Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2020., 19:49   #1471
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ne znam gdje pitati, a s obzirom da radim za garazu, valjda moze tu.

Zna li netko gdje se mogu kupiti ovakvi prekidaci, 230V i trebaju biti izmjenicni?



Hvala.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-20200106-WA0002.jpg‎
Views:	287
Size:	35.8 kB
ID:	21833  
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2020., 20:41   #1472
compstunt007
Premium
Moj komp
 
compstunt007's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HR
Postovi: 129
pretpostavljam da tražiš nešto ovako

http://www.koncar-nsp.hr/proizvodni_...i/serija_1TP22 (tu provjeri 1TP22 te LM/LP/LPC)
ili
https://www.se.com/us/en/product-sub...-push-buttons/

Pripaziti za što se želi koristiti. Ovo na slici su push buttons (tipkala). Stisneš ih (stanje 1=on), oni odrade svoje, a kad ih pustiš oni odu u stanje 0=off.
compstunt007 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 23:08   #1473
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Par pitanja, ako netko koristi nešto od navedenog:

Norveški radijator (prijenosni), trebao bi nešto za sobu čisto da održava 18-20°C, po mogućnosti automatizirano. To je najhladnija prostorija (orijentacija na zapad) i u prošlosti je imala tendenciju skupljanja mufe. Grijanje mi "ne dobacuje" do sobe i htio bih nešto kvalitetnije riješiti, na duže staze. Je li Beha overkill?
https://www.tersusgroup.hr/beha-gme-1500-t
Vjerojatno teško za procjeniti, ali koliko mogu očekivati da takav radijator cucla kad održava temp?

Ima netko preporuku okvira za krevet 200x180cm, oko 2000-2500 kn, može i s podnicama ako je uopće moguće naći zadovoljavajuću kombinaciju jednog i drugog. Po mogućnosti bez storage opcija pod krevetom. Obavezno bez daske ili rešetki kod nogu.
Naložio se na Malm iz Ikee, al jako puno komentara na škripanje...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 10:28   #1474
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pozdrav ekipa!

Bacio bih se malo u DYI vode, pa pitam da li netko ima neki solidan tutorial za montažu knauf sistema (rigips ploče)? Jedino što sam našao je neka 2 srpska videa, i ove američanske - oni pak imaju svoje brandove i imperial unitse, to mi baš ne leži

Hvala!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 11:00   #1475
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
@xlr: da beha ti je teški overkill za to što tebi treba, radije uzmi takav neki konverter za 500-tinjak kuna. Beha ima precizan termostat i oni su na cijeni.
Potrošnja ti bude bila 1,5kw/h dok ne zagrije sobu na traženu temperaturu, a onda ovisno o izolaciji koliko soba drži/gubi temperature. A sada koliko mu bude trebalo da zagrije sobu i da održava temp je druga priča
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 12:37   #1476
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pozdrav ekipa!

Bacio bih se malo u DYI vode, pa pitam da li netko ima neki solidan tutorial za montažu knauf sistema (rigips ploče)? Jedino što sam našao je neka 2 srpska videa, i ove američanske - oni pak imaju svoje brandove i imperial unitse, to mi baš ne leži

Hvala!
sve sto sam ikad treba sam nazvao direktno knauf dobijem nekog ciku pretpotstavljam tehnologa sta mi je trebalo sve mi je rekao, covjek mi poslao knjigu od 400 strana di je opisana primjena svega i svacega.

Ako mozes malo docarat svoj problem dali se radi o pregradnim zidovima ili ides s rigipsom ravnat zidove vjerujem da ce ti netko ovdje moc i dat kvalitetan odgovor
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 12:48   #1477
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
sve sto sam ikad treba sam nazvao direktno knauf dobijem nekog ciku pretpotstavljam tehnologa sta mi je trebalo sve mi je rekao, covjek mi poslao knjigu od 400 strana di je opisana primjena svega i svacega.

