavec je vjerojatno i najgora tamo osoba, ali nema sta izmisljati kada se zna zakon da na inf robu nema carine. Ispostavi Ebay item broj ako je kupljeno preko ebaya i nema dodatnog naplacivanja ili preko 23%

Zadnje izmijenjeno od: Ivan123. 16.03.2010. u 20:04.
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 19:31   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ago Pregled postova
Sastavljam si jedan komp, malo drugaciji od uobicajenih.
Cijenjeno drustvo i experti poznavanja hardware-a zamolio bih Vas sve za komentare i misljenje

Rijec je o:

- Serverskoj ploči, Intel Server Board SE7525RP2 (posjedujem)
- Intel Xeon 3,2 Ghz ili 3,4 Ghz 800Mhz FSB/2MB (planiram nabaviti 2 komada)
- RAM (rezervirano od korisnika s foruma) Infineon serverska memorija 4 x 1GB PC2-3200R, 400MHz ECC Reg DDR2 SDRAM,240-Pin SDRAM
- 3Ware 9500s-12 12 Port SATA kontroler PCI/PCI-X (planiram nabaviti)
- HDD, mislim staviti 12 komada WD 2TB Green

Trebam savjet u vezi RAID-a, da li je bolje ostaviti 12 HDD-a svaki za sebe ili napraviti RAID6 kako bi kontroler bio kao jedan veliki HDD (ovo sam nasao na netu a ako sam u krivu slobodno nek me netko ispravi ).
Trebam kompletan prostor, backup me ne zanima, u slučaju da mi se ne svidi RAID6 da li se moze vratiti na normalno stanje da je svaki za sebe bez gubitka podataka.

Dva pitanja:
1. Što želiš uopće s tim?
2. Zašto trošiš tolike pare ako ne znaš što bi i kako?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 19:33   #68
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Ivan123 Pregled postova
Samo jedan mali ispravak, carine nema na inf. opremu tako da placas samo 23% PDV + postarinu iz carine ukoliko osobno ne dodes po to
Gđa Jadranka se ne bi s tobom (i samnom) slozila ... zadnji put su me u slicnoj situaciji oderali ko zeca (30-ak % + troskovi poste) premda su tocno znali sto je unutra.

Mislim da se to zove procijenjena carinska vrijednost :/
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 23:18   #69
Ago
Premium
Moj komp
 
Ago's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 42
Konfiguracija ce ipak biti JBOD a stupnjevito cu uzimati HDDs, nisam ja Jadrankin neki da imam tolike pare da bi odmah kupio 12 komada
Najvise to slazem za glazbu jer sam kolekcionar electro mjuze a ogranicen sam s prostorom

Hvala Vam na korisnim informacijama
Ago je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 18:09   #70
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ago Pregled postova
Konfiguracija ce ipak biti JBOD a stupnjevito cu uzimati HDDs, nisam ja Jadrankin neki da imam tolike pare da bi odmah kupio 12 komada
Najvise to slazem za glazbu jer sam kolekcionar electro mjuze a ogranicen sam s prostorom
Ja bih na tvom mjestu ipak digao bar RAID5 (kad već 6 nije dostupan). JBOD je ipak malo škakljivo igranje s podacima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2010., 22:23   #71
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Slazem se .. RAID 5 je postao (s razlogom) vrlo popularan tijekom zadnjih par godina u enthusiast segmentu.

Posto se radi o velikoj kolicini podataka koja (ocito) nece imati backup, bilo bi ok imati barem redundanciju (premda to nije 100% osiguranje od gubitka podataka kao backup).

Uzevsi u obzir da se radi o solidnom kontroleru i mogucnosti OCE-a (on-line capacity expansiona) cini mi se kao vrlo solidan odabir.

