Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2010., 22:13   #1
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
Pitanje oko otvaranja poštanskih pošiljki

Naručio sam iphone 3gs s jednog oglasa dogovorio se s likom da mi posalje otkupninom...nakon 2 dana on je banovan na oglasu,kontaktiram službu za korisnike i kažu da je banovan zbog pokušaja prijevare slao prazne kutije sa smećem umjesto mobitela.E sad meni paket jos nije stigo..dali ja to moram platiti il se moze rec da vrate paket da nisam nista naručio...hvala
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 22:15   #2
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
nemoj ga uzeti.reci samo da neces i to se njemu vrati,nisi obavezan dignut paket.
snob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2010., 22:18   #3
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
Ok ako je tako jednostavno..sreca da sam kontaktirao službu..kako bi fino iskeširo za hrpu smeća :-)...
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 02:05   #4
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Inače pravilo je kad kupuješ nešto skuplje sa otkupninom da otvoriš pred poštarom prije.
Ja sam jednom nasjeo na karton umjesto pokvarenog laptopa za dijelove koji sam platio 650kn. Pokupila cura a njoj nije bila sumnjiva manja težina nego što piše. Kad sam se žalio rekli su da sam trebao otvoriti pred poštarom prije potpisivanja koji bi sačekao i vratio paket ako nije u redu. laptop je netko u pošti i maznuo, možda i sam taj poštar jer se kasnije pravio lud da nije primjetio da je paket prelagan a ja sam popushio jer se cura potpisala grr.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 12:01   #5
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Najbolje pred poštarom otvori, menij je prije pola sata došao neki paket i pred njim sam ga otvorio, čak mi je i on pomogao koliko je paket bio dobro zaljepljen :-) , ali dobio sam što sam tražio.
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 12:38   #6
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
nisam znao da se paketi smiju otvarat takoo!! Dobro je to znati!!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 14:34   #7
liliboi
Premium
Moj komp
 
liliboi's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: slatina
Postovi: 30
nisam ni ja prvi put to čujem inače je plati pa otvori!
liliboi je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 16:01   #8
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
inace, osoba ne smije potpisivati nista u tudje ime. to se tolerira ovako zbog jednostavnosti, ali...
  Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 16:17   #9
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
inace ne smijes nis niti otvoriti pred postarom,njegovo je da ti donese,a sad je na tebi sta si kupio...
snob je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 17:26   #10
Agnus
ređistred juzer
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Karlovac
Postovi: 40
nisam siguran da smiješ otvarati paket bilo gdje, pred poštarom ili ne znam kime prije potpisivanja da si preuzeo. A kad potpišeš, preuzeo si odgovornost.
To ako ti tvoj poštar dozvoli je druga priča, ali nije dužan...
Zato se skuplje stvari kupuju face2face, i idealno je ako možeš odmah isprobati kod čovjeka doma...
Agnus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2010., 17:58   #11
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Normalno da nema nikakvog otvaranja pred poštarom, šta vam je?
Poštara ne zanima šta je u paketu niti zna što bi trebalo biti u paketu.
Šta, otvorit ćeš kutiju, i onda reći 'ma neću ja to uzeti' i šta će onda poštar s time?
Daj nemojte pisat gluposti po forumu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 18:09   #12
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Moram priznati da ovo prvi put čujem, otvaranje paketa pred poštarom, jel se šalite Nema nikakvog otvaranja lol, ili češ preuzet ili češ odbacit pošiljku i reč nek vraća..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 19:18   #13
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Također prvi puta čujem za ovako nešto, da ti donese poštar sa otkupninom, a da ti otvoriš paket prije nego platiš.
Možda će neki poštar to dati, ali to je vjerujem njegova dobra volja, a ne naše pravo.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 19:25   #14
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
no, svatko ima svoju cijenu, čašica rakijice bi dobro ugrijala svakog poštara u ove hladne dane
manji rizik nego da u kutiji nađes pol cigle
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 19:49   #15
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Meni samo nije jasno tko je toliko glup da ide varati ljude preko pošiljaka sa otkupninom? Pa u tom slučaju varalica mora dati svoje podatke na koje će dobiti novce (i još napisati to na pošiljku), tj. nezadovoljna mušterija lako mu može osvanuti pred vratima jednog dana...
Ništa to ne kužim...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 20:10   #16
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
RisingPower: nebi vjerovao koliko je takvih ljudi i koliko sam slučajeva osobno čuo, te pročitao po raznim forumima. Fora je u tome što uglavnom pikiraju "žrtve" na drugom dijelu HR, te se ne boji da će mu netko osvanuti na vratima, a drugi problem je što policiji to nije zanimljivo istraživat ako nije preko 1000kn bila prevara pa ti predlažu da podigneš privatnu tužbu. Jedino pametno rješenje je bit pametan i kupovat osobno ili nađeš nekog tko je blizu te osobe pa da obavi kupnju umjesto tebe. Ovo sve ostalo je rizik ako osoba je neki anionimus te nemaš neku referencu kao mi u pošteni trgovci.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 23:26   #17
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A bome ja bi osvanuo na vratima i za 50 kn pritom potrosivsi 500 kn na gorivo...
Ponos i ego su gadne stvari....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 23:51   #18
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,192
Citiraj:
Autor jopcx Pregled postova
I što onda, upucat ćeš nekog za par sto kuna, vrlo moguća posljedica...
Ti očito računaju na to da ćeš radi par stotina kuna preć preko toga, što realno 99% nas hoćemo, a sumnjam da policija za neznačajne iznose urgira besplatno. Uglavnom to slanje pouzećem je jako loše osmišljeno, morali bi dopuštati da otvaraš paket prije preuzimanja u nazočnosti poštara a ako već ne vjeruju svojim djelatnicima onda nek ih dostavljaju isključivo u poštu a doma šalju obavijest za preuzimanje pa nek se u pošti pred kamerama otvaraju paketi i preuzimaju.

