Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2009., 22:58   #1
MimiX
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gs
Postovi: 91
Dodati WinXP SP3 na Drugu particiju?!

Imam Vistu x64 SP1 na jednoj particiji, zašto ne mogu instalirati WinXP SP3 (x86)na drugu?
Iz windowsa je zatamljena opcija instalacije pa se ne može, a kad probam preko boota sa cd-a, instalacija se blokira i prijavljiva se greška na hard disku.
Problem riješim sa repair opcijom Vista instalacijskog CD-a, s tim da u tom slučaju moram opet autentificirati windowse.
Koji je problem da ne mogu instalirati XP? Molim za savjet, jer mi trebaju WIN XP?
MimiX je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2009., 18:59   #2
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
Koja greška na hardu? I kako izgledaju te particije? Jesu obadvije Logical ili?
http://apcmag.com/how_to_dual_boot_v...step_guide.htm
2145 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2009., 00:55   #3
MimiX
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gs
Postovi: 91
Piše kod dizanja, hard disc error, press ctrl+alt+delate to restart
I onda se to ponavlja sve dok ne stavim Vistin CD i opcijom repair to poravim, dakle iz windowsa se XP ne mogu instalirati, a kad ih iz boota instaliram zakoce se i prijave tu grešku....
Hmmm, kako misliš kako izgledaju... Na jednoj je Vista , a druga je formatirana (NSFT), probao sam od te napraviti i treću al ista se greška javlja...
Na poslu sam na XP lako dodao Vistu, možda se problem javlja samo kad se na Vistu dodaje XP?

S obzirom da mi trebaju XP zbog nekih stvari volio bih ako ima nekoga sa tko može pomoći... ili nekoga tko je vec dodavao na Vistu WinXP
MimiX je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 09:14   #4
MimiX
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gs
Postovi: 91
Citiraj:
Autor 2145 Pregled postova
Koja greška na hardu? I kako izgledaju te particije? Jesu obadvije Logical ili?
http://apcmag.com/how_to_dual_boot_v...step_guide.htm

Puno hvala na ovom linku.... vodič za instalaciju XPa na postojeću Vistu je opširan i puno je teže instalirati XP na Vistu nego obratno...

Greška na disku koja je spomenuta javlja se iz jednog od dva razloga(ili čak iz oba): Prvi je da se ne treba instalirati na postojeću particiju, već treba napraviti unpartited part pa onda s XP instalacijom stvoriti particiju... druga stvar je da treba sa programom koji je spomenut u vodiču namjestiti Boot opciju, tj dodati WinXP da se može odabrati koji će se dizati...

Sad je sve OK, osim što su se programi malo smiksali, pa većinu treba nanovo instalirati, dok je za neke dovoljno samo upisati reg kod...

Ukratko zajebancija koju je Microsoft mogao izbjeći... Trebali su predpostaviti da će dio korisnika Viste poželjeti instalirati WinXP na drugu particiju i prilagoditi Vistu tome...
MimiX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na