Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2017., 15:02   #32911
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Stari smartovi 600ccm, 3cil i turbo su izdržali 200 000km do generalke, tak da ovi budu izdržali više od toga.
Redovita zamjena ulja, neganjanje na hladno, i negašenje odmah nakon ganjanja i nema problema
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 15:56   #32912
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
600 ccm nisu izdržali ni 100 000 do generalke. Imamo jednog doma. Tu negdje oko 70 000 su svi više manje bili gotovi.
Nekakva konstrukcijska greška.

Ako je generalka dobro napravljena (što košta u rangu 1000€), onda je dalje mir.

Kasniji 700ccm motori nemaju te greške, a ovi 1.0 u prošloj generaciji Smarta su nepoderivi.

Nema baš smisla uspoređivati jedan od prvih takvih motora, s kraja 90-ih, s današnjim motorima te snage i kubikaže. No, ako vidiš da počinje trošiti ulje, vrijeme je da se počne kopati po čarapama i ispod madraca.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 16:46   #32913
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Bilo se vec tu potezala ta tema o trajnosti tih motora pa pronjuskaj malo.
Ono sto mogu reci iz prve ruke (Focus 1.0 ecoboost 125 KS) je da se auto vrlo lijepo vozi po gradu. Ono sto se kaze "startan" je auto. Turbina odradjuje svoj posao pa motor solidno vuce i ima snage na niskim okretajima.
Potrosnja je takodjer vrlo pristojna. Zena vozi stalno grad i potrosnja je po OBC 5.6 l/100km
Isli smo par puta sa njim i na dalji put 500 km autoceste i na moje iznenadjenje auto se i tamo vrlo solidno ponasa. Ne ocekuj cuda nakon 150 km/h ali auto kad se zaleti lagano odrzava putnu brzinu uz opet vrlo pristojnu potrosnju (6 brzina mjenjac).
Sve u svemu ugodno iznenadjen i svi koji pricaju o nekim mlincima vrlo vjerojatno nisu probali ecoboosta
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 21:14   #32914
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Bilo se vec tu potezala ta tema o trajnosti tih motora pa pronjuskaj malo.
Ono sto mogu reci iz prve ruke (Focus 1.0 ecoboost 125 KS) je da se auto vrlo lijepo vozi po gradu. Ono sto se kaze "startan" je auto. Turbina odradjuje svoj posao pa motor solidno vuce i ima snage na niskim okretajima.
Potrosnja je takodjer vrlo pristojna. Zena vozi stalno grad i potrosnja je po OBC 5.6 l/100km
Isli smo par puta sa njim i na dalji put 500 km autoceste i na moje iznenadjenje auto se i tamo vrlo solidno ponasa. Ne ocekuj cuda nakon 150 km/h ali auto kad se zaleti lagano odrzava putnu brzinu uz opet vrlo pristojnu potrosnju (6 brzina mjenjac).
Sve u svemu ugodno iznenadjen i svi koji pricaju o nekim mlincima vrlo vjerojatno nisu probali ecoboosta
Zanimljivo, vrlo sličan odgovor sam dobio od jednog prijatelja, koji ima takvog Forda kao sl.auto u firmi u kojoj radi i često ga vozi na svakakvim relacijama. Nisam mogao vjerovati da ta kombinacija tako masivnog auta i tako malog motora može dobro funkcionirati...

Ajde, imati ću ga na umu.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 21:32   #32915
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Imam S-Cross-a 1.0 turbak sa 3 cilindra 7 mjeseci i do sada sam presao 8500km.
Svaki put je tocen do cepa i potrosnja prema izracunu 7.1l, zadnja 2 tanka po ovim hladnocama i sa zimskim gumama 7.7.

Jedno 20% ove kilometraze je napravljeno po autoputu (brzina 140 i tempomat) i nesto otvorene ceste, ovo ostalo voznja po Zagrebu.

Za sada jako zadovoljan motorom i potrosnjom, nije bucan, nema vibracija u kabini. Jedino kada ih "osjetim" (vidim) je kad mi ostanu vrata otvorena i upalim auto onda se na njima kuzi da vibriraju.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 23:43   #32916
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja kada sam gledao 1.0 testirao sam 1.0 125 KS i moram reći da me nije niti malo razočarao...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 01:29   #32917
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Kak' se dela Škoda Octavia RS.


https://www.youtube.com/watch?v=Lq2QVedebXw
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:25   #32918
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
ta kombinacija tako masivnog auta i tako malog motora može dobro funkcionirati...

