Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro Jučer, 20:47   #1111
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Primjera radi navode da FritzFiber 5530/5590 dolazi sa XGS-PON i GPON SFPom a zapravo XGS-PON AVM ima označeno kao Internacional koja kaže sljedeće "Box contents: FRITZ!Box 5530 fibre, 1x FRITZ!SFP XGS-PON, power supply, 1.5 m LAN cable, installation instructions (English language not*guaranteed)"

Koliko vidim, AVM za oba modela navodi ovo:
Citiraj:
Depending on the edition of the FRITZ!Box, a FRITZ!SFP module for AON, GPON or XGS-PON connections is included in the package contents. The FRITZ!Box is ready for use and you can start surfing the web.
Pa zato ne vidim zašto bi to bio neki red flag. Isto tako mi ne tekst ne djeluje kao Google Translate. Firma u footeru je domaći d.o.o. registriran ove godine.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 21:33   #1112
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,382
Navodi a na Amazonu box contents fino kaže za International model dolazi samo XGS-PON plus odmah je skuplji u startu.

Zapamti da XGS-PON je backward compatible sa GPON.

To što je firma nedavno registrirana u HR samo mi je još jedan Red Flag.

Firma je pod vlasništvom jedne osobe te je i jedini zaposleni.
Ako bolje pogledaš neke navode shvatit ćeš da se radi o korištenju GoogleTranslatea.
Slike su skinute i editane te stretchane.
Sve u svemu kao da su se djeca igrala sa WordPressom.

Youtube linkovi vode na AVMov YT kanal.
Ima 2 dana da sam im poslao email da uklone link na PCE Post a odgovora nema.

Ako nedobijem povratnu informaciju da uklone link na PCE Post biti ću primoren da prebacim Post na drugu lokaciju pa makar to bilo van PCE Foruma ne radi toga da nekome napravim štetu nego što takve osobe svima nama ovdje mogu napraviti totalni zaheb.
Sjetimo se samo Iskona i ostalih bisera.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. Jučer u 21:44.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:06   #1113
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Navodi a na Amazonu box contents fino kaže za International model dolazi samo XGS-PON plus odmah je skuplji u startu.
Amazon je dućan u kojem trgovac može napisati bilo što, a moj citat gore je sa službene stranice proizvođača. To što nešto piše na Amazonu je kao da čitaš letak iz Lidla i ne znači da netko drugi ne može prodati oba modula u paketu.



Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Zapamti da XGS-PON je backward compatible sa GPON.
To nije moguće prema zakonima fizike. XGS-PON i GPON mogu koegzistirati na istoj niti jer rade na različitim valnim duljinama, to je jedino "backward compatible" u vezi s XGS-om. Možeš i sam vidjeti da AVM prodaje dva različita modula za ta dva standarda.


To ne sprječava nekoga da napravi modul koji podržava oboje, takvi čak i postoje, ali AVM ih nema.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 22:09   #1114
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,382
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Amazon je dućan u kojem trgovac može napisati bilo što, a moj citat gore je sa službene stranice proizvođača. To što nešto piše na Amazonu je kao da čitaš letak iz Lidla i ne znači da netko drugi ne može prodati oba modula u paketu.




To nije moguće prema zakonima fizike. XGS-PON i GPON mogu koegzistirati na istoj niti jer rade na različitim valnim duljinama, to je jedino "backward compatible" u vezi s XGS-om. Možeš i sam vidjeti da AVM prodaje dva različita modula za ta dva standarda.


To ne sprječava nekoga da napravi modul koji podržava oboje, takvi čak i postoje, ali AVM ih nema.
Dobro jel ja trebam da nabavim još jedan FritzFiber sa XGS-PON da dokažem svoju tvrdnju ili?
Fino i za ovaj moj trenutni 5530 na Amazonu fino piše i točno to je i došlo u kutiji.
"Contents: FRITZ!Box 5530 Fibre, 1x FRITZ!SFP AON, 1x FRITZ!SFP GPON, power supply, 4 m fibre optic cable (LC/APC - LC/APC), 1.5 m LAN cable, installation instructions (English language not guaranteed)"

Inače HT FritzFiber dolazi sa XGS-PON SFPom mislim da je to sasvim dovoljno?

Nemojmo previše u offtopic.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 10:49   #1115
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Pa što nije netko pisao nedavno da je bio na IFA sajmu u Berlinu i rekao da Fritz dolazi kod nas uskoro, kao da će imati zastupnika za Kroejšu? Možda je to ta firma...

Ako je, totalno amaterski odrađeno, baš kako Karlo kaže, ko da su se djeca igrala sa izradom web-a
the chosen one je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na