Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2018., 20:42   #1801
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
strašno .. dućan ko i svaki drugi, još se trude u najkraćem mogućem roku to sve obavit. kenjate bezveze.

odi kupi vešmašinu ili mikser ili tv ili mobitel u pevec/emmezettu/namu/kaufland/elipso...
kaj misliš da oni to popravljaju otraga u šupici??
zato postoje ovlašteni servisi za sve. kupac može odfurati u trgovinu koja će o svom trošku odnjeti u servis (traje malo duže), a može i sam odfurati u servis. bitno da se popravi/zamjeni/vrate pare.
sigurno studenti u t-comu popravljaju sasmung mobitele. pffff..
Ne vidim problem da mikser ili štogod vratim u Konzum ili pevec. Vraćao sam im recimo grijalicu. Nisam ni pogledao postoji li uvoznik i servis, nije me zanimalo. Trgovina mi je dala jamstvo i najčešće odlučim kod njih to i ostvariti. Osim recimo ako moram slati webshopu, a servis ima Pick n return o svom trošku...

Problem je samo to što je Protis rekao da ne izdaju oni jamstvo što je netočno. Oni mogu dati i godinu dana jamstva iako uvoznik daje dvije.

Nadalje, postoje shopovi koji sami pregledaju stvar i prije servisa odobre kupcu drugu stvar. To se zove u najkraćem mogućem roku, ne to što Protis i vecina radi - to je u roku. Ništa loše, samo kažem.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 21:10   #1802
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Problem je samo to što je Protis rekao da ne izdaju oni jamstvo što je netočno. Oni mogu dati i godinu dana jamstva iako uvoznik daje dvije.
Nije ništa netočno što je dotični Protis rekao.
Hoće li trgovina izdavati svoje jamstvo koje će ovjeriti na svoje ime - to je druga priča i to se radi samo onda kad je trgovina ujedno i uvoznik.

Jamstvo daje samo proizvođač, odnosno njegov zastupnik za određeno tržište, a trgovina odgovara za materijalne nedostatke koji nisu povezani s jamstvom niti jedno isključuje drugo. Uoči da su to odvojene stvari.
Trgovac ovjerava jamstveni list ali ga ne izdaje niti utječe na pravila koja pišu u jamstvenom listu.

Kupac naravno može na osnovu tog jamstvenog lista teretiti trgovca, ali kako je Protis napisao, oni su tu samo da proslijede uređaj na servis jer oni prije svega nisu ni stručni ni ovlašteni da bilo šta servisiraju/dijagnosticiraju.
To da će neka trgovina sama pregledavati proizvode mimo servisa je isto nerealno, to se može raditi u pojedinim slučajevima za pojedine artikle.

Sve u svemu, stvarno ne vidim potrebu za bilo kakvo posebno "tumačenje" onog što je napisao dotični Protis, jer tako stvar funkcionira u svim trgovinama i sve je po zakonu.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:50   #1803
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
amen
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 18:41   #1804
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Nemaju oni veze s jamstvom osim sto ti ostete artikle prije neg posalju u servis pa se prave grbavi da ne znaju citat 😂

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 11:18   #1805
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sve 5 i stoji kaj si napisao... ali...
Ta rečenica koju je kolega Alfa citirao je zbunjujuća bez obzira na ostatak teksta. Ako servis proizvod proglasi neispravnim i da to podliježe uvjetima garancije, tj da uređaj nije zdrkao korisnik, trgovina to mora ispoštovati.
A tada nastupa dio koji je sporan u toj rečenici "mi ne dajemo jamstvo". U biti da, novi proizvod = novo jamstvo od dućana, ne servisa. Ili ako nema proizvoda, zamjenski sa također novim jamstvom ili povrat novaca. Sa tim konkretno dijelom tj relacijom trgovina-kupac, servis nema nikakve veze niti kupac treba ikakve pregovore i dogovore raditi sa servisom, osim u posebnim slučajevima.

Ne branim ni Alfu ni Raula, niti napadam Protis, ali u ovakvim izjavama treba biti oprezan. Nitko ne voli da ga netko izradi za pare ili slično

Kao što rekoh, vjerujem da niti je namjera. Nespretno sročeno, ništa drugo.

A na mobitelima su se mnogi opekli jer su slušali prodavače za pultom "odite sami u servis jer vam bude brže", pa servis da 90 dana jamstva na zamjenski uređaj, pa onda krene natezanje i slično.

