Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2019., 14:32   #2401
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo se nikad nije dogodilo niti ce se ikad dogodit. Neovisno o brandu.
Opet pišeš nonsens, odakle ti sad to??
Hrpa firmi posluje s gubitkom i završi godinu u minusu, a ima odlične proizvode.
Kakve veze ima financijski dio s konačnim proizvodom? Valjda postoje neki dugoročni i kratkoročni planovi.
Konstantno donosiš neke zaključke koji nemaju veze s vezom.

Citiraj:
Ovo sto ti pises za Hrt reklame, to vise govori o tvojem shvaćanju marketinga kao takvog.
Čitaj gore šta je tvoj kolega napisao, kako on ne vidi njihove reklame na tv-u.

Jedino što ti o LG-u možeš znati je raspakirati njihov telefon iz kutije i njega ocjeniti, a u njihove financijske rezultate, marketing i ostale poslovne stvari sigurno nemaš uvid, tako da ne znam čemu priča o tome.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 15:37   #2402
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Opet pišeš nonsens, odakle ti sad to??
Hrpa firmi posluje s gubitkom i završi godinu u minusu, a ima odlične proizvode.
Kakve veze ima financijski dio s konačnim proizvodom? Valjda postoje neki dugoročni i kratkoročni planovi.
Konstantno donosiš neke zaključke koji nemaju veze s vezom.

Daj molim te napisi par firmi (globalnih) koji imaju super proizvode (ne nuzno proizvodnja mobitela) i sa tim istim super proizvodima imaju koliko toliko značajan udio trzista, a paralelno su s tim u "financijskom rasulu".


Ili teze pitanje, koja to firma proizvodi mobitele je u financijskom rasulu i usporedno s tim izbacuje odlične uređaje i ima značajan udjel na trzistu?


I da, financijsko stanje jako utječe na konačni proizvod, odnosno firma koja dobro prodaje i pri tom zarađuje moze investirati u nove tehnologije, i opcenito R&D i to nam donosi bolje uređaje.



Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Čitaj gore šta je tvoj kolega napisao, kako on ne vidi njihove reklame na tv-u.

Nemam nikakve veze sa kolegom.



Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Jedino što ti o LG-u možeš znati je raspakirati njihov telefon iz kutije i njega ocjeniti, a u njihove financijske rezultate, marketing i ostale poslovne stvari sigurno nemaš uvid, tako da ne znam čemu priča o tome.

Naravno da nemam uvid u poslovne stvari, ali dovoljno sam sposoban da znam koristiti google i izguglati njihove prodajne rezultate, a to je jedino mjerio uspjeha. Tako da ne moram biti uber extra expert kao ti da zakljucim da nesto rade krivo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2019., 16:03   #2403
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ajd svako po jos 1 post ovakav i pa pa na duze.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 11.03.2019. u 20:24.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 10:52   #2404
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel netko sa ovog foruma kupio Lg-ijev flagship za ovu godinu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 08:03   #2405
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Mozda su škrti ulagat u marketing ili kako prodaja telefona ide nije ni cudo da ne ulazu. 😂😂😂

Da kucam u drvo G6 vec skoro 2 godine radi kao bebica bez ikskvih problema. Razmisljam samo da investiram 320kn za novu bateriju i peglam ga jos god dana kako sam silovao ovu cak jos i dobro radi. Ali ne vidim potrebu da mijenjam telefon koji radi dobro i fluidno.

Okej su mi i M20P i S10 no, fakat koliko god da koristim G6 koji ima SP tamo iz doba izlaska S7ice. Tolio mogu reci da ovaj telefon hardverski i softverski ne odaje dojam outdated telefona.
I mislim da si premalo ljudi i postavi takva pitanja prije nego odluci zamijeniti telefon koji su doslovno uzeli prije 8 mj.

Jer u tih godinu dana promijenilo se svasta, a opet nista.
Jedino sta mi se promijeni je stanje na racunu.