Ako mozes malo docarat svoj problem dali se radi o pregradnim zidovima ili ides s rigipsom ravnat zidove vjerujem da ce ti netko ovdje moc i dat kvalitetan odgovor
Hvala na supportu

Ma vjerujem da je zahvat prilično jednostavan, a opet minimalno 2 dana posla zbog gletanja/farbanja/sušenja. Samo bih ovaj gornji dio kuhinje zatvorio do stropa (žuto označena zona). Ovo je stara slika, i tu još nema otočne nape i njene cijevi, ali u principu je to to
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PHOTO-2019-11-08-19-47-43.jpg‎
Views:	293
Size:	57.2 kB
ID:	21846  
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 19:36   #1478
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
some_text

Dakle, gornji dio slike. Riječ je o širem dijelu kuhinje. Ravna se knauf s frontama kuhinje.
UD profile šarafiš u plafon i lijevo i desno. Ne šarafiš dolje u elemente, zbog toga ko zna ak trebaš jednog dana micat nešto, nećeš moć bez razbijanja knaufa. Unutar UD profila ubacuješ CD profile izrezane na mjeru (mrvicu kraće, da ih možeš ugurat). Iznjeriš širinu i visinu i izrežeš komad knaufa. Isto mrvicu niži tak da možeš na dno nataknut završnu plastičnu lajsnu. Zašarafi knauf na konstrukciju knauf vijcima. Šarafiš i u UD i u CD profile.
Donji dio slike, to ti je onaj kut. Isto gore, lijevo i desno UD profile tiplaš u plafon/zidove. Isto popunjavaš CD profilima i obavezno CD profil na onom kutu. Činit će ti se labavo sve to dok ne zašarafiš prvu ploču (na koju si prije na donji dio stavio završnu plastičnu lajsnu). Onda se sve ukruti. Računaj da je knauf 12,5 mm debeo, za toliko uvlačiš profile u odnosu na kuhinju. Na kut stavi alu kant šinu koja se pregleta. Šinu klamericom pričvrstiš za knauf.
Ako je beton, knauf tipla može bit 6x40, ako je cigla, idi na 6x60. Precizno si prije iscrtaj pozicije profila na zidu/plafonu. Naravno uz provjeru vaser vage.
Ovih 62,5 cm ti je razmak pošto je ploča široka 125 cm. Ako ti je manje od 2 m onda režeš knauf po dužini, bolje da je iz komada. Možeš onda i gušće stavit CD profile.
Ak te još kaj zanima, pitaj.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 19:53   #1479
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Jel tko ima kakva iskustva kod povlačenja sredstava iz eu fondova što se tiče grijanja, stolarije i slično? Gdje se najbolje informirat oko toga?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 20:07   #1480
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Jel tko ima kakva iskustva kod povlačenja sredstava iz eu fondova što se tiče grijanja, stolarije i slično? Gdje se najbolje informirat oko toga?


