Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2009., 19:24   #31
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
I to piše na linku,staviš ga u ćošak sobe,nafrljiš po želji,i udri.

EDIT : Zašto ga ne odvrneš do daske ponekad i pogledaš kako se ponaša na stolu? Jesi ga ikad držao tako?

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 23.12.2009. u 19:41.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:34   #32
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
I to piše na linku,staviš ga u ćošak sobe,nafrljiš po želji,i udri.
To stavljanje u ćošak vrijedi za ono što sam već spomenuo kome je bitno da što jače nabija. Za one koji očekuju nešto više od sub-a, postavljanje zahtjeva malo više vremena i isprobavanja idealne pozicije.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:41   #33
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
I to piše na linku,staviš ga u ćošak sobe,nafrljiš po želji,i udri.
Ma nemoj.
A koliko "žnjore" imaš na tim 2300 da ga možeš razvlačit kam hoćeš od kompa?

Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
To stavljanje u ćošak vrijedi za ono što sam već spomenuo kome je bitno da što jače nabija.
Nabija on i na stolu i pod stolom.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:46   #34
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Imagine kako ti i nadimak govori,pa lijepo zamisli da se radi o zvučnicima od 300kn,za početak,i da ono što X530 zvučnici posjeduju nije nikakav vufer,u pravom smislu,i možeš si ga na luster postaviti,kakvu buku proizvodi,nećeš znati jel to tvoj susjed pali golfa dvojku ili se radi o zvučniku.

Pročitaj moj post opet ako ti šta nije jasno,zato služi ponovno čitanje,to šta imaju zvučnici od 300kn nije sub, i normalno da može ići na stol, ali oprosti moraš biti idiot da sub od Z2300 ili Z5500 staviš sebi pod nos,kad to tako moram reći. 100W+ vufer turati na metar stola, kao što je Chome pobacao sebi 5.1 zvučnike sve ispred sebe,je samo - hrpa buke.

Pogledaj samo što je Flikoman bio napravio spojivši Z5500 i Z2300,povraćalo mi se na to. Kootak,za puno booke,moglo bi se reći.

Namjena zvučnika kao X530 je da daju 5.1 zvuk gdje je to moguće uz što manje buke. Njihov sub,nazovimo ga tako,može ići na stol,meni je bio na etaži tj. na 20cm udaljenosti od prednjih zvučnika. Rekao bi,srednji kat stola,nije dakle bio niti u razini monitora kao Chomeu,niti na podu.

Jak vufer mora biti na podu i to je EOD,bio pored telke ili hladio naše ballse između nogu,stvar usera,ali ne kužim to turanje pod nos,da me ubiješ,šta bi dobio s tim? I moj stol nije klasična drvenarija,nego neka obložena legurom gume i plastike,pa pretpostavljam da i to utječe na zvuk koji daje moj vufer?!

Daj me nemoj nasmijavati..i ono sa stavljanjem u ormar,a u gaće mislim. Šta sve ovdje neću čuti od ovih Hi-Fista a priča se o setu od 300kn, tj. o nekom 2.1 PC setu.

Ako šefovo nije bilo jasno radi se o bukačima za Piiiii Siiiiii. Ne razumijem i dalje o čemu pričamo,jel ti znaš Imagine kako taj sub uopće izgleda ? Onaj Chomeov,na X530? Izgleda onako kako si ga i opisao,kao prosječan bookshelf zvučnik,koji ga nadjača žmirečki. To je boookach. Ne vufer. Proizvodi booku. I sve popratne efekte sa puno ooo slova.

Što sam ti linkao mogao bi i pročitati bez da se praviš pametan..možda bi i naučio nešto..pa okači o luster sub,zaista me ne interesira.

http://www.polkaudio.com/education/article.php?id=20


Što se kritike o mojem nerazumjevanju tiče ,heh ironije
A za edukatvni sadržaj i linkove , žalim ali po viđenom nema toga što ti mene možeš naučit o subu...