Sent from Mobara
ukoliko servis ustanovi da je uredaj neispravan i da ja kvar pokriven jamstvom svoj nalaz salju davaocu jamstva (distributeru) koji onda nama daje drugi uredaj ili vraca novce i zatim mi to proslijedimo kupcu, jednaka je procedura ako direktno odnesete uredaj u servis ili ako ga donesete nama pa ga mi proslijedimo, jedino je nama jednostavnije zbog evidencije ukoliko uredaj donesete nama pa znamo o cemu se radi a kupcima je mozda nekada jednostavnije odnesti u servis ili im je bitno tih par dana sto ce prije biti gotovo ili im se ne da voziti perilicu 30 km ako im je ovlasteni servis 200m od kuce i slicno, stvar izbora

uglavnom, zamjenu ili povrat novaca radi distributer koji je dao jamstvo (pise na jamstvenom listu tko daje jamstvo) i moze se ostvariti samo putem ovlastenog servisa (isto navedeno na jamstvu), takodjer zakonski mozete uredaj odnesti gdje ste ga kupili i onda mi dalje rjesavamo sa distributerom

mi kao trgovina ne dajemo jamstvo na proizvod niti imamo ista sa tim osim sto odvozimo stvari u servis i vracamo nazad

servis samo radi pregled uredaja (i eventualno popravalja) i o tome napravi zapisnik, servis ne moze vratiti novce ili zamjeniti uredaj vec to radi iskljucivo distributer koji je dao jamstvo putem trgovine gdje je uredaj kupljen (npr odnesete uredaj u mr servis gdje vam kazu kako je neispravan i posto nema drugog za zamjenu vratiti ce vam novce, nece novce dobiti od njih nego ce oni to poslati npr u Recro koji ce onda poslati nama i uplatiti nama novce a mi vratiti vama)

sve u svemu uredaj mozete donesti nama a mi dalje provodimo postupak (tako je u 90% slucajeva reklamacija) ili ukoliko smatrate da je bolje mozete uredaj odnesti direktno u servis, ne morate se brinuti da nece biti rijeseno jer dnevno nosimo barem 5 reklamacija tako da cemo sigurno povesti i vasu
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 11:36   #1806
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
ukoliko servis ustanovi da je uredaj neispravan i da ja kvar pokriven jamstvom svoj nalaz salju davaocu jamstva (distributeru) koji onda nama daje drugi uredaj ili vraca novce i zatim mi to proslijedimo kupcu, jednaka je procedura ako direktno odnesete uredaj u servis ili ako ga donesete nama pa ga mi proslijedimo, jedino je nama jednostavnije zbog evidencije ukoliko uredaj donesete nama pa znamo o cemu se radi a kupcima je mozda nekada jednostavnije odnesti u servis ili im je bitno tih par dana sto ce prije biti gotovo ili im se ne da voziti perilicu 30 km ako im je ovlasteni servis 200m od kuce i slicno, stvar izbora

uglavnom, zamjenu ili povrat novaca radi distributer koji je dao jamstvo (pise na jamstvenom listu tko daje jamstvo) i moze se ostvariti samo putem ovlastenog servisa (isto navedeno na jamstvu), takodjer zakonski mozete uredaj odnesti gdje ste ga kupili i onda mi dalje rjesavamo sa distributerom

mi kao trgovina ne dajemo jamstvo na proizvod niti imamo ista sa tim osim sto odvozimo stvari u servis i vracamo nazad

servis samo radi pregled uredaja (i eventualno popravalja) i o tome napravi zapisnik, servis ne moze vratiti novce ili zamjeniti uredaj vec to radi iskljucivo distributer koji je dao jamstvo putem trgovine gdje je uredaj kupljen (npr odnesete uredaj u mr servis gdje vam kazu kako je neispravan i posto nema drugog za zamjenu vratiti ce vam novce, nece novce dobiti od njih nego ce oni to poslati npr u Recro koji ce onda poslati nama i uplatiti nama novce a mi vratiti vama)

sve u svemu uredaj mozete donesti nama a mi dalje provodimo postupak (tako je u 90% slucajeva reklamacija) ili ukoliko smatrate da je bolje mozete uredaj odnesti direktno u servis, ne morate se brinuti da nece biti rijeseno jer dnevno nosimo barem 5 reklamacija tako da cemo sigurno povesti i vasu

Kad vam ljudi "donesteju" uredaj u 90% slucajeva provodite reklamacije, a u ostalih 10% uredaje sami ostetite pa okrivljujete kupca

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 12:19   #1807
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Kad vam ljudi "donesteju" uredaj u 90% slucajeva provodite reklamacije, a u ostalih 10% uredaje sami ostetite pa okrivljujete kupca

Sent from my D6603 using Tapatalk
Lol, sigurno izvlače i neku korist iz toga što imaju nezadovoljne kupce...

