Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2019., 09:34   #46171
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ono što sam pitao za preporuku rabljenog auta od 3000-4500€, ajde ipak nešto do 50000 kn, što biste preporučili? Dakle isto što manji potrošač, da nisu skupi popravci i da je limuzina.
Ne znam koliko ćeš naći malog potrošača sa jeftinim popravcima i limuzinom.
U mom razmišljanju => jeftini popravci != dizel & limuzina = jači motor.

Ali recimo ovako nešto bi ti bilo prihvatljivo
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-pass...oglas-29343982

S time da sam u search stavio Benzin i neko iz TRCZ-a je upisao benzin, ali ovo je vjerojatno dizelaš. Svejedno 1.6 TDI su dobri motori i mali potrošači.

ili jeftiniji benzinac s plinom:

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-pass...oglas-28915795
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 10:06   #46172
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nis, uzimam XL varijantu pa kud puklo
XL bi trebao imati jaču bočnicu.To kod zimskih continental guma uopće nije slučaj.Provjeri kod vulkanizera ima li razlike,da ne plaćaš više bezze...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 10:15   #46173
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ali recimo ovako nešto bi ti bilo prihvatljivo
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-pass...oglas-29343982

S time da sam u search stavio Benzin i neko iz TRCZ-a je upisao benzin, ali ovo je vjerojatno dizelaš. Svejedno 1.6 TDI su dobri motori i mali potrošači.

To ti je benzinac.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 10:16   #46174
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
cut
A kakve su to tvrtke koje prodaju auta po njuškalu npr. na tvom prvom linku, zasad sam čuo samo da ih izbjegavam jer uvoze auta s vraćenom kilometražom. Imaju uvijek nižu cijenu od privatnih prodavača i puno manje km.

Što kažeš na neki 407 ili 607?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 10:34   #46175
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
XL gume ili nonXL gume, sto i tko odredjuje taj parametar? Manual i servisna ne spominju nista o tome.
https://imgur.com/a/orPrcNf
http://uljadirekt.com/dimenzije-i-oznake/

Napomena - Neke gume su označene 'Extra Load', 'XL', ili '' RF (za armirani). To jednostavno označava da su maksimalno opterećenje i pritisak zraka veći od standardnog opterećenja gume.

Sta god to znacilo u udobnosti i slicno, ali eto kaze da su napravljane za vece maksimalno opterecenje i pritisak zraka od standardne.
Mada RF bi trebalo znaciti run flat, a ne povecana nosivost i slicno.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 11:24   #46176
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
To ti je benzinac.
Tako sam ga i trazio, ali u linku je tdi. Valjda je netko fulao pri stavljanju oglasa, pa naknadno editirao naslov, a tada link ostane.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
A kakve su to tvrtke koje prodaju auta po njuškalu npr. na tvom prvom linku, zasad sam čuo samo da ih izbjegavam jer uvoze auta s vraćenom kilometražom. Imaju uvijek nižu cijenu od privatnih prodavača i puno manje km.

Što kažeš na neki 407 ili 607?
Ne moraju svi biti iz uvoza. A TRCZ nije soderas (iako i oni imaju sranje autiju). TRCZ uzima aute s leasinga, ali u ovom slucaju je vjerojatno bila rijec o "staro za novije" principu.
Sve se to lako provjeri, nazove, trazi broj sasije, ispis s tehnickog...
Ovo je passat benzinac, pa logicno da nije napravio puno kilometara. Za dizela bi to bilo cudno (iako ne i nemoguce, samo malo vjerojatno).

406 je bio ne bas dugotrajan auto (koliko ih samo vidis danas jos na cestama? Dok japanaca, njemaca i korejanaca vidis tonu iz tog godista).

Opcenito meni osobno dolaze u obzir samo njemci, japanci i koreanci za preporuciti kao rabljeni. Francuze, Talijane, Engleze bas i ne bi. Iako su svakako ljepsi i zanimljivijo auti od Passata.

Ali radje onda gledaj Ford Mondea nego 406.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 11:41   #46177
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nisam mislio da ću ikad kupit francuza no izgleda da sutra idem po 308 SW. Dizlo, ofc. Zadnja generacija, 2015. godina pa ak netko vozi dotičnog da podijeli malo iskustva. Riječ je o 1.6 HDI motoru, 115 ks.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 11:51   #46178
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ne moraju svi biti iz uvoza. A TRCZ nije soderas (iako i oni imaju sranje autiju). TRCZ uzima aute s leasinga, ali u ovom slucaju je vjerojatno bila rijec o "staro za novije" principu.
Sve se to lako provjeri, nazove, trazi broj sasije, ispis s tehnickog...
Ovo je passat benzinac, pa logicno da nije napravio puno kilometara. Za dizela bi to bilo cudno (iako ne i nemoguce, samo malo vjerojatno).

406 je bio ne bas dugotrajan auto (koliko ih samo vidis danas jos na cestama? Dok japanaca, njemaca i korejanaca vidis tonu iz tog godista).

Opcenito meni osobno dolaze u obzir samo njemci, japanci i koreanci za preporuciti kao rabljeni. Francuze, Talijane, Engleze bas i ne bi. Iako su svakako ljepsi i zanimljivijo auti od Passata.