Ali pošto sam prije par dana pratio ovu temu nadam se da mi nečeš zamjerit ako se unaprijed predam
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 19:50   #35
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
@ šef - Ja mrdnut ne mogu nego pod jajca ili na stol i ti to znaš zato zafrkavaš.

Ali Yamahin HT sub u dnevnoj ide 4-5m,uzimali smo kablove baš iz tog razloga da čujemo kako zvuči zbijen u kut,kako zvuči na polici ispod telke, u ravnini telke,iza nje i pored samog stalka. Nekako je najugodnija varijanta da je centralni zvučnik ispod telke,a sub na podu pored stalka. Nisu previše udaljeni, svega 20tak cm,a drveni pod je bolja podloga od staklenog stalka na kojem se TV nalazi.

Šalim se ja malo sa tim stavljanjem u ćošak,ne moramo se toga hvatati, samo vidim da se svugdje spominje kao najbolji izvor buke,pa reko da i ja probam,ali brzo sam odustao,meni to dobro ne zvuči, odzvanja neprirodno, ne znam. Nisam na to navikao.

@Imagine - a čuj, objašnjavam li ja bezveze,djetinjasto,ili sa manje znanja od tebe,nitko mi opet ne može uskratiti praksu koju posjedujem u drljanju zvučnika za PC i popratnih kartica. Tomek je jedan bistar dečko koji je poslušao moj savjet i savjet još nekih kolega,i ostavio Realtek onboardušu,i preko SPDIFa spojio vrlo lijep Jamo sistem. Bolje od toga nije mogao napraviti pošto je dilema bila super zvučna od 1000kn + analognim jackom spojeni Creative bukaći, ili pošteni zvučnici,2.1 set ili takvo što,pa na SPDIF poslati signal. Mislim da je pravilno odlučio.

Ja ne znam gdje sam na toj temi pogriješio,bio bi sankcioniran da sam nešto krivo savjetovao ili ušutkan,na kraju je sve dobro ispalo,osim što ga nešto kablovi zezaju koliko sam čitao,ne znam jel to riješio.

Pročitaj zadnja 2 posta na toj temi. Ako je tu nešto krivo,onda ok.

Ma ni ne trudim se učiti,kad ni sam ne znam,to je debilasto. Samo konkretno pitam,u svom neznanju,koji qrc ću dobit premjestim li sub na stol,to je sve. A od tebe i dalje nema poštenog odgovora,osim negacije i nekakvog umjetnog sprda na eventualne moje odgovore.

Nemaš se šta predati,provocirati,ili izvoditi cirkus i raditi mene maloumnim. Kad poslušaš zvučnika za PC koliko sam ja poslušao,a radi se o jedno 50 setova sigurno,ali sigurno,i 20tak zvučnih kartica onda ćemo razgovarati ravnopravno. Ovako sprdaš bez razloga.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 23.12.2009. u 20:01.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 20:07   #36
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja mrdnut ne mogu nego pod jajca ili na stol i ti to znaš zato zafrkavaš.

Ali Yamahin HT sub...
E pa Yamahin HT sub nije ono o čemu pričamo
Pričamo o zvučnicima za piceka i gdje je mjesto sabu...

To kaj netko koristi piceka za reprodukciju muzike u dnevnoj sobi nije baš referenca za nekog tko je samo za kompom.

Ja osobno mislim da je položaj saba uvjetovan prostorom i mjestom gdje je stol, na kraju krajeva to su samo picek zvučnici a znalci ipak imaju svoju haj-faj temu gdje mogu do mile volje pričati kako staviti na mali stolić dvije hrge od zvučnika, dobar stereo receiver i dobit nenadjebivu kvalitetu zvuka.

I to sve u 1.5m2 relacije zvučnici-tikva
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 20:20   #37
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Teško je generalizirati,jer sub od malog Divooma kojeg sam uzeo bratu, nije jednak ovom ipak jačem od Logija X530,koji opet nije jednak onom od Z2300 ili Z5500.

http://www.divoom.com/m221.htm

Nisam nikoga vidio da je sub od zadnja dva i pokušao staviti na stol,u ideji.
A kamoli u praksi da ga drži i kako ti kažeš,na metar od tikve uživa.

