Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2016., 21:26   #1
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Dobro se dobrim vraća

Dragi kolege,

danas sam vidio video prilog koji me potaknuo da reagiram.
Radi se o slijedećem prilogu: http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/sv...mali-ni-lutku/

Obitelj je u vrlo teškoj situaciji, a djeca su unatoč tome odlični učenici. Zašto im ne bi pružili priliku za nešto više?

Odlučio sam donirati toj obitelji stariju konfiguraciju koju sam prodavao ovdje na forumu, ali trebam vašu pomoć.
Ono što ja imam od komponenti i što sam odlučio donirati je:

Monitor LG Flatron, 17''
Thermaltake kućište
LG CD RW DVD čitač
Napajanje, 400W
AMD Athlon 64 X2 3800+ (Socket 939) + stock cooler
POWERCOLOR HD 2600XT, 128-bit, DDR4 256MB
SuperTalent DDR400, 1GB RAM
Samsung RAM, 1GB, s hladnjakom

Ako netko ima viška periferija (miš, tipkovica), kablova za spajanje svega navednog (VGA kabel, kablovi za napajanje...) i neki manji HDD (60/100/200GB), molim da se javi i da pomognemo ovoj obitelji.
Puno sam puta vidio kako članovi ovog foruma dijele stare komponente koje su im viška pa mislim da ne bi trebao biti problem naći komponente koje fale.
Također vas molim da sudjelujete u financijskoj pomoći vezanoj uz slanje komponenti u BiH. Ako se nitko ne nađe za pomoć, platit ću sve sam, no svakako bi cijenio ako bi netko pomogao.

Molim vas da se suzdržite od negativnih komentara (ako se u ovoj priči može naći negativan komentar) i javite se ako ste spremni pomoći.


Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 00:03   #2
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Imam ti ja HDD, neki stari Samsung 250Gb, ali radi. Nedavno sam ga izvadio iz kompa.
Kad budeš odlučio da ti paše da ti ga donesem, javi se na PM.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2016., 08:25   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Tema je malo zaboravljena ali treba je podignut.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29954
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 08:28   #4
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Pozdrav,

mogu uskočiti s periferijom.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 08:45   #5
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Ne znam imam li što od iskoristivog HW-a, ali mogu uskočiti oko poštarine.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 09:31   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
imam sve kablove koji trebaju, miša i tipkovnicu, memorije, hdd 160gb, javi na pm adresu kamo da ti pošaljem.

EDIT: ako treba još što, javi na PM, nabavit ću.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 09:40   #7
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Hvala ekipa što ste se javili.
Stanje je slijedeće:
- kolega 2 die 4 for se javio za HDD od 250GB i iz Zagreba je tako da mi je to najbolja opcija.
- kolega amper se javio s ponudom za periferiju, također je iz Zagreba što je odlično
- kolega alengrdosevic se javio s ponudom za kablove, pa ako se nitko iz Zagreba ne javi do sutra, javim ti adresu kamo da mi pošalješ

Što se slanja tiče, računao sam da bi poštom koštalo oko 300-400kn. Računica mi je bila da će sve skupa imati 15ak kg...
Sinisa1989, bilo bi super kad bi mogao malo pomoći s poštarinom kada sve složim.
Također molim druge, ako žele pomoći s poštarinom, da mi se jave, pa makar s 20-30kn.

Moram spomenuti i kolegu imaticx koji se prvi javio s ponudom za HDD, međutim kako došla ponuda s većim, nije nam potreban. Hvala svejedno.

Javite slobodno ako imate još nekih prijedloga/komentara. Možda ako netko ima neku staru PC igru na CD-u, bilo bi super kad bi stavili u paket.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 09:45   #8
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ja sam iz ZG-a, samo napisi koje sve kablove trebas. Hrpu ih imam doma, a sto nemam cu kupiti, znaci mogu pokriti SVE potrebne kablove.
Sigurno imam i viska komponenti... cak i viska LCD monitor LG W2343T kojeg ne zelim prodati jer ima losiju sliku (mozda jer sam se ja navikao na dell ultrasharp...) pa cu ga radje pokloniti nekome tko ce to znati cijeniti nego prodati nekome ko ce mi poslije kvocati.

