Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2008., 19:57   #1
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
GA-M56S-S3 novi BIOS ?

Upravo vidia na Gigabyte site-u da je izašla nova revizija BIOS-a za ovu ploču F4E, je li ga netko već skinija i kakva su iskustva, znam da sam sa F3 izgubija 10,5 CPU množitelj sad mi je 10 pa me zanima da li je to ispravljeno u ovoj reviziji (valjda je netko već skinija ) ?

P.S.Molim admine da ovo premjeste di mu je misto, moja greška

Zadnje izmijenjeno od: Groza. 12.03.2008. u 20:42.
Groza je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 22:08   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a nisi ga izgubio nego je "auto" tebi 10.5 a pod rucnim nudi samo manje od toga
meni je pun k njih i njihovih biosa, mislim da cu ovaj preskociti.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2008., 10:39   #3
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
Hvala, nisam to zna, znam samo da sam u F1 ima 10,5 a posli ga nisam vidija !
Groza je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2008., 00:33   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
pa jel nisi primjetio da ti procesor radi na normalnom clocku ako stavis na auto?

nego, nije mi vrag dao mira, stavio sam taj bios.
nemam zivaca za provjeru jesu li pokrpali rupe u HTTu i slicne budalastine. podesio sam sve onako kako je radilo u F3 i za divno cudo - komp se upalio. s prvim F4 to nije bio slucaj
dakle, ipak su prckali malo vise od samo dodane podrske za trojezgrase. osim toga ne vidim nista posebno novo (istina nisam ni trazio previse) osim sto sad kad ides podesavati latencije za memoriju imas s lijeve strane SPD vrijednosti a desno unosis svoje sto nije tako losa ideja ali ono....blah
ako vidim sta novo dodam.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 22:11   #5
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
I ja sam ga stavia i primjetia sam jedino da mi prilikom POST-a nema više ono Updating K8 bla,bla..., šta me ionako bilo živciralo !
Groza je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 00:27   #6
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
pa jel nisi primjetio da ti procesor radi na normalnom clocku ako stavis na auto?

nego, nije mi vrag dao mira, stavio sam taj bios.
nemam zivaca za provjeru jesu li pokrpali rupe u HTTu i slicne budalastine. podesio sam sve onako kako je radilo u F3 i za divno cudo - komp se upalio. s prvim F4 to nije bio slucaj
dakle, ipak su prckali malo vise od samo dodane podrske za trojezgrase. osim toga ne vidim nista posebno novo (istina nisam ni trazio previse) osim sto sad kad ides podesavati latencije za memoriju imas s lijeve strane SPD vrijednosti a desno unosis svoje sto nije tako losa ideja ali ono....blah
ako vidim sta novo dodam.....
Di je m56s-s3 tam smo i ti! Da vas pitam jel se vratio 10.5 množitelj ili opet mora na auto? I jel si isprobaval jel kaj veći OC potencial? Se isplati stavlja taj bios? Moram pitat al znam da budem ga išel staviti, makar je ovaj F3 Bog Bogova, 260x10 i radi ko urica...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 00:36   #7
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 01:34   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
hehe, valjda smo jedini jadnici s tom plocom

nego, ma nisam se uopce igrao nesto. mnozitelj bi rekao da je i dalje samo auto max mnozitelja a da nudi rucno jedino nize no iskreno nisam obracao paznju.

ja isto drzim na 260*10 iako znam od prije da radi i 270*10 bez diranja napona. 280*10 mi vec nije bilo stabilno no tu je mozda i memorija kriva, imam jedan losiji keks koji se bas nece OCat nesto a bio lijen probati ju spustiti da ju eliminiram. voltazu s stock coolerom ne diram, dok dodje nesto bolje bit ce i ljeto pa opet necu tako da je ovo max do kojeg planiram ici. kad bude preslabo kupit cu jaceg. da sam mislio neke benchmarke vijat ionako ne bi AMDa kupio pa mi ovo posve dosta
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 02:54   #9
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa dobra je ploća, kaj joj fali osim zalmana na čipsetu? Za 470kn dušu dala! Neg, ovaj bios isti ko F3, osim podrške za CPU. Kolko ti daje ova konfa sa 9600GT u 3dMarku sa 260*10? Jel se dobe kaj bolje performanse ak se koristi ko ti nVidia ćip+nVidia grafička,? Jer vidim imaš sve isto osim gkartice!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 12:57   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
2005 oko 14.500, 2006 koci procesor, nekih 9000. nisam to dugo vrtio pa ne znam sad u bod a nema sanse da to ponovno sve instairam dok se opet nesto ne promijeni
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2008., 01:00   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
evo cisto da dodam - novi bios se jucer zblesirao sam od sebe, nije dva puta htjelo bootat, treci put onaj GB recovery bla bla, vratio se sam na F2 koji je valjda nasao na disku. sve u svemu bilo mi je drago, ja se vratio na F3, necu se ni truditi javljati im bug, mogli bi mi opet odgovoriti da to tako treba biti
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na