Ako sam u krivu neka me netko ispravi ali koliko se ja sjećam natječaj za sredstva kod energetske obnove kuća inicira nadležno ministarstvo (Energetike mislim). Kada ono objavi natječaj za nepovratna sredstva i u kojem postotku, aplicira se na njega. Za direktno apliciranje kod EU fondova nisam čuo barem ne kao privatna osoba. Bolju info o tome bi trebali imati uredi koji planiraju projekte preko kojih se povlače sredstva iz EU fondova.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 20:22   #1481
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
E ta prijava mene zanima, dal moraš imat papire tipa certifikat energetskog razreda i izrađeni projekt recimo grijanja..?
Od stolarije bi zamjenio ulazna vrata i mozda terasna vrata, a za grijanja bi ubacio plin bojler u kombinaciji sa centralnim na drva (trenuton imam centralno na plin, ali stari bojler pa treba mjenjat).
domina je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 21:21   #1482
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Moja je procedura izgledala tako da sam po objavi natječaja od strane ministarstva našao ovlašteni građ. ured koji je licenciran za certificiranje objekta ( popis ureda bude na stranicama ministarstva i treba se ranije angažirati oko ureda jer kad natječaj počne biti aktivan svi hoće elaborat sada i odmah ako može i jučer). Djelatnik ureda izlazi na teren i mjeri energetsku učinkovitost trenutnog stanja i radi elaborat/ procjenu kako ce energetsko stanje izgledati ako se npr zamjeni stolarija.
Za dobivanje novog energetskog certifikata koji će biti u skladu natječaja za bespovratna sredstva treba odabrati izvođača radova koji može ugraditi npr. stolariju koja će po odgovarajućoj energetskoj tablici biti u skladu sa elaboratom građ. ureda.
Za valjanost prijave na natječaj dovoljna je ponuda izvođača radova koja mora biti orginalna sa pečatom, potpisom i na kojoj će biti izražena i pojedinačna i ukupna cijena izvedbe.
Znači skraćeno:
-naći ovlašteni građ. ured koje je ministarstvo odredilo za davanje certifikata
-građ ured upućuje tebe kao vlasnika u korake koje poduzimaš
-naći izvođača radova koji će ti izdati ponudu
-sve to građ. ured skompletira i prijavljuje te na natječaj.
Građ. ured isto dobije novac za odrađen posao od ministarstva, tvoje je samo da građevinom i ulaganjem zadovoljiš natječaj.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 22:08   #1483
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Hvala ti puno na odgovoru.
Daj mi samo reci oko plaćanja, znači prvo platim projekte (izlazak na teren i elaborat), pa ako natječaj prođe dobijem povrat para za to ili to plaća ministarstvo 'gratis'?
Jer meni se čini da mi je bolje bez svega toga.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 22:28   #1484
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Hvala ti puno na odgovoru.
Daj mi samo reci oko plaćanja, znači prvo platim projekte (izlazak na teren i elaborat), pa ako natječaj prođe dobijem povrat para za to ili to plaća ministarstvo 'gratis'?
Jer meni se čini da mi je bolje bez svega toga.

Projekt ti ne plaćaš. Njihov je rizik odnosno siguran posao da naprave elaborat i da po izvršenom traže naknadu od države za učinjeno. Znači građ. ured se naplaćuje od države za taj dio tu ništa ne plaćaš.
Pošto živiš di živiš pitaj da li će građ. ured tražiti od tebe neku naknadu ako mu zbog npr. razloga FT1P elaborat ne prođe na natječaju i odbiju ti sredstva...naime građ. ured dobije lovu jedino ako elaborat prođe na natječaju.
Svašta ljudima padne na pamet pa i kada nemaju na to pravo.
Izvođača radova plaćaš sam, po punoj cijeni i čekaš da ti ministarstvo uplati bespovratna sredstva. U investiciju (plaćanje izvođaču) možeš krenuti i kad dobiješ potvrdu da ti je zahtjev prošao na natječaju te da su ti odobrena sredstva.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 22:46   #1485
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Hm, to ok zvuči ako država plaća građ. uredu nakon odobrenog natječaja, znači njima je u interesu da to prođe.
Sad je pitanje koje korake treba poduzet tj. šta će građ ured reć.
Stvar je u tome da moj zahvat zahtjeva 2-3 firme što se tiče izvođača. Trebat ću vjerojatno 2 nova dimnjaka (1 firma), ulazna i terasna vrata (druga firma), a izvođača za grijanje imam, a opet on nije u sustavu pdv-a, plaća ga paušalno.. to je isto nepoznanica.
Znači sve to radi ovlašteni ured, pitanje je samo dal se s njima može dogovorit šta i kako ja hoću .
Znači treba pratit stranice ministarstva zoie, pa kad budu ak budu natječaji pitat ovlašteni građ. ured.
Zahvaljujem još jednom..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 23:52   #1486
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Hm, to ok zvuči ako država plaća građ. uredu nakon odobrenog natječaja, znači njima je u interesu da to prođe.
Sad je pitanje koje korake treba poduzet tj. šta će građ ured reć.
Stvar je u tome da moj zahvat zahtjeva 2-3 firme što se tiče izvođača. Trebat ću vjerojatno 2 nova dimnjaka (1 firma), ulazna i terasna vrata (druga firma), a izvođača za grijanje imam, a opet on nije u sustavu pdv-a, plaća ga paušalno.. to je isto nepoznanica.
Znači sve to radi ovlašteni ured, pitanje je samo dal se s njima može dogovorit šta i kako ja hoću .
Znači treba pratit stranice ministarstva zoie, pa kad budu ak budu natječaji pitat ovlašteni građ. ured.
Zahvaljujem još jednom..