Da li ti stvarno misliš da bi oni il bilo koja druga trgovina namjerno "ostetivala" "uredaje" i indirektno štetila svom ugledu? Stvarno svašta ljudi pišu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 13:05   #1808
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258



I nemoj molim te "jamcit" da ga nisi takog poslo, kao sto je Alen "jamcio" prije pola godine da je imo sve sarafe na grafickoj, dok mu nisu postali video snimku otvaranja reklamacija.



Sto se tice reklamacije u trgovini vs. servis. Osobno uvijek reklamiram direk u servisu, brza komunikacija i brza reklamacija.

Cisto primjera radi (primjer od prije 2 tj.):

- 2,5" HDD kupljen u eKupi, krepo.
- posaljem u ASBIS 11.01. (postarinu platim 32kn - HP Express)
- oni dobiju disk 12.01.
- sljedi vikend (13.-14.01.)
- u ponedjeljak 15.01. salju novi disk na moju adresu
- ja ga dobijem 16.01.

Da nije bilo vikenda, rjesavanje reklamacije 2 dana (+ 2 postarina). Da sam iso preko eKupi islo bi na to jos +2 dana minimalno extra.

Sad ko voli nek izvoli, nek salje sve u trgovinu, nek iskoristi svoje zakonsko pravo, nek se igra pokvarenog telefona, nek ceka.

Ja preferiram linijom manjeg otpora.
-->
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Kad vam ljudi "donesteju" uredaj u 90% slucajeva provodite reklamacije, a u ostalih 10% uredaje sami ostetite pa okrivljujete kupca

Sent from my D6603 using Tapatalk
OK, skuzili smo, navodno su te ostetili, jednom davno... Ne moras bas svaki 2. post jedno te isto, kao sto reko, skuzili smo!



I nemoj molim te "jamcit" da ga nisi takog poslo, kao sto je Alen "jamcio" prije pola godine da je imo sve sarafe na grafickoj, dok mu nisu postali video snimku otvaranja reklamacija.



Sto se tice reklamacije u trgovini vs. servis. Osobno uvijek reklamiram direk u servisu, brza komunikacija i brza reklamacija.

Cisto primjera radi (primjer od prije 2 tj.):

- 2,5" HDD kupljen u eKupi, krepo.
- posaljem u ASBIS 11.01. (postarinu platim 32kn - HP Express)
- oni dobiju disk 12.01.
- sljedi vikend (13.-14.01.)
- u ponedjeljak 15.01. salju novi disk na moju adresu
- ja ga dobijem 16.01.

Da nije bilo vikenda, rjesavanje reklamacije 2 dana (+ 2 postarina). Da sam iso preko eKupi islo bi na to jos +2 dana minimalno extra.

Sad ko voli nek izvoli, nek salje sve u trgovinu, nek iskoristi svoje zakonsko pravo, nek se igra pokvarenog telefona, nek ceka.

Ja preferiram linijom manjeg otpora.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 13:05   #1809
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Kad vam ljudi "donesteju" uredaj u 90% slucajeva provodite reklamacije, a u ostalih 10% uredaje sami ostetite pa okrivljujete kupca

Sent from my D6603 using Tapatalk
Al si naporan vise sa svojim spamanjem, dokle ces sad to ponavljati?
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 14:13   #1810
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Nemaju oni veze s jamstvom osim sto ti ostete artikle prije neg posalju u servis pa se prave grbavi da ne znaju citat 😂

Sent from my D6603 using Tapatalk

Ispricavam se na nastaloj situaciji. Provjerili smo slucaj te je greska napravljena sa nase strane, kolega kod zaprimanja nije dobro provjerio uredaj i nije naveo zapazanja u servisnu primku nego je uredaj zaprimio a drugi zaposlenik je pregledavao uredaj i uocio ostecenja sta je upisao kao dodatnu napomenu.

Ispravili smo proceduru kod zaprimanja kako se takve stvari ne bi vise dogadale, sada se odmah kod zaprimanja artikli pregledavaju i fotografiraju i radi se primka (pred kupcem) te se vise nista ne radi naknadno tj ista osoba zaprima i pregledava artikl i eventualna ostecenja zapisuje na primku sto kupac potvrduje svojim potpisom

Koliko vidim Vasa reklamacija je uvazena i iduci dan je napravljen povrat novca (ukoliko smo pronasli dobru primku). Jos jednom se ispricavam na nastaloj situaciji.

