Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2019., 11:04   #151
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
re revolut su dost loše kvalitete, kad pogledam na jubito malo tu metal, gora je od plastičnog amexa
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:08   #152
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Icy kad stiže Apple card?
Hihi. Čim mi Trump odobri H-1B.

U mikrofibri ju treba držat.



Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Po pitanju dizajna, ipak je crno najbolje
Mmmmm. The grandaddy.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
re revolut su dost loše kvalitete, kad pogledam na jubito malo tu metal, gora je od plastičnog amexa
Ove nove su u teoriji dost lepe (gimme space gray), al ne zelim gledat nikakav review da se ne razocaram kao sa onom prvom koju su imali.


Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 29.08.2019. u 11:16.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:12   #153
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Meni je crna metalna vrh.
Još ju je jedan tip na twitteru ispolirao...

https://twitter.com/aleksandar069/st...183234561?s=09

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:22   #154
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441


__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:26   #155
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Odite vrit, sad ću još naručit Space Grey Metal.
Ova brushed mi se nikad nije sviđala.

Pomalo mi je žao kaj sve prelazi na beskontaktno bez potpisa / Apple Pay.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 29.08.2019. u 11:33.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 13:49   #156
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
da, moram priznat da amex pobjeđuje u ovoj kategoriji izgleda osnovnih


__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 14:10   #157
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Lijepa je ova s lavom
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 14:13   #158
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
ovak kad ih uživo gledam jednu kraj druge fizički, amex izgleda moćnije, valjda navika i prepoznatljivost
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 15:29   #159
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma ova Visina izgleda kao članska od videoteke
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 16:05   #160
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Ako koristite neki card protector/deck novcanik tipa secrid, metalne kartice bi vam mogle ispadati van ovisno kako poslazete kartice u decku. Isprobano na izraubanom i novom secridu, revolut metal treba mali trzaj da izleti van. Just sayin kad vec ne pricamo o pbz-u
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 19:25   #161
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zanimljivo. Imam Secrid kojeg sam koristio par godina i fajn treba mahat njime da izlete.
Moguće da je do mase metalne kartice, puno lakše je zadržat plastičnu karticu.

EDIT:
Sad vidim da spominješ da je zbog težine - krivo sam bio pročitao.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 19:29   #162
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
doslovno sam složio kratak mail:
Mala digresija - danas mi stigao PIN bez ikakvog upita, izgleda da kreću kartice prema korisnicima...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 21:04   #163
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
da, kreću i trebali bi do kraja listopada svi imati

ja sam svoju danas aktivirao, radi beskontaktno bez pina do 100kn

jedino što još ne radi myway web stranica di se prate transakcije, nešto kao myaccount od amexa
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 21:13   #164
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Dal ima netko insajd info s čim će i da li će uopće biti zamjenjen PBZ365@NET? Dobio sam samo obavijest da se ukida podrška 2. studenog, isto kao i mPBZ.
Ok, za mPBZ su mi dali drugu aplikaciju koja je poluproizvod, iako vidim da su popravili neke stvari.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 21:28   #165
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Bolja je nova aplikacija 30 puta. Puno potrebnih stvari dodano i hrpetina odlicnih funkcija, od ekasice, internih prijenosa itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 21:43   #166
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bio sam još davno na internoj prezentaciji novog sustava, prije nego sto je izasao za javnost. Nisam mogao vjerovati da se kao banka prebaciju na relativno moderne tehnologije. Zato se sad toliko i raspitujem o drugim uvjetima.

Bilo je neke price o unutarnjem vlastitom razvoju SW i za ostale clanice grupacije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 09:00   #167
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Nova aplikacija je dobra. Iako je smeće po pitanju ovoga: nekad je ispod svake transakcije pisalo koliko si para na računu imao u tom trenu. Sad toga više nema, ni na web verziji. To mi je bilo užasno korisno.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 09:27   #168
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Meni samo jedna stvar ide na jetru kod novog appa - što moraš stisnut "prijava otiskom prsta" umjesto da kad se app otvori samo držiš gore prst i ćao (k'o na Revolutu recimo)

a za ovo šta je Pupo pitao:
Internet banking - https://internetbanking.pbz.hr/web/

samo se prijaviš sa Withkey podacima i to je to
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 09:40   #169
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Bio sam još davno na internoj prezentaciji novog sustava, prije nego sto je izasao za javnost. Nisam mogao vjerovati da se kao banka prebaciju na relativno moderne tehnologije. Zato se sad toliko i raspitujem o drugim uvjetima.

Bilo je neke price o unutarnjem vlastitom razvoju SW i za ostale clanice grupacije.
Vjeruj mi nema priče o nekom unutarnjem razvoju. Mobilno bankarstvo kao i internet bankarstvo razvijaju druge firme i vanjski. I to su relativno nove tehnologije. A sve ostalo radi interna ekipa na pretpotopnim tehnologijama kao i prastaroj opremi. Dapače većina opreme nekih garaža firma su u tehnološkom smislu superiorniji nego oprema u PBZu. A u prilog tome ti ide i situacija od prije mozda par godina kad je palo plaćanje karticama u cijeloj zemlji...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 11:45   #170
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Vjeruj mi nema priče o nekom unutarnjem razvoju. Mobilno bankarstvo kao i internet bankarstvo razvijaju druge firme i vanjski. I to su relativno nove tehnologije. A sve ostalo radi interna ekipa na pretpotopnim tehnologijama kao i prastaroj opremi. Dapače većina opreme nekih garaža firma su u tehnološkom smislu superiorniji nego oprema u PBZu. A u prilog tome ti ide i situacija od prije mozda par godina kad je palo plaćanje karticama u cijeloj zemlji...
Morat ću te ispraviti - ovo nije istina. Ne želim navoditi gdje radim i što radim niti imenovati firme u svom postu, ali "financijske firme" u Hrvatskoj koriste vrlo snažne i moderne servere poput IBM Z Mainframe ili Power servera (pogotovo serija 9 s kojima su se počeli opremati zadnjih godinu dana, a koji koštaju više milijuna kuna u hardverskoj i softverskoj vrijednosti ili vrlo snažnih blade servera različitih proizvođača u kombinaciji sa open source i proprietary softverom te ESX/VMware okolinama i vode velikog računa o performansama, sigurnosti, certifikatima, elektroničkim potpisivanjem transakcija i tako dalje....da ne idem u detalje. O bazama podataka da ne pričam. Na to se troše milijuni i milijuni kuna. Informatički sektori u takvim firmama su jedni od najvećih troškova jer su licence nevjerojatno skupe i ljudi koji tamo dođu raditi ne mogu vjerovati na što se sve plaćaju licence....po broju procesora/core-ova, po broju TB zauzetog prostora na diskovima u slučaju backupiranja podataka, po broju izvršenih transakcija.....ovdje Oracle i IBM debelo deru s cijenama, no zato i vrijede svake lipe.

Ono što je zajeb i zašto zna doći do rušenja nekog, primjerice web servisa je ili greška u aplikaciji (koja se svejedno dobro istestira prije nego ode u distribuciju i deploy na produkciju, no nemoguće ju je testirati pod pravim korisničkim opterećenjem od nekoliko desetaka tisuća transakcija u kratkom vremenu) ili zbog redovnog godišnjeg održavanja mrežne infrastrukture (patchiranja IOS-a na switchevima primjerice), patchiranja OS-a, web servera poput tomcata ili web sphere-a, isteka serverskih certifikata zbog čega prestane raditi provjera korisnika i nitko ne može pristupiti web stranici jer mu javlja greške vezane uz krivi potpisni certifikat itd.....ovdje je toliko različitih tehnologija izmiješano da je čudo da se padovi ne događaju češće. Vrlo je teško uskladiti cijeli proces administracije tako velikog sustava.

Istina je da mnoge stvari rade vanjski, jer ljudi koji znaju (pogotovo programeri) neće biti zadovoljni plaćom i tromim procesom napredovanja u velikim firmama, pa će otići u konzultante i prodavati znanje zarađujući veće novce (i trošeći više života za to) istim firmama koje ih nisu htjele plaćati, ali daleko od toga da oni rade sve.

Ako sam fulao bit tvog posta, šaljem unaprijed isprike.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 12:03   #171
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Mene smeta što su u novoj aplikaciji neke stvari tj. neke informacije koje su mi bile praktički na prvom screenu sad toliko zakopane, da moram 10 stvari poklikat da dođem do informacije.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 12:17   #172
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Morat ću te ispraviti - ovo nije istina. Ne želim navoditi gdje radim i što radim niti imenovati firme u svom postu, ali "financijske firme" u Hrvatskoj koriste vrlo snažne i moderne servere poput IBM Z Mainframe ili Power servera (pogotovo serija 9 s kojima su se počeli opremati zadnjih godinu dana, a koji koštaju više milijuna kuna u hardverskoj i softverskoj vrijednosti ili vrlo snažnih blade servera različitih proizvođača u kombinaciji sa open source i proprietary softverom te ESX/VMware okolinama i vode velikog računa o performansama, sigurnosti, certifikatima, elektroničkim potpisivanjem transakcija i tako dalje....da ne idem u detalje. O bazama podataka da ne pričam. Na to se troše milijuni i milijuni kuna. Informatički sektori u takvim firmama su jedni od najvećih troškova jer su licence nevjerojatno skupe i ljudi koji tamo dođu raditi ne mogu vjerovati na što se sve plaćaju licence....po broju procesora/core-ova, po broju TB zauzetog prostora na diskovima u slučaju backupiranja podataka, po broju izvršenih transakcija.....ovdje Oracle i IBM debelo deru s cijenama, no zato i vrijede svake lipe.

