Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2008., 16:36   #1
Delpiero
Premium
Moj komp
 
Delpiero's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split, Croatia
Postovi: 380
Nkon Catalysta 8.12 nemogu instalirat windowse

Imao sam instalirane Win Vista Ultimate, i nakon sto sam sa sluzbenih stranica ati-amd skinuo novu verziju catalysta 8.12 SVE JE OTISLO NIZBRDO! Nakon restarta, kod logiranja na windowse pojavio se Win Genuine Adv prozor,zatim se pojavio prozor gdje je pisalo da se trazi da ponovo unesem kod mojih windowsa ili da mogu koristiti winddowse samo limitirano- dakle omogucavali su mi da koristim samo internet pretrazivac. Skinuo sam MalwareBytes antimalware program koji mi je krenuo sa skeniranjem diska ali se nakon 1 minute kompjutor sam resetirao.. Uspio sam uci u safe mode i spasiti vazne podatke na D particiju, misleci formtirati C. Dosao je prijatelj kod mene i krenuli smo sa formatom, stavili smo prvo Win Vista Extreeme, i kod prvog restarta viste javljala se poruka "File Corrupt or missing" - xxxxx.sys .. Zatim smo sve ponovili sa dvd-om od Viste ultimate, no bio je isti rezultat, opet je kod prvog restarta nakon instalacije izbacio poruku da mu fli neki ****.sys. Zatim smo istu stvar napravili sa Win XP-om i kod prvog restarta mi je zapeo kod Boot screena i tu samo stoji.

Zna li tko koji je poblem i jeli moguce da se radi o nekom virusu koji ostaje i naon formata na disku ili je mozda na D particiji diska????
S kompjutorom trenutno ne mogu nista..
STA DA RADIM?
Delpiero je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2008., 16:48   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Delpiero Pregled postova
Dosao je prijatelj kod mene i krenuli smo sa formatom, stavili smo prvo Win Vista Extreeme
Samo da kažem, taj prijatelj sam ja, a o ovom problemu sam već pričao ovdje: http://forum.pcekspert.com/showpost....0&postcount=36 (Catalyst 8.12 thread)

Da rezimiram: imali smo dvije verzije Viste i XP Pro SP2 na raspologanju.
Pošto je kompjuter bio cijeli zbrčkan, odlučili smo formatirati C: particiju i nanovo instalirati Vistu, međutim od tada samo problemi.
Formatirali smo C: particiju i krenula je instalacija Viste, međutim nakon prvog restarta izbaci crni ekran i bijelim slovima piše da je file elxstor.sys corrupt or missing. To mi se još nikada do sada nije desilo, ali za svaki slučaj pokušali smo s drugom verzijom Viste, no naišli na identičan problem.
Nakon svega smo probali XP, no i on bi blokirao nakon prvog restarta (na onom dijelu gdje je progress bar).
Moja pretpostavka je da je neki virus na HDD-u (odakle? Catalysti? wtf?), no da se skrio na D: particiji gdje su podaci, glazba, slike itd., pa tokom instalacije Windowsa automatski korumpira taj .sys file...no nisam siguran, to je samo pretpostavka.
Na googlu jedino što sam našao je ovo, i nije pomoglo.

Any ideas?
Čudan problem...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2008., 22:55   #3
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
Reset BIOS-a i novi instalacijski disk (malo je vjerojatno da ce winsi sami pokrenuti nesto sa d diska).
Prije instalacije iskopcati sve periferne uredjaje osim tipkovnice, misa i monitora (ako je virus, onda se nalazi na usb sticku ili na instalacijskom cd-u). Catalysti nisu sigurno izazvali WGA (ono za unos koda za winse) vec si to pokupio sa windows updateom (sto nije pametno raditi ako ne blokiras neke kb-ove).
Ako nista drugo ne radi, onda skini gparted live cd odavdje (100mb), pokreni ga i s njim deletaj C: particiju, a za D: stavi atribut hidden (nisam siguran da li ovo radi na NTFS), pa opet probaj winse pokrenut.
Ako ni to ne radi, onda je u pitanju ostecen hdd pa je jedino rjesenje spojit ga u drugi komp, prebacit sve podatke, izbrisat particije i skenirati za bad sectore.
Naravno, ne bi skodilo ni provjeriti da li je sve u unutrasnjosti kompa pospojeno kako treba.
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 12:23   #4
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Ubaci hdd u nekog drugoga pa ga formatiraj iz windowsa sa nekim dobrim programom za formatiranje, u medjuvremenu provaj dignit windowse na neki drugi hdd pa ako onda bude sve radilo onda znas da je nesto sa tvojim (kojeg si isteka) hdd-om.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 20:17   #5
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Probaj s drugim ramima
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 14:41   #6
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor 2145 Pregled postova
Ako nista drugo ne radi, onda skini gparted live cd odavdje (100mb), pokreni ga
Kako da ovo pokrenem??


Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 15:55   #7
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
download the .iso file and burn it as an image to a CD
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 16:38   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
download the .iso file and burn it as an image to a CD
Jesam, i onda boota s tog cd-a i uđe u glavni meni, međutim u tom meniju mi tastatura uopće ne radi pa moram čekati da odbroji i uđe u normal (ima i ono failsafe i slično), međutim ne radi...
Stane ovdje:




Nema veze, stavio sam njegov hdd u svoj kompjuter pa ću ga zgazit do kraja, izbrisati sve particije i napraviti full format, pa što bude...


[EDIT]
Problem riješen na gore navedeni način...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 16.12.2008. u 01:54.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 19:23   #9
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
"...Unable to mount root FS on unknown block..."

Particije su izgleda bile pomrdane (znači virus).
Al isto tako javlja krivi crc što znači da si vjerojatno krivo snimio disk (provjeri pržilicu i RAM na tom kompu).
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 21:14   #10
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Hvala, no problem je riješen. Jednostavno sam sve particije izbrisao i napravio full format i onda ponovo napravio particije i sada je sve u redu
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na