Da treba pratiti ali mislim da će to biti i u medijima kad se ministarstvo udostoji prijaviti kod EU za ta sredstva. EU svake godine izdvaja sredstva za te i slične projekte samo se naše ministarstvo javi svake 2,3 godine...npr jedne godine zbog toga što Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, koji je pri ministarstvu zadužen za te i takve projekte, nije imao ravnatelja koji bi mogao potpisati dokumentaciju te se uopće nisu prijavili za sredstva. Ne znam što je bilo prošle godine ali svašta je moguće...možda bude ove godine...to ti je kao i sa sredstvima za kupnju e-vozila.
Za ove detalje oko tvog projekta ćeš ipak morati detaljnije i sa građ. uredom i sa izvođačima. I jednim i drugima je u interesu da rade tako da ti i izvođači imaju podosta info o tome.
Ja sam imao jednog izvođača. Platio sam ga po izdanoj fakturi a potraživao % od plaćenog iznosa. Refund se bazira na izdan račun nakon obavljenog posla ali pretpostavka posla i dobivanja natječaja je službena ponuda izvođača koja mora biti ovjerena pečatom i potpisom.
Mislim da količina izvođača kod tebe ne igra ulogu jer je svaki od njih odgovoran za svoj dio podizanja energetske vrijednosti tvoje nekretnine...samo je pitanje da li kroz natječaj to možeš bespovratno sufinancirati.

Drago mi je da sam ti malo pomogao i nadam se da će natječaj uskoro. 🍻
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 11:57   #1487
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
A kolika je realna ušteda novaca ako se ide preko natječaja?
Moja rodbina je mijenjala stolariju na cijeloj kući preko natječaja a ja svojim sredstvima.
Imam osjećaj da je na kraju ispalo sve tu negdje jer je proizvođač stolarije povisio cijenu tako da više zaradi a rodbina nakon što su dobili povrat, cifra je bila negdje kao i moja koji sam plaćao sam. Dobio sam rabat na gotovinsko plaćanje, plaćanje unaprijed,...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 12:09   #1488
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
A kolika je realna ušteda novaca ako se ide preko natječaja?
Moja rodbina je mijenjala stolariju na cijeloj kući preko natječaja a ja svojim sredstvima.
Imam osjećaj da je na kraju ispalo sve tu negdje jer je proizvođač stolarije povisio cijenu tako da više zaradi a rodbina nakon što su dobili povrat, cifra je bila negdje kao i moja koji sam plaćao sam. Dobio sam rabat na gotovinsko plaćanje, plaćanje unaprijed,...


Ušteda je onolika koliko ste kolega spremni platiti nešto. Cijenu usluge i proizvoda dobijete u ponudi...nabavite više ponuda, odete kod nekoliko izvođača, pričate, cjenkate se, predlažete...i po cijeni po kojoj ste zadovoljni naravno i s drugim stavkama u ponudi kupite. Od države tražite povrat % novaca koji je plaćen izvođaču. O tome koliko je isplativo i tko diže cijene pa na to stavlja popust se da raspravljati općenito. Dovoditi u pitanje da li je subvencioniranje isplativo ili ne je po meni suludo...naravno da želim novce koje mi netko daje za nešto što želim promjeniti na bolje i imam za njih pravo natjecati se. Natječaj daje novce a ti kao investitor biraš izvođača, natječaj ti ne uvjetuje izvođača već samo ured koji mora obaviti energetski certifikat.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 14:49   #1489
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Ušteda je onolika koliko ste kolega spremni platiti nešto. Cijenu usluge i proizvoda dobijete u ponudi...nabavite više ponuda, odete kod nekoliko izvođača, pričate, cjenkate se, predlažete...i po cijeni po kojoj ste zadovoljni naravno i s drugim stavkama u ponudi kupite. Od države tražite povrat % novaca koji je plaćen izvođaču. O tome koliko je isplativo i tko diže cijene pa na to stavlja popust se da raspravljati općenito. Dovoditi u pitanje da li je subvencioniranje isplativo ili ne je po meni suludo...naravno da želim novce koje mi netko daje za nešto što želim promjeniti na bolje i imam za njih pravo natjecati se. Natječaj daje novce a ti kao investitor biraš izvođača, natječaj ti ne uvjetuje izvođača već samo ured koji mora obaviti energetski certifikat.
Eh, samo kad ideš na natječaje sve mora biti po špagi i 100% legalno. Kad ovako ideš, za stolariju pogotovo, plaća se samo dio PDV-a, a ostatak se dogovori ovako na ruke pa ispadne barem 15-20% niža cijena kad se sve to zbroji i oduzme. A na natječaju je pitanje koji postotak se refinancira, plaćaš punu cijenu i to onda sasvim lagano može ispast jednaka cifra kao da si se ovako dogovorio s izvođačem stolarije.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 15:00   #1490
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
some_text