Na zalost ponekad se zna dogoditi da nam uvoznik proslijedi ostecen artikl (u transportu ili im je neka druga trgovina vratila nazad) te mi artikl isporucimo kupcu bez saznanja da je artikl vracen ili ostecen i onda kupci krive nas da im podvaljujemo neispravnu robu. To se dogada rijetko ali se dogada. Pregledom artikala prije preuzimanja takve situacije se mogu izbjeci u potpunosti.

Upravo zbog toga informiramo kupce kako prije preuzimanja artikala prvo pregledaju sta preuzimaju kod nas u poslovnici jer kasnije dokazivanje da artikl nisu oni ostetili je problematicno dok je pregledom prije preuzimanja vrlo jednostavno.
Na pultu nam stoji i obavijest kako je robu potrebno pregledati prije preuzimanja medutim na to se odluci manji broj kupaca a time bi izbjegli eventualne kasnije probleme. Takodjer ukoliko saljemo artikle dostavom prilikom slanja saljemo obavijest emailom da se prije preuzimanja posiljke od dostavljaca provjeri da li je sve u redu (imate pravo pregledati sto preuzimate).
Preuzimanjem artikla odgovornost prelazi na kupca tj prema zakonu smatra se kako smo mi ispunili ugovor i kupac je preuzeo uredaj neostecen i daljnja procedura je komplicirana i tesko je dokazati kako ste dobili uredaj u tom stanju.

Eto i ovim putem apeliramo na kupce da prije preuzimanja izdvojite minutu vremena i pogledate da li je uredaj ostecen ili nije. Naravno tu se ne misli na neispravnosti vec na fizicka ostecenja koja se mogu uociti vizualnim pregledom, ne mozete vi znati da li npr HDD radi ili ne dok ga ne isprobate ali mozete pogledati da li je otkinut cosak ili ne jer kasnije ce biti problem dokazati da nije vama ispao dok u slucaju da ga pregledate kod nas u poslovnici pred djelatnikom izbjegnete daljnje probleme. Takodjer postavili smo 4K kameru koja snima pult za preuzimanje kako bi sve bilo dokumentirano i u slucaju da je artikl ostecen odmah vam mozemo isporuciti drugi (ukoliko ga imamo) ili vratiti novac ili naruciti drugi bez ikakve potrebe za reklamacijama i dokazivanjima. Ukoliko artikl preuzmete kod bilo kakve reklamacije ide standardna procedura tj nosimo ga u ovlasteni servis i daljnja postupanja idu prema njihovoj odluci.
U slucaju da saljemo overseasom prije preuzimanja pred dostavljacem pregleajte posiljku i ukoliko uocite ostecenja odbijte preuzimanje, ukoliko preuzmete smatra se da je posiljka neostecena, u slucaju eventualnog naknadnog uocavanja ostecenja odmah zovite Overseas (svi paketi su osigurani) i pratite njihove upute (nemojte vise dirati po pakiranju i sacuvajte kompletnu ambalazu dok dostavljac ne dode preuzeti posiljku). Ima slucajeva da se kupci jave nakon 10 dana od isporuke kako im je dosla maticna sa iskrivljenim pinovima i slicno, u takvim slucajevima Overseas im nece sigurno uvaziti reklamaciju kao ni servis.

Protis d.o.o. sigurno nece namjerno ostetiti artikle niti necemo namjerno isporuciti osteceni artikl niti nam je to u interesu ili imamo bilo kakve koristi od toga. Artikle isporucujemo originalno kako ih dobijemo od distributera, ne otvaramo pakiranja!
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 14:23   #1811
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
I opet krivo. Ako servis zezne, a uređaj ste vi zaprimili vi snosite odgovornost. Ako se servis ugasi (uvoznik propadne) i nemate kome poslati opet vi snosite odgovornost. Ako servis da drugi uređaj, a korisnik neće jer je njegovo pravo odbiti zamjenu za drugi uređaj, opet vi snosite odgovornost. To namirujete s servisom, istina, ali korisnika to ne briga. Stoga ne vaditi se na servis i spinati.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 15:18   #1812
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
I opet krivo. Ako servis zezne, a uređaj ste vi zaprimili vi snosite odgovornost. Ako se servis ugasi (uvoznik propadne) i nemate kome poslati opet vi snosite odgovornost. Ako servis da drugi uređaj, a korisnik neće jer je njegovo pravo odbiti zamjenu za drugi uređaj, opet vi snosite odgovornost. To namirujete s servisom, istina, ali korisnika to ne briga. Stoga ne vaditi se na servis i spinati.
Ne znam na sto mislite da je krivo.

