Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2010., 16:10   #181
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ne sali se. Jedino kaj racuna po duplo skupljoj tarifi nego sto je kod nas. Tak da ta racunica u Hrvatskoj bas ne stoji. Ovdje je jos uvijek jedna od jeftinijih struja u Europi.
Da, ali imamo i jedna od najnizih primanja u Europi!
Mozda je struja duplo jeftinija ali su i primanja (u najboljem slucaju) dvostruko manja.

Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
ja imam SLI i definitivno je sranje
Moja braca imaju CFX 4850 i stroj rulz!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 16:20   #182
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova

Moja braca imaju CFX 4850 i stroj rulz!
ja odsad pa nadalje priznam samo dvoglave zvijeri...
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2010., 17:28   #183
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Chiron Pregled postova
ja imam SLI i definitivno je sranje


Kaj nije dobro s SLIom i kaj vrtiš u SLIu ( koje grafe ) ?
Koji proc ?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:31   #184
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Razlika između njih nije toliko velika i mislim da će ju 69xx, AMD-ov high-end, pokopati.
Misliš? ''Pokopati''? Potkrijepi nekim argumentom ako ti nije teško. GTX480 je sve do sada bio najbrži chip (uz sve mane za koje su nam svima poznate) pa me zanima zašto misliš da će HD69xx ''pokopati'' novu GTX-icu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:36   #185
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Pročitaj još jednom sve što sam napisao, a usput možeš baciti i oko na ovo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:45   #186
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Pročitao sam ja sve vrlo dobro i znam da AMD-ova flagship grafa još nije ni izašla,pa me zato zanimala ta tvoja tvrdnja o pokopu GTX580 od strane grafe koja još nije na tržištu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 17:56   #187
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
OMFG, tu cvilite zbog 100kn struje više godišnje a platite tu istu grafu 3 soma jer za nju imate novaca, a za 100kn struje više nemate....


NHF Jerry ako već te toliko hebe struja, za koji k onda imaš raptora u kompu? Pa Green troši puno manje struje!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:03   #188
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:07   #189
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
NHF Jerry ako već te toliko hebe struja, za koji k onda imaš raptora u kompu? Pa Green troši puno manje struje!
Pa green trosi 2 puta manje struje od Raptora (razlika je u nekih 4-5W) a ova grafa trosi ko 30 Raptora pa ti meni sada reci odakle bi ti krenuo sa rezanjem potrosnje?
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:16   #190
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
Volio bi vidjet jedan reviewu s GTX480 na taktovima GTX580 pa da vidimo koliki je boost zapravo zbog unapredjene arhitekture a koliki ide na racun podebljenih taktova zbog boljeg hladjenja i finije podesenog proizvodnog procesa - dam se kladit da je negdje cca 3-5%.
Zanimljivo

Grafa skroz na mjestu, ako bude odgovarajuća cijena. Ne mogu se očekivati ekstremne performanse bez nekih kompromisa. Sumarno je rame uz rame s 5970 (a zna je i rasturiti u nekim situacijama) i dobra alternativa je navedenoj kod ljubitelja nvidije.
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2010., 18:18   #191
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Pa green trosi 2 puta manje struje od Raptora (razlika je u nekih 4-5W) a ova grafa trosi ko 30 Raptora pa ti meni sada reci odakle bi ti krenuo sa rezanjem potrosnje?

Nije to smisao onog što sam napisao, ali dobro. Mislim glupo da od svih drugih mana koje grafa ima il nešto, ti si se uhvatio za 100kn struje više godišnje.

Ak imaš para da si kupiš komp u rangu GTX580, onda ti tih 100 kn godišnje stvarno nepravi razliku!
Sirotinja će si uvijek naći razlog zašto joj nešto nevalja da nemora kupit, a onda bar smisli neki orginalan razlog. A ne ovako plačeš zbog to malo struje, kako će te onda ljudi ozbiljno shvatit kad im kažeš da ćeš kupit grafu od par somova...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:29   #192
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
NVIDIA's GeForce GTX 580: The SLI Update

Stvarno veliki napredak u load temp u odnosu na grijalicu GTX480.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne mogu ti reći - potpisao sam NDA
A ja mogu samo reći - lol.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 10.11.2010. u 20:52.
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:32   #193
Chiron
Premium
 
