Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2019., 15:31   #631
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
3. Gearbest i Geekbuying, gledati da je dostava 2-5 radnih dana, odnosno EU. No trenutno vidim da gearbest i geek nemaju tih modela iz eu. Dugo ih je bilo, sad trenutno nema. Treba pratiti.
Ok. D2 it is. Na koji nacin prepoznajes da li je dostava iz EU?

*EDIT - ovdje je shipping iz Poljske. Jel ovo OK?

Verzija sa straznjim mjenjacem: https://m.gearbest.com/electric-bike...ml?wid=2000001

A ovo je bez straznjeg mjenjaca: https://m.gearbest.com/electric-bicy...ml?wid=2000001
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 29.07.2019. u 15:55.
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 07:26   #632
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
1. Vjerojatno, moralo bi proć.
2. Može, neki vlasnici D2 iz Italije su ugradili dodatnu bateriju koja je na nosaču iz pitanja broj 3. No, ja nebi dodavao dodatne kg s tom baterijom. Dopuniš na poslu i to je to.
3. Da
4. 19-22 km u el. modu putem ručice gasa na minus temperaturama. Kad je toplije 22-25 km. Vožen kroz cijelu zimu.
5. Ne može, ali realna brzina je 27-28 pa do 30 km/h po ravnom mjereno preko Gps. 250w je, netreba očekivati 30+
6. u 1100 km, 9 mjeseci 0 problema, jedino cvile pločice, mjenjao sam ih radi tog, ali i ove mekše počele cviliti. Višestruko bolji izbor od romobila. Bicikl stane u svaki lift, bez podizanja kotača itd. O stabilnosti ne moram pričati. Svakodnevno bicikl prolazi torturu naših vrsnih pločnika i visokih prijelaza na kolnik i ništa nema lufta na biciklu, od šipke volana, preklopnog mehanizma, do ravnih felgi i nema škripanja. A popnem se od zvjezde pa prema mirogoju uzbrdo u kombinaciji gas i pedaliranje bez problema. Nije shifting D2, običan je.
Hvala ti Xiaomi!
Odagnao si mi sve nedoumice koje sam imao

Sinoc sam narucio D2 Shifting verziju s linka iz prethodnog posta, dolazi iz poljske i skupa s postarinom kostalo je 510$ sto mislim da je odlican deal.
Javim vam dojmove kada dođe i malo ga provozam.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 09:13   #633
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Piše da je Poland. Dođe doslovno za 2-3 dana ako je to skladište.

510 dolara za shifting verziju je stvarno malo. Ok deal.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 13:33   #634
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Naručio i ja Fiido D2 obični bez brzina i to 2 komada preko Gearbesta, isporuka iz Poljske. Platio u srijedu 24.07.2019.
Sutradan nakon plaćanja dobio poruku:

"Due to customs delays, the goods failed to arrive at the warehouse on time. Sorry for the inconvenience caused. Can you wait a few more days?"

Odgovorim da mogu pričekati nekoliko dana ali da očekujem da mora doći idući tjedan. Oni odgovore da će biti poslano idući tjedan.To je sad ovaj tjedan.

Još nisu poslali. Ignoriraju moje upite da kad misle poslati
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 14:40   #635
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Naručio i ja Fiido D2 obični...
Da li si ga uzeo sa ovog linka kojeg sam gore naveo?

@stretto - isto pitanje
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 15:52   #636
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Da li si ga uzeo sa ovog linka kojeg sam gore naveo?

@stretto - isto pitanje
Jesam.
Prije naručivanja sam čak poslao poruku selleru da mi potvrdi da je bicikl u poljskom skladištu, na što mi je dao potvrdan odgovor.
To bi preporučio svima da naprave prije kupnje za svaki slučaj.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 20:09   #637
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor stretto Pregled postova
Jesam.
Prije naručivanja sam čak poslao poruku selleru da mi potvrdi da je bicikl u poljskom skladištu, na što mi je dao potvrdan odgovor.
To bi preporučio svima da naprave prije kupnje za svaki slučaj.
Koju boju si uzeo? Ja sam pitao za bijelu i izgleda da nju treba cekati...

Da li si placao pitem paypala? Koliko te izasao u kn?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 21:09   #638
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Koju boju si uzeo? Ja sam pitao za bijelu i izgleda da nju treba cekati...

Da li si placao pitem paypala? Koliko te izasao u kn?
Uzeo sam tamno sivu. Za nju je rekao da ima na skladištu, no evo prošao je cijeli dan i proizvod još uvijek nije shippan :/
Placeno direkt puten kartice, cijena 3380kn.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 07:15   #639
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Da li si ga uzeo sa ovog linka kojeg sam gore naveo?

@stretto - isto pitanje
Uzeo sam s ovog linka

https://www.gearbest.com/electric-bi...01#goodsDetail

To je link na isto samo je tvoj za mobilnu platformu
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 08:03   #640
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da li je netko zamijenio baterije u m365?

Moj je sada oko 2 godine, baterija je izgubila dio kapaciteta i sada razmišljam o zamjeni. (žena ga vozi rijetko pa ne namjeravam uložiti previše truda)

Original bundle sa 30 baterija je oko 200 dolara, zamjenski su jeftiniji - oko 80 $ ali ništa ne piše koje su baterije unutra. Zdrav razum kaže da to ne može biti dobro riješenje.

Da nabavim 30 komada 18650 baterija koje su koliko toliko dobre, treba mi 80 dolara pa na više. Primjer

Nisam gledao kako se mijenjaju baterije, pretpostavljam da izvadim stare i složim nove i zalemim.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 10:09   #641
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Postupak je ipak malo slozeniji sto se tice sastavljanja novog battery pack-a. Treba paziti na puno stvari kako ne bi doslo pozara tokom koristenja ili punjenja. Ako se do sada nisi susreo s postupkom mozda bolje to dati nekom da ti napravi.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 13:49   #642
Anghx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Pozdrav, neko vrijeme razmišljam što uzeti za vožnju po Rijeci i za putovanja i nekako mi se Fiido D2 čini kao najbolji izbor. Druga opcija mi je m365 pro ali nekako na bicikle sam već navikao i čini mi se da je bicikl ipak korisniji u više situacija. Jedino sad vidim da je masa oko 20kg što mi se čini puno a nitko to ne spominje. Može li netko reći koliko je problem nošenje okolo, da li ga se može brzo sklopiti i staviti u neku torbu i nositi na leđima?
Anghx je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 18:19   #643
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Meni je lagan D2 za nosit, jednom rukom za rukohvat na rami i nosi. Svaki dan moram uz stepenice. 19 kg ima. Nećeš ga uspjeti sklopiti i da stane u torbu za leđa.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 23:28   #644
Anghx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Hvala na odgovoru, i ja u biti prvenstveno pitam zbog nošenja stepenicama, mislim da i meni neće biti problem samo se brinem za dragu ako ga ona bude htjela koristiti . Uglavnom naručio sam.
Anghx je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 07:29   #645
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Exclamation

@Stretto @Borealis

Jesu li Vama krenule bicikle?

Meni su jucer otvorili support ticket u kojem ukratko stoji:

“The transaction is now on hold and being reviewed for our GearBest Payment Approval Process.”

“We will need the following information:

-Proof of address, such as a bill statement for water, electricity, or mobile phone within the last 3 months, which the name on the bill should match with the Paypal account holder.”

Nakon toga su me zvali telefonski - broj iz grcke - da me obavijeste da mi je sve trenutno ”on hold” dok se pismeno ne izjasnim. Kad sam ponovno birao broj sa kojeg su me zvali, javio se neki covjek koji jedva prica engleski i nije nikad cuo ni za gearbest, ni bicikle...