Znaci dajem sve kablove, a mozemo im poslati i veci monitor koji je wide, ako mislis da bi to bilo bolje. Imam i kutiju od novokupljenog DELLa, pa ga mozemo zapakirati...

Ako jos sta treba, mozda da i slozimo dvije konfiguracije... Za ljude koji se bore u teskim okolnostima, a ne kukaju ili ne postaju kriminalci, mislim da moramo napraviti sve sto mozemo.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 09:57   #9
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Hvala ekipa što ste se javili.
Stanje je slijedeće:
- kolega 2 die 4 for se javio za HDD od 250GB i iz Zagreba je tako da mi je to najbolja opcija.
- kolega amper se javio s ponudom za periferiju, također je iz Zagreba što je odlično
- kolega alengrdosevic se javio s ponudom za kablove, pa ako se nitko iz Zagreba ne javi do sutra, javim ti adresu kamo da mi pošalješ

Što se slanja tiče, računao sam da bi poštom koštalo oko 300-400kn. Računica mi je bila da će sve skupa imati 15ak kg...
Sinisa1989, bilo bi super kad bi mogao malo pomoći s poštarinom kada sve složim.
Također molim druge, ako žele pomoći s poštarinom, da mi se jave, pa makar s 20-30kn.

Moram spomenuti i kolegu imaticx koji se prvi javio s ponudom za HDD, međutim kako došla ponuda s većim, nije nam potreban. Hvala svejedno.

Javite slobodno ako imate još nekih prijedloga/komentara. Možda ako netko ima neku staru PC igru na CD-u, bilo bi super kad bi stavili u paket.
Spakiraj, provjeri, javi. Dogovoriti ćemo sve.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 10:06   #10
jura_hr
Premium
Moj komp
 
jura_hr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
hvalevrijedna akcija,ali:
nisam gledal video,jer sam na poslu pa ne mogu, ali sam pročital tekst, pa bi možda bilo bolje pomoći na neki drugi način, jer ako žive od 250kn i nemaju za struju malo koristi će imati od računala u tom sivilu od života jedino ako baš ne traže računalo zbog mališana i škole.
eto moj prijedlog,inače svaka čast na incijativi
jura_hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2016., 10:10   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
mislim da imam nesto ddr1 memorije pa ako bude trebalo javi pa cu pogledat

(salji na PM)
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 11:03   #12
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor jura_hr Pregled postova
hvalevrijedna akcija,ali:
nisam gledal video,jer sam na poslu pa ne mogu, ali sam pročital tekst, pa bi možda bilo bolje pomoći na neki drugi način, jer ako žive od 250kn i nemaju za struju malo koristi će imati od računala u tom sivilu od života jedino ako baš ne traže računalo zbog mališana i škole.
eto moj prijedlog,inače svaka čast na incijativi
Prije nešto više godinu dana sam sudjelovao u sličnoj akciji za jednu obitelj na području Koprivnice. Prikupili smo nešto novaca i namirnica. U svakom slučaju, mislim da im je pomoglo. Ukratko, ja se slažem za bilo koju vrstu pomoći.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 11:46   #13
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Hvala svima koji su se javili ovdje ili na PM.
Odgovorit ću svima i napraviti plan što, kako i kada ćemo slati.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:02   #14
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Meni nije jasno čemu toliko djece a socijalni si slučaj...jadna djeca.

Nikad mi takvi ljudi nisu bili jasni,djece ko' u priči,a djep prazan.

Takve ljude ne žalim...žalim djecu koju je snašla sirotinja zbog nepromišljenih roditelja koji očito nisu čuli za gumicu ilitiga za "vadi ga van".

Kreteni.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:30   #15
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Meni nije jasno čemu toliko djece a socijalni si slučaj...jadna djeca.

Nikad mi takvi ljudi nisu bili jasni,djece ko' u priči,a djep prazan.

Takve ljude ne žalim...žalim djecu koju je snašla sirotinja zbog nepromišljenih roditelja koji očito nisu čuli za gumicu ilitiga za "vadi ga van".