Chiron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova


Kaj nije dobro s SLIom i kaj vrtiš u SLIu ( koje grafe ) ?
Koji proc ?
Ma to je sad antikvitet ali u vrijeme dooma 3 kad je uziman to bio stroj i tad je bio sranje iako je tek izašao kao tehnologija možda je sad usavrseno ali jednostavno imam tako negativno iskustvo da bljah ... amd 4000+ i 2x6800 GT
__________________
Destiny isn't already Forged!!!
Chiron je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:52   #194
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nije to smisao onog što sam napisao, ali dobro. Mislim glupo da od svih drugih mana koje grafa ima il nešto, ti si se uhvatio za 100kn struje više godišnje.
Nije 100kn godisnje vec je to blize 500-600kn godisnje. Pa sto bi po tebi bilo onda mjerodavan razlog pri kupovini za jednog gamera? Physix? Cuda? 1.5FPSa vise bez obzira na cijenu?

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ak imaš para da si kupiš komp u rangu GTX580, onda ti tih 100 kn godišnje stvarno nepravi razliku!
S tim se u nacelu slazem. Ali ako je ekipi vani vazno koja ima vise novaca i za grafu i za platiti tu struju mi mora da smo najveci j*** geniji koje je svijet vidio pa nam to ne treba.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sirotinja će si uvijek naći razlog zašto joj nešto nevalja da nemora kupit, a onda bar smisli neki orginalan razlog.
Znaci po tebi je sirotinja glupa jer razmislja o nekim stvarima o kojima se vi baje ne zamarate time koliko te komp dodje na godinu samo zato sto je upaljen? tih 500-600kn godisnje mozes potrositi na nekog dobrog misonju ili tipkovnicu, par mjeseci racuna za internet... Kako god, ako nije potrebno da ih das Mravku ja ih ne bih davao.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 19:25   #195
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300

Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Moja braca imaju CFX 4850 i stroj rulz!
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Znaci po tebi je sirotinja glupa jer razmislja o nekim stvarima o kojima se vi baje ne zamarate time koliko te komp dodje na godinu samo zato sto je upaljen? tih 500-600kn godisnje mozes potrositi na nekog dobrog misonju ili tipkovnicu, par mjeseci racuna za internet... Kako god, ako nije potrebno da ih das Mravku ja ih ne bih davao.
Znaci tebi je cisto ok imati barem koliko sam shvatio dva kompa doma, jedan svoj predpostavljam i jedan za bracu koja najcesce igraju COD4 i WoW i njima utrpati CF 4850 koji onako nista netrosi i onda pametovat kako bi rade usparao tu lovu....

Mislim EOD barem od mene
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 19:26   #196
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Znaci po tebi je sirotinja glupa jer razmislja o nekim stvarima o kojima se vi baje ne zamarate time koliko te komp dodje na godinu samo zato sto je upaljen? tih 500-600kn godisnje mozes potrositi na nekog dobrog misonju ili tipkovnicu, par mjeseci racuna za internet... Kako god, ako nije potrebno da ih das Mravku ja ih ne bih davao.
Naravno da nije, al ak si sirotinja i skupiš si za GTX580 onda neš cmizdrit o potrošnji sutruje jer znaš da si na socijali a socijali država plaća struju! Pa ti tak i tak nije bitno koliko kartica troši!

Inače, sad kad kažeš 600kn godišnje, nemožeš to tako gledat, to bi značilo da AMD kartice uopće netroše struju. Treba vidjeti kolika je razlika u odnosu na neku drugu, koja manje troši.

LP

Sad malo ontopic

Čeka se sad odgovor atija i isčekivanje da li je ovo konkurencija novim nadolazećim AMD karticama, ili imaju nešto novo u pripremi


EOD od mene
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 19:33   #197
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Pročitao sam ja sve vrlo dobro i znam da AMD-ova flagship grafa još nije ni izašla,pa me zato zanimala ta tvoja tvrdnja o pokopu GTX580 od strane grafe koja još nije na tržištu.
Ne mogu ti reći - potpisao sam NDA
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 19:59   #198
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
@Jerry - ja sam za tebe tako da smo pobijedili . Znaš da kad netko hoće uzet zelenu grafu da ON hoće zato jer baš hoće nje nje nje. Bedara je samo ta što određena nekolicina ljudi nezeli priznat da žele uzeti grafu i da ih nezanima dali troši, dali grije, ili dali nema smisla...i onda još pokušavaju obraniti dotičnu pa migolje.

Ja nisam ni crveni ni zeleni, imao sam brat bratu laganih 30ak grafa dosada, i malo sam rekao, od zelenjave do crvendača. Nikad me nije zanimalo koja je ova, koja je ona. Ja recimo imam tik na 3870X2 i gotovo, mogu ju branit samo da je jaka u mnogim igrama kao GTX260 i da netrosi 200w nego 170w max, a dalje mogu samo šutit jerbo nemam izlike.

8800GTX koju je kolega Gjurovski jos tamo u 17. st.pr.Kr. uzeo ( ) je i dan danas solidna grafa, plaćena je masno u ono, a i ovo vrijeme, ali 4 godine duranja nemože nitko osporiti.

Ako GTX580 plaćena 3500 kn bude u nečijem stroju 4-5 godina i bude koliko toliko iskorištena to je ok kupnja, i to podržavam. Sve ovo ostalo...ne.

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 10.11.2010. u 20:05.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 20:28   #199
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Kad vec racunate utrosak struje, trebate uzet u obzir i ustedu na grijanju .
Ne vjerujem da je ekipi koja kupuje hi end kartice potrosnja na pameti, jer ne bojte se, nebu one isle u stroj s i3 procom, vec skupa s nafrljenim i7. Tako da vam je rasprava bezze.

BTW nisam vidio da se u Phenom threadu gundja oko ptrosnje doticnog u odnosu na brzi i5. Jel tko tamo izracunao ustedu? Jel fanbojcici ?
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 21:46   #200
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Znaci tebi je cisto ok imati barem koliko sam shvatio dva kompa doma, jedan svoj predpostavljam i jedan za bracu koja najcesce igraju COD4 i WoW i njima utrpati CF 4850 koji onako nista netrosi i onda pametovat kako bi rade usparao tu lovu....

Mislim EOD barem od mene
Rado bih im dao moj komp ali braca zive 500km od mene tako da dijeljenje kompa nije...prakticno!

Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
BTW nisam vidio da se u Phenom threadu gundja oko ptrosnje doticnog u odnosu na brzi i5. Jel tko tamo izracunao ustedu? Jel fanbojcici ?
Evo tebi lijepo jedan dijagram potrosnje u loadu za hrpu CPUova na kojem medju ostalim lijepo vidis da i7-870 s cetiri jezgre trosi vise od najbrzeg AMD Thubana X6 1090T na 3.2GHz:
http://www.lostcircuits.com/mambo//i...1&limitstart=7

Sva sreca da je taj i7 870 brzi i jeftiniji od 1090T.
Takodjer, primjeti odredjene zvjezdice uz i7 9xx proceve prije nego sto ih spomenes
__________________
Stupid is as stupid does

Zadnje izmijenjeno od: Jerry. 10.11.2010. u 21:53.
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 22:31   #201
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
8800GTX koju je kolega Gjurovski jos tamo u 17. st.pr.Kr. uzeo ( ) je i dan danas solidna grafa, plaćena je masno u ono, a i ovo vrijeme, ali 4 godine duranja nemože nitko osporiti.

Ako GTX580 plaćena 3500 kn bude u nečijem stroju 4-5 godina i bude koliko toliko iskorištena to je ok kupnja, i to podržavam. Sve ovo ostalo...ne.
Jos uvijek trazim dostojnoga nasljednika staroga prasnjavoga G80, ovo je kompetniji proizvod svakako naspram sfufljanoga GTX480, ovo pak boldano je mozda buduci plan no pak sa druge strane bez solidnoga Quada da to nahrani je bezveze utucena lova, ujedno prestao sam biti fps junkie tj dok igram nesto konstantno jednim oko u gornjem ljevom rubu ekrana pratim frame dropove, kad sam te sve gluposti posmicao da vidis kako igre rade glade

Sam nek ati izbaci nes divlje da srusi cijenu ove GTX580 sa ovih bahatih 500$, nemam nis protiv

PS: ove gluposti sa zelenim i crvenim taborom izbacite iz ovakvih konverzacija, nikakve koristi od toga, takoder imam i ja jednoga fosila doma koji je jos uvijek tu vec zadnjih 6 godina i jos nije izdahnuo nit me iznevjerio ATI X600 Pro
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 23:24   #202
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Evo tebi lijepo jedan dijagram potrosnje u loadu za hrpu CPUova na kojem medju ostalim lijepo vidis da i7-870 s cetiri jezgre trosi vise od najbrzeg AMD Thubana X6 1090T na 3.2GHz:
http://www.lostcircuits.com/mambo//i...1&limitstart=7

Sva sreca da je taj i7 870 brzi i jeftiniji od 1090T.
Takodjer, primjeti odredjene zvjezdice uz i7 9xx proceve prije nego sto ih spomenes
Vidim prepoznao si se ^^. Koliko vidim na tom linku Turban je ostao spustenih gaca (il me to vid izdaje). UT3 na 800x600 nebi stel komentirat.

