Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2004., 07:14   #1
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Dodatna IDE kartica (Highpoint)

Dakle, kupio je, ima možda i godinu dana, zajedno s jednim Maxtorom kojeg sam na nju uredno spojio. Međutim, palo mi napamet spojiti još jedan uređaj ili umjesto ovog staviti drugi HD. Ali, ne ide. Nema šanse da ga kontroler prepozna. Niti kao sekundarni na master, niti kao primarni, a ni sekundarni na slave. Kontroler ima 4 kanala, kao i IDE. Master i slave, svaki s primarnim i sekundarnim. Uz njega sam dobio dva kabela, ali ni njihovom promjenom nisam ništa dobio.
Ko je tu lud? A Maxtor s početka posta i dalje se svaki put redovito prijavi pri dizanju sistema.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2004., 10:45   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Koji Highpoint, koji disk, si flashao BIOS od kontrolera na noviji, ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2004., 11:51   #3
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Highpoint je 2×2 IDE kanala 100/133.

Disk je Maxtor 120GB i taj radi, ali ostalo ništa neće. Pa ne ide mi u glavu da bi treba flashat bios kontrolera jer hoću na njega spojit DVD rom?!?
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2004., 12:20   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Rivi
Highpoint je 2×2 IDE kanala 100/133.

Disk je Maxtor 120GB i taj radi, ali ostalo ništa neće. Pa ne ide mi u glavu da bi treba flashat bios kontrolera jer hoću na njega spojit DVD rom?!?
optikanere nije dobro spajati na offboard kontrolere...za promisa sam ziher a mislim da su ljudi rekli to i za druge
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2004., 12:38   #5
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Al' ni Maxtora 40GB neće da prepozna. Ma čekićem ću ga.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2004., 13:34   #6
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Imao sam takav kontroler i radio je savršeno sa 40GB Maxtorom (osim malog problemčića kod instaliranja Windowsa kad bi instalacija puknula nakon par dana, ne pitajte...). A da je optikanere neuputno stavljati na te kontrolere, mogu reći da su prža i DVD sasvim dobro surađivali sa njim.
Pogledaj malo u BIOS kontrolera (kod dizanja sistema pritisneš Ctrl+H, ako se dobro sjećam, pa malo pogledaj u kojem modu ti rade kanali)
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2004., 02:33   #7
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Sorry, but na netu nađoh da se na ovaj kontroler ne mogu spojiti optički diskovi. Imam zadnji BIOS (2002. godina) i u release infu stoji da samo HD-ovi idu na njega. Vidit ću kad stigne novi hard.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2004., 23:30   #8
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Kupio sam ga u VeMilu, Rocket 133, mislim da se zvao.
Dva optikanera su na njemu radila bez pogovora u DMA modu.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 01:20   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Na večinu dodatnih kontrolera "ne idu" optički uređaji, posebice ATAPI uređaji. To je neka preporuka, mislim ista stvar je i da Promise controlerima kao i sa Highpoint, imam Proisa 100TX2 i "molili bi da ne spajate" CD, DVD, ... onda recimo na Promise FastTrak 100 RAID lijepo piše:
Q: Can I use ATAPI devices on the FastTrak100 controller?
A: No. There is no driver layer on the FastTrak100 controller which will support ATAPI packet messages.

Dodatni kontroler koristiti za diskovlje onaj sa ploče za optičare. NAPOMENA !!! ukoliko misliš preseliti diskove na konroler na kojima ti je sistem OBAVEZNO prvo instaliraj drivere od kontrolera. Ukoliko instaliraš "svješi" OS na diskove koji su na tom dodatnom kontroleru, napravi si disketu sa driverima za njega i recimo kada počne setup XP/2000, ... stisneš F6 kada se dole na početku pojavi nešto u stilu ukoliko imate neki extra kontoler stisnite F6 bla, bla, bla, ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2004., 07:56   #10
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Hvala na informaciji za sistemski, to sam znao. A disk drive odavno već nemam u kompu. U ladici od stola je. Sve priko CD-a.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na