BTW opet naglasavam BBU bi bio vrlo mudra odluka ukoliko se ide na HBA soluciju.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 22:53   #72
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Pa zaista ne vidim zašto bi se upuštao u visokorizične kombinacije poput JBOD-a ako se radi o skladištenju kolekcije pjesama. Ako ne ideš na RAID 5 onda bolje drži diskove odvojenim, a nek se neki od programa za katalogizaciju muzike pobrine da to izgleda smisleno. Mislim da na ovaj način imaš veću fleksibilnost. U ovom slučaju ne vidim neke prednosti kontinuiranog prostora od recimo 12TB u odnosu na 12x1TB. Da imaš pojedinačne datoteke veličine stotine GB onda ovo ima smisla zbog gubitka prostora ali pretpostavljam da se ovdje radi o fajlovima klase nekoliko MB pa je gubitak prostora zaista malen.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 00:00   #73
Ago
Premium
Moj komp
 
Ago's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 42
Hvala svima na savjetima i idejama

Kada bude sve spremno, bit ce RAID5 na WD Caviar Green HDDs, mislim da ce to vrlo dobro funkcionirati

Polako nabavljam dio po dio te sam razmisljao kada slozim komp da to malo poslikam i podijelim to s ekipom s foruma.

Ago je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 08:00   #74
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Bit će korisno ako podijeliš iskustva sa drugima. Samo pripazi da ne bi naletio na probleme prilikom dodavanja diskova RAID-u 5. Ako sam dobro razumio nećeš sve diskove nabavljati odjednom što znači da ćeš morati proširivati RAID, a vjerojatno i file system. U svakom slučaju dobro prouči sve što forumi kažu za kontroler koji namjeravaš koristiti.Također vodi računa o tome da bi za RAID5 svi diskovi trebali biti iste veličine.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 18.03.2010. u 08:10.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 09:10   #75
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Bit će korisno ako podijeliš iskustva sa drugima. Samo pripazi da ne bi naletio na probleme prilikom dodavanja diskova RAID-u 5. Ako sam dobro razumio nećeš sve diskove nabavljati odjednom što znači da ćeš morati proširivati RAID, a vjerojatno i file system. U svakom slučaju dobro prouči sve što forumi kažu za kontroler koji namjeravaš koristiti.Također vodi računa o tome da bi za RAID5 svi diskovi trebali biti iste veličine.
Tehnički gledano, niti za jedno RAID polje nema obaveze da su svi diskovi isti, ali problemi nastaju širenjem polja, tj. ima malo kontrolera kojima "vjerujem" da su to u stanju izvesti kako spada. Isto tako, širenje već kreiranog RAID 5 polja od nekoliko velikih SATA diskova može trajati nekoliko dana.
Isto tako, nikako ne preporučujem s velikim diskovima raditi RAID 5 polja, posebno ne s više od četiri do pet diskova.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 09:42   #76
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Ago Pregled postova
Sastavljam si jedan komp, malo drugaciji od uobicajenih.
Cijenjeno drustvo i experti poznavanja hardware-a zamolio bih Vas sve za komentare i misljenje

Rijec je o:

- Serverskoj ploči, Intel Server Board SE7525RP2 (posjedujem)
- Intel Xeon 3,2 Ghz ili 3,4 Ghz 800Mhz FSB/2MB (planiram nabaviti 2 komada)
- RAM (rezervirano od korisnika s foruma) Infineon serverska memorija 4 x 1GB PC2-3200R, 400MHz ECC Reg DDR2 SDRAM,240-Pin SDRAM
- 3Ware 9500s-12 12 Port SATA kontroler PCI/PCI-X (planiram nabaviti)
- HDD, mislim staviti 12 komada WD 2TB Green
Buduci da su kolege rekle vise manje sve o RAID opcijama ja bih nesto nadodao o ostatku konfiguracije.

Kao prvo mislim da za neki storage komp imati 2 P4 na 3GHz+ znaci trajno imati 250W+ GRIJALICU u kompu! Da ne spominjem da ovi Xeoni nemaju nikakav power management te time ce ti potrosnja cijelog stroja biti poprilican trosak kroz dulje vrijeme. Moj savjet ti je da probas nabaviti neke Xeone LV bazirane na Northwood jezgri i da se ne obazires na nizak radni takt (1.6-2GHz).

