Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2010., 11:44   #61
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Možda bi i ja u budučnosti, kada izađu još napredniji modeli i Android se doradi, ali ovako dok imam HD2, prelazak na "najmočniji" Android mobitel - Desire, je prelazak sa konja na magarca.
UF! teske rijeci. Koliko god se ja divio HD2 mislim da Desire bas i nije ''magarac'' za njega. Da je HD2 bolji to stoji, jedina razlika zbog koje ce se netko odluciti za jedan ili drugi je OS i nista drugo. Imao sam Desire dva dana (dok ga nisam zamjenio za HD2) i mogu reci samo da me nije bas impresionirao, ali je ok i definitivno nije ''magarac''.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 11:04   #62
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Gorstak Pregled postova
Dok s druge strane, Android nije toliko napredan i ne moze pola stvari koji moj moze, plus slaba baza aplikacija
Zasto nije toliko napredan i sto to ne moze, pogotovo naspram jednog WinMo iz 2007.
Slaba baza aplikacija? Na marketu ih ima koliko ti srce zeli a kada izade neka za razlicite platforme Android nekim cudom bude 1. na listi.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 13:52   #63
zmpumm27
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 2
Tražim 5" GSM, nešto poput ovoga :
http://www.gsmarena.com/dell_streak-3353.php

Pošto je Streak vezan na O2, znam da bi ga bilo teško i skupo "otvoriti".

Ima li nešto slično (i jeftinije), a da ima
- GSM (+ barem GPRS)
- WiFi
- GPS
- kameru
- operacijski sistem, koji omogoćuje namještanje popularnih navigacijskih i komunikacijskih programa.
zmpumm27 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 14:53   #64
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor zmpumm27 Pregled postova
Tražim 5" GSM, nešto poput ovoga :
http://www.gsmarena.com/dell_streak-3353.php

Pošto je Streak vezan na O2, znam da bi ga bilo teško i skupo "otvoriti".

Ima li nešto slično (i jeftinije), a da ima
- GSM (+ barem GPRS)
- WiFi
- GPS
- kameru
- operacijski sistem, koji omogoćuje namještanje popularnih navigacijskih i komunikacijskih programa.
5 inča pa di ces to stavit?
WM zasad ima najvise navigacijskih programa....
a sta fali 4.3" smarthponeima http://www.gsmarena.com/htc_hd2-2957.php
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 18:35   #65
zmpumm27
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 2
> a sta fali 4.3" smarthponeima

Dobro, može i sve iznad 4" .
Ima li kakvih jeftinijih klonova ?
zmpumm27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:19   #66
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Citiraj:
Autor Gorstak Pregled postova
Dok s druge strane, Android nije toliko napredan i ne moze pola stvari koji moj moze, plus slaba baza aplikacija
Zasto nije toliko napredan i sto to ne moze, pogotovo naspram jednog WinMo iz 2007.
Slaba baza aplikacija? Na marketu ih ima koliko ti srce zeli a kada izade neka za razlicite platforme Android nekim cudom bude 1. na listi.
Quote tvog oglasa s newsa pa mi reci tko tu koga...

Citiraj:
...Nisam prckao po operativnom sistemu, mislim da su win mobile 6.1 u pitanju. Radi na T-mobile, a s obzirom da je kupljen u Tele2, pretpostavljam...
Pa jedan s ovog foruma

Citiraj:
...Na mobu su instalirani WM 6.5...
Pa te jos jednom molim kao korisnika koji ne zna niti koju verziju OS-a na mobitelu ima da mi kazes kojih to pola stvari Android ne moze. I nakon toga jos koje bi od njih falile i zasto.
Zahvaljujem :-)
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:28   #67
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
lol

edit: evo objasnjenje da ne budem off topic: kad sam nabavljao mobitel, tadasnji vlasnik mi je rekao da su na njemu winmo 6.5. Medjutim kad sam ga dobio, pod settings/system/about pise windows mobile 6 professional CE OS 5.2 1944 (build 18547.0.7.3). Dakle ovo jest win mo 6, ali ne znam tocno koji, pretpostavljam po izgledu da nije 6.5 u pitanju.