E pa vidiš, ja sam jednom banuo na vratašca u đakovu, lik još bija bezobrazan pa je popio šaku, a i dobija sam novce nazad. Veoma dobar osjećaj. Preporučujem svima, pogotovo onima koji su građom veći i jači.

Možda nije civilizirano, ali jebemu, poslati mi neispravnu matičnu od 700 kn i onda se pederčina vjerojatno smijala kako me preveslala... Sad će se smijati sa zubom manje!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 23:54   #19
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Kužite vi da meni nije maznuo lik koji je slao nego netko u pošti jer je na paketu pisala odgovarajuća težina što znači da je poslano. Zvao sam i policiju jer je lik srećom stavio 1000kn vrijednost što je minimum za prijavu da bi izašli na teren tj davili po pošti i samo su se nasmijali da gubim vrijeme. Zadržali bi me samo u krim min 5 sati gdje bi me svi inspektori upamtili kao kriminalca da bi onda u 5sec nepismeno zapisali problem u blok koji bi služio za gađanje koša čim izađem.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 23:56   #20
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
E pa vidiš, ja sam jednom banuo na vratašca u đakovu, lik još bija bezobrazan pa je popio šaku, a i dobija sam novce nazad. Veoma dobar osjećaj. Preporučujem svima, pogotovo onima koji su građom veći i jači.

Možda nije civilizirano, ali jebemu, poslati mi neispravnu matičnu od 700 kn i onda se pederčina vjerojatno smijala kako me preveslala... Sad će se smijati sa zubom manje!
Nažalost da te lik prijavio ti bi mu kupio cijeli gamerski komp za odštetu.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 00:08   #21
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Doctor Hardware Pregled postova
Nažalost da te lik prijavio ti bi mu kupio cijeli gamerski komp za odštetu.
Cudno da imas toliko optimizma i vjere u hr policiju nakon tvog iskustva....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 07:54   #22
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Cudno da imas toliko optimizma i vjere u hr policiju nakon tvog iskustva....
Nemam vjere nego sam siguran da se trude kad mogu uzimat pare u dogovoru sa advokatima.
Meni bi imali šta uzet za razliku od ovih koji rade prevare i koji su pripremljeni na to.
Najopasniji su ljudi koji nemaju šta izgubit. Osim tjelesnog hardvera naravno ; )
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 19:10   #23
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
Dolazio paket,malo sam ga protreso i kao da ima sve u njemu,pitam postara da otovrim kaže da nema šanse dok se ne plati.Omišljam se i vratim.Nekako me nadje trgovac i na mail pita zasto nisam preuzeo paket,napisem mu da sam dobio poruku da se radi o prijevari.Od tada se vise nije javio :-)
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 19:18   #24
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Po tome, ti meni posaljes paket, ja otvorim pred postarom prije placanja, uzmem kupljeno i posaljem ti paket doma nazad da nisam preuzeo? Rofl ti postari su nazalost naivni...
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 19:27   #25
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Po tome, ti meni posaljes paket, ja otvorim pred postarom prije placanja, uzmem kupljeno i posaljem ti paket doma nazad da nisam preuzeo? Rofl ti postari su nazalost naivni...
Ne možeš otvorit pred poštarom, rečeno je 150 puta.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 20:59   #26
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Možeš otvorit pred poštarom! Samo treba platiti prije toga. Tada poštar vidi da je razbijeno ili nedostaje što će potvrditi u žalbi koja će 100% refundirati lovu ili će ako ima srca ili ga poznajete na licu mjesta vratiti lovu i priznati to jer može bez da ima vlastitih problema. O tome pričam.
Ja sam tako otkupno slao rabljene baterije za laptop za koje sam kupcima rekao da ne znam u kakvom su stanju i da nisam u mogućnosti testirati te da vrate ako ne zadovoljava. Poštari su ljude čak čekali da se baterija isproba i pokrene test u biosu-windowsu. Nekoliko od 50-tak mi je vraćeno i sve je sa svim ljudima prošlo OK.

