Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2010., 22:48   #31
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
@Rain Man
sumnjam,zato sto je trailer u najboljoj kvaliteti a i to mi se događa često u filmovima kod nekih glasnih scena.
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2010., 23:49   #32
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Constantine Pregled postova
@Rain Man
sumnjam,zato sto je trailer u najboljoj kvaliteti a i to mi se događa često u filmovima kod nekih glasnih scena.
Prenabrijani DRC?
Equalizer dignut preko +0dB na nekoj frekvenciji? Ili čak globalno?
Izlaz za slušalice u clippingu?

Anyways, ubeđen sam da ti nije do slušalica. Pogotovo ako samo taj trailer pucketa. Ugasi sve postprocessinge i EQ u AC3 filteru, a nakon toga i u zvučnoj kartici. Zatim probaj opet.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 01:52   #33
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
ne,ne,ovo trece ne razumijem i nije samo u tom traileru.
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 05:27   #34
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
I ja sam primjetio da nakon skikadanja spuzve, kad previse pojačam počne pucketat, iako sam i prije znao jače pojačat i to nikad nisam čuo. Govorimo o glasnocama koje nisu za druze slusanje, ali kazem, prije se to nije dogadjalo.

I moj mod skidanja plastičnog mesha je gotov, zvuk je stvarno bolji, prozračniji, bas dobio da definiciji. Vlako lak i besplatan upgrade sa HD555 na HD600.

Ne znam kako vas, ali ponekad pri glasnijim slusanjima smeta to sto se cijele sluske tresu. Znači povećana glasnoca +neka stvar sa basom i cijele sluske titraju. Malo sam to gledao unutra, slusao ih rastavljene. Ona plastika ne kojoj je driver je mogla biti malo kvalitetnija, gumenija pa bi samim tim i ova pojava bila izraženija. Pa sam mislio onu pjenu sto sam izvadio pri prvom modu stavit izmedju vanjskog kućišta i plastike na kojoj je driver. Jer vibracije započinju na driveru, prenose se na tu platiku i s te plastike na cijelo kućiste slusalica, a ovako bi izolirao driver i tu plastiku od ostatka kućista i samim tim smanjio vibracije. Pa slobodno podjelite svoja misljenja u vezi ovog moda.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 11.04.2010. u 06:10.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 10:37   #35
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ajde priznajte, koliko Vas je to napravilo sa sluškama koje su još pod garancijom "BILE"
Ja bi se isto upustio u Mod, ali ipak mi nekako drago da zadržim garanciju!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 12:48   #36
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ajde priznajte, koliko Vas je to napravilo sa sluškama koje su još pod garancijom "BILE"
Ja bi se isto upustio u Mod, ali ipak mi nekako drago da zadržim garanciju!
Osim što je šansa da slušalice crknu vrlo malena, skidanjem spužve nemožeš ništa pokvariti jer je "operacija" vrlo jednostavna i nećeš ništa nepovratno oštetiti.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 12:50   #37
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne znam kako vas, ali ponekad pri glasnijim slusanjima smeta to sto se cijele sluske tresu. Znači povećana glasnoca +neka stvar sa basom i cijele sluske titraju. Malo sam to gledao unutra, slusao ih rastavljene. Ona plastika ne kojoj je driver je mogla biti malo kvalitetnija, gumenija pa bi samim tim i ova pojava bila izraženija. Pa sam mislio onu pjenu sto sam izvadio pri prvom modu stavit izmedju vanjskog kućišta i plastike na kojoj je driver. Jer vibracije započinju na driveru, prenose se na tu platiku i s te plastike na cijelo kućiste slusalica, a ovako bi izolirao driver i tu plastiku od ostatka kućista i samim tim smanjio vibracije. Pa slobodno podjelite svoja misljenja u vezi ovog moda.
Probao sam to sada. Ništa mi nije zveckalo niti su mi sluške vibrirale na uhu, a poglasnio sam par stvari i THX subwoofer test toliko da ih više nisam mogao imati na glavi koliko je bilo glasno.