Kreteni.
o toj temi bi se dalo raspravljati iako se slažem. Nego, vele na videu da nemaju ni za struju plaćati a komp bi im bio "kao" dodatni trošak, ili ne?
SetH je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:35   #16
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
A vjerojatno bi im bio dodatni trošak, no ako im se pomogne možda im krene na bolje.
Vodio sam se onom rečenicom gdje govore da su unatoč svim problemima oni i dalje odlični učenici. Falit će ima računalo prije ili kasnije, barem prema mojem mišljenju...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:46   #17
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
A vjerojatno bi im bio dodatni trošak, no ako im se pomogne možda im krene na bolje.
Vodio sam se onom rečenicom gdje govore da su unatoč svim problemima oni i dalje odlični učenici. Falit će ima računalo prije ili kasnije, barem prema mojem mišljenju...
i to što veliš. Veliš da je poštarina 300-400 kn, nebi bilo jeftinije otići im to odvest?

EDIT: mislio sam da je kod banja luke ali je dosta dalje
SetH je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:49   #18
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
A nekakav laptop da probamo sklepati?
Mislim..skupimo lovu i pošaljemo neki laptop sa tržnice umjesto kante?
Manje bi došli troškovi poštarine, a ujedno bi djeca, ako ništa drugo, mogli u školi napuniti bateriju za koliko-toliko autonomije kada dođu doma, u one dane kada nemaju struju kod kuće.
Šta kažete?

EDIT: jasno da me možete računati za nešto novaca, sudjelujem 100% u bilo kojoj varijanti
  Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 13:58   #19
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Ovo je isto super ideja.

Uz to, moje kolege s posla bi u tom našem paketu poslali neke igračke i slikovnice...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 14:19   #20
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
A nekakav laptop da probamo sklepati?
Mislim..skupimo lovu i pošaljemo neki laptop sa tržnice umjesto kante?
Manje bi došli troškovi poštarine, a ujedno bi djeca, ako ništa drugo, mogli u školi napuniti bateriju za koliko-toliko autonomije kada dođu doma, u one dane kada nemaju struju kod kuće.
Šta kažete?

EDIT: jasno da me možete računati za nešto novaca, sudjelujem 100% u bilo kojoj varijanti
Ovo mi djeluje kao odlicna varijanta. Uracunajte i mene ako se odlucite za kupovinu, a ako ne, onda imam 20" 4:3 monitor od Della, vjerojatno i nesto miseva/tipkovnica po firmi, no u taj dio nisam siguran.

Mozda iskopam jos par stvari, javim ovdje kroz koji dan.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 18:24   #21
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
I na mene racunajte ako se bude skupljala lova
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 19:31   #22
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ljudi to je u BiH, da ne bi ljudima još došla nekakva carina/porez za platiti? Mislite da se moze samo tako poslati cijeli komp u drugu državu.

mislim da imam na poslu negdje 1-2 Gb DDR1 RAM memorije, pa ako treba pošaljem gdje treba...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 20:04   #23
amper
Registered User
 
amper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 64
Ako netko ide prema BIH bila bi bolja solucija da im se to ostavi. Ili barem preko granice.
Pogi je dobro rekao, da nebi bilo da još moraju nešto platiti. Carinici ne znaju situaciju.
amper je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 20:54   #24
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
cura mi je upravo rekla da znaju svašta raditi u njihovoj pošti pa čak i paketi znaju nestati
SetH je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 21:02   #25
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ja dam ako treba 2x1gb ddr400 crucial novi RAM

a kamo ide taj paket u BiH?

Zadnje izmijenjeno od: duggi. 17.03.2016. u 21:30.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2016., 23:00   #26
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Edin Torić
74 250 Ravna BB
MAGLAJ

To je adresa koju sam ja nasao.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 00:27   #27
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Tema je malo zaboravljena ali treba je podignut.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29954
hmm... prvi sam za pomoć ako treba potrebitima, ali na ovaj link mi uvijek suza krene... tko je znao dotičnoga i radio s njime, a mi smo zajedno stvarno napravili akcija koliko se god moglo (što od firme, što privatno), čovjek je davao od srca svima, a bio je jebena INSTITUCIJA koje se dan danas sjetim kad je jednostavno postojala HUMANOST.

nema selfija, nema socijalnih mreža, nema duckfacea, lažnih profila i života kreiranih kroz socijalne jebene akaunte koji žive život 7-SLI paunova iliti socijalne KARIKATURE... ali ima onih koji jednostavno trebaju jer su siromašni. da, siromašni su i nemaju para i zapeli su... kako i zašto - na nama nije da sudimo nego ako smo u mogućnosti da istima pomognemo.