Ako mi zaprimimo uredaj tada mi dalje odgovaramo za njega od trenutka kada ga preuzmemo sve dok ga ne vratimo kupcu. U slucaju da se osteti unutar tog perioda mi odgovaramo za to i nadoknadujemo stetu kupcu. Za sve uredaje koje zaprimimo placamo osiguranje u slucaju stete. I ukoliko na servisu ostete uredaj (npr razbiju ekran) mi isto odgovaramo za to i nadoknadujemo kupcu a kasnije trazimo nadokandu stete od servisa (u slucaju da smo mi uredaj zaprimili i proslijedili u servis). U vise od 10 godina poslovanja to nam se jos nije dogodilo.

Ukoliko uvoznik propadne onda mi rijesavamo garanciju sa proizvodacem (tako je bilo kada je Elkotek zatvorio distribuciju u HR).

ukoliko kupac napomene da hoce povrat novca tada mi u startu trazimo od distributera odobrenje umjesto zamjenu uredaja.

Sa servisom ne namirujemo nista jer oni u tom lancu samo utvrduju da li je nesto ispravno ili ne a sve dalje rijesavamo sa distributerom (osim ukoliko se ne radi o istoj pravnoj osobi), mozete vi sami otici u servis i nama donesti nalaz servisa da je uredaj neispravan i traziti povrat novca ili zamjenu, mi tada taj nalaz servisa saljemo distributeru i trazimo odobrenje ili zamjenu i vama vracamo novce ili novi uredaj (mora biti servis naveden na jamstvenom listu).
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 15:42   #1813
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
ukoliko servis ustanovi da je uredaj neispravan i da ja kvar pokriven jamstvom svoj nalaz salju davaocu jamstva (distributeru) koji onda nama daje drugi uredaj ili vraca novce i zatim mi to proslijedimo kupcu, jednaka je procedura ako direktno odnesete uredaj u servis ili ako ga donesete nama pa ga mi proslijedimo, jedino je nama jednostavnije zbog evidencije ukoliko uredaj donesete nama pa znamo o cemu se radi a kupcima je mozda nekada jednostavnije odnesti u servis ili im je bitno tih par dana sto ce prije biti gotovo ili im se ne da voziti perilicu 30 km ako im je ovlasteni servis 200m od kuce i slicno, stvar izbora

uglavnom, zamjenu ili povrat novaca radi distributer koji je dao jamstvo (pise na jamstvenom listu tko daje jamstvo) i moze se ostvariti samo putem ovlastenog servisa (isto navedeno na jamstvu), takodjer zakonski mozete uredaj odnesti gdje ste ga kupili i onda mi dalje rjesavamo sa distributerom

mi kao trgovina ne dajemo jamstvo na proizvod niti imamo ista sa tim osim sto odvozimo stvari u servis i vracamo nazad

servis samo radi pregled uredaja (i eventualno popravalja) i o tome napravi zapisnik, servis ne moze vratiti novce ili zamjeniti uredaj vec to radi iskljucivo distributer koji je dao jamstvo putem trgovine gdje je uredaj kupljen (npr odnesete uredaj u mr servis gdje vam kazu kako je neispravan i posto nema drugog za zamjenu vratiti ce vam novce, nece novce dobiti od njih nego ce oni to poslati npr u Recro koji ce onda poslati nama i uplatiti nama novce a mi vratiti vama)

sve u svemu uredaj mozete donesti nama a mi dalje provodimo postupak (tako je u 90% slucajeva reklamacija) ili ukoliko smatrate da je bolje mozete uredaj odnesti direktno u servis, ne morate se brinuti da nece biti rijeseno jer dnevno nosimo barem 5 reklamacija tako da cemo sigurno povesti i vasu
Sve jasno. Ali nitko nije robu kupio od distributera nego od vas, pravne osobe koja je poveznica između kupca i distributera. I u tom slučaju, vi dajete jamstvo kupcu koje ste vi dobili od distributera.
Bez brige, sve je meni jasno u cijeloj priči. I to, i zakon.

Problem je, ne kod vas i sa vama, što neke pravne osobe krivo to tumače i vole igrati na kartu "ma da, nisam to znao" ili onako kako sam vam opisao u slučaju mobitela.

U svakom slučaju, hvala na info.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 16:15   #1814
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Vezano uz reklamacije ja s Protisom nisam imao problema. Dapače, jednom sam vratio proizvod, 3 dana nakon kupnje, koji mi nije odgovarao a nije kupljen preko webshopa i oni su odmah zvali distributera koji je ljubazno uvažio moje razloge i vraćen mi je novac.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:18   #1815
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Koja je fora sa jamstvom u Protisu? Znači na računu piše koliko je jamstvo i zato ne dobijemo posebno na papiru jamstvo? Nekoliko stvari sam kupovao kod njih i za svaku sam dobio taj odgovor


Ali na dnu računa onda napišu: "Jamstvo navedeno na računu je informativnog karaktera, valjano jamstvo i uvijeti (da, piše uvIjeti) definirani su jamstvenim listom koji se nalazi uz proizvod"

S čime onda ostvarujem tu garanciju?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:29   #1816
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Račun plus jamstveni. Sve štima.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:33   #1817
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Račun plus jamstveni. Sve štima.
Jes ti bogati uopće pročitao šta sam napisao?

