Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2010., 15:57   #1
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Android vs Window Mobile

Posto sam u dvojbi oko 2 uredjaja koji koriste razlicite os, volio bih cuti vase misljenje. Znam da je trenutno android jako popularan,ali winmo je ipak ''iskusniji'' meni se osobno vise svidja izgled winmo. A mob izmedju kojih se dvoumim su HTC-ovi modeli Desire (android) i HD2 (winmo)
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 16:20   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
uzmi hd2

jucer sam se igrao cca 3h sa x10 i iskreno definitivno nisam odusevljen.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2010., 16:24   #3
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Jos jedan potpis za HD2 i WM

Seka ima onaj pulse ili sta vec koji ima android platformu, ja sam na wm-u sa Diamondom. Kao sto Codiac gore veli, nije bas da Android odusevljava. Bar mene ne :S
Meni je wm zakon.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 16:25   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Hd2
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 16:31   #5
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
HD2 bez sumnje.
Trenutno najmočniji i najnapredniji mobitel na našem tržištu.

Pravi je užitak raditi pod WinMo sa kapacitivnim ekranom i povrh svega sa prelijepim HTC-ovim Sense UI-om.

I jedan i drugi sustav imaju svojih boljki, Android je generalno gledajući malo brži, no IMHO bolji je WM
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 16:59   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jedno pitanje samo. Otkad se kupuje neki mobitel / komp zbog operativnog sustava, a ne programa?

Iskreno. Pričekao bi da ova zvijerka izađe.
http://www.engadget.com/2010/03/23/h...perphone-armo/

S obzirom na cijenu HD2, mislim da bi se isplatilo malo pričekat!
  Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 23:38   #7
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ja preporucam svima da odu negdje di je izlozen xperia x10 (hint sony centry) i nek se poigraju sa androidom, imho mob sa androidom se neisplati uzimati do 3-4verzije...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 09:37   #8
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Ja svakako preporučam Android i Desire-a.

Bolji ekran, više ram-a, noviji je, manji, Android se jako brzo update-a (već je na 2.1 verziji).

Osobno koristim Androida već neko vrijeme i moram priznat da je jako uznapredovao, a Market je predobra stvar + sinkronizacija sa gmail accountom je predobra jer mob tamo automatski pospremi sve vaše kontakte i na bilo kojem Androidu ih možete ponovo "izvuć" ako koristite isti acc.
Sense UI je još mrvicu bolji kod Desire-a nego kod HD2 jer su dodali par novih sitnica.

Pročitaj malo review-ove Desire-a i vidjet ćeš da u svakom govore da je to jedan od ako ne i najjači mob trenutno (bez obzira na OS).
__________________
Bez linkova u sigu
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 11:29   #9
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
imam htc hero i android, i moram priznati da i nisam baš oduševljen...
osim ako nisi programer pa da iskoristiš čari otvorenog koda...
Najveći plus je to što ima integrirani gmail, sve ostalo ništa posebno...
žao mi što nisam dodao još para pa uzeo hd2
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 15:27   #10
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Koristim WinMO telefone više od tri godine i dok sam u početku bio oduševljen, sada ga ne bih nikome preporučio. WinMo je jednostavno nakupina smeća sklepana u telefon. Apsolutno neergonomičan user interface, stravično spor hardware, stravični bugovi itd. HD2 sigurno popravlja dosta sa svojim kapacitivnim ekranom i brzim procesorom. Sense UI također daje određenu intuitivnost u telefon ali vrlo brzo (ali stvarno vrlo brzo) se nakon klikanja nekih stvari nađeš u klasičnom WinMo interfaceu i onda sve skupa pada u vodu.
Jedina prednost WinMo-a je apsolutno zastrašujuća količina softwarea koji je napisan za taj OS ali nakon nekog vremena shvatiš da je to potpuno nebitna stvar jer sve što ti treba je sinhronizacija maila i kontakata, SMS, telefon i GPS. A osim toga, velika većina tog softwarea je napisana da se koristi sa stylusom. Good luck with that on HD2. Čak i kada imaš WinMo 6.5, jedan dio UIa nije finger friendly...