Ugl. Platio sam paypalom tu sam donekle (o)siguran.
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 08:31   #646
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova

-Proof of address, such as a bill statement for water, electricity, or mobile phone within the last 3 months, which the name on the bill should match with the Paypal account holder.”
Moraš im poslat dokument na kojem se vidi tvoje ime i adresa.
To je to.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 08:45   #647
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Moraš im poslat dokument na kojem se vidi tvoje ime i adresa.
To je to.
Problem je sto se to dvoje nece slagati. Jer je paypal na djevojku, a adresa dostave u firmu na moje ime.
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:19   #648
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
@Stretto @Borealis

Jesu li Vama krenule bicikle?

Meni su jucer otvorili support ticket u kojem ukratko stoji:

“The transaction is now on hold and being reviewed for our GearBest Payment Approval Process.”

“We will need the following information:

-Proof of address, such as a bill statement for water, electricity, or mobile phone within the last 3 months, which the name on the bill should match with the Paypal account holder.”

Nakon toga su me zvali telefonski - broj iz grcke - da me obavijeste da mi je sve trenutno ”on hold” dok se pismeno ne izjasnim. Kad sam ponovno birao broj sa kojeg su me zvali, javio se neki covjek koji jedva prica engleski i nije nikad cuo ni za gearbest, ni bicikle...

Ugl. Platio sam paypalom tu sam donekle (o)siguran.
Nisu još krenule ali me nisu ni zvali za ove račune/potvrde tako da možda nazovu danas-sutra, tko zna. Nadam se da neće jer sam isto naručio paket na jednu adresu/osobu, a platio sa svog računa.
Btw, tražili su me da uplatim 25usd extra za shipping u remote area. Platio sam jer sam pročitao na ranijim postovima da se ne može izbjec taj dio.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:33   #649
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
@Stretto @Borealis

Jesu li Vama krenule bicikle?
Ništa još. Kontaktirao sam Gearbest support da vide što je s tim pošto ovi iz trgovine Niubility Store ne odgovaraju. Čekam još sutra ako ne krene tražim povrat novaca
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:37   #650
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor stretto Pregled postova
Btw, tražili su me da uplatim 25usd extra za shipping u remote area. Platio sam jer sam pročitao na ranijim postovima da se ne može izbjec taj dio.
To je doplata za remote area. Trebalo je doći UPS-om a njima je sve van Zagreba remote area. Ako je isporuka na zagrebačku adresu nema doplate
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:50   #651
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Borealis Pregled postova
Ništa još. Kontaktirao sam Gearbest support da vide što je s tim pošto ovi iz trgovine Niubility Store ne odgovaraju. Čekam još sutra ako ne krene tražim povrat novaca
Meni relativno ažurno odgovaraju (relativno = sa par sati delaya). Maloprije su mi napisali da je paket spreman da ga UPS preuzme, pa očekujem da će danas promijenit status narudžbe u "shipped" i onda biti kod nas nekad sredinom idućeg tjedna.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:26   #652
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Pozdrav,

trebao bih preporuku za bike za malo težu osobu, cca 130-140kg.
Osoba radi problema ne može položiti vozački za skuter no vrlo dobro se snalazi na bicikli a treba joj neko prijevozno sredstvo za na posao i nazad cca 8km u jednom smjeru.

Zamislio sam to kao el pogon koji pomaže pri pedaliranju, da lakše svlada uzbrdicu. Povratak s posla je zamoran, cca 130m visinske razlike no konstantna uzbrdica 8km pa preko ljeta to bude dosta zamorno kad sunce upeče.