Ako jos nisi nista nabavio osim ploce moja preporuka bi ti bila da ne nastavljas uopce u tom pravcu.
Za ovo sto ti zelis izvesti bi bio dovoljan jedan X2 EE 45W procesor na nekoj prosjecnoj ploci s integriranom grafikom. Ovaj jedan procesor ce trositi u prosjeku 10 PUTA manje struje a imat ce BOLJE performanse od dva singlecore Xeona. Za razliku u cijeni mozes nabaviti neki pristojan PCIe SAS/SATA kontroler na kojem mozes izvesti ovo sto si naumio a da stroj ne bude jedna bucna pecnica!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 13:56   #77
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tehnički gledano, niti za jedno RAID polje nema obaveze da su svi diskovi isti, ali problemi nastaju širenjem polja, tj. ima malo kontrolera kojima "vjerujem" da su to u stanju izvesti kako spada. Isto tako, širenje već kreiranog RAID 5 polja od nekoliko velikih SATA diskova može trajati nekoliko dana.
Isto tako, nikako ne preporučujem s velikim diskovima raditi RAID 5 polja, posebno ne s više od četiri do pet diskova.
Mislio sam reći da se gubi dio prostora ako se doda disk veći od onih postojeći unutar RAID5. Sve ostalo apsolutno stoji. Potpisujem i ono što je Jerry napisao.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 17:42   #78
Ago
Premium
Moj komp
 
Ago's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 42
Buka i hladjenje mi nije problem jer stalno svira glazba preko pojacala tako da ne cujem komp

Prihvacam Jerryevu misao tako da se mozda i odlucim promijeniti hardware, samo nece ici AMD jer ih ne volim od prvog dana
Ago je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 19:49   #79
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ako hoces pogledaj u Lab2k cijeniku, nisam vidio trenutno (samo sam preletio) ali prije je bilo quad LV Xeona (socket 1366)..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 20:45   #80
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Ago Pregled postova
Buka i hladjenje mi nije problem jer stalno svira glazba preko pojacala tako da ne cujem komp
Ako to stvarno ''tresti'' JA ne bih volio imati 12TB podataka na MEHANICKIM diskovima uz te konstantne vibracije (male amplitude ali ipak su tu).

Citiraj:
Autor Ago Pregled postova
Prihvacam Jerryevu misao tako da se mozda i odlucim promijeniti hardware, samo nece ici AMD jer ih ne volim od prvog dana
Uz to(liko) RAID polje (baz obzira na kontroler) MUST HAVE je CPU s integriranim memorijskim kontolerom (time si iskljucio sve Intelove procesore ispod 800kn). Ako lova nije problem neki i3 je sasvim pristojan za tu ulogu.
Druga stvar je sto samo za cijenu tog i3 mozes nabaviti jednako dobar AMD CPU + maticnu.

Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Ako hoces pogledaj u Lab2k cijeniku, nisam vidio trenutno (samo sam preletio) ali prije je bilo quad LV Xeona (socket 1366)..
Ti Xeoni kao i svi drugi na tom cjeniku su za druge sockete te su za ovu namjenu teski overkil!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 22:28   #81
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Zašto sam ja dobio dojam da se ti malo previše "forsaš"?
Tvoji su novci, ali ja ne vidim potrebu za svime ovime kad misliš držati mp3ce od par mb na tome.

Mislim da bi jedan atom sa 2x2TB dosta, tak i tak veliš da ideš na JBOD i da ti backup nije važan.(sjeti se da si to napisao, kada budeš u google kucal "how to recover data from broken hdd" )
tech je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 23:05   #82
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Ako to stvarno ''tresti'' JA ne bih volio imati 12TB podataka na MEHANICKIM diskovima uz te konstantne vibracije (male amplitude ali ipak su tu).


Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Uz to(liko) RAID polje (baz obzira na kontroler) MUST HAVE je CPU s integriranim memorijskim kontolerom (time si iskljucio sve Intelove procesore ispod 800kn). Ako lova nije problem neki i3 je sasvim pristojan za tu ulogu.
Ne previše bitna stvar, po opisu posla.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 00:34   #83
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Celeron E3X00, neki pasivni cpu kuler, par gb rama, taj tvoj kontroler... Jeftino, hladno, tiho...