No kako sam ja ipak mislio na odnos zastupljenijih X4 Phenoma2 (kojeg i sam imam) vs i5, da podjelim
http://www.anandtech.com/show/2832/17
http://www.bit-tech.net/hardware/cpu...d-cpu-review/9
http://sobitza.com/portal/content/view/1309/32/1/9/
http://www.techspot.com/review/193-i...50/page10.html

Ima tog jos, i3 da ni ne spominjem.
No vjerojatno je to intel potkupio il nesh ^^.

Al odosmo u OT, brisi mod uff
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 00:01   #203
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Malo upadam u temu, ali pratim je od pocetka pa imam par komentara

Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Jos uvijek trazim dostojnoga nasljednika staroga prasnjavoga G80
Slazem se u potpunosti... Nema potrebe nista drugo reci

Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
ovo je kompetniji proizvod svakako naspram sfufljanoga GTX480
Takodjer se slazem ali mislim da se ovo (razlika izmedju GTX480 i 580) moglo postici jednostavnim bios updatem. Dobro, sve osim vapor-chamber coolera . Barem su mogli profil coolera srediti za GTX480. Sto se tice clockova, sumnjam da bi to tvornicki cooler GTX-a 480 izdrza, barem nebi pri nekim "normalnim" okretajima koji ne proizvode zvuk slican fenu/turbini .. Ali cinjenica je da "sfufljani" GTX480, kad radi na taktovima GTX-a 580, daje jako slicne rezultate. Tako da to donekle umanjuje vrijednost kartice ali naravno to je samo moje misljenje...

Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Kad vec racunate utrosak struje, trebate uzet u obzir i ustedu na grijanju
Istina , moja bivsa 4870x2 je odradjivala posa jako soldino, ne sumnjam da ce i GTX-ica ali u nesto manjoj mjeri sigurno, usporedjujuci je sa starijom generacijom high-end kartica..

Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Ako GTX580 plaćena 3500 kn bude u nečijem stroju 4-5 godina i bude koliko toliko iskorištena to je ok kupnja, i to podržavam...
Takodjer..

Znam da je ovo sto mislim reci vec neka vrst kliseja ali svejedno cu napisati. Ljudi se imaju naviku zaletiti u shopping (dok su u hypeu naravno) pa poslije zaliti itd. - govorim iz iskustva ...
Posto ce zasigurno biti kupaca kad grafa dodje na police, savjetujem tim osobama (barem onima koji procitaju) da naravno pricekaju AMD-ov odgovor ...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 00:52   #204
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Zanimljivo

Grafa skroz na mjestu, ako bude odgovarajuća cijena. Ne mogu se očekivati ekstremne performanse bez nekih kompromisa. Sumarno je rame uz rame s 5970 (a zna je i rasturiti u nekim situacijama) i dobra alternativa je navedenoj kod ljubitelja nvidije.
Kad uzmem u obzir moje odusevljenje sli/cross kombinacijama cak bi reko, bez obzira na nestolosije perf., da nije samo alternativa nvidiotima nego trenutno bolja kupnja (iako AMD mozda drasticno sreze cijenu dvocijevki), svejedno cinjenica je da jedna drugoj i nece bit prava trzisna konkurencija - HD5970 je godinu "stara krama" koja je izdurala svoje.
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 00:00   #205
PcExtreme
Serviser za računala
Moj komp
 