Jesi siguran da ti je driver dobro sjeo natrag kada si ga ponovno sastavljao? Ovu spužvicu koja naliježe na uho također moraš malo jače stisnuti da sjedne do kraja.

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ajde priznajte, koliko Vas je to napravilo sa sluškama koje su još pod garancijom "BILE"
Ja bi se isto upustio u Mod, ali ipak mi nekako drago da zadržim garanciju!
Tako sam i ja mislio. "Kaj ako strgam dobre sluške koje sam još na akciji kupio za cca. 650kn, a nove su 900kn...."

Kad pogledaš upute jasno je objašnjeno kako se skida spužvica i zaštita od prašine jer je to zamijenjivo i može se naručiti od Sennheisera. Kad si to napravio, dijele te samo tri šarafa da skineš driver i modificiraš ih tako da imaju zvuk kao one koje koštaju 2-3 puta više I još je tako lako...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 16:29   #38
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Evo, manji mod je napravljen, pospremio sam si one ljepljive spužvice, u slučaju da se nešto u toku korištenja ipak desi i moram ih reklamirati da ih mogu vratiti u prvotno stanje!

Za sada nemogu reći da osjetim neku veliku razliku, možda ipak malo izraženiji bass, ali možda je to samo subjektivan dojam!

Kako bilo da bilo, stvaro nemože štetiti da se ta spužvica makne, može samo poboljšati situaciju glede zvuka!

Na ovu malo veću modifikaciju ću se odlučiti ipak nakon isteka garancije, jer mislim da bi imao malo više problema pokušavajući uvjeriti servisera da sam ih takve kupio :=)

EDIT: evo sada sam malo poslušao The Prodigy i njihov album Their Law i definitivno se osjeti razlika u bass odjeljenju, a kada malo pretjeram s glasnoćom jasno se osjeti udaranje DRIVERA koje do sada nisam osjetio, to je tako izraženo da doslovno vibrira cijela sluška, i škaklja mi kuške
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 16:47   #39
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
A pazi ovo, ne kupit Sennheiser ? Phillips, Technics/Panasonic...
kill je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 23:03   #40
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Za sada nemogu reći da osjetim neku veliku razliku, možda ipak malo izraženiji bass, ali možda je to samo subjektivan dojam!
čudno, ja sam baš osjetio oslabljen bas.. onako stegnut/kontroliran.
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
A pazi ovo, ne kupit Sennheiser ? Phillips, Technics/Panasonic...
Daj konkretan primjer. Ja bi volio vidjet i čuti neke druge sluške za < 100€ koje se čuju jednako ili bolje nego ove modificirane HD555
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 23:14   #41
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@2die4

Here's a thought. Modificiraš jednu pa onda pustiš ziku i uspoređuješ Općenito mi takve metode osobno najbolje pašu.
  Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 14:06   #42
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
napravio sam i ovaj zadnji mod,opet mi se cini da je zvuk bolji,barem kod one pjesme koju sam poslusao.
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 18:39   #43
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Constantine Pregled postova
napravio sam i ovaj zadnji mod,opet mi se cini da je zvuk bolji,barem kod one pjesme koju sam poslusao.
evo još samo 1.5g i ja ću svoje modat do kraja

@duke
nisam se toga sjetio, a sada mi se neda ponovno rastavljat, no nema veze, bilo kako bilo, subjektivno ili objektivno ja sam zadovoljniji, jer ovako barem mislim da imam bolje sluške ako ništa drugo!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 19:42   #44
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
A pazi ovo, ne kupit Sennheiser ? Phillips, Technics/Panasonic...


OT: nadam se da je ovo bila šala,

ako netko već nije zadovoljan Sennheiserom pravi smjer je ciljati na AKG
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 20:15   #45
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
čudno, ja sam baš osjetio oslabljen bas.. onako stegnut/kontroliran.
Daj konkretan primjer. Ja bi volio vidjet i čuti neke druge sluške za < 100€ koje se čuju jednako ili bolje nego ove modificirane HD555
Phillips SHP serija, Technics Pro Monitor.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 02:40   #46
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Probao sam to sada. Ništa mi nije zveckalo niti su mi sluške vibrirale na uhu, a poglasnio sam par stvari i THX subwoofer test toliko da ih više nisam mogao imati na glavi koliko je bilo glasno.