micek jr. sa ponosom nosi taj nick - ono šta on predstavlja i budi jebeno ponosan na to jer znaš i sam da ti je stari bio jebena ljudina

p.s. o da.. jel moramo spomenuti da je on bio službeni vozač jako visoko poziciranih saborskih zastupnika i inih državnih službenika, ali uz to smo uvijek imali socijalnu osviještenost i (što je bitnije) senzibilitet prema drugima koji jednostavno nisu imali materijalna dobra i njima smo pomagali koliko smo mogli u okvirima koje možemo isporučiti, a to je - informatika (u generalnom smislu)

p.p.s. ne pričam ovo sada za konkretan slučaj nego za neki globalni (a pod globalni mislim državni jer smo ipak specifični) pomak da upravo upamtite naslov ovog threada. vraća se... karma is a bitch i sl.

hvala na pažnji,

lp,

syss
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 08:46   #28
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Zna li netko treba li se plaćati carina ako šaljemo u BiH? Da im ne bi još više zakomplicirali stvari umjesto da im pomognemo...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 09:01   #29
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Zna li netko treba li se plaćati carina ako šaljemo u BiH? Da im ne bi još više zakomplicirali stvari umjesto da im pomognemo...


Placa se carina i pdv njihov. Slao sam ja mobitel preko njuskala, covjek mi unaprijed platio, ja poslao preporuceno jer mi je rekao da ne saljem dpd , da onda sigurno carine, pa su mu naplatili ipak na kraju. Sigurnije je prevesti preko i poslati iz prve poste
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 09:42   #30
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hmm... prvi sam za pomoć ako treba potrebitima, ali na ovaj link mi uvijek suza krene... tko je znao dotičnoga i radio s njime, a mi smo zajedno stvarno napravili akcija koliko se god moglo (što od firme, što privatno), čovjek je davao od srca svima, a bio je jebena INSTITUCIJA koje se dan danas sjetim kad je jednostavno postojala HUMANOST.

nema selfija, nema socijalnih mreža, nema duckfacea, lažnih profila i života kreiranih kroz socijalne jebene akaunte koji žive život 7-SLI paunova iliti socijalne KARIKATURE... ali ima onih koji jednostavno trebaju jer su siromašni. da, siromašni su i nemaju para i zapeli su... kako i zašto - na nama nije da sudimo nego ako smo u mogućnosti da istima pomognemo.

micek jr. sa ponosom nosi taj nick - ono šta on predstavlja i budi jebeno ponosan na to jer znaš i sam da ti je stari bio jebena ljudina

p.s. o da.. jel moramo spomenuti da je on bio službeni vozač jako visoko poziciranih saborskih zastupnika i inih državnih službenika, ali uz to smo uvijek imali socijalnu osviještenost i (što je bitnije) senzibilitet prema drugima koji jednostavno nisu imali materijalna dobra i njima smo pomagali koliko smo mogli u okvirima koje možemo isporučiti, a to je - informatika (u generalnom smislu)

p.p.s. ne pričam ovo sada za konkretan slučaj nego za neki globalni (a pod globalni mislim državni jer smo ipak specifični) pomak da upravo upamtite naslov ovog threada. vraća se... karma is a bitch i sl.

hvala na pažnji,

lp,

syss
Potpis na sve gore rečeno.
Ja sam tada bio zelenko na forumu ali taj nick dobro pamtim...čovjek je jednostavno odudarao od mase, što komentarima, što učinjenim dobrim djelima koje si naveo...a sjećam se dobro i dana kada je obznanjeno da nas je napustio
U svakome slučaju, Mitzek nije i neće biti zaboravljen, ovakve akcije su na tragu njegovoga rada i to me veseli, a to je svakako poticaj da sudjelujem(o) u njima.
Kao što naslov kaže: "dobro se dobrim vraća", i upravo o tome se i radi, o tom dobrome osjećaju za koji znaš da si ga zasluženo zaradio, kada znaš da si nekome pomogao.
To ti nitko ne može uzeti.
Ma, neprocjenjivo
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na