Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2008., 18:32   #31
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Pa imas odašiljač i na Labišnici, usmjeri prema njoj.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 07:43   #32
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Evo me

Bio sam malo zauzet traženjem HRT HD kanala (kojeg nikad nisam naša) pa sam zaboravio pogledat ovo.

Da, otvara se sutra, u petak. Trebalo se otvorit u prošlu subotui ali jednostavno se nije sve stiglo pripremit. Ima dosta posla oko računala, umrežavanja, podešavanja setupa itd. Ništa strašno ali skupi se toga.

Sutra bi tribalo bit besplatno cili dan. Za točan sat otvaranja ne znam, ali znam da će inače klub radit od 16:00 do ponoći.

Vozio sam Force dynamics, ili "beštiju" kako je dobila nadimak. Nešto preludo! Jedna od stvari koja se mora provat barem jednom u životu! Beštija tako trese i baca na sve strane, da ti na kraju nije cilj odvozit dobar krug, nego samo da ti ruke ne pobignu sa volana i noge sa pedala! Ozbiljno! Ni na kojem videu na youtube se to ne može dobro vidit. Kada vidite toliku konstrukciju sa kojom lakoćom se vrti i trese, ne možete virovat! Mene je toliko istreslo da sam se priznojio za samo dva kruga, a očni kapci su se sami zatvarali od sila.

Naravno, snaga sila se može podešavat sa sliderom na kompjuteru. Ja sam vozio na 80% i samo jedan zavoj na 100%. Za koliko toliko normalnu vožnju mora se vozit na oko 40%.

Mislim da će cijene inače bit:
25 kn 15 minuta na bernax simulatorima
50 kn 15 minuta na Force Dynamics 301

To su tek početni planovi, tako da bi moglo bit korekcija.
Hmmm, samo da to bude UP. Nego ove cijene nisu toliko ubitačne akoo se uzme u obzir takva simulacija. Svakako ću nastojat navratit do simulatora, jer bi volio odvozti krug na Spa!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2008., 20:44   #33
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
JA bi to u Osijeku
__________________

Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2008., 20:50   #34
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Scorpius Pregled postova
JA bi to u Osijeku
Ovo

Plus

Polovno ovo

i ako ti se da radit

Ovo

I to ti je, viruj ti meni, najbolji simulator, za jako malo novaca!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:23   #35
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Evo dva promo videa da vidite kako to izgleda, popodne ću stavit nekoliko slika.

Video 1
Video 2
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 13:43   #36
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Evo dva promo videa da vidite kako to izgleda, popodne ću stavit nekoliko slika.

Video 1
Video 2
Znači sad je sve OK, možeš li napisat službene cijene ili je ono bila OK (točna) cijena za FD!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 13:56   #37
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Force Dynamics 301 - 65 kuna 15 minuta, svaka sljedeća minuta 3 kn. Nakon vožnje se dobije "kupon" na kojem piše koliko ste minuta odvozili. Kada skupite 45 minuta dobivate 10 minuta besplatno.

Bernaxi su 25 kuna 15 minuta, također se daju kuponi, ali samo za "turu", odnosno ne broje se minute nego koliko ste puta vozili. Sa pet (ili 6, sad nisam siguran) vožnji dobiva se 10 minuta na Force Dynamics.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 22:36   #38
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Force Dynamics 301 - 65 kuna 15 minuta, svaka sljedeća minuta 3 kn. Nakon vožnje se dobije "kupon" na kojem piše koliko ste minuta odvozili. Kada skupite 45 minuta dobivate 10 minuta besplatno.

Bernaxi su 25 kuna 15 minuta, također se daju kuponi, ali samo za "turu", odnosno ne broje se minute nego koliko ste puta vozili. Sa pet (ili 6, sad nisam siguran) vožnji dobiva se 10 minuta na Force Dynamics.
OK, samo sam htio informaciju.

Sutra sam doli, imam dosta posla ako uhvatim vremena onda navratim na FD.

BTW može li on primat MRGE (aka 1.9m+, 100kg+)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 23:03   #39
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
BTW može li on primat MRGE (aka 1.9m+, 100kg+)
Prima do 118 kg, to je maksimum za sile podesene na 100%. Inace su uvik podesene na oko 40%.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 12:41   #40
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2008., 19:03   #41
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Pozdrav ekipi!

Evo da vas obavijestim, u cetvrtak u 11 ujutro ce bit predstavljen Force Dynamics u Zagrebu u sklopu gospodarskog sajma. Bit ce na u sklopu Iveco-a, i vozit ce se samo simulacija Iveco trkaceg kamiona. Njima je ustvari iznajmljen stroj. Ostat ce do nedilje, svaki dan ce radit 10 sati. Moj kolega ce bit operator, ja bas i nisam ima volje za ic gori. Tako da navrijeme znate i da isprobate to cudo. Voznje ce (vjerojatno) bit besplatne.

Kamioni su malo tromi ali se ipak osjeti snaga FD-a.

Ugodnu zabavu!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 22:57   #42
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Vozio sam ovo cudo danas u City centru. Decki su se preselili iz Splita izgleda. Cijena je 40 kn za 10 min. Mislim da vrijedi tih 40 kn, jer dosivljaj se super. Jedino mislim da su efekti malo nabrijani, da se komotno mogu samnjiti za nekih 20 tak posto, jer na nekim dijelovi kokpit ce tolo trese da nisat nevidis.

Ljubitelji simulacija obavezno probati
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2009., 10:07   #43
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
do kad ce to bit u city centru? ja bio prije par dana i baš je fora za vidit, a kamo li negdje vozit...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 05:49   #44
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Sad sam malo švrljo po tubi da vidim na čeg to liči,ugl jedan komentar me nasmijao do suza:

farad0x (1 month ago)
Thats pure awesomeness! One question, does the seat kill you if you crash though?


hahahha
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 17:24   #45
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ostaju u Zagrebu do daljnjega. U Splitu je interes bio jako, jako slab, a i lokacija je bila van svih tokova ljudi.

Mogu se pohvalit da sam bio operater na FD-u više od 8 mjeseci. Sa kolegom sam raspravlja o njemu da bi mogli knjigu napisat o toj vrsti simulatora
Uglavnom, stvar odlična za provat, ali nema tu (na natjecateljskom levelu) vožnje. Jedina stvar koju stvarno jako dobro odrađiva je preskaknje preko "bumpova" odnosno neravnina. Naginjanje i to, sve je to ok, ali ni blizu onome šta proizvođač navodi, "intenzivnijoj uličnoj vožnji". Ali to nije do toga određenog simulatora (koji je jedan od najboljih komercijalnih na planetu), već općenito do načina simuliranja G sila koje je nemoguće odradit ispravno na taj način.

Sam simulator, odnosno outputi koje šalju simulacije rade na 2 načina:
- da simulira g sile koje vozač osjeća u zavojima itd. Tako rade sve simulacije osim Richard Bourns Rally-a
- da simulira ovjes, odnosno naginjanje šasije (RBR). Ovaj drugi način se nama daleko više svidio, i po mome mišljenju je realniji od prvog načina. Jedino je šteta šta je RBR pretežak velikoj većini ljudi za vozit pa malo tko uspije "otkrit" pravi užitak.

Kontrolni software simulatora je dosta moćan i podržava u detalje postavke svega vezano uz kretnju, brzinu, reakciju, filtriranje osi itd.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2012., 15:10   #46
Ayris
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Split
Postovi: 0
Da li postoji nesto slicno jos uvijek u splitu ?
Ayris je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na