Jesi siguran da ti je driver dobro sjeo natrag kada si ga ponovno sastavljao? Ovu spužvicu koja naliježe na uho također moraš malo jače stisnuti da sjedne do kraja.

Nije da dolazi do zveckanja i slusalice sam sve dobro stavio/učvrstio/zašarafio, nego dolazi do laganih vibracija , koje sam lagano smanjio postavljanjem one pjene koja je bila visak nakon prvog moda. Napominjem to sam primjetio kod velikih glasnoca.
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ajde priznajte, koliko Vas je to napravilo sa sluškama koje su još pod garancijom "BILE"
Ja bi se isto upustio u Mod, ali ipak mi nekako drago da zadržim garanciju!
Ja sam napravio mod, jos mi 1,5 godinu pod garancijom. Kao sto je ntko vec napisao, procjenio sam da su slusalice kvalitetne i da nece doci do problema. Dvojica frendova ih imaju po 2,5 godine i iste su kao i moje kad su bile nove. Isto tako nisam nigdje na netu vidio da su nekom crkle sam od sebe. Sa ovim drugim modom su prodisale, bas dobio na svrstini i volumenu, ukratko isplatilo se. Ionako ih ne mislim prodavat ili nabavljat druge dok god budu radile

Netko je spomenuo da ima i drugih brandova sluški, ali eto kod nas je Senn ja popularan, dosta ljudi ga ima, zadovoljni su s njim i samim tim ga preporučuju drugim potencijalim korisnicima.

Bas bi bilo super kad bi netko tu sa foruma recimo imao HD600 i da se onda nas par skupi sa jednim modanim HD555 i direktno usporedimo sa HD 600 koje kostaju oko 2000 kn.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 09:39   #47
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
ne znam kako vi dečki, ali otkako sam svoje modao imam ih stalno na glavi, puno više nego prije jest da nemam više garanciju, ali ove neće vidjeti oglasa nikad


bio sam jučer kod frenda koji ima HD600. kao prvo, driver na njima je drugačiji što se i vidi kroz grill. HD600 su dosta tiše, pa se potenciometar mora više odvrnuti. logično, zbog 5-6 puta veće impedancije.

E sad, koje su bolje i koliko je modani HD555 blizu HD600? Je li bolje ili lošije? To je sad dosta individualno. Razlika u zvuku je mala, više u karakteru zvuka. HD600 su neutralnije i nešto "prozračnije", ali i malo tupo u odnosu na ove. Modane HD555 su dinamičnije, življe. Ne znam koliko je to do slušalica, a koliko do pojačala u receiveru i njegovoj mogućnosti da tjera slušalice s visokim impedancijama... A čini se da se moj laptop više muči s HD600 nego s modanim HD555.

Jedno je sigurno - modane HD555 stvarno zvuče izvanredno! Da opet kupujem hi-fi slušalice, opet bi ih kupio i odmah pod nož
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 11:12   #48
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ako tvoj prijatelj pogoni HD600 preko izlaza za sluske na reciveru onda nije ni cudo da nema velike razlike u zvuku (sto zbog kvalitete pojacala za sluske na tom reciveru,sto zbog snage tog pojacala). Za te slusalice ce ipak trebati uloziti u neki dobar headphone amp da ih potjera kako treba. Sa druge strane HD555/595 su dobre sluske ali klasu ispod HD600...no opet, individualno je to jer te dvoje(troje) sluske imaju skroz razlicit karakter zvuka tako da nekome odgovara jedno,a nekome drugo.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 17:36   #49
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
evo jedan link na kojem sam danas visio cijeli dan otkako sam se vratio s posla,
na njemu sam samo radi mjuze koja mi paše, i prva stvar koja ide je od j.ja za probati bass, a ni ostale nisu loše, a da i autor je meni do bola !

