Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2019., 19:16   #691
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
2 godine je kod mene, ja sam ga vozio možda 500 km, ostalo žena. sada je na 800-900 km.
Na kraju nije (valjda) baterija, otišao sam na more pa nisam stigao ga otvoriti i baciti osnovnu dijagnostiku.

Zapravo sam ga uspio i upaliti, spojiti se s mobom i pokazuje da baterija curi doslovno 10 posto u par sekundi dok se ne ugasi. Kod je jedan beep i gašenje svih ledica postepeno.Moguće da je neki prekid u pitanju radi vožnje sa stražnjom punom gumom.

Baterije su LG koliko sam vidio na netu, 2600 mAh komad i trebale bi biti dobre.
Koliki kapacitet je ostao ne znam, ako ga popravim budem zamolio ženu da testira ponovno. Prije godinu dana je mogla napraviti 30 km po ravnom ,bez previše kreni stani sa punom brzinom.

Za Li-Ion vrijede pravila što je kolega već par puta napisao.
Treba ih štiti od niskih temperatura, ne dopunjavati stalno, ne puniti do kraja i ne prazniti do kraja.
Većinom je lifecycle oko 500 ciklusa, ali se ubija baterija ako se puni do kraja.
A ne puniti do kraja je problem na malim baterijama kao na m365 ako je teži vozač, pa na nižem naponu ne idu dobro.



Btw, nešto novoga je u ponudi u ZG. Mislim da sam nekoga vidio na zero 10X u ZG.
Zero 10x.
Ostatak ponude: https://citycoco.hr/kategorija-proiz...la/e-romobili/

Dobro je što imaš jamstvo u Hr i firma nije od jučer.
Šteta što je 36V verzija zero 8...ali valjda će proširiti asortiman. Ako se prodaju one gluposti sa debelim kotačima, prodavati će se i ovaj odlični romobil. Zgodna je stvar što ima prednji kotač kojem se felga rastavi na pola pa je zračnicu skroz lako zamjeniti).
Zero 9 je solidan stroj, iako je meni privlačniji 8 radi pune stražnje gume.

10X je brutala, iako da dajem 12 k kn, dao bi i 13-14 za verziju sa većom 24 Ah.

Kad se vratim s mora idem pogledati taj 10x...navodno se može probati.

Moj ES4 će uskoro na reklamaciju u elipso, pa ću vjerojatno zatražiti povrat love i prodati bateriju. Pa ovaj zero 8 ali sa 48V baterijom bi bio super zamjena.
Zero 10X je super, ali nije mi zgodan jer nije prenosiv.
Ako ženu nagovorim, možda kupim i zero 8 i zero 10x. 8 za posao je 10x za preseravanje.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 13.08.2019. u 19:27.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 19:30   #692
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Kako izgleda kad opleteš s toga? Na poslu je hrpa ekipe uzela koja je bliže odnosno na ravnom. Zgodna stvar u svakom slučaju.

Ja čekam zakonski rasplet. Romobila je sve više, a kultura u prometu je na sve nižem nivou. A dio ekipe se ponaša kao direktori, di im paše glume pješake a gdje ne vozila na cesti. Da ne govorim koliko me zajebavaju na tehničkom za skuter koji ide 45km/h, plus vozačka i sve, a romobile koji idu skoro toliko voze djeca od 5 godina pa do ćoravih baba sa 80.

Što se tiče li-ion batki, dosta sam to istražiovao dok sam bio u RC svijetu. Nije problem dopunjavanje, praktički možeš imati tisuće dopunjavanja, ako ih koristiš između 30 i 70% napunjenosti. Najveći je problem ako se isprazne preko mjere.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 19:31   #693
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
U Rijeci ih baš i nema, valjda je to popularno najviše u Zagrebu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 19:32   #694
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Debila ima gdje kod pogledaš, i pješaka i biciklista, vozača auta a bome i na romobilima.

Mene isto živciraju likovi na romobilima...