Cijena je bitan faktor, pa čim niža tim bolja. Hvala!
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:39   #653
Borealis
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Citiraj:
Autor stretto Pregled postova
Meni relativno ažurno odgovaraju (relativno = sa par sati delaya). Maloprije su mi napisali da je paket spreman da ga UPS preuzme, pa očekujem da će danas promijenit status narudžbe u "shipped" i onda biti kod nas nekad sredinom idućeg tjedna.
I meni su jako ažurni bili u odgovaranju dok nisam platio. Nakon toga su se samo jednom oglasili porukom koju sam ranije citirao.
Pretpostavljam da trenutno nemaju na skladištu obični D2 i da ga čekaju. Ti si naručio verziju s brzinama koju izgleda imaju pa ti ide pošiljka.
Računao sam da će doći ovaj tjedan do petka ali ništa od toga. Trebao sam na more ići ovaj vikend. Lud sam sad od svega. Sad jedno moram otkazati ili D2 ili more
Borealis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:45   #654
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@Tskarda - pogledaj ovo. SAMEBIKE LO26 Smart Folding Electric Bike LCD Display 26" TireUSB2.0 48V 10AH 350W

800 dolara iz Francuske. Solidan bike, imaš more reviewa na jutjubu.

Kako će podnesti 140 kila ne znam, ali to je pitanje i za puno skuplje bajkove.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 14:48   #655
stretto
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Maloprije sam dobio mail da je pošiljka na putu (iz poljske).
Javim se s iskustvima kada probam bajk.
stretto je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2019., 09:18   #656
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
800 dolara iz Francuske. Solidan bike, imaš more reviewa na jutjubu.

Kako će podnesti 140 kila ne znam, ali to je pitanje i za puno skuplje bajkove.
Hvala Gilbert! Proveo sam malo vremena i čini mi se zanimljiv bike. Na redditu se javilo 2-3 ljudi da imaju probleme no uvijek će se javljati ljudi koji su ljuti i imaju problem. Mene brine garancija, ja nisam blizu da mogu uskočiti ako zatreba što popraviti/zamjeniti pa bih ciljao da kupim u HR ako je moguće.

Prihvaćam daljnje prijedloge

Hvala još jednom!
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 12:51   #657
nvn
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
@Tskarda - pogledaj ovo. SAMEBIKE LO26 Smart Folding Electric Bike LCD Display 26" TireUSB2.0 48V 10AH 350W

800 dolara iz Francuske. Solidan bike, imaš more reviewa na jutjubu.

Kako će podnesti 140 kila ne znam, ali to je pitanje i za puno skuplje bajkove.
kad pogledan sta su nakeljili gore od bike djelova to je bolje zaobici, previse jeftinjare i krša na njemu

pevecikl
nvn je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 15:14   #658
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Nadam se da netko ima iskustva sa Mađarskom. Kakvi su kod njih propisi, ima li kakvih restrikcija po pitanju e-romobila?
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2019., 22:07   #659
Anghx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Punih 5 dana je prošlo od narudžbe D2 iz Poljske, odmah sam dobio obavijest da je uplata sjela i nakon toga ništa, niti da uplatim tih dodatnih 25 usd za pošiljku. Uzeo sam sivi s mjenjačem. Kako vama napreduje dostava?
Anghx je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2019., 12:08   #660
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Anghx Pregled postova
Punih 5 dana je prošlo od narudžbe D2 iz Poljske, odmah sam dobio obavijest da je uplata sjela i nakon toga ništa, niti da uplatim tih dodatnih 25 usd za pošiljku. Uzeo sam sivi s mjenjačem. Kako vama napreduje dostava?
Slicna situacija je i kod mene. Prije placanja/kupnje sam uputio par pitanja na koja sam od prodavaca dobio odgovor unutar par sati. Prije 7 dana sam napravio uplatu. Jucer sam poslao upit na koji jos nisam dobio odgovor.

Razlika je u tome sto su mene trazili dokumente/dokaz da osoba koja je napravila uplatu stanuje na adresi koja je navedena u dostavi. To je pozitivno rijeseno jos prosli tjedan. Od tada se ne javljaju.

*EDIT: Upravo sam dobio poruku da je adresa dostave u "Remote Area" i da moram platiti dodatnih 25$. Mala pomoc od Vas koji ste ovo vec prosli; Koja je procedura, kome uplacujem i na koji nacin moram izvrsiti uplatu? Da li mogu platiti PayPal-om?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 06.08.2019. u 13:22.
Nebbo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na