Ja sam samo ustanovio da neke subove,kad ih već sve generalno tako zovemo,da ne kompliciramo stvar,neke možeš držati na stolu,a neki - bolje zvuče negdje drugdje.To je sve,bez nametanja sad mojeg stava da sub od X530 mora ić pod jajca. Niti sam ga ja ikad na podu držao,samo sam imao stol sa etažama,od punog drveta,i našao je svoje mjesto u toj šupljini ispod ladice za tipkovnicu.

Moj sadašnji stol se može vidjeti na temi kako izgleda vaše radno mjesto,kao i monitor,i položaj satelita,ja jednostavno nemam kud sa svojim subom, i o tome se radi u krajnjoj liniji. Mogu pokušati iza monitora eventualno,ali smijem se sam sebi da toliki masivan sub stavljam na išta više od - poda.

Neka svatko odluči za sebe,glupo mi je govoriti općenito i nametati svoje stavove,nije takva tema,zvuk je jako subjektivna kategorija, Flikomanu su Z5500 + Z2300 na pola metra udaljenosti super svirali,nikad bolje, onda je prešao na stereo nekakav,ne znam šta je uzeo,sad i to super svira.

Chome je stavio 5.1 na stol,skupa sa subom,njegova stvar. Imagine ima pak svoje teorije,a ja sve začinim sa bacanjem suba pod...ono šta dečkići imaju. Nek svatko odluči šta mu najbolje odgovara. Ne treba se svađati.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 20:39   #38
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
evo ja imam 2.1 sustav, sony linija sa 2 originalna zvučnika, autopojačalo i jedan 38cm rockford za bass! sustav imam pozicioniran kao stereo za gledanje filmova, niskih frekvi imam na bacanje, kao i kicka, Za gledanje filmova i slušanje muzike zvučna slika je 5+ bar meni,a i frendovi koji imaju kučna kina kažu tako! Ovi 5.1 sustavi šta dolaze s kučnim kinom to me ne može zadovoljiti!
http://img192.imageshack.us/i/p1013328.jpg/
http://img121.imageshack.us/i/p1013329.jpg/
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 20:43   #39
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Moj sadašnji stol se može vidjeti na temi kako izgleda vaše radno mjesto,kao i monitor,i položaj satelita,ja jednostavno nemam kud sa svojim subom, i o tome se radi u krajnjoj liniji. Mogu pokušati iza monitora eventualno,ali smijem se sam sebi da toliki masivan sub stavljam na išta više od - poda.
Naravno da nema smisla tu mrcinu stavljati na stol. Mjesto mu je na podu ali da je dobro pod stolom nije. Opet, neki ljudi jednostavno nemaju adekvatan prostor i moraju radit kompromise ali smatram da ko ima premali prostor da njemu ne treba velik sub već bi bili dovoljni čak i bolji 2.0 zvučnici.
Neki su opet bass frikovi i ne mogu bez mrcine od suba bez obzira na prostor

Tako da neka svakom bude kako mu paše a uvijek je dobro porazgovarati o tim stvarima i da svako iznese neka svoja zapažanja i iskustva jer na kraju svi nešto naučimo na kraju.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 21:05   #40
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Teško je generalizirati,jer sub od malog Divooma kojeg sam uzeo bratu, nije jednak ovom ipak jačem od Logija X530,koji opet nije jednak onom od Z2300 ili Z5500.

http://www.divoom.com/m221.htm
Ne želim potcjenjivati, ali sve od navedenog ne pripada u kategoriju "subwoofer", jer bi takva jedinica, odnosno sklop trebao biti ispod i na donjoj granici čujnosti.
Kod gradnje kutije se gotovo najviše pažnje posvećuje tom malom ali ne beznačajnom rasponu, do 100Hz.
Kako je sub i kod z5500 kao "najjačeg" predstavnika srezan blagim padom, koji je jeftiniji za izvedbu od strmog, i to počevši od 150 Hz, ne mogu to nazvati subwoofer, nego tutnjalo koje svoju svrhu nalazi u igrama i filmovima pred računalom.