Evo konkretno, ni za prijenosni disk ni grafičku nisam dobio jamstveni list! Dobio sam račun na kojem piše da je jamstvo tipa 24 mjeseca
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:35   #1818
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Koja je fora sa jamstvom u Protisu? Znači na računu piše koliko je jamstvo i zato ne dobijemo posebno na papiru jamstvo? Nekoliko stvari sam kupovao kod njih i za svaku sam dobio taj odgovor


Ali na dnu računa onda napišu: "Jamstvo navedeno na računu je informativnog karaktera, valjano jamstvo i uvijeti (da, piše uvIjeti) definirani su jamstvenim listom koji se nalazi uz proizvod"

S čime onda ostvarujem tu garanciju?
Jamstveni list je u vecini slucajeva naljepljen na pakiranje uredaja (npr HDD, memorija, stikovi i sl - zuta naljepnica - ujedno i deklaracija, upute i jamstveni list) dok veci uredaji imaju jamstvo na papiru koje je umetnuto u kutiju (npr printeri, laptopi, monitori..)

sacuvate racun i tu naljepnicu i nece biti problema. Sto se nas tice ne treba nista osim racuna ali servis moze inzistirati na jamstvenom listu
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:46   #1819
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Jes ti bogati uopće pročitao šta sam napisao?

Evo konkretno, ni za prijenosni disk ni grafičku nisam dobio jamstveni list! Dobio sam račun na kojem piše da je jamstvo tipa 24 mjeseca
Malo je vjerojatno da nisi dobio, pogledaj kutije malo
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 19:58   #1820
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Ispricavam se na nastaloj situaciji. Provjerili smo slucaj te je greska napravljena sa nase strane, kolega kod zaprimanja nije dobro provjerio uredaj i nije naveo zapazanja u servisnu primku nego je uredaj zaprimio a drugi zaposlenik je pregledavao uredaj i uocio ostecenja sta je upisao kao dodatnu napomenu.

Ispravili smo proceduru kod zaprimanja kako se takve stvari ne bi vise dogadale, sada se odmah kod zaprimanja artikli pregledavaju i fotografiraju i radi se primka (pred kupcem) te se vise nista ne radi naknadno tj ista osoba zaprima i pregledava artikl i eventualna ostecenja zapisuje na primku sto kupac potvrduje svojim potpisom

Koliko vidim Vasa reklamacija je uvazena i iduci dan je napravljen povrat novca (ukoliko smo pronasli dobru primku). Jos jednom se ispricavam na nastaloj situaciji.

Na zalost ponekad se zna dogoditi da nam uvoznik proslijedi ostecen artikl (u transportu ili im je neka druga trgovina vratila nazad) te mi artikl isporucimo kupcu bez saznanja da je artikl vracen ili ostecen i onda kupci krive nas da im podvaljujemo neispravnu robu. To se dogada rijetko ali se dogada. Pregledom artikala prije preuzimanja takve situacije se mogu izbjeci u potpunosti.

Upravo zbog toga informiramo kupce kako prije preuzimanja artikala prvo pregledaju sta preuzimaju kod nas u poslovnici jer kasnije dokazivanje da artikl nisu oni ostetili je problematicno dok je pregledom prije preuzimanja vrlo jednostavno.
Na pultu nam stoji i obavijest kako je robu potrebno pregledati prije preuzimanja medutim na to se odluci manji broj kupaca a time bi izbjegli eventualne kasnije probleme. Takodjer ukoliko saljemo artikle dostavom prilikom slanja saljemo obavijest emailom da se prije preuzimanja posiljke od dostavljaca provjeri da li je sve u redu (imate pravo pregledati sto preuzimate).
Preuzimanjem artikla odgovornost prelazi na kupca tj prema zakonu smatra se kako smo mi ispunili ugovor i kupac je preuzeo uredaj neostecen i daljnja procedura je komplicirana i tesko je dokazati kako ste dobili uredaj u tom stanju.

Eto i ovim putem apeliramo na kupce da prije preuzimanja izdvojite minutu vremena i pogledate da li je uredaj ostecen ili nije. Naravno tu se ne misli na neispravnosti vec na fizicka ostecenja koja se mogu uociti vizualnim pregledom, ne mozete vi znati da li npr HDD radi ili ne dok ga ne isprobate ali mozete pogledati da li je otkinut cosak ili ne jer kasnije ce biti problem dokazati da nije vama ispao dok u slucaju da ga pregledate kod nas u poslovnici pred djelatnikom izbjegnete daljnje probleme. Takodjer postavili smo 4K kameru koja snima pult za preuzimanje kako bi sve bilo dokumentirano i u slucaju da je artikl ostecen odmah vam mozemo isporuciti drugi (ukoliko ga imamo) ili vratiti novac ili naruciti drugi bez ikakve potrebe za reklamacijama i dokazivanjima. Ukoliko artikl preuzmete kod bilo kakve reklamacije ide standardna procedura tj nosimo ga u ovlasteni servis i daljnja postupanja idu prema njihovoj odluci.
U slucaju da saljemo overseasom prije preuzimanja pred dostavljacem pregleajte posiljku i ukoliko uocite ostecenja odbijte preuzimanje, ukoliko preuzmete smatra se da je posiljka neostecena, u slucaju eventualnog naknadnog uocavanja ostecenja odmah zovite Overseas (svi paketi su osigurani) i pratite njihove upute (nemojte vise dirati po pakiranju i sacuvajte kompletnu ambalazu dok dostavljac ne dode preuzeti posiljku). Ima slucajeva da se kupci jave nakon 10 dana od isporuke kako im je dosla maticna sa iskrivljenim pinovima i slicno, u takvim slucajevima Overseas im nece sigurno uvaziti reklamaciju kao ni servis.

Protis d.o.o. sigurno nece namjerno ostetiti artikle niti necemo namjerno isporuciti osteceni artikl niti nam je to u interesu ili imamo bilo kakve koristi od toga. Artikle isporucujemo originalno kako ih dobijemo od distributera, ne otvaramo pakiranja!
Konstatacija vam nije točna, prilikom zaprimanja uređaja vaša dva zaposlenika su detaljno i jako dugo pregledavali svaki milimetar uređaja te mi nisu htjeli dati pisano ikakav dokaz da je uređaj zaprimjen bez ikakvih vizualnih nedostataka (iako sam na tome inzistirao).

Tako da se pozabavite sa tim drugim kolegom kojemu uređaji ispadaju iz ruku ili nešto slično dok ih pregledava sa rukavicama.

Također bi se i voditelj poslovnice mogao poceti ponašati ljubazno za promjenu, jer mi je prvo kad sam dosao doma sa ostecenim artiklom telefonski rekao "to ste mozda vi ostetili" , na sto sam rekao da je prodavac vidio te samnom komentirao da je kutija vec otvarana, na to sam dobio drski odgovor "dođite onda nek vam naš prodavač sa svojim novcima vrati za artikl povrat".

Zahvaljujem se, to je sve od mene
Pozz ekipi

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 29.01.2018. u 20:08.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 07:31   #1821
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Jednom davno mi je nova GPU iz Protisa došla DOA...isti dan im poslao, u 3 ili 4 dana mi je bila nova GPU nazad na adresi. Pozitivno iskustvo, nisam niti morao nešto reći "14 dana webshop, hey!", nego su odmah rekli "Pošaljite nazad, pošaljemo mi Vama novu". Ostale stvari što sam kupovao nisam reklamirao ...još!
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 12:30   #1822
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Konstatacija vam nije točna, prilikom zaprimanja uređaja vaša dva zaposlenika su detaljno i jako dugo pregledavali svaki milimetar uređaja te mi nisu htjeli dati pisano ikakav dokaz da je uređaj zaprimjen bez ikakvih vizualnih nedostataka (iako sam na tome inzistirao).

Tako da se pozabavite sa tim drugim kolegom kojemu uređaji ispadaju iz ruku ili nešto slično dok ih pregledava sa rukavicama.

Također bi se i voditelj poslovnice mogao poceti ponašati ljubazno za promjenu, jer mi je prvo kad sam dosao doma sa ostecenim artiklom telefonski rekao "to ste mozda vi ostetili" , na sto sam rekao da je prodavac vidio te samnom komentirao da je kutija vec otvarana, na to sam dobio drski odgovor "dođite onda nek vam naš prodavač sa svojim novcima vrati za artikl povrat".

