Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2008., 04:23   #1
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Asus P5B Deluxe i C2D E8400 problem!

Ovako imam tu plocu neko vrijeme sve je radilo odlicno, koristio sam do danas p4 2.8Ghz (D915) . Update-ao sam bios jucer na 1236(beta) i odlucio stavit novi E8400 (mislim da je stepping E0) nakon stavljanja nema boot-a, samo se ventilatori zavrte a ekran mi je na stand by-u.

odmah da opisem sta sam sve probao:

Clear CMOS (drzao bateriju i po 5-10min vani)

razne memorije , inace koristim Corsair CMX 6400C4, probao sam i s Kingmaxom DDR2 800mhz (1.8v)

Vratio stari proc i opet nista, sad ni s starim procesorom ne radi.

isprobao razne slotove za memoriju...

normalno mi se bios flashao nisam imao nikakvih problema.

grafika,zvucna i ostale komponente sve radi

Evo ako netko ima kakvu ideju ili neko slicno iskustvo pa da mi pomogne bio bi zahvalan inace cu bacit plocu u PM, ne namjeravam ove blagdane provest razbijajuci glavu.

Hvala unaprijed




__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2008., 17:08   #2
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
*bump*


Evo malo sam se dohvatio interneta i procitao slicne stavri koje su ljudi imali,
ploca tj. CMOS se neda clearat u prijevodu u ovom slucaju je najvjerovatnije R.I.P , iako ne vidim razlog jer flashanje i boot iza je bio normalan. Sada uopce ne dojde do POST-a pa da bi mogo preko floppy-a ili usb-a novi bios stavit.

A ocito i sudbina hoce novu plocu, za novi proc. Sam bi volio da onda ne zovu danasnja racunala i komponente plug and play i ne pisu da nesto podrzava sto nije 100%.

Hvala svima , moze na lock a ploca na zid
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2008., 19:35   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,929
nazalost,na toj ploci je bios zalemljen za plocu,nije ko na p5b (sudeci po slikama). Ako je bios crko,ne vidim nacin da ga ozivis normalnim putem,jedino ako si ekstremist špa odlemis chip i ides ga negdje isprogramirat.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2009., 15:04   #4
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Da sumljam da cu ici reprogramirat bios , jos sam kao zadnju nadu jucer isprobao promjenit bateriju na ploci, mislio sam mozda se ona nesto zeznula u cijelom procesu; ali nista od toga... nije da se sam proces flasha zeznuo iako sam radio iz windowsa kaj ne bi trebalo ali je flash proso i verify, cak sam i boota-o iza, ali mozda su mi ostale stare postavke od proca pa kada sam stavio novi sve se nepovratno posemerilo, pa bi tu inace clear CMOS normalno vratio ali nista ni od toga. Vec sam znao imat fantomskih problema s plocom, ali kad sam sve sredio radila je odlicno. Pricekat cu par dana i stavit je bey komponenti i bez baterije, nekim ljudima se cmos tek ispraznio nakon par dana, prema onome kaj sam citao po forumima.


Uglavnom Happy New Year, ko sisa plocu idemo dalje
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na