I sve se opet svodi na to da sustav podesiš/namjestiš po svojoj volji/kriteriju jer ti najbolje znaš što koristiš kao referencu tebi ugodnog zvuka koji si negdje čuo, ili jednostavno tako želiš.
A ako ti netko sugerira: udalji malo, a ti kažeš da nemaš dovoljno kabela, onda nemoj niti postavljati pitanja nego stavi kako možeš.
Poanta svega je da isprobavaš, isprobavaš i sam naiđeš, jer kad meni dođe nepristran slušatelj, ako je iskren, uvijek će naći neki, "njemu" nedostatak, i reći "ja bi ovo izmjenio".
Glupo bi bilo da svi imamo ista mišljenja i ideje.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 21:19   #41
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286

E a ovaj princip surrounda mi nikad nije bio jasan.
Ok, imaš novaca dati za takav sustav koji nije najjeftinija klasa, i onda mu moraš još više podredit sobu da bi radio kako treba, jer u sobi koja ne omogućuje pravilno odbijanje stražnjih kanala to nema apsolutno nikakvog smisla. A da bi dobio odbijanje trebaš i površine koje su sposobne odbijati, a ako imaš površine koje odbijaju, imaš i jeku, a jeku ne želiš.
Osim ako nisu uspjeli da ima stražnji zvučnici stvarno mogu širiti valove koji su sposobni skretat
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 21:37   #42
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ne želim potcjenjivati, ali sve od navedenog ne pripada u kategoriju "subwoofer", jer bi takva jedinica, odnosno sklop trebao biti ispod i na donjoj granici čujnosti.
Pa, to su zvučnici za računalo.
I na njima je prefiks sub

Računalna oprema-isto kao kad veli reklama da ćeš sa svojom preplaćenom grafom moći "igrati sve ige uz maximum detalja"

Fakat nema smisla upotrebljavati rječnik tipa
Citiraj:
ispod i na donjoj granici čujnosti
jer je to diskutabilno i za puno skuplje sisteme a kamoli za picek zvučnike.

U stvarnosti je jednostavno-svatko stavi zvučnike kraj računala koliko je ograničen kablovinjem i stolom pa se poslje snalazi kak zna ovisno o tome da li se igra, gleda filmove ili sluša muziku.

Samo kaj to neće nitko priznat
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:00   #43
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
Jednom mi je netko rekao da je sasvim svejedno gdje staviš subwoofer, jer ljudsko uho ne može otkriti položaj dubokih tonova, samo registrira glasnoću. Samo je bitno da ga čujete dovoljno glasno ili tiho, po želji, položaj nije bitan. Je li to točno?
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:17   #44
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Gorstak Pregled postova
Jednom mi je netko rekao da je sasvim svejedno gdje staviš subwoofer, jer ljudsko uho ne može otkriti položaj dubokih tonova, samo registrira glasnoću. Samo je bitno da ga čujete dovoljno glasno ili tiho, po želji, položaj nije bitan. Je li to točno?
Djelomično je točno da. Ljudsko uho ne može odrediti izvor niskih frekvencija ali stvar sa subovima nije tako jednostavna i to nije razlog da ga se postavi bilo gdje.

Dobro podešen sistem kućnog kina sa wooferom treba zvučati tako da ti ne primjećuješ da išta dolazi iz woofera već da taj bass dolazi iz drugih zvučnika koje sub potpomaže.

Znači kad čuješ neku eksploziju iz. npr. prednjeg desnog zvučnika ta eksplozija će biti puno efektnija i dublja ako imaš i woofer a ti ćeš čuti da je eksplozija iz desnog zvučnika jer tu eksploziju ne prate isključivo skroz niske frekvencije već i više koje će ti otkriti izvor eksplozije bez obzira što se skroz niskim frekvama izvor ne može otkriti.