Dakle, gornji dio slike. Riječ je o širem dijelu kuhinje. Ravna se knauf s frontama kuhinje.
UD profile šarafiš u plafon i lijevo i desno. Ne šarafiš dolje u elemente, zbog toga ko zna ak trebaš jednog dana micat nešto, nećeš moć bez razbijanja knaufa. Unutar UD profila ubacuješ CD profile izrezane na mjeru (mrvicu kraće, da ih možeš ugurat). Iznjeriš širinu i visinu i izrežeš komad knaufa. Isto mrvicu niži tak da možeš na dno nataknut završnu plastičnu lajsnu. Zašarafi knauf na konstrukciju knauf vijcima. Šarafiš i u UD i u CD profile.
Donji dio slike, to ti je onaj kut. Isto gore, lijevo i desno UD profile tiplaš u plafon/zidove. Isto popunjavaš CD profilima i obavezno CD profil na onom kutu. Činit će ti se labavo sve to dok ne zašarafiš prvu ploču (na koju si prije na donji dio stavio završnu plastičnu lajsnu). Onda se sve ukruti. Računaj da je knauf 12,5 mm debeo, za toliko uvlačiš profile u odnosu na kuhinju. Na kut stavi alu kant šinu koja se pregleta. Šinu klamericom pričvrstiš za knauf.
Ako je beton, knauf tipla može bit 6x40, ako je cigla, idi na 6x60. Precizno si prije iscrtaj pozicije profila na zidu/plafonu. Naravno uz provjeru vaser vage.
Ovih 62,5 cm ti je razmak pošto je ploča široka 125 cm. Ako ti je manje od 2 m onda režeš knauf po dužini, bolje da je iz komada. Možeš onda i gušće stavit CD profile.
Ak te još kaj zanima, pitaj.
Legendo! Hvala, naklon do poda
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 15:23   #1491
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor hrwii Pregled postova
Ušteda je onolika koliko ste kolega spremni platiti nešto. Cijenu usluge i proizvoda dobijete u ponudi...nabavite više ponuda, odete kod nekoliko izvođača, pričate, cjenkate se, predlažete...i po cijeni po kojoj ste zadovoljni naravno i s drugim stavkama u ponudi kupite. Od države tražite povrat % novaca koji je plaćen izvođaču. O tome koliko je isplativo i tko diže cijene pa na to stavlja popust se da raspravljati općenito. Dovoditi u pitanje da li je subvencioniranje isplativo ili ne je po meni suludo...naravno da želim novce koje mi netko daje za nešto što želim promjeniti na bolje i imam za njih pravo natjecati se. Natječaj daje novce a ti kao investitor biraš izvođača, natječaj ti ne uvjetuje izvođača već samo ured koji mora obaviti energetski certifikat.
Sve to stoji i u redu je što pričate.
Ponude koje sam ja dobio sve odreda su na kraju imale napomenu da se ponuda ne može koristiti za natječaj za subvenciju. Moj zaključak je da su za natječaj cijene nešto drukčije. Nekom svojom usporedbom došao sam do zaključka da je u mojem slučaju i u slučaju člana rodbine na kraju cifra otprilike izjednačena što ne mora znači da je u svim slučajevima tako.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 17:08   #1492
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Da natječaji moraju biti 100% po propisanim elementima to je i bio moj post vezan za kolegino pitanje kako doći do subvencija vezanih za energetsku obnovu. Ako kolega može to odraditi bez subvencija a da mu cijena bude “tu negdje”, super. Neki put je i bolje platiti bez subvencija samo da nemaš posla sa RH administracijom. Sve druge opcije friziranja cijena i ponuda, neplaćanja PDVa, DIY ugradnje...to zaista ne bih komentirao.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 17:42   #1493
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Jel tko ima kakva iskustva kod povlačenja sredstava iz eu fondova što se tiče grijanja, stolarije i slično? Gdje se najbolje informirat oko toga?