Ali radje onda gledaj Ford Mondea nego 406.
Hvala ti na savjetima. Mondeo je jako fin, a nisam ga do sad uopće gledao.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 12:13   #46179
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ono što sam pitao za preporuku rabljenog auta od 3000-4500€, ajde ipak nešto do 50000 kn, što biste preporučili? Dakle isto što manji potrošač, da nisu skupi popravci i da je limuzina.

https://www.dasweltauto.hr/detail/11...up=seat-toledo
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 12:48   #46180
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Skoro 5.ooo eurića za 20 godina staru Pasatinu s anemičnim benzincem. Zar ima na forumu netko tko misli da je to dobar deal?
  Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 13:08   #46181
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel vam nije bolje kupiti nešto manji a puno noviji auto? Ja imam 14 godina starog Golfa s 270tkm, i sad da kupujem nebi kupio tako star auto, nebitno koje marke. "Osjeti" se da je to već star auto, i traži zamjenu nekih djelova s vremena na vrijeme. Pomalo su dotrajali gumeni dijelovi, dijelovi ovjesa, raznorazni motorići ventilacije, serva i sl. I to nema veze s markom, već s godinama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 13:23   #46182
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Skoro 5.ooo eurića za 20 godina staru Pasatinu s anemičnim benzincem. Zar ima na forumu netko tko misli da je to dobar deal?
Općenito ne mislim da je 1.6 atmosferac bez turba, pogotovo na limuzini, motor koji bih ja vozio. Ali to ne znači da ga ne mogu preporučiti nekome kome možda konji nisu bitni. Znam ljude koji voze Fieste sa 60ks, pa ih to ne smeta... osobno to ne bih mogao, ali eto iznenadi se čovjek kad shvati da proizvođači auta ne rade sve svoje modele samo za jedan tip vozača.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel vam nije bolje kupiti nešto manji a puno noviji auto? Ja imam 14 godina starog Golfa s 270tkm, i sad da kupujem nebi kupio tako star auto, nebitno koje marke. "Osjeti" se da je to već star auto, i traži zamjenu nekih djelova s vremena na vrijeme. Pomalo su dotrajali gumeni dijelovi, dijelovi ovjesa, raznorazni motorići ventilacije, serva i sl. I to nema veze s markom, već s godinama.
Ovisi dal će te taj manji auto zadovoljiti. Osobno imam stare aute sam, i znam na što misliš. Jednostavno se stvari počinju "gasiti" ili raspadati, čisto od godina.

I imam sličnu dilemu, razmišljao sam kupiti novu Fiestu, odličan auto, živcira me 1.0 tricilindra motor, ali mislim si, naviknuo bih se na to... ono na što se ne bih naviknuo ipak je pomanjkanje prostora naprijed. Pogotovo u širinu.
Clio (pogotovo ovaj najnoviji) je tu puno bolji, ali ima dosta lošiji (nemirniji) ovjes od Fieste, pa me to živcira... i na kraju sam odustao od manjih autiju. Kad se navikneš na kompaktnu klasu, a pogotovo nešto više (trenutno vozim staru Mazdu 6), jako teško je preći na gradski auto, bez obzira što bi zadovoljio moje potrebe.

Poanta: apsolutno isprobaj te manje aute koje misliš kupiti, ako imaš frendove koji ih imaju ili odeš na sajam rabljenih, pa se pokušaš sjesti u te male aute, namjestiti...

Pretpostaviti ću da ti manjak mjesta na stražnjoj klupi i gepek ne igraju ulogu, inače valjda ne bi gledao manje aute?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 13:32   #46183
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Potpis i na Pupa i Elvena.

Ja gledam prijeći nazad na noviji >=2016. hatchback do 50k km, 4.3m (Megane) s coupea 2010. od 4.6m i 300k km (Laguna) i nije baš lagano, koliko god bi me veselio utegnut auto.

Komfor u kabini je skroz drugačiji u ta dva auta. Mnogo više mi paše što više ležeći položaj od uspravnog sjedenja.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:37   #46184
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Našao sam jednu Corollu 1.6vvti, benzin i lik napisao da troši 10 litara, je li to moguće?


@bertone

Hvala na preporuci. Spremio sam link pa ću razmisliti.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:43   #46185
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Našao sam jednu Corollu 1.6vvti, benzin i lik napisao da troši 10 litara, je li to moguće?
2006. godina, uskoro na 100k km, prosjek oko 8l, na otvorenoj cesti se vrlo lako spusti na 6-7l, a vjerujem da gradska voznja ide preko 10l bez problema.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:45   #46186
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Uff, nisam znao da tako puno troši, a mali auto.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:49   #46187
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
https://www.spritmonitor.de/en/overv...00&powerunit=2

ovih 10l koje on spominje je gotovo sigurno gradska voznja.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 15:57   #46188
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Uff, nisam znao da tako puno troši, a mali auto.
Vjerojatno moze teositi 8.5 ako znas kako voziti stedljivo.