Znači kad se woofer dobro podesi u HT-u i recimo ugašen je dok slušaš nešto. Ti ako ga upališ usred slušanja moraš dobiti dojam da su zvučnici najednom počeli svirati sa puno više bassa koji dolazi iz njih a ne iz woofera.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:26   #45
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
kužim, hvala na infou
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 22:31   #46
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Teoretski ljudsko uho nemoze odrediti smijer za frekvencije ispod 200HZ, ali to je teorija jer postavljanje subwofera nije nimalo lako isto kao i podesavanje, ja sam svoj nosao mjesc dana po sobi i jos nije to to jer ima djelo sobe gdje se cuje da udara dok u drugim dijelovi sobe necujem ga nikako.
jedan od boljih polozaja mi je u cosku da da ravnam po dijagonali sobe samim time dobijam vecu duzinu jer bas nemoze da radi ako nema prostora ispred da bi postigao talasnu duzinu za odredjenu frekvenciju, da se razumijemo rijec je o B&W ASW 1000 subwoferu a nekom plastkaneru.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 02:17   #47
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
@Imagine - a čuj, objašnjavam li ja bezveze,djetinjasto,ili sa manje znanja od tebe,nitko mi opet ne može uskratiti praksu koju posjedujem u drljanju zvučnika za PC i popratnih kartica. Tomek je jedan bistar dečko koji je poslušao moj savjet i savjet još nekih kolega,i ostavio Realtek onboardušu,i preko SPDIFa spojio vrlo lijep Jamo sistem. Bolje od toga nije mogao napraviti pošto je dilema bila super zvučna od 1000kn + analognim jackom spojeni Creative bukaći, ili pošteni zvučnici,2.1 set ili takvo što,pa na SPDIF poslati signal. Mislim da je pravilno odlučio.

Ja ne znam gdje sam na toj temi pogriješio,bio bi sankcioniran da sam nešto krivo savjetovao ili ušutkan,na kraju je sve dobro ispalo,osim što ga nešto kablovi zezaju koliko sam čitao,ne znam jel to riješio.

Pročitaj zadnja 2 posta na toj temi. Ako je tu nešto krivo,onda ok.

Ma ni ne trudim se učiti,kad ni sam ne znam,to je debilasto. Samo konkretno pitam,u svom neznanju,koji qrc ću dobit premjestim li sub na stol,to je sve. A od tebe i dalje nema poštenog odgovora,osim negacije i nekakvog umjetnog sprda na eventualne moje odgovore.

Nemaš se šta predati,provocirati,ili izvoditi cirkus i raditi mene maloumnim. Kad poslušaš zvučnika za PC koliko sam ja poslušao,a radi se o jedno 50 setova sigurno,ali sigurno,i 20tak zvučnih kartica onda ćemo razgovarati ravnopravno. Ovako sprdaš bez razloga.
Sprdam?
Žao mi je što imaš takav dojam ali siguran sam da i ti sebe doživljavaš drugačije nego što te ja doživljavam.
Meni ovo nekako dođe kao neki virtualni kafič za usputno časkanje...u duhu toga zafrkancija mi nimalo ne smeta , čak mi ne smetaju ni razno razne dosjetke ,mala podbadanja i sl. Ali to ne mogu reči i za dojam potekao iz spomenutog topika. Uz spomenuto, od tebe u pravilu dolazi neki ton nabrijanosti kao da bi se tukao

A zbog te ....recimo 'nabrijanosti' ,ona moja predaja
Ili drugačije rečeno ,to te očito ometa da vidiš o čemu ja.
Pa promašiš polazište ,promašiš kontekst ,promašiš sve a onda nema druge nego da se predam jer nema nekog smisla komentirat nešto proizašlo iz krivog shvačanja početnog. Jer da je je shvačeno podosta nebi ni nakucao.