Ja se vozim na biciklističkoj, iznimno na tratovaru i nemam zvonce pa ne zvonim nikome.
Na cesti ne, jedino iznimno sada 100 metara kada su radovi na tratovaru blizu posla. Da dobijem kaznu ne bi prigovarao jer sam kriv.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 13:20   #695
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Stigao Fiido D2. Zadovoljan sam kvalitetom izrade. Kratko sam ga isprobao sinoć kasno. Lijepo ide. Jedino što nedostaje je pokazivač brzine ali to se može riješiti preko mobitela za što i ima USB priključak
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 17:16   #696
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Šteta što je 36V verzija zero 8...a
razlika između 36v i 48v je samo u range-u?
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 21:13   #697
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ne. Razlika je u naponu baterije, pa samim time u dostupnoj snazi.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 23:48   #698
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Na Fiido D2 kočnice proškripale kao da presuđuju 10 svinja istovremeno. Zasad "oprao" diskove u alkoholu, i malo ih pritiskao i tako 3x dok nije na krpi prestalo biti crnih tragova. Nakon prve vožnje sve je OK. Ako se ponovno vrati radit će lagano brusni papir po paknama (220 i 600).

Imam problem sa upravljačkim stupom isto. Koliko god dotezao onaj najdonji imbus, nakon 2-3 vožnje se počinje pomicat malo gore-lijevo/dolje-desno kod naglijeg kočenja (čuje se kao "plastični" klik). Ima netko riješenje za to? Nije strašno ali živcira i počelo se dešavat nakon što sam ga prvi put sklopio. A malo me strah dotezati više da ne bih pretjerao...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Ukratko, stigao bic! Zadovoljan izradom! Sve dodje podeseno i ustimano! Napravio sam cca 50km tako da je rano za zakljucke.

Ali, imam identican problem kao i ti. Kocnice skripe, sto nije da me nesto pretjerano muci. Bitno je da bike koci. A zbilja koci, mozda i predobro.

Drugi problem me vise muci - volan, odnosno upravljacki stup koji kao i kod tebe ima lufta. U pocetku sam mislio da je stvar u mehanizmu koji sluzi za sklapanje stupa volana. Ali bojim se da je luft u lezaju vilice. Pokusao sam ga dotegnuti tako sto sam preklopio stup volana i onda u centru dotegnuo vijak lezaja vilice - pomoglo je do prvog kocenja kad se opet pojavio luft.
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2019., 14:28   #699
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ja sam zadnji taj dotegnuo (znači onaj veliki unutra) i to je pomoglo, nema lufta više. Dotegni i sa strane onaj na tom mehanizmu, to ce ti sprijecit da se volan pomice naprijed-nazad. Isto tako vidi onaj "quick-release" koji drži visinu upravljača pa malo i taj dotegni.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 15:17   #700
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
U Rijeci ih baš i nema, valjda je to popularno najviše u Zagrebu.
Hehe, istina. Nismo baš ravan grad. A i ono malo što je ravno se ili kopa ili je nogostup u klincu.
Probao sam lagano proći Molo Longo, drndalica samo takva
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 15:18   #701
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
u Osijeku ih ima podosta
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 16:32   #702
FichoM
Registered User
Moj komp
 
FichoM's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Pozdrav svima,
Nakon što sam pročitao hrpe reviewa i pročitane ove teme, kupio sebi Segway ninebot S2. Budući da do posla imam 3km u jednom smjeru, domet mi nije problem, a najvažnija karakteristika su mi za izbor bili amortizeri i pune gume. Nakon što sam vidio koliko zeznuta može biti zamjena guma na Xiaomiju m365, rekoh sebi nema šanse (95kg imam, očekujem da bi pucale redovno). Na kraju se odlučih za Segway, u Elipsu, da u slučaju kvara mogu normalno ostvarit garanciju (druga bitna stavka). Jednostavno sam čitao previše slučajeva u kojima te u garantnom roku proizvođač mjesecima zajebava i ne popravlja/refundira proizvod, pa mi to nije dolazilo u obzir.

Za sada sam jako zadovoljan, moram se naviknuti na kočnicu jer motor koči prednji kotač, pa me zna iznenaditi da ne poletim naprijed. Vožnja je udobna, vozim po Zagrebu, relativno dobre staze (Heinzlova). Izuzetno praktičan uređaj kojeg na poslu bez problema stavim u svoj ormar, bez brige o potencijalnoj krađi kao s biciklom.

Pitanje za korisnike istog uređaja, @Gilbert5:
- gdje se mogu nabavljati dijelovi, i gdje inače servisiraš uređaj?
- da li su ove pune gume sklone potrošnji i gdje se mogu zamjeniti kad se potroše?