A LG ima los marketing definitivno, pizdarije sa bootloopom, "inovativni" G5 i da se ne sprdamo dalje. Ali nisam vidio sa G6 i V30 probleme, a niti sa novijima. Lg samo mora malo poslusat svoje musterije.

O G8 bi mozda i razmislio da ovo cudo steka il radi ne znam sta. I naravno da ima notch kao S10, odnosno da to smece vise konacno svi proizvodaci konacno izbace.
devaa je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 10:53   #2406
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Se zna kad LG G8 izlazi? Ni traga ni glasa o LGu.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 11:12   #2407
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Se zna kad LG G8 izlazi? Ni traga ni glasa o LGu.
Coming soon. Exp. release 2019, April 11 in america...
Imam g3, sad g6 i morao bih ga mjenjat tj prosljedit curi pa sad cemo vidjet jel g8 valja sta.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 11:45   #2408
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Razocarao lg. Sa g6 i v30 su dobro krenuli i opet 0.
Ja sam htio zsmijenit g6 sa g8, ali nisam ni ove godine odusevljen. Jos taj notch ne mogu to naprosto vidjet.
devaa je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 12:56   #2409
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Razocarao lg. Sa g6 i v30 su dobro krenuli i opet 0.
Ja sam htio zsmijenit g6 sa g8, ali nisam ni ove godine odusevljen. Jos taj notch ne mogu to naprosto vidjet.
Baš notch mora biti presudan?

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 15:56   #2410
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
iskreno notch mi ne smeta.... bitno mi je da ne odudara velicinom previse od g6 tipa kao p30 pro koji je ogroman... ne ocekujem na mobitelima nista vise spektakluarno jer je mobitel.
Nek je samo funkcionalan i praktican ui sa updejtanom kamerom, dobrom baterijom i meni prolazi ali sam naucio da kod njih treba preskakat neke serije...
Mene muci prelazenje na drugu marku samo zbog knock on sistema jer sam se navikao na to
axo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2019., 16:16   #2411
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
G8 ima dobre gabarite, ergonomija bi trebala bit jako dobra.
Bilo kako bilo, vidit cemo dok se pojavi u recenzijama.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 18:39   #2412
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 07:52   #2413
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Pa gle dosta mesa po okvirima, notch kojeg se svi rijesili, samo ga oni ostave. Uopce kao da ne prate sta drugi rade i sta kupci hoce. Mislim kako god okrenes nakon samsunga, applea i huawei prvi logican izbor je lg. Ali to ti je problem tek su 4i must have. Da ne pricam koliko im bolesno cijena pada evo gledam svoj g6 pa s8 se prodaje po 100€ cak do 1000kn skuplje nego g6.

Jbg ja volim lg fakat ih volim i ui i sve, tap to wake, capture, obozavam njihove geste. Ali jednostavno zagubili su se.
Me znam nisam impresioniran G8icom, hand geasture ne znam da li da komentiram pa slicne gluposti je davno samsungov S3 imao. Ne znam uopce da li ce tko to koristit i zasto.

Kako stvari stoje uzimam samsung ove godine. A onda nakon 2-3 ako lgu dode konacno iz guzice u glavu mozda se i vratim na lg. Volio bi, ali zasad 0 bodova, pricekat cu jos da vidim kamere ali.
devaa je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:36   #2414
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Kolko sam gledal G8, neloš mob, baterija je na mjestu, ekran bi napokon trebao bit odličan, kamera isto, zvučnici isto i pitanje je kakva će bit podrška za LG u smislu izdavanja redovitih updejta i na kraju, još će se samo lomit koplja oko cijene, ak bu cijena bila ok, onda će ovaj mob bit u fokusu; doduše, sad je stvar dost teža, kinezi su preplavili tržište, i "teškaši" se bore za pozicije, a gledamo jedan huawei koji si krči put do vrha, volio bih da se LG vrati u igru, sjetimo se vremena G4.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:37   #2415
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Izgleda fino. 3500 mAh baterija i dobra kamera. Ne čini se loše ovako na prvu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:08   #2416
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
900 dolara u Kanadi, kod nas i više. Mislim da se nebu prodaval kod nas baš dobro. G6 ima kolega i žalio mi se na posterize efekt na fotkama, kao neki mali chip kamera ima. Inače telefon djeluje moćno i kvalitetno u ruci, ekran mi je super i multimedija na njemu. Baš sam gledal neki dan. Kvaliteta izrade je na razini.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:09   #2417
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Klasična priča, flagship koji nije izrazito los, ali ne nudi nista bolje od konkurencije, plus sto ima neke major failove, nije jeftin i tu jos dodamo nezainteresiranost domaćih tele operatera za takav uređaj=marginalan uređaj, kako od nas tako i u svijetu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:13   #2418
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ta klasična priča vrijedi za svaki flagšip danas, ne nude niš novog i nisu jeftini, dalje je sve marketing tj reklama.