Zadnje izmijenjeno od: Doctor Hardware. 14.11.2010. u 21:05.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:06   #27
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Ja sam otišao u poštu po paket i nisam ga smio niti primiti u ruke prije nego platim, niti ga poslikat kako bi imao dokaz policiji da u njemu nije ono što ja trebam.

Trebao sam dobit monitor a stigao mi je paketić u koverti sa mjehurićima. Dakle niti poslikat iz daleka
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:08   #28
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,002
Citiraj:
Autor Doctor Hardware Pregled postova
Možeš otvorit pred poštarom! Samo treba platiti prije toga. Tada poštar vidi da je razbijeno ili nedostaje što će potrvditi u žalbi koja će 100% refundirati lovu ili će ako ima srca na licu mjesta vratiti lovu i priznati to. O tome pričam.

ahahhahhaaaaa, moš mislit. Kad ti platiš za paket, on nema više ništa s tim! Zašto bi on tebi vraćao pare za nešto što te netko drugi zavaljao! Pošta je samo posrednik za prijevoz/prijenos robe.


A ovo da će ti ako ima srca vratit pare na licu mjesta, nisam nešto smješnije već dugo vidio. Pa i da ti vrati pare, potrebna je neka procedura il zapisnik da opravda taj povrat para.
Nemojte lupat nešto što nema osnova! Jedna stvar ako si dobar sa svojim poštarom pa će nešto iskombinirat, a druga pisat po forumu kako je nešto zakonski moguće!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:15   #29
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Doctor Hardware Pregled postova
Možeš otvorit pred poštarom! Samo treba platiti prije toga. Tada poštar vidi da je razbijeno ili nedostaje što će potvrditi u žalbi koja će 100% refundirati lovu ili će ako ima srca ili ga poznajete na licu mjesta vratiti lovu i priznati to jer može bez da ima vlastitih problema. O tome pričam.
Ja sam tako otkupno slao rabljene baterije za laptop za koje sam kupcima rekao da ne znam u kakvom su stanju i da nisam u mogućnosti testirati te da vrate ako ne zadovoljava. Poštari su ljude čak čekali da se baterija isproba i pokrene test u biosu-windowsu. Nekoliko od 50-tak mi je vraćeno i sve je sa svim ljudima prošlo OK.
Daj nek neko briše ove gluposti šta ovaj piše.

Poštara nije briga što je u paketu i u kakvom je stanju, to je privatna stvar kupca i prodavatelja, on je tu da tebi donese paket, a ne da ti daje garanciju i isprobava robu.

Nemoš vjerovat...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:28   #30
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
ahahhahhaaaaa, moš mislit. Kad ti platiš za paket, on nema više ništa s tim! Zašto bi on tebi vraćao pare za nešto što te netko drugi zavaljao! Pošta je samo posrednik za prijevoz/prijenos robe.


A ovo da će ti ako ima srca vratit pare na licu mjesta, nisam nešto smješnije već dugo vidio. Pa i da ti vrati pare, potrebna je neka procedura il zapisnik da opravda taj povrat para.
Nemojte lupat nešto što nema osnova! Jedna stvar ako si dobar sa svojim poštarom pa će nešto iskombinirat, a druga pisat po forumu kako je nešto zakonski moguće!
Nisam napisao da će odmah zakonski vratiti pare nego ako vidi i potvrdi da nije u redu to prolazi u prigovoru koji su bar meni uvijek riješavali.
Jedini problem koji sam imao je kad je cura preuzela i nije gledala odmah da nešto ne štima. Platite, otvorite i nemojte potpisati ako ne odgovara nego se žalite. Ako ne potpišete neće pobjeći nego će prićekati. Ako će riješiti novac odmah nazad naravno da je njegova dobra volja i naravno da će to napraviti ako je već bar pet puta donosio. Bitno je staviti vrijednost. Vrijednost do 3000kn nema provizije ako nije otkupna pošiljka. Odsada stavljam 3000kn makar slao račun u koverti pa će se jednom valjda posrećiti da ga zagube : )

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Daj nek neko briše ove gluposti šta ovaj piše.

Poštara nije briga što je u paketu i u kakvom je stanju, to je privatna stvar kupca i prodavatelja, on je tu da tebi donese paket, a ne da ti daje garanciju i isprobava robu.

Nemoš vjerovat...
Poštara je briga za puno toga jer i on može biti odgovoran. Govorim o otkupnim pošiljkama ili pošiljkama sa vrijednosti. Što se slanja mojih baterija tiče naravno da je bila njihova dobra volja i njihovo duže iskustvo sa strankom koja je mene kontaktirala u trenutku povrata. On se mora vratiti sa potpisom ili robom nazad. I ne pišem gluposti nego pokušavam pomoći da se smanji broj prevara.

Zadnje izmijenjeno od: Doctor Hardware. 14.11.2010. u 22:06.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na