Kao što rekoh na početku: "Chome o jabukama ,ja o jabukama a ostali o dinjama"
Komentirao sam smještaj 'satelit-wufer prdec' kombinaciju i nepisano pravilo.
Nisam komentirao njegovih 5 satelita na stolu a ako pogledaš malo unazad nečeš nači ni da sam komentirao smještaj nečijeg suba
A ti si pak raspalio po svemu pokušavajuč dokazat... kako je more plavo ?

Šta god Jelc rekao i što god pisalo na ambalažama, to sub nije iako u biti to nije ni važno.
Jednostavno rečeno bez obzira kako nazvao tu još jednu kutiju, ona normalnim zvučnicima nije nužna da bi se od njih dobilo nešto smisleno.
Ovim 2.1 ili 5.1 lov-kost rješenjima je ta kutija nužna jer da je ukloniš ,ostala bi ti kita od zvuka.
Iako se pri smještaju te kutije pod stol ne radi o potpunom uklanjanju , nije mi baš ni daleko.

Zadnje ,što se tiče našeg ravnopravnog razgovora...
Odlično je kad nekakvi forum ima nekog s hrpom iskustva spremnog na kuckanje , nedavno sam slucajno izbrisao nesto na disku i smatram zalosnim sto na forumu ove stručnosti i veličine nema nikog da pomogne kakvim komentarom.
Al nazad na ...ako tražiš od mene nekakve zaključke proizašle iz prakse ne mogu ti ponudit doslovno NIJEDAN.
Na kompu pogledam nešto na jo tubu , namjestitm titl i sl. Ne slušam muziku a rjetko ,kad mi se sluša dok radim ili kad zaigram nešto ,prigodno premjestim monitor s stolom i tipkovnicom nasred sobe
Tako da ne spadam u kategoriju nekog komu je mjesto buljenja u monitor primarno mjesto za reprodukciju muzike . A bome nimalo u kategoriju nekog tko je otkrio nešto više od pc zvučnika pa bi se u svom metru kvadratnom igrao hifija.

Iako ,što se tog metra kvadratnog tiče , za razliku od Jelca smatram da se to mjesto može dobro iskoristit za HiFi no tu više ne radi o nekakvim komp sistemima kao ni o hvatanju prvog jeftinog HiFi zvučnika iz oglasnika.

Us sve rečeno ne vjerujem da mi je to hendikep na osnovu kojeg zaslužujem izgon u HiFi topik.
Drugim rječima, ne smatram da me to diskvalificira za spomenut neke stvari koje mi se nameču kad promislim o smještaju kakvog 2.1 pc sistema.

Btw, za koji dan ču otpakirat/upogonit ovo s avatara što sam sebi poklonio za Božić pa možeš očekivat nešto iz prakse što bi me trebalo učinit kompetentnim

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Kako je sub i kod z5500 kao "najjačeg" predstavnika srezan blagim padom, koji je jeftiniji za izvedbu od strmog, i to počevši od 150 Hz, ne mogu to nazvati subwoofer, nego tutnjalo koje svoju svrhu nalazi u igrama i filmovima pred računalom.
Dobro za tutnjavu ali ...ako se radi o LPF prvog ili drugog reda tu ne ginu glasovi iz suba

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Osim ako nisu uspjeli da ima stražnji zvučnici stvarno mogu širiti valove koji su sposobni skretat
Ne mogu odolit
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 04:55   #48
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Koji ti točno dio nije jasan?
2.1 sistemi su se i počeli radit i reklamirati za igrače.
Ne za ljubitelje profinjenog zvuka na PC-u

5.1 prvenstveno za multimediju (filmove), pa za igre pa je opet mjuza na zadnjem mjestu.

To su zvučnici za PC i tu svrhu dobro obavljaju.
To kaj bi mi svi htjeli i bog-zna-kakvu kvalitetu slušanja muzike za male pare je drugi par kobasica...