Svi nude veću cijenu i to je to, na nama je da izaberemo.
LG od G5 uvijek nekaj ukenja, zadnji dobr mob od njih je G4, nadam se da se ista priča ne bu nasatavila sa G8 tj da ponovi uspjehe kao G4.



https://www.youtube.com/results?sear...IIBA%253D%253D
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:24   #2419
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ta klasična priča vrijedi za svaki flagšip danas, ne nude niš novog i nisu jeftini, dalje je sve marketing tj reklama.

Svi nude veću cijenu i to je to, na nama je da izaberemo.
LG od G5 uvijek nekaj ukenja, zadnji dobr mob od njih je G4, nadam se da se ista priča ne bu nasatavila sa G8 tj da ponovi uspjehe kao G4.



https://www.youtube.com/results?sear...IIBA%253D%253D
Pa preskočiš generaciju ili dvije i uzmeš prošlogodišnji top model kad izađe novi (puno povoljnija lova). Tak nekak se još i isplati.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:43   #2420
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Pa ne znam bas zvonac di si nasao g4 od svih prijasnjih modela, ali zadnji dobar svakako nije g4. Ja imam g6 vec 2 god nikakvih problema sa telefonom nije bilo. Razmatram da ove godine uzmem novi cisto da staroj umirovim l630 na kojoj je pukao ekran i jednostavno sama podrska za wp se gasi. Da konacno ima dobar telefon za nju vrhunski kad joj x nije sjeo. A ja isprobam šitsung i taj "najbolji" ekran na trzistu.

Dat cu samo u agramu da stave novu bateriju i telefon radi ko vurica. I svakako je jedan od boljih nakon nikad prezaljenog g2.
G7 je bio dobra smjernica popularnog flat dizajna notcha koji mi od prvog dana nije sjeo niti ikad bude. Ali ne znam gledam telefon da ga opet imam 2 mozda 3 godine i nazalost g8 ne vidim u toj ulozi.
V30 je takoder bio odlican telefon koji je samo prekasno stigao na trzista. I vise nije imao sta raditi medu konkurencijom jer se dosta ljudi vjerujem i spremalo za nove nadolazece modele.

G4 je imao jednu jedinu dobru stavku i to je bila kamera. Baterija valjda jedna od nsjgorih na lgievim telefonima ikad, bootloop potegnuo od brata g3 i nastavak fejl serija i onaj modularni g5 bolje ne komentirat.

Mislim naspram sonya i htca koje ne znam kad sam zadnji put vidio da neko koristi dobro se lg i drzi uz sve te fejlove. Al ako ovako nastave mogli bi im se pridruzit.

Unazad par godina sam se smijao huaweiu i njihovim smijesnim telefonima i tom emuiu koji ni dan danas doduse nije bog zna sta. Ali jebiga dobri su i svaka druga osoba na cesti fura huawei pa si ti misli. 😁
devaa je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:45   #2421
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Pa ne znam bas zvonac di si nasao g4 od svih prijasnjih modela, ali zadnji dobar svakako nije g4. Ja imam g6 vec 2 god nikakvih problema sa telefonom nije bilo. Razmatram da ove godine uzmem novi cisto da staroj umirovim l630 na kojoj je pukao ekran i jednostavno sama podrska za wp se gasi.