Trenutni koristim Xperiu i makar je to po papirima poprilično moćan WinMo telefon, zapravo je smeće. Da nije službeni, već bi ga zafitiljio u zid u više nego par navrata. Prvom prilikom kada ću biti u mogućnosti promijeniti telefon, uzimam iPhone. Žao mi je samo što to prije nisam napravio...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2010., 16:31   #11
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Koristim WinMO telefone više od tri godine i dok sam u početku bio oduševljen, sada ga ne bih nikome preporučio. WinMo je jednostavno nakupina smeća sklepana u telefon. Apsolutno neergonomičan user interface, stravično spor hardware, stravični bugovi itd. HD2 sigurno popravlja dosta sa svojim kapacitivnim ekranom i brzim procesorom. Sense UI također daje određenu intuitivnost u telefon ali vrlo brzo (ali stvarno vrlo brzo) se nakon klikanja nekih stvari nađeš u klasičnom WinMo interfaceu i onda sve skupa pada u vodu.
Jedina prednost WinMo-a je apsolutno zastrašujuća količina softwarea koji je napisan za taj OS ali nakon nekog vremena shvatiš da je to potpuno nebitna stvar jer sve što ti treba je sinhronizacija maila i kontakata, SMS, telefon i GPS. A osim toga, velika većina tog softwarea je napisana da se koristi sa stylusom. Good luck with that on HD2. Čak i kada imaš WinMo 6.5, jedan dio UIa nije finger friendly...

Trenutni koristim Xperiu i makar je to po papirima poprilično moćan WinMo telefon, zapravo je smeće. Da nije službeni, već bi ga zafitiljio u zid u više nego par navrata. Prvom prilikom kada ću biti u mogućnosti promijeniti telefon, uzimam iPhone. Žao mi je samo što to prije nisam napravio...
Znači...s jednog smeća na još veće ?...ja isto imam iPhone i stvarno je ko kamen...potpuno beskoristan ako si ovisnik o multimediji i inim "ljepotama"...osim izrade,sve ostalo je na granici polu-upotrebljivosti..sad mi stoji u ladici i čekam prvu dobru priliku i nekog naivca da ga "utopim" za lijepu svoticu...


Citiraj:
Čak i kada imaš WinMo 6.5, jedan dio UIa nije finger friendly...
ne bih se baš složio....ne postoji uređaj na svijetu koji je kompletno finger friendly,nije ni iphone,jer imam veće prste pa neću ni spominjati muku kod SMS-a...Finger friendly su stari mobiteli sa fizičkom tipkovnicom.Oni su upravo savršeni za "finger friendly usere" !

Citiraj:
A osim toga, velika većina tog softwarea je napisana da se koristi sa stylusom.
ni to nije točno....u stvari,tendencije u zadnje vrijeme pokazuju da što su veći ekrani,da se ČAK radi i na izbacivanju stylusa kao potpuno nepotrebnog.

Citiraj:
Apsolutno neergonomičan user interface, stravično spor hardware, stravični bugovi itd.
...ne bih se ni s tim složio,

no nema veze...koliko ljudi,toliko i ukusa....Sa službenom verzijom WinMobile 7-ice ne postoji više WIN platforma kao takva.Kernel HTC-a je WIN, no sa zadnjom inačicom SenseUI uskoro postaje punokrvni operativni sustav i o tome već naveliko svjesno "cure" informacije na XDA.