Zahvaljujem se, to je sve od mene
Pozz ekipi
Ako je ovo točno takav odgovor i to od vlasnika, to bi za mene bio ujedno i razlog da me oni nikada više ne vide u svojoj trgovini.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:35   #1823
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Pregledao kutiju grafičke, našao jednu naljepnicu od servisa i piše 24 mjeseca garancija. Pretpostaviti ću da je to "jamstveni list". E sad na toj naljepnicu pise i da se isporučuje bez korisničkih uputa jer je predmet predviđen da ga ugrađuje ovlaštena osoba. Ako predmet bude ugrađen od strane neovlaštene osobe gubi se garancija.

E sad mene zanima, tko je ovlaštena osoba, tko ju je ovlastio i na koji je način certificirana da stekne status ovlaštene osobe? Znači, da bi to ispoštovao, trebao bi donesti svoju kutiju da mi ovlaštena osoba ugradi grafičku?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:51   #1824
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Cemu nepotrebno kompliciranje. Ta naljepnica na kutiji ti zajedno s racunom osigurava jamstvo. Postavi graficku ko svak normalan i vozi.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:57   #1825
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
To je nepotrebno kompliciranje sve dok se neki genijalac ne pozove na još genijalniju naljepnicu.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 14:17   #1826
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Cemu nepotrebno kompliciranje. Ta naljepnica na kutiji ti zajedno s racunom osigurava jamstvo. Postavi graficku ko svak normalan i vozi.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Upravo se na takva sranja servisi u Rvackoj kače...tako da te zajebu čim bolje...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 15:04   #1827
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ako je ovo točno takav odgovor i to od vlasnika, to bi za mene bio ujedno i razlog da me oni nikada više ne vide u svojoj trgovini.
Ja sam s Protisom gotov, sve dok ima kulturnih ducana u zagrebu, a jos i btc primaju wehee
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 15:08   #1828
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Pregledao kutiju grafičke, našao jednu naljepnicu od servisa i piše 24 mjeseca garancija. Pretpostaviti ću da je to "jamstveni list". E sad na toj naljepnicu pise i da se isporučuje bez korisničkih uputa jer je predmet predviđen da ga ugrađuje ovlaštena osoba. Ako predmet bude ugrađen od strane neovlaštene osobe gubi se garancija.

E sad mene zanima, tko je ovlaštena osoba, tko ju je ovlastio i na koji je način certificirana da stekne status ovlaštene osobe? Znači, da bi to ispoštovao, trebao bi donesti svoju kutiju da mi ovlaštena osoba ugradi grafičku?
ovlastena osoba je pravna osoba koja ima tu djelatnost registriranu, trebali bi otici u bilo koji servis da vam ugradi hdd, memoriju, vga... i da vam daju potvrdu da su oni ugradili komponentu prema pravilima struke ali kao sto svi znamo 98% kupaca sami ugraduju komponente

medutim iako teoretski na osnovu toga servis moze odbiti jamstvo do sada jos ni jednom nisu odbili reklamaciju zato sto ju nije ugradila ovlastena osoba osim ukoliko ima fizickih ostecenja tako da se ne morate brinuti za to samo pazite da kod ugradnje ne otkinete neki dio ili fizicki ne ostetite uredaj
mislim da to pisu kako ne bi morali raditi upute
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 15:26   #1829
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
ovlastena osoba je pravna osoba koja ima tu djelatnost registriranu, trebali bi otici u bilo koji servis da vam ugradi hdd, memoriju, vga... i da vam daju potvrdu da su oni ugradili komponentu prema pravilima struke ali kao sto svi znamo 98% kupaca sami ugraduju komponente

medutim iako teoretski na osnovu toga servis moze odbiti jamstvo do sada jos ni jednom nisu odbili reklamaciju zato sto ju nije ugradila ovlastena osoba osim ukoliko ima fizickih ostecenja tako da se ne morate brinuti za to samo pazite da kod ugradnje ne otkinete neki dio ili fizicki ne ostetite uredaj
mislim da to pisu kako ne bi morali raditi upute
Hvala na odgovoru!!
Dosada nisam koristio jamstvo, a nadam se da će tako i ostati

Zadnje izmijenjeno od: henri_007. 30.01.2018. u 15:34.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 17:15   #1830
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
ovlastena osoba je pravna osoba koja ima tu djelatnost registriranu, trebali bi otici u bilo koji servis da vam ugradi hdd, memoriju, vga... i da vam daju potvrdu da su oni ugradili komponentu prema pravilima struke ali kao sto svi znamo 98% kupaca sami ugraduju komponente
Sad nevezano sa Protis trgovinu opet je pitanje tko dijeli certifikate i ovlašćuje za ugradnju komponenti po pravilima struke, ja ne znam tu školu i smjer gdje se to ući i daje diploma.
Roy je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na