Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2016., 00:01   #1
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
Programiranje Android

Pozdrav,

interesira me neki dobar program za programiranje Android aplikacija

probao sam sa Android studiom ali ga stalno nešto šteka moram više krpati program (imam dosta problema jer mi je AMD proc ne INTEL) pa neke pizdarije moram izvoditi da bi radilo kako treba i sl. pa izgubim volju uopče i za programiranje

uglavom ide mi Android studio na racku pa bi volio neki prijedlog za neki dobar program

hvala
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 19:01   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Da upadnem malo. Jel moguce iz neke aplikacije obrisati da mi prilikom ulaska ili izlaska izleti pop up window da registriram aplikaciju?
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2016., 01:11   #3
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor ovčica Pregled postova
Pozdrav,

interesira me neki dobar program za programiranje Android aplikacija

probao sam sa Android studiom ali ga stalno nešto šteka moram više krpati program (imam dosta problema jer mi je AMD proc ne INTEL) pa neke pizdarije moram izvoditi da bi radilo kako treba i sl. pa izgubim volju uopče i za programiranje

uglavom ide mi Android studio na racku pa bi volio neki prijedlog za neki dobar program

hvala
Jesi probao sa Eclipseom? On je prvotno bio sluzbeni IDE za Android (ako me pamcenje dobro sluzi).
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 10:01   #4
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Da upadnem malo. Jel moguce iz neke aplikacije obrisati da mi prilikom ulaska ili izlaska izleti pop up window da registriram aplikaciju?
Java se uvijek može dekompajlirat, da dobiješ kod iz binarne datoteke, s tim da ako je netko koristio "java obfuscation" (ne znam kako bih to preveo, možda zametanje tragova ) tada je užasno teško rekonstruirat originalni source (naravno to ovisi i o samoj veličini - kompleksnosti aplikacije).Sad kad (ako) imaš source, i nešto znanja, onda je lako zaobić taj upit za registraciju. Unatoč tome što je užasno teško dobro zaštititi android app, lakši i bolji način za riješit tvoj problem ja platit tih smrdljivih par dolara.


edit:
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Jesi probao sa Eclipseom? On je prvotno bio sluzbeni IDE za Android (ako me pamcenje dobro sluzi).
Mislim da je eclipse pisan za Javu, i postoji nešto duže od Androida, ali pošto se za Android programira u Javi, lako moguće da se koristio između ostalog i za Android..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2016., 12:26   #5
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Java se uvijek može dekompajlirat, da dobiješ kod iz binarne datoteke, s tim da ako je netko koristio "java obfuscation" (ne znam kako bih to preveo, možda zametanje tragova ) tada je užasno teško rekonstruirat originalni source (naravno to ovisi i o samoj veličini - kompleksnosti aplikacije).Sad kad (ako) imaš source, i nešto znanja, onda je lako zaobić taj upit za registraciju. Unatoč tome što je užasno teško dobro zaštititi android app, lakši i bolji način za riješit tvoj problem ja platit tih smrdljivih par dolara.


edit:
Mislim da je eclipse pisan za Javu, i postoji nešto duže od Androida, ali pošto se za Android programira u Javi, lako moguće da se koristio između ostalog i za Android..
Tako će se i desit. Hvala!
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2016., 10:44   #6
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Jel imate kakav besplatni android tutorial (video) za početnike, begginer i advanced level?

Jer sve koji pronalzim su više manje za totalne početnike, objasne osnovne stvari i to je to.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2016., 11:38   #7
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Dok sam radio u Androidu koristio sam Intellij + Genymotion. Ta kombinacija se na široko preporučivala dok se Android Studio nije malo ustabilio. Neznam kakvih problema imaš sa AS-om ali je za razliku od prvih verzija istoga sada to daleko stabilnije i normalnije za korištenje.
Ako se namjeravaš nastavit baviti Androidom, radije kreni sa Android Studiom ispočetka.

My 2 cents.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2016., 17:42   #8
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
...
Ja u pravilu kad učim nešto novo izbjegavam tutoriale koji idu od nule. Sorry, ali već znam što je string, varijabla etc. Dakle otvoriš google i počneš sa nečim ala
Code:
Android tutorial for java programmers
jer se očito za android programira u javi, a nisi ti prvi koji prelazi na nove tehnologije.. Kad sam učio javu tražio sam
Code:
java tutorial for c# programers
c# sam učio nakon c++, c++ iz c-a itd.. Ako znaš nešto slično počneš od toga. E sad, drugo je ako tebi zapravo trebaju napredne stvari iz jave, koje nisu baš specifične za android, onda tražiš nešto ala
Code:
advanced java tutorials
E sad što se tiče videa, oštro se protivim takvom učenju programiranja ali dobro.. Tekst možeš spremit, pretraživat, lako je skočit na bitni dio itd.. Ako ima nešto koda, lako je c/p, pročitam rečenicu dvaput u sebi prije nego li je netko može izgovorit, ma ne vidim nikakvu prednost učenja s videa, osim što se moš zavalit i ne učit. Ali to može bit da je do mene...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2016., 10:11   #9
Mr. NiceGuy
Premium
 
Mr. NiceGuy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Vukovar
Postovi: 136
Citiraj:
Autor ovčica Pregled postova
Pozdrav,

interesira me neki dobar program za programiranje Android aplikacija

probao sam sa Android studiom ali ga stalno nešto šteka moram više krpati program (imam dosta problema jer mi je AMD proc ne INTEL) pa neke pizdarije moram izvoditi da bi radilo kako treba i sl. pa izgubim volju uopče i za programiranje

uglavom ide mi Android studio na racku pa bi volio neki prijedlog za neki dobar program

hvala
Sviđalo se to tebi ili ne, android studio postaje mainstream kojeg gura sam Google. Eclipse za android nije nadograđen, čini mi se, od 2014. Kažeš da imaš problema što ti je cpu AMD, pa pretpostavljam da si htio instalirati HAXM manager za x86 emulatore, a koji radi samo na Intelovim procesorima. Neovisno koji IDE koristiš za razvoj, događat će ti se ista stvar, jer nije problem u razvojnom okruženju, nego u samom sdk (točnije emulatoru).

Jedno od rješenja je da koristiš emulatore Genymotiona, koji su u stanju iskoristiti i AMD-ovu virtualizaciju (pretpostaviti ću da ti je proc podržava) i time ubrzati njegov rad. Ali ako želiš išta ozbiljnije raditi, trebat će ti uređaj s androidom.


EDIT: RAM-a nikad dosta
__________________
Ahhh, what an awful dream. Ones and zeroes everywhere... and I thought I saw a two.
It was just a dream, Bender. There's no such thing as two.
Mr. NiceGuy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na