Ono što je zajeb i zašto zna doći do rušenja nekog, primjerice web servisa je ili greška u aplikaciji (koja se svejedno dobro istestira prije nego ode u distribuciju i deploy na produkciju, no nemoguće ju je testirati pod pravim korisničkim opterećenjem od nekoliko desetaka tisuća transakcija u kratkom vremenu) ili zbog redovnog godišnjeg održavanja mrežne infrastrukture (patchiranja IOS-a na switchevima primjerice), patchiranja OS-a, web servera poput tomcata ili web sphere-a, isteka serverskih certifikata zbog čega prestane raditi provjera korisnika i nitko ne može pristupiti web stranici jer mu javlja greške vezane uz krivi potpisni certifikat itd.....ovdje je toliko različitih tehnologija izmiješano da je čudo da se padovi ne događaju češće. Vrlo je teško uskladiti cijeli proces administracije tako velikog sustava.

Istina je da mnoge stvari rade vanjski, jer ljudi koji znaju (pogotovo programeri) neće biti zadovoljni plaćom i tromim procesom napredovanja u velikim firmama, pa će otići u konzultante i prodavati znanje zarađujući veće novce (i trošeći više života za to) istim firmama koje ih nisu htjele plaćati, ali daleko od toga da oni rade sve.

Ako sam fulao bit tvog posta, šaljem unaprijed isprike.
Kako onda random servisi poput Revoluta padnu s neba sa najmodernijom infrastrukturom ikad + ne padaju im sustavi kao zabi jednom u 2 tjedna itd.

Problem svih banaka je što se vuče legacy kod sa govnarskih mainframeova + preslabe servere za baze uzmu. Al zato se na reklame troši 50% love umjesto na infrastrukturu.

Istina je negdje u sredini uvijek
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 12:38   #173
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Kako onda random servisi poput Revoluta padnu s neba sa najmodernijom infrastrukturom ikad + ne padaju im sustavi kao zabi jednom u 2 tjedna itd.
99,99% sam siguran da sve naše veće banke imaju bitno jaču, bolju i napredniju infrastrukturu od Revoluta.
Što je to Zabi palo?

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Problem svih banaka je što se vuče legacy kod sa govnarskih mainframeova + preslabe servere za baze uzmu. Al zato se na reklame troši 50% love umjesto na infrastrukturu.
Iznenadio bi se, rijetko je ikad išta "preslabo".

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Istina je negdje u sredini uvijek
Ima raznih istina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 12:53   #174
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Što treba napraviti da bi na novoj verziji PBZ internet bankarstva autorizirao plaćanje pomoću #withKey?

To mi nije jasno i nikako mi ne prihvaća generirani ključ.

Zato još uvijek koristim staro internet bankarstvo od PBZ-a i mtoken.

Jer ako sam ja to shvatio, na kompu imam ulogirano internet bankarstvo, a na mobitelu bez ulogiranja u aplikaciju samo generiram #withKEY ključ.

Je to treba nekako posebno aktivirati?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 13:27   #175
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
a ID imas svoj ?
treba ti id i taj #key
prijavu radi na novoj stranici https://www.pbz.hr/gradjani#login
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 13:32   #176
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a ID imas svoj ?
treba ti id i taj #key
prijavu radi na novoj stranici https://www.pbz.hr/gradjani#login
imam id i generiram key.

Izgleda da je to to treba prijavu preko ove stranice obaviti, to mi je promaklo.

Sad je drugi par rukava što moram promijeniti broj telefona i za to moram otići u banku (zadnji korak u identifikaciji je izgleda poruka na telefon)
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 13:39   #177
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
pa na starom programu, imas u postavkama
i tamo promjenis na novi broj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 13:56   #178
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,027
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Kako onda random servisi poput Revoluta padnu s neba sa najmodernijom infrastrukturom ikad + ne padaju im sustavi kao zabi jednom u 2 tjedna itd.

Problem svih banaka je što se vuče legacy kod sa govnarskih mainframeova + preslabe servere za baze uzmu. Al zato se na reklame troši 50% love umjesto na infrastrukturu.