NA stranici fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost se objavljiju natječaji


http://www.fzoeu.hr/


U natječaju sve piše, kolika je dubvencija, šta je prihvatljiv trošak te šta se sve subvencionira


Što se tiče procedure šta i kak sve piše u natječaju. Što se tiče stolarije osim dokumenata kojim se potvrđuje vlasništvo nad objektom i sl, trebala je još i ponuda izvođača, ovlašteni projektant ti napravi certifikat trenutnog stanja, u njemu ti iskaže kolika treba bit izolacija da bi zadovoljio uvjete propisane natječajem, onda odeš kod izvođač i tražiš ga ponudu za izolaciju koja odgovara tim uvjetima, i to se šalje u fond na odobrenje. Naravno ovo skupljanje papira i slanje ti može odradit projektantski ured ali i nemora jer sve dokumente mora poslat korisnik tj. osoba koja se prijavljuje. Nakon što odobre izvođač može počet radove, nakon nazvšetka radova ide ponovno certifikat gdje se utvrđuje dali su zadovoljeni uvjeti, ako jesu, potvrda sa uplatom dijela novaca prema izvođaču se šalje u fond i onda oni dio isplačuju izvođaču i projektantu.


Ako u natječaju piše da je prihvatljiv trošak izrada certifikata prije i poslje tada fond plača certifikatoru, a ako piše da nije prihvatljiv trošak onda mora korisnik sam platiti.


Kad je bio natječaj za grijenje morao se raditi strojarski projekt te projektanti nisu htijeli uzimat ako nisi imao nacrte od kuće jer bih ih onda oni morali, ili bi morali dati netkom drugom da ih napravi te da oni ucrtaju grijanje.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 20:16   #1494
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Da kratko prenesem iskustvo sumještanina s ugradnjom stolarije: lik je imao za zamijeniti dvadesetak prozora i na kraju mu je došla ekipa iz Bosne, dovezli prozore, ugradili ih i kaže da je uštedio 60% i pritom mu je ugradnja, po njegovoj računici bila besplatna.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 20:22   #1495
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kod nas u slavoniji se masovno vozi stolarija iz bosne, a ovi istocni krajevi iz srbije. Znaci ista stolarija, isti salamander profili, a jeftiniji hrpu i uz dovoz.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 14:04   #1496
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Imam jedan problem s prozorom i tražim majstora koji bi to pogledao.

Kad ga stavim u poziciju za otvaranje "na kip", otvori mi se cijeli prozor. Negdje ne drži, a ne mogu pronaći u čemu je točno problem, u okovu na štoku, ili na samom prozoru.

Probao bih izbjeći ovlaštene jer će me sigurno oderati za to, pa ako netko ima nekog svog majstora za preporučiti, pišite i šaljite
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 18:26   #1497
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Sta bi bila najbolja zvucnu izolacija izmedju dva sprata koji djeli samo drveni pod?
Ploca znam da je najbolje, ali ne znam koliko je izvedivo, pa sta bi se moglo staviti pa mozda preko toga laminat?

Ne znam kako vidjeti te vrijednosti za neku zvucnu izolaciju, da li bi vuna, stiropor ili nesto trece bilo najefikasnije?
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 18:27   #1498
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imam jedan problem s prozorom i tražim majstora koji bi to pogledao.