PcExtreme's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 8
Klasična rasprava između fanova Nvidie i Ati-a ova je bolje od ove i klasično bla bla truć Ja sam krenuo nekoć davno kao Atijev fan i preko stečenog iskustva (lošeg nažalost) prešao sam na Nvidiu i tu sam i dan

danas. Do nedugo sam bio vlasnig ( ponosni ) gts8800 koja je nakon 3,5 god

maltretiranja preminula ( počivala u miru ) te sam ju zamjenio sa gtx460gs 1gb

ddr 5 modelom. Kako god bilo a vjerovatno i ima bolja za te pare od Ati-a ali

kao Nvidia frik vjera mi ne dozvoljava kupovinu iste. Što se preformansi tiče

najnoviji naslovi se bez ikakvih problema na njoj voze na full hd rezi te high

ili ultra high postavkama. Vrlo vjerovatno to i svaka ati u rangu radi isto no

kako bi fanovi rekli uz manje stuje i temperature što mene i nezanima

baš previše jer ne držim noge na grafici pa da mi prijete opekline. O clocku

isto ne razmisljam jer mi nije potreban sve radi pre dobro i ovako. Što će

dovesti do zaključka istog ko u nogometnoj situaciji neko navija za Dinamo

neko za Hajduk itd itd. Sve su to dobri proizvodi koji i pre dobro rade svoj

posao i debelo su preskocili zahtjeve softvera stoga brzi bolji jači ali čemu

kad jedino možete peglat kojekakve bencheve i diviti se rezi na ekranu.

Koliko što struje troši i slično mislim hajde kompovi sa 1000w napajanjima

sli i cross monstrumi qadovi, dualci te tehnika i7 cpu sa po 8 na vise gb ddr

2 ili 3, 24 incha monitori, preko nekoliko tb hdd 24h na dan downloada i šta

onda koliko stuje trosi platiš pilu 14-15 tisućica na 200 rata i onda

pa ovo guta struju ili kak bi Atijevci rekli njihovi strojevi na vartine baterije rade kak malo trose i pale vatru da ih malo zagriju jer rade na -tem

p No kako bilo da bilo zanimljivo vas je čitati i bitno je da rat

jos traje a sad ko voli Npower ili Ati stvar je osobnog izbora a i o čemu bi

pričali da nema izbora i razlika. Eto i ja da bacim malo &
PcExtreme je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 00:27   #206
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Citiraj:
Autor PcExtreme Pregled postova
Klasična rasprava između fanova Nvidie i Ati-a .....

Ej legendo, potpisujem, svaka ti čast na ovom tekstu...

Samo bi ovdje još nadodao
Citiraj:
Autor PcExtreme Pregled postova
neko navija za Dinamo neko za Hajduk itd itd.
...neko navija za Ferrari, a neko protiv njega bez nekakvih opravdanih argumenata, tako je i ovdje, stoga mislim da su ove gore rasprave bezveze i bezpotrebne(pretapanje iz šupljeg u prazno), pogotovo one rasprave u vezi potrošnje struje i dobivanje 10kn manjeg čeka za električnu energiju ...
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 10:36   #207
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
mene samo zanima kako nitko nije iskomentirao onu izjavu da sli ne valja, pošto sam vlasnik dotičnog sli-ja koji bez beda gazi 480 na faking stocku, čisto sumljam da će ta 580 biti brža od dvije naklokane 460setke...
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 12:09   #208
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
mene samo zanima kako nitko nije iskomentirao onu izjavu da sli ne valja, pošto sam vlasnik dotičnog sli-ja koji bez beda gazi 480 na faking stocku, čisto sumljam da će ta 580 biti brža od dvije naklokane 460setke...
Pa lijepo su ljudi napomenuli da se to odnosi na starije SLI setupe. Danas je valjda podrška za sli/cf puno bolja.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 17:04   #209
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Uh sad ja još više idem u OT, al baš se ljiepo na linku gore vidi kako silne jezgre u večini slučajeva ostaju neiskorištene, mislim tu i na skaliranje sa više jezgri. A i teorije nekih o tome da su procevi usko grlo pada u vodu pogotovo kod popularnijih naslova, gdje je grafa usko grlo, valjda ti ljudi samo deru čmark pa im je to referenca.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 17:33   #210
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Znaci u tvojoj konfi bi gtx580 bila usko grlo.

Evo ti najfriskiji primjer cpu bottlenecka a ako potrazis cpu performance clanke o Starcraft2, BF2, Civiliz 5 vidijet ces da nsiu to nikakve teorije zavjere nego stavri tak stoje. Nove igre ne samo da koriste 4 jezgre, nego koriste sve zivo od mem bandwitha, efikasnost same strukture, casha itd. Dobar broj igri koristi i 6 jezgri. To kaj ti velis je bilo u 2008 godini i igrama iz tog vremena to nije tako izrazeno ali u novim sa novim enginima ili dx11, nema se kaj trazit sa ovakvom mrcinom bez barem nekog i5.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 12.11.2010. u 17:51.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na