*****************
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 20.03.2010. u 11:10.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 08:38   #84
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
koliko muzike imas skupljeno do sada ???

ovakav sustav sa RAID-om nemaju ni radio postaje koje 24/7 vrte muziku i gdje se kompjuteri ne gase godinama, po meni bolje bi ti bilo da si slozis jedan "jukebox" komp i kad ti uzfali mjesta samo kupis jos jedan hard, a sto se tice backupa vec su neki spomeuli kad ti rikne jedan od diskova lupal budes glavom u zid jer nemas backup

za kolekcionarstvo mozda cak i najbolje rjesenje kupis za pocetak 2 ili 4 ili 6 .... hardova po recimo 2TB i nakrkas ih sa mjuzom i to tako da na 2 harda imas istu mjuzu znaci primarni i backup

za ono kaj slusas svaki dan dosta ti je 5GB slobodnog prostora na nekom disku

neznam ne vidim svrhu u sastavljanju takvog kompjutera samo radi pohrane podataka... druga stvar je ako se tebi bas slaze takav komp i imas viska para za potrositi na to

za komp koji ce sluziti za pohranu i sviranje glazbe kupovati dvoprocesorsku plocu i 2 xeona mislim da nema smisla (bez uvrede)
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 09:05   #85
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Prvo je prije dosta godina moj stari počeo ripati zaista veliku kolekciju od par stotina CD-ova(sve u 320kbps). Zatim sam ja skidao isprva stvari koje sam slušam, zatim koje slušaju moji prijatelji, pa onda njihovi prijatelji i uspio sam sakupiti oko 2TB podataka(minimum 192kbps). Ajd dosta sam i obrisao zbog nedostatka prostora ali maksimalno se tu sakupilo 3TB. Mislim tvoja je lova ali ovo mi izgleda debeli overhead. Dok ti napuniš 24TB izaći će SSD od 50TB. Sorry na komentaru, ponavljam tvoja je lova ali ne mogu shvatiti....
Hasta je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 12:46   #86
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Ako bas vec zelis slagat NAS masinu i pogledat malo kakve su konfe kontrolci i to, onda mozes bacit i oko tu na ovaj forum
http://hardforum.com/index.php
A pogotovo na ovu temu -> Post your 10TB+ systems
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 00:40   #87
gilgamesh
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Reykjavik
Postovi: 5
Internet je najbolje RAID polje

Internet, nabolji backup, tocno je da bi ga neki saborski zastupnici "htjeli downloadati" zbog severine, no to ostavljamo njima na zadacu a po pitanju gomilanja sadrzaja, i inacica teror konzumerizma
razmisli, ...... da je u pitanju semantika entropije s kojom se pokusavas boriti a koje nisi svijestan.

Nemoj se "naci" osobno napadnutim, samo ti dajem na promisljanje.....

Podsjecas me na opcinskog nacelnika s nekog jadranskog otoka
koji ima 100 stanovnika i u namjeri da s "nacelnickim planom" uredi Muzej, Mauzolej, Kino, Biblioteku, uvede klimatizaciju u sve drzavne objekte, "shoping" centar, parkiraliste za 1221 automobil a u gore navedenim objektima da zaposli svoju familiju........U cemu je razlika izmedju svih tih silnih raspolozivih P2P mreza i tvoje zamisli centralizacije sadrzaja od nekoliko desetaka TB ?
A o penezima da i ne govorim ?
Odem na emulca, torrente, rapidshare..... i pretrazujem po navedenom sadrzaju uz rezultat od nekoliko stotina file-ova, link-ova.
Doista, Old iggy te dobro priupita:

" 1. Što želiš uopće s tim?
2. Zašto trošiš tolike pare ako ne znaš što bi i kako?"
gilgamesh je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 06:27   #88
Ago
Premium
Moj komp
 
Ago's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 42
ne osjecam se napadnut, trazio sam svacije misljenje jer svi imamo na to puno pravo
znam sto cu i kako cu jedino su me zanimale RAID postave i pokoji savjet u vezi RAID-a.
Ago je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 15:08   #89
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja jedino nebi išao na 2TB diskove, nego na 1.5 jer su daleko jeftiniji! Za razliku od 6TB što izgubiš (na 12diskova po pol T) svašta čovjek napravi
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 18:40   #90
gilgamesh
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Reykjavik
Postovi: 5
Zanimljivo i poucno "prepucavanje" na temu RAID-a
http://chucksblog.typepad.com/chucks...torage-mi.html
Ovo bi ti rijesilo slatke muke, :
http://www.stardom.com.tw/sohotank_st8_spec.html
Mogu ti ponuditi kom. 1, nov ST8 s full 16TB na prodaju, s jamstvom.

G
gilgamesh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na