Kad ga stavim u poziciju za otvaranje "na kip", otvori mi se cijeli prozor. Negdje ne drži, a ne mogu pronaći u čemu je točno problem, u okovu na štoku, ili na samom prozoru.

Probao bih izbjeći ovlaštene jer će me sigurno oderati za to, pa ako netko ima nekog svog majstora za preporučiti, pišite i šaljite
A neda ti se nikom doć da naštela jedan prozor. Kad otvoriš prozor, jel se otvori skroz al i visi na kip ili se samo normalno otvori?

Možda ti neš od ovoga pomogne.
https://www.youtube.com/watch?v=EsrQKc4M89s
https://www.youtube.com/watch?v=D4IdNkf7ooI

http://www.sisak.info/dosta-vam-je-t...z-par-savjeta/

Pretpostavljam da je PVC stolarija u igri?

Citiraj:
Autor Edin_FMB Pregled postova
Sta bi bila najbolja zvucnu izolacija izmedju dva sprata koji djeli samo drveni pod?
Ploca znam da je najbolje, ali ne znam koliko je izvedivo, pa sta bi se moglo staviti pa mozda preko toga laminat?

Ne znam kako vidjeti te vrijednosti za neku zvucnu izolaciju, da li bi vuna, stiropor ili nesto trece bilo najefikasnije?
Tvrda kamena vuna (fasadna) je mislim najbolje rješenje. No pitanje je dal je problem s bukom ili vibracijama koje se prenose kroz drvenu konstrukciju. Jer ako je riječ o vibracijama, možda bi gore bilo najbolje stavit stiropor pa na to osb a dalje po volji. Ako je samo buka, odozdo napravit spušteni strop od knaufa i popunit s kamenom vunom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 17.01.2020. u 18:33.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 18:51   #1499
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Tvrda kamena vuna (fasadna) je mislim najbolje rješenje. No pitanje je dal je problem s bukom ili vibracijama koje se prenose kroz drvenu konstrukciju. Jer ako je riječ o vibracijama, možda bi gore bilo najbolje stavit stiropor pa na to osb a dalje po volji. Ako je samo buka, odozdo napravit spušteni strop od knaufa i popunit s kamenom vunom.
Stiropor je vrlo loš izolator bilo čega osim topline, zvuk i vibracije (doduše, to je jedno te isto) su vrlo slabo izolirane stiroporom.

Postoji jedno ispravno rješenje ako hoćeš izolirati kat od buke, a to je plivajući pod, postoji specijalno najmijenjena vuna za pod i izolaciju poda (Steprock npr.). Vuna pokrivena OSB-ok ili nekim drugim plivajućim podom će raspršiti opterećenje pa i ako se prenosi preko konstrukcije i to bi trebalo biti manje. Vuna je i toplinski i zvučni izolator jer sitna vlakna anuliraju vibracije dok prolaze kroz vunu. A da ne spominjem da je kamena vuna nezapaljiva što je jako dobro kad pričamo o drvenoj konstrukciji, to bi trebalo biti jedno od najbitnijih obilježja ustvari.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 19:36   #1500
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Stiropor je vrlo loš izolator bilo čega osim topline, zvuk i vibracije (doduše, to je jedno te isto) su vrlo slabo izolirane stiroporom.

Postoji jedno ispravno rješenje ako hoćeš izolirati kat od buke, a to je plivajući pod, postoji specijalno najmijenjena vuna za pod i izolaciju poda (Steprock npr.). Vuna pokrivena OSB-ok ili nekim drugim plivajućim podom će raspršiti opterećenje pa i ako se prenosi preko konstrukcije i to bi trebalo biti manje. Vuna je i toplinski i zvučni izolator jer sitna vlakna anuliraju vibracije dok prolaze kroz vunu. A da ne spominjem da je kamena vuna nezapaljiva što je jako dobro kad pričamo o drvenoj konstrukciji, to bi trebalo biti jedno od najbitnijih obilježja ustvari.


__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 17.01.2020. u 19:45.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na