Jednostavno je-uz more formata koji svaki od nas ima na hardu ili nekom drugom mediju, čobansko konvertiranje u mp3 ili flac osuđen si na konstantno roštiljanje po kontroli saba

A to posebno veseli one kojima je ta kontrola baš na sabu a ne na satelitu

Poceo sam pisat post, dosta sam napisao, ali mi se ne da razvlacit dalje
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 09:11   #49
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Koji 2.1 imaš chief?

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 24.12.2009. u 11:07.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 10:52   #50
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
Poceo sam pisat post, dosta sam napisao, ali mi se ne da razvlacit dalje
Nemoj se suzdržavat-lijepo je čuti drugo mišljenje.

Moje je takvo kakvo je nakon dvije godine korištenja jednog 2.1 sistema.
To ne znači da se tuđa mišljenja moraju podudaraju sa mojim
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 12:06   #51
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Da ne otvaram novu temu...

Imam problem sa 2.1 postavkama na Visti i Realteku....
Imam 2 normalna zvucnika i spojeni su u front, stavio sam jos aktivni subwoofer u center/sub, u Realteku nema opcije 2.1, pa mi jedino moze raditi na ovakvim postavkama

Medutim tu sub svira i centralne zvukove, a kako sub samo niske frekve...to je mumljanje koje mi se pojavljuje u igrama za vrijeme razgovora...

Ima li tko rijesenje kako bi nastimao Realtek da centralne zvukove svira na ova dva obicna zvucnika?
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 12:27   #52
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Jesi probao maknuti kvacicu sa Center speaker?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 12:31   #53
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Između te 2 kvačice je problem čini mi se,Center speaker i swap center/subwoofer output. Isključi surround također na 2.1 zvučnicima,iako je 5.1 u driverima, i uključi Bass Management.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 13:05   #54
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Cim maknem center speaker, sub ni znaka...
Kada iskljucim swap center/sub, onda mi sub radi kao center, a kao sub je tisina....
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 15:35   #55
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Da ne otvaram novu temu...

Imam problem sa 2.1 postavkama na Visti i Realteku....
Imam 2 normalna zvucnika i spojeni su u front, stavio sam jos aktivni subwoofer u center/sub, u Realteku nema opcije 2.1, pa mi jedino moze raditi na ovakvim postavkama

Medutim tu sub svira i centralne zvukove, a kako sub samo niske frekve...to je mumljanje koje mi se pojavljuje u igrama za vrijeme razgovora...

Ima li tko rijesenje kako bi nastimao Realtek da centralne zvukove svira na ova dva obicna zvucnika?
Stavi samo stereo a sub uštekaj sa splitterom također na stereo izlaz.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 19:06   #56
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sranje,znači ako sam dobro skužio 2.1 preko jednog jacka analognog zelenog radi ok,bar je meni radio na X220/230 i Labtecovim modelima, kao i nekim žnj-cima, znači preko jednog jacka i woofer radi svoj posao a kad spojiš 2.0 zvučnike zasebno,i woofer zasebno na zeleni i narančasti u ovom slučaju,jel,onda dobiješ - korpu.

Zeznuto mi djeluje,ovako kad imaš upaljen 5.1 mod,a samo 2.0 zvučnike i sub, centralni ti je ustvari logično višak, pošto stražnjih nemaš. A opet, kako si sam rekao, sub obavlja ulogu centralnog i proizvodi mumljanje.

Nisam do sad sreo nekog moram priznati tko je sa 2 jacka spajao 2.1 mod, ali eto stvarno probati sve poslati na jedan ulaz/izlaz tim spliterom i staviti 2.0 mod, pa vidjeti kako se ponaša.

Također pogledaj i ovu temu, i ove moddane drivere :

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523

Savjetujem čitanje cijele teme,ima raznih iskustava ali ogromnoj većini i na Visti rade odlično i zvuk je dosta bolji.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 20:32   #57
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Da ne otvaram novu temu...