.
Pa nije 1.0 išao i u masivniji Mondeo?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:42   #32919
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pa nije 1.0 išao i u masivniji Mondeo?
I dalje ide.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:46   #32920
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
ima li ko sa foruma iskustva sa njima?

vrtim neki film u glavi da bi možda u nekoj buducnisti kupio hyundai na takvim 1.0 Kappa T-GDi motorom.

mislim se kako su ti motori prenabrijani sa snagom ovisno o kubikaži pa da bi se brže "trošili". isto tako jesu li tromiji u startu od 4-cilindričnih motora?

bilo kakvo iskustvo...
Vozim 11 godina Polo (9N 2006) 1.4 TDI 3 cly. sada je na 140 000 tis. km.

Do sada niti jedan kvar na motoru nisam imao, potrošnja ulja standardnih nekoliko dcl na 15000 km kada sam radim redovni servis.

Troši od 4,5 do 6 lit kombinirano grad-zaobilaznica, ovisi kako vozim. Dosta je startan sa obzirom da ima 70 konja.

Najveća mana su vibracije motora. Daleko više trese motor od 4 cly. Ne znam kako su kod ovih novijih turbo benzinaca i dizela ali navikneš se jer nije tako strašno.

aaa tek sam sada skužio da je pitao za turbo ben. motore

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 01.12.2017. u 08:52.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:54   #32921
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
https://imgur.com/a/HvaOt

Prekrasna je Mazda 6 2018. I interijer i eksterijer su baš krasni.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 09:11   #32922
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
aaa tek sam sada skužio da je pitao za turbo ben. motore
Bez brige, ista priča je bila i za 3 cilindarske turbodizelaše. Taj 1.4TDI ide pola milje kilometara bez da trepne valjda.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 10:03   #32923
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Nadajmo se da je tako
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:13   #32924
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
https://imgur.com/a/HvaOt

Prekrasna je Mazda 6 2018. I interijer i eksterijer su baš krasni.
Uuuu, jesu to ventilirana sjedala?

Slična trenutnoj verziji, ali s glavnom promjenom a to je turbo-skyactive benzinac. Skužili su da im fali momenta i snage na niskim okretajima.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:48   #32925
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Zanimljivo, vrlo sličan odgovor sam dobio od jednog prijatelja, koji ima takvog Forda kao sl.auto u firmi u kojoj radi i često ga vozi na svakakvim relacijama. Nisam mogao vjerovati da ta kombinacija tako masivnog auta i tako malog motora može dobro funkcionirati...

Ajde, imati ću ga na umu.
Da nebi bilo nesporazuma, nije taj auto bez mana. Samo govorim kako motor je sasvim dovoljno potentan za ugodnu voznju. Vibracije ja ne osjetim nikakve. Zvuk motora je cak i solidan.

Sto se tice samog auta imali smo nekoliko posjeta servisu u garantnom roku koji je srecom 4 godine jer sve se izdogadjalo u 4. godini.
Klima,kontakt na alternatoru,brtva na vratima se odljepila,prokapala rashladna tekucina na vodenoj pumpi.
Opcenito nisam bas nesto impresioniran kvalitetom Forda i u nekim drugim inzenjerskim rjesenjima na tom autu. No zato i cijena auta je takva da je postao Focus jedan od najjeftinijih auta u klasi.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:56   #32926
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Meni jucer frajer objasnjava kak bi mi se isplatilo ugradit plin u Megana, dok mu nisam rekao da je dizlo, nakon 15 min voznje dci 110 ftw, plinare, trocilindrasi meh...

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 01.12.2017. u 12:04.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 12:13   #32927
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
to je jasno.

nisam inače razmišljao o Fordu nego o Hyundaiju. ali puno proizvodjaca nudi 3cil benz turbo motore. općenuto me zanima
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 13:26   #32928
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Rekao bih da Ford prednjači sa svojim 1.0 motorima u tom polju. Potrošnja je sigurno najniža od svih ostalih, a dokazali su se sa dugotrajnosti istih. Na kraju krajeva, nije ni za odbaciti što su 6 ili 7 godina bili motor godine sa tim 1.0 "mlincem".