Moja Mazda 3 1.6 105ks trosi 8.5 kad ju nnezno vozis. Moze 10 ako ju tjeras u visoke okretaje i trazis snagu.

Stvar je da su atmosferci s 4 cilindra slabasni u niskim okretajima, pogotovo japanski. I da bi dobio neku snagu moras ih tjerati u visoke okretaje. A potrosnja je direlktno proporcionalna okretajima.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:00   #46189
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ma jednostavno ne očekujem od malih auta da troše više od 8 l, ajde limuzina razumijem, ali za mali auto to nema nikakvog smisla. Sad vozim malog benzinca i kombinirano ne prolazi 6l.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:16   #46190
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma jednostavno ne očekujem od malih auta da troše više od 8 l, ajde limuzina razumijem, ali za mali auto to nema nikakvog smisla. Sad vozim malog benzinca i kombinirano ne prolazi 6l.
Sta to vozis sa trosi 6? Moguce da ti ni Corolla ne bi trosila preko 8 amo nike sve u gradu i ako njezno vozis (a ocito da, jer tesko da ti inace benzinac trosi 6).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:23   #46191
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Citroen Saxo 1.4
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:45   #46192
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Moj fikus 1.6 100ks, ZG kreni-stani je finih 8-9 😀

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:50   #46193
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Citroen Saxo 1.4
Sa 6 litaea ti je potrosnja medju najmanjima.

https://www.spritmonitor.de/en/overv...=4&powerunit=2

Znaci da ti ni 1.6 Corolla ne bi trosila 10, nego 7.5
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:10   #46194
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Meni corolla 1.33 sa vise gradskom nego otvorenom voznjom (27 semafora u jednom smjeru), cestim guzvama, i sa mojim stilom voznje (1 do 4k,2 do 5k okretaja kad se zagrije) i klimom cilo lito na max je na 7 litara. Njeznijom voznjom ide na 6L sigurno.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:21   #46195
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ma ništa od toga, samo dizel tražim sad.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:23   #46196
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma ništa od toga, samo dizel tražim sad.
Sta ustedis na gorivu stavljaj sa strane za zamasnjak, turbo, dpf/egr i ostala veselja rabljenih dizela koji se voze iskljucivo po gradu. Ja sam to naucio na tezi nacin.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:37   #46197
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ma ništa od toga, samo dizel tražim sad.
Koji ti je dnevni/mjesečni režim vožnje?

Po gradu i diesel troši... Evo, meni na 2.0L dCi unazad 140km stoji 10.9L/100km.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 18:36   #46198
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To s potrošnjom ti je zeznuto. Gradska vožnja je recimo Zagreb i veliki gradovi kad se ti voziš desetak i više kilometara praktički po gradu. U manjim gradovima mi nemam tih problema i imaš razne obilaznice ili alternativne putove kuda možeš proći plus nema toliko gužve (bar van sezone). Mislim da auto ne bi niti posjedovao da živim u ZG (bar ne za voziti se po gradu ).

Mislim da ti je na kraju sve to isto, dizel ti traži veći ulog i skuplje održavanje, a ušteda na gorivu je upitna ako ne radiš stvarno puno kilometara.

Meni je Yaris 1.33 bio super, dobro vuče i ne troši puno. Računaj da će ti veći auto neovisno o motoru trošiti više za gradsku stani-kreni vožnju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 18:56   #46199
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Općenito ne mislim da je 1.6 atmosferac bez turba, pogotovo na limuzini, motor koji bih ja vozio. Ali to ne znači da ga ne mogu preporučiti nekome kome možda konji nisu bitni.
Auto još i može proći. Ali po cijeni vidiš da se taj "prodaje", a zapravo nije na prodaju.

B5 Passat se proda za 3000, možda 3500 eura na dobar dan. Ako si spreman na kompromis, postoji i jako puno vizualno lošijih komada i za 2000 eura.
I to su dizelaši. Benzinci vrijede jednako, ali se prodati mogu jedino na Martinje. Ova cijena od 4800 eura za bazni model je potpuna budalaština.
  Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 19:01   #46200
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Auto još i može proći. Ali po cijeni vidiš da se taj "prodaje", a zapravo nije na prodaju.

B5 Passat se proda za 3000, možda 3500 eura na dobar dan. Ako si spreman na kompromis, postoji i jako puno vizualno lošijih komada i za 2000 eura.
I to su dizelaši. Benzinci vrijede jednako, ali se prodati mogu jedino na Martinje. Ova cijena od 4800 eura za bazni model je potpuna budalaština.
Aha ok, nisam išao gledati dal je to najjeftiniji primjerak, nego mu više pokazati opcije autiju na koje bi ja išao, da imam njegove parametre traženja. Na Passata samo zato jer ga je najlakše kasnije prodati. Octavija je recimo isto dobar izbor, ali znam da njihov 1.6 mpi benzinac puno guta.

Da je dizel u igri (a sad izgleda da je), preporučio bi Octaviju 1.9 TDI. Jest da je to radni stroj, i svi primjerci su vjerojatno izgaženi, ali isto tako ga je lako servisirati, provjerena traktor mašina je unutar, ima gepekčinu i hrpu prostora.
Elven je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na