Dat cu samo u agramu da stave novu bateriju i telefon radi ko vurica. I svakako je jedan od boljih nakon nikad prezaljenog g2.
G7 je bio dobra smjernica popularnog flat dizajna notcha koji mi od prvog dana nije sjeo niti ikad bude. Ali ne znam gledam telefon da ga opet imam 2 mozda 3 godine i nazalost g8 ne vidim u toj ulozi.
V30 je takoder bio odlican telefon koji je samo prekasno stigao na trzista. I vise nije imao sta raditi medu konkurencijom jer se dosta ljudi vjerujem i spremalo za nove nadolazece modele.


G4 je imao jednu jedinu dobru stavku i to je bila kamera. Baterija valjda jedna od nsjgorih na lgievim telefonima ikad, bootloop potegnuo od brata g3 i nastavak fejl serija i onaj modularni g5 bolje ne komentirat.

Mislim naspram sonya i htca koje ne znam kad sam zadnji put vidio da neko koristi dobro se lg i drzi uz sve te fejlove. Al ako ovako nastave mogli bi im se pridruzit.

Unazad par godina sam se smijao huaweiu i njihovim smijesnim telefonima i tom emuiu koji ni dan danas doduse nije bog zna sta. Ali jebiga dobri su i svaka druga osoba na cesti fura huawei pa si ti misli. 😁
Si imal priliku koristiti oba modela ili to pričaš u teoriji?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 12:46   #2422
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Si imal priliku koristiti oba modela ili to pričaš u teoriji?
Mislis na g4 i v30 ili ?
devaa je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 15:55   #2423
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@devaa, imao G4, u ono vrijeme bio odusevljen kamerom i dizajnom, sucelje kamere je odlicno na G4.

Mozda nema direktne veze, al imal sam i Nexus 5X, koji ima vrhunsou kameru, pa i za danasnje pojmove, al sam imao problema sa bootloopom, nakon reklamacije dobio drugi..

Ovaj G8 mi je ok, ergonomija odlicna a i kolko vidim ima ledicu za poruke.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 16:53   #2424
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Imao je i G4 problema. Mislim da su prdile matične ili tak nekaj. AFAIK nije baš bo čest slučaj ali...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 17:08   #2425
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Meni g4 i g5 su bili uzas... Toboze nisam ih nikada imao al jednostavno su po mom misljenju bili promasaj. Od g serije 2,3 i 6 su zadovoljavajuci...
Zanima me 8ica uzivo kakva ce biti... Ove gesture pizdarije sam ignorirat jer ne mislim mahat po zraku ko budala pa se zivcirat da uhvati senzor.
Nek sam slika uredno, baterija koja drzi i da legne u ruku lijepo al cemo vidjet dali ce se nasi uopce potrudit ga dat u ponudu.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 19:35   #2426
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Nigdje se ne spominje g8 na europskim stranicama. Zanimljivo... Marketing radi na vrhuncu

Zadnje izmijenjeno od: axo. 08.04.2019. u 19:49.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 20:13   #2427
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@devaa, imao G4, u ono vrijeme bio odusevljen kamerom i dizajnom, sucelje kamere je odlicno na G4
To sam ti i rekao kamera je nazalost bila jedina stvar koja je na tom telefonu valjala.
devaa je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 18:54   #2428
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Mislim da je g8 izasao sluzbeno... Krece sa shippingom 12.4 i kosta kod amera 700 dolara u prednarudzbi, 830 usd poslije 12.4
Nije me se nesto dojmio za te pare... Dizajn mi je odlican,kamera odraduje svoje iako stabilizacija na snimanju je uzas koliko sam vidio. Ne znam, nemam nesto pametno za izdvojit...

Zadnje izmijenjeno od: axo. 09.04.2019. u 20:42.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 09:09   #2429
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 09:23   #2430
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,321
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Tako je...Jack of all trades (dabbled in many skills, rather than gaining expertise by focusing on one) tak da dobar all around mob
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na