Ostalo što sam proučavao ostale (osim Forda), naprema atmosferskim iste snage (unazad 10-15 godina; manje se orjentiram na zapremninu) su smanjili potrošnju za litru, više manje. Turbo taman da vjetar u leđa i sigurno ga je ugodnije voziti u gradu i/ili na uzbrdici. Niži okretaji, veći moment, manje troši.

Next best thing je benzinac koji se pali na kompresiju. Vidjet ćemo što će Hyundai i Mazda napraviti na tom polju, obećali su ih za 2018.tu ako se ne varam.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 13:44   #32929
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Nijedan motor ne treba uzimati dok ne prodje bar 5 godina u eksploataciji. Jednostavno je tako. Bio on Mercedesov ili Peugeotov.

Zapravo, najbolje je uzeti motor koji je najduze u opticaju. pa cak i kod najnovijih modela.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:15   #32930
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Moj iz Clia je u opticaju skoro 20god, valjda je dosad provjeren
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:36   #32931
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Moj je duze, 30 godina, iako su samo osnovne komponente jos iste.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:42   #32932
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Ne bi tako pričao da znaš kakva je cesta. Ima jedna dionica zig-zag, i ako pretičeš više od jednog auta, riskiraš čistu frontalku jer dosta često nema mjesta za izmaknuti se.

Isto kao i barban - raša, jedan dio ide cik cak, a stijene su, pa ne vidiš dok ne uđeš u zavoj..
pa stavi google street view link da vidim kakva je cesta...
inace, neke stvari ne vidis dok ne odes u suprotni smjer, tako da samo nagadjam, ali ako otamo ima bolji pregled...

Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Jesi ti uopće pročitao što je on napisao? Ajd pročitaj opet pa ponovi isto pitanje
Pa ako lik vrluda dok vozi jer dr.ka po mobu naravno da bi ga prijavio da mogu. Yebe mi se ako će samo sebe ubiti, problem je ako netko drugi nastrada jer on prčka po mobu dok vozi i ne gleda cestu ispred sebe.
Pa da znam da bi mi se neki dan dogodila neka nesreća, ne bi uopće sjeo u auto taj dan.
Stvar je u tome što nikad ne znaš što može biti i treba gledati cestu, a ne dr.kati i odgovarati Ivani na poruku što ćeš jesti danas. Jer možda ni se stigneš do ručka, a poruka neće nestati u roku od 5min ako na nju ne odgovoriš odmah.
pa ocito nisi skuzia jer po onome sto vidim na cestu, nije bas da se prijavljuju mobitelasi... ali sad je problem netko tko ide na punu... koliko ih je samo na mobitelu, a koliko ih odseta u suprotnu traku jer je na mobu?
nedugo nakon sto sam proda zadnje auto, sazna sam da je tip(ili mu zena) ima prometnu s njim kad ih je zenska iz suprotnog smjera strisala tako da je tipkala po mobu i usla u njihovu traku... nastradali prednji blatobran, vrata, retrovizor, bok... par centi vise i imali bi frontalku... tako da sam osobno jako alergican na ove s mobitelom, dok ove koji pretjecu jos i pustim tako da im se maknem skroz udesno i taj mi vise ne predstavlja ni problem ni opasnost... a rijetke su te ceste di se ne mogu provuc tri auta po sirini ceste...

Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nijedan motor ne treba uzimati dok ne prodje bar 5 godina u eksploataciji. Jednostavno je tako. Bio on Mercedesov ili Peugeotov.

Zapravo, najbolje je uzeti motor koji je najduze u opticaju. pa cak i kod najnovijih modela.
i to je dvosjekli mac... neke se djecje bolesti mozda isprave, ali isto tako moguce da se nove stvore ako se otkrije da je moguce skinit jos koji mm materijala ili odabrat neki jeftiniji materijal umjesto originalnog...
a za gume recimo ispada najbolje kad ih se uzme kad se pojave - tada se proizvodjac jos uvijek trudi ponudit najbolju smjesu jer ne zna iz koje ruke ce te gume doc na testiranje u neki od casopisa. kasnije, kad testing ludnica prodje, onda gume stizu iz uzbekistana i nisu nuzno iste one koje su bile na testu.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:43   #32933
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
to je jasno.