Imam problem sa 2.1 postavkama na Visti i Realteku....
Imam 2 normalna zvucnika i spojeni su u front, stavio sam jos aktivni subwoofer u center/sub, u Realteku nema opcije 2.1, pa mi jedino moze raditi na ovakvim postavkama

Medutim tu sub svira i centralne zvukove, a kako sub samo niske frekve...to je mumljanje koje mi se pojavljuje u igrama za vrijeme razgovora...

Ima li tko rijesenje kako bi nastimao Realtek da centralne zvukove svira na ova dva obicna zvucnika?

Klikni tamo sa strane na narančasti jack i stavi front speaker out i to je to, na oba jacka će ti ići isti stereo zvuk. Također postavke stavi na stereo. I naštimaj skretnicu na subu.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 20:51   #58
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Splittera nemam tako da to otpada.
Temu na techpowerup-u cu kasnije procitat....
Kada stiscem po tom narandastom jacku kao, nista se ne desava....

Uglavnom skuzio sam da mi sub moze raditi i samo kao centralni, ali nikako da se centralni zvukovi reproduciraju na ona dva.... i da onda sub ostane sam kao sub... Problem je sto je to center/sub izlaz, na kojemu nikako nemogu iskljuciti center...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 21:09   #59
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Ova tema je osvanula u pravi trenutak jer sam i ja prije cca tjedan-dva počeo razmišljati gdje staviti (sub)woofer od Creative Inspire T6100 kompleta.

U početku mi je stajao pod stolom, uz desnu stranicu, s bass reflex otvorom prema meni. To mi se nikako nije sviđalo. Kako god ga namjestim u driverima, ili previše lupa ili se uopće ne čuje. Njegov potenciometar također stoji na minimumu.

Danas sam ga stavio na stol, međutim, to je još gore. Puno slabije se čuje, a i pojavila se nekakva distorzija iako je bio prosječno pojačan. Valjda zbog toga jer je driver okrenut prema zidu iza monitora, a bass reflex otvor prema lijevo. Drugačije ga ne mogu staviti jer nemam mjesta.

Nažalost, isto tako nemam mjesta ni u ostatku sobe. Svaki kutak kod spajanja poda i zida je popunjen tako da je jedina opcija opet vraćanje pod stol. Mogu ga jedino staviti na kutnu garnituru s lijeve strane stola, ali to nije trajno rješenje.

Ima li netko još kakav prijedlog ili da se pomirim s ovim što imam? Ako treba, stavim i sliku radnog mjesta iako je ima u onoj temi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 21:18   #60
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ova tema je osvanula u pravi trenutak jer sam i ja prije cca tjedan-dva počeo razmišljati gdje staviti (sub)woofer od Creative Inspire T6100 kompleta.

U početku mi je stajao pod stolom, uz desnu stranicu, s bass reflex otvorom prema meni. To mi se nikako nije sviđalo. Kako god ga namjestim u driverima, ili previše lupa ili se uopće ne čuje. Njegov potenciometar također stoji na minimumu.

Danas sam ga stavio na stol, međutim, to je još gore. Puno slabije se čuje, a i pojavila se nekakva distorzija iako je bio prosječno pojačan. Valjda zbog toga jer je driver okrenut prema zidu iza monitora, a bass reflex otvor prema lijevo. Drugačije ga ne mogu staviti jer nemam mjesta.

Nažalost, isto tako nemam mjesta ni u ostatku sobe. Svaki kutak kod spajanja poda i zida je popunjen tako da je jedina opcija opet vraćanje pod stol. Mogu ga jedino staviti na kutnu garnituru s lijeve strane stola, ali to nije trajno rješenje.

Ima li netko još kakav prijedlog ili da se pomirim s ovim što imam? Ako treba, stavim i sliku radnog mjesta iako je ima u onoj temi.
Teško ti može neko preporučiti nešto dobro ovako napamet. Najbolje je da sam isprobaš sve moguće položaje i slušaš i podešavaš dok ne dođeš do zadovoljavajućeg rješenja.
Chome je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na