Istina je negdje u sredini uvijek



Ne treba generalizirati. Izjave poput "sve banke vuku legacy kod i uzimaju preslabe servere" zvuči kao da nijedna banka nema infrastrukturu. Isto tako sumnjam da Zabi padaju servisi svaka dva tjedna. Uostalom, onda možemo reći i da Facebook padne barem jedanput godišnje. Google zna imati probleme sa gmailom. Dropbox se znao skršiti. Youtube također. Koliko puta se desilo da nova verzija youtube mobilne aplikacije dođe na playstore sa hrpom bugova i dođe novi update isti ili sljedeći dan? Zar i oni imaju kante od hardvera, pa loše programiraju?

Sa revolutom nisam upoznat, niti da li koriste svoju infrastrukturu ili iznajmljuju cloud okoline za pružanje usluga. Ako je ovo drugo, to je nemjerljivo jer se tu radi o ogromnim visoko raspoloživim farmama servera. Ne bi čovjek vjerovao koliko jedan web server otvoren prema internetu ima divljih upita sa različitih lokacija koje skeniraju cijeli web i traže sigurnosne rupe, a u ovome slučaju financijske institucije su glavne mete. Kada otvoriš log od Tomcata ili gledaš broj otvorenih konekcija na samom serveru počneš se pitati koji vrag se događa.

Ja sam se nagledao svega - od loše optimiziranih servera sa 512 GB RAM-a i Power procesorima koji pojedu svaki Intel na tržištu, a rade očajno jer Oracle ili DB2 admin ne zna podesiti parametre baze, pa do starijih servera iz kojih iskusni admini čupaju svaki mogući postotak performansi. Ne bi vjerovao niti kako ti cijeli tvoj koncept okoline može narušiti jedna promjena diskovnih uređaja kada ti renomirani proizvođač poput EMC-a dostavi novi "pametni" Powermax uređaj s nekoliko puta manje diskova, ali većih kapaciteta, a time i magnetnih ploča i glava po bijesnoj cijeni i ispadne da je sporiji od prastarog Symmetrixa na kojem si stripeao podatke po diskovima i veliki broj glava je odrađivao kvalitetan posao po pitanju brzine, pa ga moraš godinu dana optimizirati dok ne nađeš neki sweet spot. I na kraju popizdiš i staviš testne i razvojne servere na njega, a naručiš full flash disk storage odnosno VMAX i riješiš sve životne probleme jer ti je EMC nadrobio kako su performanse izvrsne i da različitim razinama kompresije možeš dobiti još više diskovnog prostora, te da njegov interni hardver bez problema odrađuje svoj posao......hm, da, a ti onda shvatiš da veća razina kompresije ubija cijeli storage uređaj odnosno njegove procesore kada na njega naseliš produkcijske okoline, pa moraš smanjivati razinu kompresije podataka za opterećenije servere, a time i količinu raspoloživog prostora na cijelom storage-u.

Serverski svijet je vrlo zajeban - ovisi kako o hardveru, tako i o softveru, ali itekako i o kvaliteti administratora. Istina je u sredini, a to je da su svi krivi i da nitko nije kriv. Možemo samo biti zahvalni što nam je tehnologija dostupna i što je možemo koristiti, a to što neko plaćanje neće raditi sat vremena je najmanji problem.....u većini slučajeva.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 14:00   #179
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
.....
Sad cu ja tebe morati ispraviti ali ne previse , cisto da ne ulazim dublje u tu pricu koja je sama po sebi offtopic...

I Oracle i IBM su poznati po deračini za svoje licence. Radio sam u firmi koja iskeširala na desetke milijuna kuna samo za licence, bez da su platili i jedan sat developera. A support koji smo dobili je bio sprdačina. Dapače puno bolji support smo imali od Microsofta kojeg smo plaćali u promilima u odnosu na ove gore navedene.
Kad je netko roknuo neku okolinu sprdali smo se da cemo ga za kaznu prebaciti na WAS. Prestalo mi je biti smijesno kad sam stvarno presao na WAS na jednom projektu. Dovoljno je reci da su IBM alati kao i WAS toliko kvaliteni da za svaku html promjenu je bilo potrebno restartati WAS a sam reboot WAS je trajao od 5-10 minuta lol.
Isto tako netko tko ima milijarde kuna zarade i desetine milijardi transakcija dnevno/mjesecno a trosi milijune kuna na opremu mi nije nesto ohrabrujuće
Hrconja je dobro pogodio problematiku i tu se apsolutno slazem


edit: iako koliko vidim ti to gledas sve sa strane server admina, ja sam pisao sa strane software developera
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 14:06   #180
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
pa na starom programu, imas u postavkama
i tamo promjenis na novi broj
Zanimljivo. U novom bankarstvu mi neda ga promijeniti. Sad provjerim u starom
pogi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na