Hvala svima na iskustvima u ovoj temi, web recenzijama više ionako ništa ne vjerujem.

P.S. Aplikacija na androidu je teško smeće, instaliram preko Google playa najnoviju verziju, a aplikacija mi nakon ponovnog pokretanja iste automatski registrira noviju verziju koju želi updateat (bez ikakve mogućnosti odbijanja iste), i stane pri pokušaju downloada novije verzije apk. jer istu ne može downloadati iz tko zna kojeg razloga. Aplikaciju dalje ne možeš koristiti jer ona stalno registrira noviju verziju (koja uzgred budi rečeno NE POSTOJI, u app storu je najnovija verzija) koju ne može skinuti. Pokušao na mobu od žene i ista priča...
Jel ima tko slična iskustva?
FichoM je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 14:29   #703
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
Problem s bušenjem guma imaju samo oni koji nepumpaju gume na tlak koji bi trebali i koji redovno ne pregledavaju stanje tlaka u gumama, ja imam 95 kg, cca 500 km predenih i nikakvih problema nisam imao, isto tako znam ekipu koja ima 2000 km i nikad problema, dok vidim masu ekipe u gradu dok se vozi na polupraznim gumama i onda se cude kad im ode guma.
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 14:55   #704
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@fichom:

Ne servisiram ga. Nemas sta servisirat dok se ne pokvari.
Prednja guma se trosi, zadnja ne.
Moj je s dodatnom baterijom pa ima vise momenta na kotacu pa se i zato dodatno potrosila i malo sam tezi. Sada je kao na formuli. glatka bez prolics skoro.

Moze se zmijeniti ali koliko vidim na jutjubu sa dosta zajebancije.
Narucujem sa aliexpresa, gearbesta i bangooda gume i zracnice za m365...

Ja sam pazio na tlak u gumama na m365 i imao sam cca 7 ili 8 pucanja.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 17:41   #705
FichoM
Registered User
Moj komp
 
FichoM's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
@fichom:

Ne servisiram ga. Nemas sta servisirat dok se ne pokvari.
Prednja guma se trosi, zadnja ne.
Moj je s dodatnom baterijom pa ima vise momenta na kotacu pa se i zato dodatno potrosila i malo sam tezi. Sada je kao na formuli. glatka bez prolics skoro.

Moze se zmijeniti ali koliko vidim na jutjubu sa dosta zajebancije.
Narucujem sa aliexpresa, gearbesta i bangooda gume i zracnice za m365...

Ja sam pazio na tlak u gumama na m365 i imao sam cca 7 ili 8 pucanja.
@Gilbert: Hvala puno na odgovoru.

@Panisher: Jedina dvojba kod kupnje mi je bila Xiaomi M365 ili ovaj isključivo zato što jedino njih mogu kupiti izravno na našem tržištu. Vidim da je vani puno veći izbor ali ja ne želim riskirati. Čak sam dan prije kupnje Ninebota S2 bio naručio M365 Pro verziju, ali sam umeđuvremenu odustao više manje radi rizika guma. Možda baš ja ne bih imao tih problema, ali nisam htio riskirati. A da ne spominjem i više slučajeva pucanja sklopke za preklapanje stupa, u vožnji!

Općenito, što se tiče vožnje sam izuzetan ziheraš, isključivo na Eco modu (17km/h), što mi je sasvim dovoljno da brzo dodjem na posao bez zajebancije oko traženja parkinga. Na pješačkom prijelazu siđem s vozila i prevezem ga pješke (kako sam čitao, po zakonu smo praktički pješaci), isto tako na rinzolu.
Sloboda koju ti daje ovaj uređaj po gradu je nevjerojatna. Ja sam jednostavno oduševljen. Ranije kad bih se vraćao s posla nije bilo šanse da negdje zađem s autom, radi ogromnih gužvi, i najmanje skretanje s rute bi rezultiralo gubitkom vremena. Sada nikakav problem, do grada, obaviti bilo što, nema problema. Mogu reći da tek sad uživam po gradu.


Umeđuvremenu sam dobio nekakvu nadogradnju OSa na svom Huaweiju pa mi je update aplikacije danas prošao bez problema.Tako da sada nemam problema s aplikacijom.
FichoM je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 20:16   #706
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Citiraj:
Autor FichoM Pregled postova
Pozdrav svima,
Nakon što sam pročitao hrpe reviewa i pročitane ove teme, kupio sebi Segway ninebot S2. Budući da do posla imam 3km u jednom smjeru, domet mi nije problem, a najvažnija karakteristika su mi za izbor bili amortizeri i pune gume. Nakon što sam vidio koliko zeznuta može biti zamjena guma na Xiaomiju m365, rekoh sebi nema šanse (95kg imam, očekujem da bi pucale redovno). Na kraju se odlučih za Segway, u Elipsu, da u slučaju kvara mogu normalno ostvarit garanciju (druga bitna stavka). Jednostavno sam čitao previše slučajeva u kojima te u garantnom roku proizvođač mjesecima zajebava i ne popravlja/refundira proizvod, pa mi to nije dolazilo u obzir.

Za sada sam jako zadovoljan, moram se naviknuti na kočnicu jer motor koči prednji kotač, pa me zna iznenaditi da ne poletim naprijed. Vožnja je udobna, vozim po Zagrebu, relativno dobre staze (Heinzlova). Izuzetno praktičan uređaj kojeg na poslu bez problema stavim u svoj ormar, bez brige o potencijalnoj krađi kao s biciklom.

Pitanje za korisnike istog uređaja, @Gilbert5:
- gdje se mogu nabavljati dijelovi, i gdje inače servisiraš uređaj?
- da li su ove pune gume sklone potrošnji i gdje se mogu zamjeniti kad se potroše?

Hvala svima na iskustvima u ovoj temi, web recenzijama više ionako ništa ne vjerujem.

P.S. Aplikacija na androidu je teško smeće, instaliram preko Google playa najnoviju verziju, a aplikacija mi nakon ponovnog pokretanja iste automatski registrira noviju verziju koju želi updateat (bez ikakve mogućnosti odbijanja iste), i stane pri pokušaju downloada novije verzije apk. jer istu ne može downloadati iz tko zna kojeg razloga. Aplikaciju dalje ne možeš koristiti jer ona stalno registrira noviju verziju (koja uzgred budi rečeno NE POSTOJI, u app storu je najnovija verzija) koju ne može skinuti. Pokušao na mobu od žene i ista priča...
Jel ima tko slična iskustva?
Čestitke i puno kilometara bez problema želim.
Što se tiče aplikacije meni se danas ujutro pojavilo da postoji nova verzija i download i instalacija su prošli bez problema.
Romobil mi je na zadnjoj verziji firmwarea 1.5.1.
Za dijelove i zamjenu guma nemam pojma, tješim se da mi je još mesa na prednjoj i da ima šare a prošla je 300+ km.
Od dodatnih dijelova sam uzeo dodatnu bateriju i ulje sa Teflonom u Dechatlonu za podmazati stražnji amortizer i ležajeve kotača.
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 01:28   #707
_AntareS_
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: zenica
Postovi: 0
Namjeravam kupiti m365, pa da li mi mozete preporuciti koje stranice i gdje da gledam u HR, tj gdje su najpovoljniji, s obzirom da zivim u BiH, i da je kod nas pojam "akcija" na ove romobile misaona imenica
_AntareS_ je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 23:28   #708
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
M365 pro na ekupi za 3960kn za placanje zaba karticama.
https://www.ekupi.hr/Xiaomi-Mi-Pro-e...m_medium=click
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 00:00   #709
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ili običnu verziju M365 za 2900kn (ista cijena i za rate)
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...9-EU/p/T00E6D6
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 17:16   #710
_AntareS_
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: zenica
Postovi: 0
hvala
_AntareS_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 18:23   #711
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Imam pitanje jedno, Xiaomi M365 nabavljen preko A1, jel za ostvarivanje garancije dovoljan samo račun od A1?

Vidim da su dali u paketu i jamstveni list od Bijelic&Co, ali nije popunjen pa sad ne znam jel bi se to trebalo dat ovjerit mozda?

Edit: Kažu u kor. podršci da ne treba - može se doći s računom pa će ispuniti list prije slanja na servis

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 26.08.2019. u 01:06.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 16:28   #712
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
ovo nije istina koliko je teško i nemoguće provući ventil unutarnje gume kroz rupu na PREDNJOJ felgi.. nakon 2h natezanja frustrirano sam odustao...

ima li netko savjet kako proturiti ventil? ispada da ga je zbog dužine nemoguće pod ikakvim kutem gurnuti kroz rupu u felgi!
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 16:34   #713
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Skini poklopac motora u prednjoj gumi s te strane, onih nekoliko imbus vijaka koje su tamo. Bez toga ju nisam mogao ni izvaditi ni vratiti nazad.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 20:57   #714
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Djevojke, administratorice, iskusnjare - moze li netko, ako nije prevelika drama, napraviti edit prvog posta, kako bi se hrpa ovih recentnih informacija (koji je gdje najbolje kupiti i kako) zadrzala na vidljivom i preglednom mjestu, jer mojih 100 kila seksipila razmislja da postane metero-romobilas, ali isatty(3), ima ovdje za procitati toliko da taman kad bih zavrsio, nesto novo bi se naslo.

Ono, ukratko, best buy varijanta, drame s busenjima guma, i to... Vjerujem da znalcima to nije preveliki problem, a Bog ce im vec platiti.

Ili eventualno da netko napise croquis s aktualnostima od 9. mjeseca ove godine, pa da admin pukne samo link pod prvi post, saren i veseo.

Ljubi brat!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2019., 08:47   #715
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Skini poklopac motora u prednjoj gumi s te strane, onih nekoliko imbus vijaka koje su tamo. Bez toga ju nisam mogao ni izvaditi ni vratiti nazad.
Hvala na savjetu.. slijedio sam na kraju ovaj video tutorial; ako nekome bude od pomoći:
https://www.youtube.com/watch?v=pt-b2dD0gng


Sada ozbiljno razmišljam o stavljanju pune gume. Ima li kakav tip gume za preporuku?
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 09:47   #716
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ja sam uspio spasiti svoj m365. Trebalo mi je par dana, prošao sam sve scenarije (neispravni članci, pokvaren bms (osigurač), hladni lem na bateriji..)

Pošto je već bio na popravku u jamstvu, (kupljen među prvima na mall.hr - china verzija) i majstori su lemili konektore koji su bili točkasto zavareni. Lem je popustio na jednom malom dijelu na 2 članku, i kada bi mjerio napon(7.2V na drugom članku) bi dobro pokazivao osim na jednom dijelu, što sam otkrio nakon 5 dana.
Na aliexpresu je u košarici bio bms, par 18650 baterija, čak sam i razmišljao o spot welderu i jačem kontroleru. S druge strane sam razmišljao da sam složim bateriju, kupim veći kontroler i spojim motor na 48V, s time da bi žrtvovao kapacitet ili išao na veću bateriju koja ne bi stala u oklop nego bi izvana riješio. Ovo sam sve stavio na čekanje pošto je proradio.

Ugl konektor sam malo počistio, pa ponovo zalemio.

@Sendjo - sve pune su slične, ova bi trebala biti najmekša. Znaj da radi većeg opterećenja može doći do problema. Ja sam inicijalno problem imao sa baterijom imao tek nakon što sam stavio stražnju punu gumu.

@Buba - od ponude u hr imaš samo par modela koji su dobri.
S punim gumama segway ES2 ili sa dodatnom baterijom ako trebaš više dometa i malo veću snagu ES4.
S pneumaticima - mijia m365 i m365 pro.

Uskoro dolazi segway max, izgleda kao mijia ali puno veći kapacitet baterije, motor kao na m365 pro i sa 10" gumama sa samoobnavljajućim zračnicama.

Jedini bed je što ima 21.5 kg.

I ako se ne bojiš puknuća gume, uskoro će doći odlični zero 9.

Ako naručuješ izvana, evo ti dobar sajt za popuste. http://www.kajkupiti.si/kuponi-popus...jske-cene.html
Nađeš ES2 za ~300 eura...

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 03.09.2019. u 09:54.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 16:16   #717
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Bike je moj stari Capriolo Monitor.

Kit sam uzeo prednji zbog sigurnosti da neću imati problema sa zadnjim zupčanicima - 48v 1000w jer sam težak (cca107kg) s tim da sam napravio pojačanje usta vilice (Tork arm) da nebi prvi kotač produžio bez ostatka.


https://www.amazon.de/Murtisol-Conve...y&sr=8-11&th=1


Baterije sam uzeo litokala 26650 jer su mi ispadale najbolji odnos cijena kapacitet - zasad idu 24 kom za nekih 10Ah u 12S konfiguraciji - dalje ćemo vidit.
https://www.aliexpress.com/item/3280...37b24c4dV3jTOp


Punjač Turnugy koji može puniti 6s konfguraciju - moja baterija će se puniti u dva paketa po 6s


https://hobbyking.com/en_us/turnigy-...v-capable.html


Kućište je sa yebaya jeftino pa ćemo vidit kad to sve dođe našto će sličit - slažem i neke pakete od starih laptop baterija čisto radi igre i da vidimo kako to radi



Napokon i proradio -napravljeni prvi testovi - domet 30km uz prosječnu brzinu 30km i max brzinu 47km/h.

Umjesto 12s dodao i još jedan članak na 13s odnosno 52V konfiguraciju uz napomenu da za sad koristim pola starih laptop 18650 (7s7p) a pola 26650 baterije (6S2P).


Idealno bi bilo 3 ove 26650 u paralelu a 13 u seriju ali mi odoše onda troškovi u ariju


https://ibb.co/VpS9M23

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 03.09.2019. u 16:22.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 16:23   #718
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Upravo naručio M365 Pro sa GearBesta, PL skladište za 466€ ili cca 3450 kn po srednjem tečaju od 7,4.

Navodno isporuke kreću od sutra, valjda ce sve u redu proći....
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 21:23   #719
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Čestitke. Javi dojmove kada dođe.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Napokon i proradio -napravljeni prvi testovi - domet 30km uz prosječnu brzinu 30km i max brzinu 47km/h.

Umjesto 12s dodao i još jedan članak na 13s odnosno 52V konfiguraciju uz napomenu da za sad koristim pola starih laptop 18650 (7s7p) a pola 26650 baterije (6S2P).


Idealno bi bilo 3 ove 26650 u paralelu a 13 u seriju ali mi odoše onda troškovi u ariju


https://ibb.co/VpS9M23
Dobar posao.
Imaš fotke kako si lemio bateriju?
Si mjerio kapacitet tim 18650?

Čitao sam za te kina baterije da iako kapacitet neke imaju približan kako je navedeno, otpor u baterijama je puno veći nego u specifikacijama, pa shodno tome ne mogu dati deklarirane ampere. Tipa baterije deklarirane na 20A mogu dati možda 6A, ali to opet nije problem jer se spajaju serijski.
Ja sam isto počeo slagati stare baterije iz laptopa, ali čekam opremu iz kine da izmjerim okviran kapacitet.

Po punjaču vidim da je baterija bez BMS-a. Imaš puno iskustva s takvim punjačima? Ja razmišljam o nekom diy, bateriju ću sam slagati ali mi je lakše ako stavim bms i zaboravim...sad ako crkne i ja ne skužim...
Vidim da se svi groze lemljenja po baterijama, radi zagrijavanja članaka...a kineski spot welder je tipa soma kuna sa dostavom...ti si klasično lemio?

Kolega si je složio LiFePO4 baterije iz češke i super to radi iako je fakat težak pack. Složio ga je na paksicu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 21:34   #720
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Djevojke, administratorice, iskusnjare - moze li netko, ako nije prevelika drama, napraviti edit prvog posta, kako bi se hrpa ovih recentnih informacija (koji je gdje najbolje kupiti i kako) zadrzala na vidljivom i preglednom mjestu, jer mojih 100 kila seksipila razmislja da postane metero-romobilas, ali isatty(3), ima ovdje za procitati toliko da taman kad bih zavrsio, nesto novo bi se naslo.

Ono, ukratko, best buy varijanta, drame s busenjima guma, i to... Vjerujem da znalcima to nije preveliki problem, a Bog ce im vec platiti.

Ili eventualno da netko napise croquis s aktualnostima od 9. mjeseca ove godine, pa da admin pukne samo link pod prvi post, saren i veseo.

Ljubi brat!
ja sam voljan platit novac da te vidim u kroksicama na romobilu kak ideš na špicu
Fleks je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na