nisam inače razmišljao o Fordu nego o Hyundaiju. ali puno proizvodjaca nudi 3cil benz turbo motore. općenuto me zanima
Sad treba kupovat dizlase jer su cijene skoro iste ko i od malih turbaka a motori istesani do kraja, bar dok se ne prica o ekologiji.. Tu dajem prednost Francuzima zato jer nisu traktori ko ostali..Bilo koji hdi ili dci u koji sam sjeo u novom autu radi ko beba..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 15:45   #32934
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Istina, punac uzeo nedavno Partner Teepe hdi sa 90 konja. Motor se stvarno tiho čuje i kada izlazi iz garaže uopće ne kužiš da je dizlo.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 21:58   #32935
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
I dalje ide.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
Samo ga niko nekupuje lol

Kaj to nije samo na uk trzistu il tak nekaj?
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 22:00   #32936
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
Samo ga niko nekupuje lol

Kaj to nije samo na uk trzistu il tak nekaj?
Kad nas ima isto tih modela sa 1.0 motorom.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 22:03   #32937
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Zbilja nisam vidio a nit cuo da ih ima...

Po meni totalno promasen motor za mondeo al ajd....
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 05:43   #32938
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Ja imam loše iskustvo s tim kosilica motorom iz VW Upa. Auto je novi i motor nije baš tih i miran. U leru trese kao moj dizel 1.6 HDI nakon 200000 km, ne troši baš malo, oko 7-8 litara po Zagrebu, a ne ide. Kakav je u kombinaciji s turbinom, ne znam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 09:47   #32939
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
i to je dvosjekli mac... neke se djecje bolesti mozda isprave, ali isto tako moguce da se nove stvore ako se otkrije da je moguce skinit jos koji mm materijala ili odabrat neki jeftiniji materijal umjesto originalnog...
Nisu mi bas poznate te situacije, ipak je mnogo cesce da motor tek nakon nekoliko godina valja. Ima bezbroj primjera.

Npr. 1.6TDI iz Golfa 6 vs Golf 7, 1.6HDI/TDCI 16V vs 8V, 1.5dCi koji je valjao tek poslije 2005-2006 godine, 2.0TDI bilo CR bilo PD, ispocetka sami problemi, a sad je 2.0 CR izvrstan motor.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 10:11   #32940
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Ja osobno nekako jos uvijek vjerujem u "there is no replacement for displacement" mada osim u visim klasama gotovo ne postoje modeli sa velikom kubikazom u "normalnim" modelima (Mazda 3 kao izuzetak) i radje bi da je snaga izvucena iz zapremine nego iz turba i sl.

Npr. moja Astra iz 1.4 Turbo motora izvlaci 150KS. Ide to divno i krasno i jako fini okretni moment je prisutan, ali nekako bi ja ipak tih 150KS radje iz 2.0 motora. Astra G koju sam imao davno je imala 2.0 16V motor sa 136KS (nije bio neki nabrijanac) i kada sam ju prodao imala je nekih 165-170.000 km. Od servisa do servisa nije trosila niti kapljicu ulja, nista nije dimilo na auspuh, nema bacanja na stangicu ulja i sl. A isla je odlicno i motor je usprkos kilometrima bio u odlicnom stanju.
Da li ce ova sa tim kilometrima isto biti tako besprijekorna, da li ce biti problema sa turbom i drugim komponentama motora - to je jos za vidjeti.
Da ne spominjem da je ta Astra koristila 10W-40 polusintetsko ulje dok ova zahtjeva 5W-30 full sintetiku i nedavno su specifikaciju prebacili sa Dexos2 na Dexos1 Gen.2 sto naslucuje da je motor izuzetno osjetljiv.
Ne zagovaram losa ulja i neredovito servisiranje (naprotiv) nego mi to samo naslucuje da je motor puno osjetljiviji.
I poznati LSPI problem koji se moze pojaviti kod dosta turbaka male zapremine.

Mozda malo staromodno razmisljanje, ali ja nekako ipak preferiram da motor ima kubika...
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information

Zadnje izmijenjeno od: Tumor. 02.12.2017. u 10:17.
Tumor je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na