Zadnje izmijenjeno od: Gorstak. 29.06.2010. u 12:34.
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:47   #68
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Pa da, 6.0, 6.1, 6.5... koja razlika, sve je to isto (komplicirano, a time i MOCNO!).
Aj uzivaj
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:49   #69
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
mislim da si me krivo shvatio. Ja navijam za android, ne za winmo, i sto sam rekao zasad stoji, ali ce se u buducnosti promijeniti kako se androidu siri baza aplikacija.
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:53   #70
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
6,5 je ipak nesto jednostavniji, tj. vise je finger friendly

Ko se zna kotistiti win-om na pc-u nije mu ni ovo nikakva banana. Meni su manje vise svi pametni telefoni ok, bilo dal se radi o WM platformi, OSX-u, Androidu ili Symbian-u. Svaki ima svoje prednost i mane. Opce neznam cemu ova diskusija
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 00:15   #71
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
[Isprike za TLDR]
Evo da i ja dodam svoje mišljenje kao korisnik Windows Mobilea (mobitel mi zamjenjuje računalo koje se koristi tu i tamo u svrhe programiranja ili pisanja dužih eseja)

Odmah da kažem, WM ne bih preporučio niti jednoj osobi koju poznajem. Zašto? Jer imam osjećaj da bi čak i nadprosječnom korisniku rad na uređaju ubrzo dojadio te bi od njega odustao.
Nemojte me shvatiti krivo, WM jest moćna platforma, no jedino što ju čini moćnom su neka softverska rješenja koja uvelike poboljšavaju sustav. Recimo stvari poput PhonExa, SPB Fullscreen Keyboarda i Opere Mobile.
No, sve što to radi jest fragmentira i uništava korisnički doživljaj. Recimo, ono što meni smeta je to da kada u sustavu ugasim Cleartype, u Operi je on i dalje uključen, a o uniformnosti GUI-a da i ne govorim.
S druge strane, SDK za WM je poprilično zastario i neke stvari koje su kod Androida norma za ostvarivanje boljeg doživljaja (multithreading recimo) u WM nikad nećemo vidjeti. Tako dokle god meni u CorePlayeru učitava video sa Youtubea, na mobitelu efektivno ne mogu raditi ništa. A da i ne govorim o lošoj implementaciji touch eventa radi koje prilikom držanja prsta na ekranu performanse padaju za 20-40% (tko je igrao BlockBreaker i slične igre, znat će o čemu govorim).
Upravo to je razlog zašto će i WM umrijet. Već sad im vodeći proizvođači softvera pridaju sve manju i manju važnost. Skype tako na primjer ne radi klijent za WM.

Jedino iskustvo s Androidom koje imam je ono programersko u emulatoru i ono u izrazito nedovršenom portu Androida za moju Omniu. I mogu reći da sam oduševljen. Jednostavno rečeno, taj "osjećaj" prilikom korištenja je odličan i očito je da je svaki dio sustava napravljen promišljeno i s namjerom. Za razliku od recimo drop down bara na WM 6.5.3 koji nema nikakve svrhe. Ako sam već dovoljno precizan da ga otvorim, onda sam dovoljno precizan da aktiviram ikonu i bez njega.

Volim svoju Omniu i Windows Mobile 6.5.3 koji je na njoj. Čak i s nje pišem ovaj post. Stvari koje mi je WM omogućio su naprosto nevjerovatne (pa čak mogu reći da mi je UI prirastao srcu) i da nisam dobio Desire, vjerojatno ne bih prelazio još koju godinu. No, kako stvari stoje, radujem se Androidu i mogućnostima koje on pruža.

P.S. Tko god je rekao da Android nije modularan, vara se. Upravo je to i jedna od njegovih najboljih prednosti, da su aplikacije samo elementi koji se međusobno dopunjuju.
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 11:31   #72
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Zbilja nepotrebna diskusija. Kupovina kao i svaka druga, odes do trgovine isprobas mobitel i ako ti se svidi kupis, a ne pljuvati po drugima sto imaju. Meni tako svejedno bitno da sluzi a mene moj sluzi vec skoro tri godine i nemam ga namjeru mjenjati bez obzira sto su izasli bolji i jaci mobiteli. Sve sto mi treba imam na njemu od navigacije, bezicne mreze, kamere, prilagodio ga svojim potrebama i ne cackam nista vise po njemu. Kupite ono sto vam pase, vasi su novci i ne obazirite se na rekla kazala. Moje je misljenje da su to jos uvijek preskupe igracke.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 13:53   #73
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nakon koristenja HD-a dobra 3 tjedna ako ne i vise, mogu sa sigurnoscu reci da mi se android vise svidja iako sam na pocetku favorizirao WM. Imao sam android ali je bila 1.5 verzija tako da mi nije legla ali 2.1 verzija je odlicna.Sto se mene tice ipak +1 za android.Puno laksi za raditi a i laksi za uredaj, wm je prekompliciran i manje je user friendly sto u kombinaciji sa rezistornim ekranom izluduje.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 17:53   #74
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Koristim WinMO telefone više od tri godine i dok sam u početku bio oduševljen, sada ga ne bih nikome preporučio. WinMo je jednostavno nakupina smeća sklepana u telefon. Apsolutno neergonomičan user interface, stravično spor hardware, stravični bugovi itd. HD2 sigurno popravlja dosta sa svojim kapacitivnim ekranom i brzim procesorom. Sense UI također daje određenu intuitivnost u telefon ali vrlo brzo (ali stvarno vrlo brzo) se nakon klikanja nekih stvari nađeš u klasičnom WinMo interfaceu i onda sve skupa pada u vodu.
Jedina prednost WinMo-a je apsolutno zastrašujuća količina softwarea koji je napisan za taj OS ali nakon nekog vremena shvatiš da je to potpuno nebitna stvar jer sve što ti treba je sinhronizacija maila i kontakata, SMS, telefon i GPS. A osim toga, velika većina tog softwarea je napisana da se koristi sa stylusom. Good luck with that on HD2. Čak i kada imaš WinMo 6.5, jedan dio UIa nije finger friendly...

Trenutni koristim Xperiu i makar je to po papirima poprilično moćan WinMo telefon, zapravo je smeće. Da nije službeni, već bi ga zafitiljio u zid u više nego par navrata. Prvom prilikom kada ću biti u mogućnosti promijeniti telefon, uzimam iPhone. Žao mi je samo što to prije nisam napravio...
potpuno se slažem. HTC i MDA kao da žele ljudima zakomplicirat život. vjerojatno za nekog informatičara izvrstan telefon. ali za nekog kome je informatika nužno zlo to definitivno nije dobar izbor. preporučam x10
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 18:06   #75
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Hrvoje Viher Pregled postova
potpuno se slažem. HTC i MDA kao da žele ljudima zakomplicirat život. vjerojatno za nekog informatičara izvrstan telefon. ali za nekog kome je informatika nužno zlo to definitivno nije dobar izbor. preporučam x10
kakve veze ima HTC s tim sto je WM "kompliciran" os? Oni rade odlican posao sa sense suceljem i time je jako pojednostavljeno koristenje. Kome ne pase neki uređaj koji je u skladu s njegovim potrebama neka ga ni ne kupi. Sta nemas HTC sa Androidom???? Stvar rijesena, opce ne vidim razloga sta blatite i kukate oko nekih uređaja...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 19:32   #76
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
to je moj stav. koji nemogu argumentirati jer nemam dovoljno znanje. ali otkad imam taj telefon svaki dan mi 6 puta dođe da ga zakucam u zid. znam upravljat avionom a neznam upravljat mobitelom
imo sam 20-ak mobitela do sada i s ni jednim nisam imo tako neugodna iskustva.
ako se može stavit android na ovo moje čudo (MDA Vario 4) bio bi ti jako zahvalan da mi kažeš kako
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 20:16   #77
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Hrvoje Viher Pregled postova
to je moj stav. koji nemogu argumentirati jer nemam dovoljno znanje. ali otkad imam taj telefon svaki dan mi 6 puta dođe da ga zakucam u zid. znam upravljat avionom a neznam upravljat mobitelom
imo sam 20-ak mobitela do sada i s ni jednim nisam imo tako neugodna iskustva.
ako se može stavit android na ovo moje čudo (MDA Vario 4) bio bi ti jako zahvalan da mi kažeš kako
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=609
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 20:24   #78
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Da se i ja nadovežem,probao sam taj Android i probavam ga i još i to će svakako biti moja slijedeća platforma. Ne zato jer je tolko bolja od Wmo....već zato što mi se Microsoft zgadio odlukom da ce win7mo bit dostupan samo u novim mobitelima. Dosvitanja.....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 20:59   #79
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
Hvala! probat ću instalirat to
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 19:15   #80
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Hrvoje Viher Pregled postova
Hvala! probat ću instalirat to
Uskoro ces shvatiti da to i nije tako dobra ideja... Radi se o aplikaciji povrh WimMoa a ne pravom OSu. Ovako ces zasigurno zabit svoj telefon u zid.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 22:42   #81
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
e sad sam sretan kaj zadnjih par dana nisam imo vremena to napravit:-)
hvala na upozorenju. a kaj da onda napravim? ludim s ovim windowsima na telefonu. non stop su nekaj nesretni i nekaj hoće.
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 18:28   #82
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
@Hrvoje Viher

Kao sto je kolega doublev rekeo to nije za svakodnevnu upotrebu nego vise za testiranje jer ne rade sve stvari pod Androidom ali ljudi se trude i svakim danom sve vise rade dobar posao.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 18:33   #83
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
pa kolko vidim samo kamera i video ne radi, ostalo radi
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 18:50   #84
ogyb
Premium
Moj komp
 
ogyb's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: kod kuće
Postovi: 42
Potpisujem WM ipak mislim da je jos uvijek baza "korisnih" aplikacija daleko veca!
__________________
Don't argue with idiots, first they drag you to their level and then they beat you with experience.
ogyb je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 22:02   #85
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
Citiraj:
Autor s4s4 Pregled postova
@Hrvoje Viher

Kao sto je kolega doublev rekeo to nije za svakodnevnu upotrebu nego vise za testiranje jer ne rade sve stvari pod Androidom ali ljudi se trude i svakim danom sve vise rade dobar posao.

a kaj onda ću probat. pa ću valjda moć sve vratit na staro ak bu još gore. makar sumnjam da je to moguće
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2010., 22:18   #86
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Hrvoje Viher Pregled postova

a kaj onda ću probat. pa ću valjda moć sve vratit na staro ak bu još gore. makar sumnjam da je to moguće
pa probaj prije neki wm 6,5 sa sense suceljem
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 01:06   #87
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor ogyb Pregled postova
Potpisujem WM ipak mislim da je jos uvijek baza "korisnih" aplikacija daleko veca!
misliti je Xurac znati....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 01:22   #88
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
misliti je Xurac znati....
obrazlozi ovo...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 01:35   #89
Hrvoje Viher
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
pa probaj prije neki wm 6,5 sa sense suceljem
malo pojasni jer sam tumplek. progooglo sam i sviđaju mi se ovi htc telefoni kaj to imaju. znači moj može tak biti?? jel to kao neka tema koju se samo uključi na wm?
Hrvoje Viher je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 02:27   #90
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
obrazlozi ovo...
ti misliš.... a neznaš.... obrazloži zašto misliš da je baza "korisnih" aplikacija zešča u "umirućeg pred-pokojnika" nego u mobitela s trenutno top zastupljenošću u svijetu.
trouble je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na