http://www.deadmau5.com/

@srale7 što se tiće drugog moda, neznam stvarno me malo strah, ali tko zna......mislim za sada nevidim razloga gdje i kako bi moglo doći do nekog problema sa sluškama ako do sada nije, ali...............ipak ono ali mi stoji u grlu i neda mi mira, a ipak je tu još garancija u opciji! Nego reci gdje si ih ubo kad imamo isto vrijeme gare?
Ja na akciji u Vemilu za 600 i nešto kn ali onda sam još mako PDV tako da me ispale manje od 600kn
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 18:24   #50
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam svoje iz Engleske nabavio za 35 funti s dostavom .. kao nove
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 19:57   #51
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ma stanga. Ja sam ih ubo u Bojama zvuka po regularnoj cijeni od cca 900 kn. Ali btw ako ti je gara od Vemila, ionako ti vise ne vrijedi :P
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 20:47   #52
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Za te slusalice ce ipak trebati uloziti u neki dobar headphone amp da ih potjera kako treba.
U ovom je i cijeli point, bez bar nekog receivera u kojih ih možeš ubost, ne vidim smisla u sluškama od 100 eura, kamoli modanju.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 20:52   #53
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma stanga. Ja sam ih ubo u Bojama zvuka po regularnoj cijeni od cca 900 kn. Ali btw ako ti je gara od Vemila, ionako ti vise ne vrijedi :P
Onda nisam ništa izgubio modanjem ))
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
U ovom je i cijeli point, bez bar nekog receivera u kojih ih možeš ubost, ne vidim smisla u sluškama od 100 eura, kamoli modanju.
Pa sad, možda da, a možda ne. Na mom nx8220 laptopu se čuju prilično dobro, a i na drugim HP laptopima koje imamo u firmi, uglavnom 6xxx serija. Sve ih krasi ADI SoundMAX integrirana zvučna.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 21:15   #54
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Šta to znači prilično dobro? Procjena na temelju dosta slušanja i usporedbi, ili audiofilsko uho?

Dosad sam imao 3 modela sluški, cijene 400-700kn, sve su se neusporedivo bolje čule preko receivera, dapače, kod najskupljih je ta razlika i najviše izražena.

Inače najbolje ulaganje je kvalitetna externa zvučna/DAC sa vlastitim napajanjem.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 21:34   #55
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
ja imam audigy SE i modanu HD555,ako bi u budućnosti htio ulagati u bolji zvuk,sto da kupim,osim slusalica novih?
Constantine je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 21:40   #56
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 00:15   #57
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
Dosad sam imao 3 modela sluški, cijene 400-700kn, sve su se neusporedivo bolje čule preko receivera, dapače, kod najskupljih je ta razlika i najviše izražena.
Ja sam svoje modane odfurao na posao i ljudi su se trgali za njih da ih poslušaju svaki na svom kompu i lapu. To su i obični ljudi i tehnički potkovani koji ne briju na hifu i koji ne svršavaju na čistoću zvuka i tehničke specifikacije. Trebao si vidjeti njihove reakcije i izraze lica kada su stavili HD555 na glavu i pustili prve sekunde svoje omiljene MP3ce... nisu ih dali skinut s glave

Naravno da će bolje zvučati s receiverom, ali to je znači da ih je bezveze kupiti. Ono je bio najbolji dokaz
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 01:37   #58
dobošar
Premium
Moj komp
 
dobošar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Kaj nije jednostavnije kupiti HD 600 ili novije HD 900? Na HD 600 se detalji ne gube ni kad uključiš Loudness.
dobošar je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 02:22   #59
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
EDIT:Greška,briši.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 10:36   #60
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor dobošar Pregled postova
Kaj nije jednostavnije kupiti HD 600 ili novije HD 900? Na HD 600 se detalji ne gube ni kad uključiš Loudness.
To je najlakse, kupiti HD600 ili jos lakse je kupiti HD900. Ali nemoš` ti nama sa PCE, mi volimo kad je teže
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na