Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2010., 12:17   #1
Mrk1
Premium
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 49
Win server 2k8 i Active directory

jel se itko okušao u ovoj kombinaciji jer u firmi gdje radim je kaos što se tiče klijentskih mašina ima ih cca 250 a svi su na statičkim ip adresama i nemaju AD infrastrukturu pa me zanima jel itko ovde ima malo više iskustva s tim da bi podijelio sa mnom jer sad pokušavam napraviti testno okružje, mašinu koja će glumiti server i na koju želim instalirati win server 2k8 i imam još par klijentskih mašina tako da će biti ajme, u ovome sam novi pa bi želio malo iz znatiželje pičiti po ovome, znam da treba dignuti dhcp server itd i vec sam skidao neke manuale sa microsoftovih stranica i malo s web-a pa bih zelio znati da li ovdje ima netko ko je bas dosta na "ti" sa doticnom problematikom
Mrk1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 14:58   #2
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
ad radi i sa fiksnim ip adresama.....
pošto već imaš 250 računala..... bit će ti gušt sve te mašine i juzere prebacit na domenu i ad.........
moje saučešće..... bio tamo, vidio.... i ne želim se vratiti.....
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2010., 15:52   #3
Bothari
Registered User
 
Bothari's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Premise su sljedeće:

1) U firmi se koriste Windows 2k ili noviji (XP, Win 7, s time da se Home edicije ne mogu dodati u domenu)
2) Računala već nisu dio neke domene, već workgrupe

Napraviš sljedeće:
1) Instaliraš Server 2008, na mreži na kojoj PC-i mogu komunicirati s njim
2) Promoviraš Server 2008 u DC, pri čemu će ti se dignuti i DNS
3) Ako želiš koristiti DHCP instaliraš DHCP rolu, u kojoj podesiš adresni scope
4) Napraviš korisnike u AD (to je rudarenje, preporučam da napraviš template korisnika i od njega daljnje korisnike)
5) Ideš od računala do računala i dodaješ ih na domenu (moguće je i putem skripti, to malo proguglaj). Kada se korisnici ulogiraju na računalo putem domenskog accounta na kompu će im se kreirati novi profil (neće ničeg biti na desktopu). Za kopiranje profila pogledaj:
http://www.petri.co.il/forums/showthread.php?t=6286
6)To je uglavnom to, samo ne zaboravi u postavkama računala na mrežnim adapterima maknuti fixne IP adrese i postaviti DHCP

Nadam se da je ovo bilo bar malo od pomoći
Bothari je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 16:06   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mrk1 Pregled postova
jel se itko okušao u ovoj kombinaciji jer u firmi gdje radim je kaos što se tiče klijentskih mašina ima ih cca 250 a svi su na statičkim ip adresama i nemaju AD infrastrukturu pa me zanima jel itko ovde ima malo više iskustva s tim da bi podijelio sa mnom jer sad pokušavam napraviti testno okružje, mašinu koja će glumiti server i na koju želim instalirati win server 2k8 i imam još par klijentskih mašina tako da će biti ajme, u ovome sam novi pa bi želio malo iz znatiželje pičiti po ovome, znam da treba dignuti dhcp server itd i vec sam skidao neke manuale sa microsoftovih stranica i malo s web-a pa bih zelio znati da li ovdje ima netko ko je bas dosta na "ti" sa doticnom problematikom
250 računala, fiksni IP i bez domene? Ajoj.
Nađi nekog da ti to složi kako spada, ako krivo krene u početku teško je poslije slagati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 23:44   #5
Bothari
Registered User
 
Bothari's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
250 računala, fiksni IP i bez domene? Ajoj.
Nađi nekog da ti to složi kako spada, ako krivo krene u početku teško je poslije slagati.
U potpupnosti se slazem, no je li firma koja je cekala da dode do 250 racunala bez AD (ili jneke alternative) spremna platiti 3. strani takav zahvat?

Nazalost, IT je u firmama cesto zadnja rupa na svirali kad su fiunancijskla ulaganja u pitanju
Bothari je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 23:55   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bothari Pregled postova
U potpupnosti se slazem, no je li firma koja je cekala da dode do 250 racunala bez AD (ili jneke alternative) spremna platiti 3. strani takav zahvat?

Nazalost, IT je u firmama cesto zadnja rupa na svirali kad su fiunancijskla ulaganja u pitanju
Na kraju će najvjerojatnije morati platiti. Pitanje je samo da li su svjesni da će sada biti jeftinije nego kasnije, ako se još "razviju".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 14:34   #7
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Mogu se meni javiti ako im treba vanjski partner kod podizanja AD infrastrukture i migracije klijenata. Nije da sam to jednom radio.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 14:58   #8
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Uf 250 kompova je gadan posao ako ne automatiziraš neke procese.. Najveći problem će biti migracija user profila..

Preporučio bi ti da prvo isplaniraš neke stvari na papiru tipa organizacijske cjeline i za njih police određenim userima, bit će ti puno jednostavnije ako to napraviš planski u dogovoru sa nekom osobom iz firme tipa drugi informatičar koji je duže u firmi ili programer..
Ako se cijela arhitektura u početku ne isplanira kako treba posebno sa tako velikim brojem usera kasnije problemi mogu biti fatalni, i napravit ćeš si samo trodupli posao.
Maynard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na