Osim toga...naš kolega nije rekao za ŠTO će mu služiti mobitel? Ako je samo za par poziva i tu i tam pokoji SMS..dosta mu je i običan mobitel i nek bježi od Samsunga i LG-ja jer oni rade mikrovalne..a od tehnologije koja ostane,sklepaju lijep dizajn i naprave "telefon"...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 17:03   #12
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
. HD2 sigurno popravlja dosta sa svojim kapacitivnim ekranom i brzim procesorom. Sense UI također daje određenu intuitivnost u telefon ali vrlo brzo (ali stvarno vrlo brzo) se nakon klikanja nekih stvari nađeš u klasičnom WinMo interfaceu i onda sve skupa pada u vodu.
Nije baš tako, no dobro.
HD2 samo u određenim meniima pokazuje WinMo, velika večina softwarea je prekrivena Sense UI-om

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
A osim toga, velika većina tog softwarea je napisana da se koristi sa stylusom. Good luck with that on HD2. Čak i kada imaš WinMo 6.5, jedan dio UIa nije finger friendly...
Stylus na kapacitivnom ekranu? Hvala ali ne, zbog samih odlika kapacitivnog ekrana kao takvog.
A kapacitivni ekran nebi ni registrirao večinu stylusa koji su dolazili uz mobitele sa rezistivnim ekranom.

Nadalje, sa 4.3 inčnim ekranom na HD2, sve mogu i deblji prsti raditi

Nije da nema stylusa za HD2, odnosno kapacitivne ekrane, ali IMO nepotrebni su za nove generacije smartphonea


Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Prvom prilikom kada ću biti u mogućnosti promijeniti telefon, uzimam iPhone.

Sretno sa tim.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2010., 09:37   #13
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
Znači...s jednog smeća na još veće ?
WinMo pokušava glumiti smartphone i to radi jako jako loše. iPhone se uopće ne trudi. To je mobitel. I to je sve što je većini ljudi potrebno. I meni. Samo mi je trebalo neko vrijeme da to shvatim.

Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
ne bih se baš složio....ne postoji uređaj na svijetu koji je kompletno finger friendly
S čim se onda ne bi baš složio?


Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
ni to nije točno....

Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
...ne bih se ni s tim složio,
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Nije baš tako, no dobro.
Kao da ste ignorirali prvu rečenicu u kojoj sam napisao da više od 3 godine koristim WinMo (a PDA uređaje još daleko duže) i da ne pišem napamet već iz iskustva. Šta, ja sam lud onda? Ono što sam ja napisao su jednostavno činjenice. Treba će mi točno 30 sekundi na bilo kojem WinMo uređaju da dokažem apsolutno sve tvrdnje iznesene u mom postu. Ne morate skakati čim se takne vašeg konja. Ako malo pogledate po mojim postovima, vidjet će te da sam i ja branio WinMo kao idealnu platformu za smartphone. Trebalo mi je dosta vremena samozavaravanja uvjetovana ogromnim parama bačenim u kupnju takvih uređaja da shvatim istinu. WinMo (u stanju kakvom je sada) je smeće. Nikakav SenseUI i ini to ne mogu popraviti. Svaka čast ekipi sa XDA koja se trudi iz smeća napraviti nešto upotrebljivo ali to je jako teško do gotovo nemoguće.

Ja inače nisam ljubitelj Jabuke ali za razliku od nekih mi nije teško priznati kada vidim superiorniji proizvod. Proizvod koji ima ciljanu publiku i plan razvoja. Niti jedno od toga WinMo nema. I ne, ne želim niti čuti za WinPhone 7 jer još (osim emulatora u sklopu SDK) ne postoji niti jedan telefon na ovoj platformi i nije tema ove rasprave.

Vidim da sam postao upravo poput vas i da idem u drugu krajnost sa cijelom pričom pa ću stati. Savjet za svakog tko pomišlja u investiciju u WinMo uređaj bi bio da bude vrlo oprezan. Nije sve ružičasto, čak štoviše, upravo suprotno. Ružičaste naočale si navučete sami ogromnim novcima koje potrošite na takav jedan (ili više uzastopce) uređaj i onda ih je teško skinuti. Treba biti svjestan svih mana i prednosti i biti potpuno iskren sam sa sobom o vlastitim potrebama.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2010., 15:15   #14
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp