Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2018., 16:03   #991
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
moj savjet g502, dodaj kako znas i umijes jos tih 50-100kn, ovdje je najpovoljniji za 430kn https://www.amazon.de/dp/B019NFPE2G kod nas oko 550kn u trgovinama, na njuskalu rabljeni 250-300kn

dok su mx518/g400/g400s identicni misevi - g402 nije, meni nije sjeo nikako prodao za par dana, nesto je drugaciji osjecaj u ruci, drugacije bocne tipke i vrlo tvrd scroll

a g502 je vrhunski, savrseno sjeda u ruci, odlican polozaj i osjecaj svih tipki, jedino na scroll ces se privikavati tjedan dva ali kad se naviknes vidjet ces koliko je dobar i zabavan cak
  Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 21:30   #992
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Bilo koji doubleclick problem rješiš tako da zamijeniš switcheve. Koštaju tipa 50 centi, ima ih na aliexpressu, i možeš birat koji ćeš (više vrsta omron i huano switcheva).
Nub sam za te stvari, jel ima neki detalj ili samo naručim npr. LINK

Sad mi je žao što sam zabušio g500, ali s druge strane dosta sam ga koristio. Pada mi na pamet odnjet miša u obližnji servis mobitela (u slučaju da ne prođe garancija), ako budu imali volje igrat se s tim za neku razumnu cijenu dat ću im da ga srede.

Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
moj savjet g502, dodaj kako znas i umijes jos tih 50-100kn, ovdje je najpovoljniji za 430kn https://www.amazon.de/dp/B019NFPE2G kod nas oko 550kn u trgovinama, na njuskalu rabljeni 250-300kn

dok su mx518/g400/g400s identicni misevi - g402 nije, meni nije sjeo nikako prodao za par dana, nesto je drugaciji osjecaj u ruci, drugacije bocne tipke i vrlo tvrd scroll

a g502 je vrhunski, savrseno sjeda u ruci, odlican polozaj i osjecaj svih tipki, jedino na scroll ces se privikavati tjedan dva ali kad se naviknes vidjet ces koliko je dobar i zabavan cak
Što je s scroll? Na roccat-u mi se ni scroll ne sviđa, klizi mi prst što se na g500 nije dešavalo. Naručio sam ovog g502 za 58eur. Čini mi se dovoljno velik, kad sam uzeo roccata nije ga bilo u dućanu (instaru), a ostali mi se nisu činili toliko veliki. Čak i sad gledam g703, g603, g403,.. čine mi se manji od g500.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2018., 21:48   #993
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Djeluje nekvalitetno, ja sam probao kod frenda, kao da je od jeftine plastike.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 22:16   #994
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ne nekvalitetno, bas suprotno, samo je klizav i nejakog scroll vrtnje klika, ali vjerojatno nisu mogli bolje napraviti obzirom na dodatnu mogucnost freewheela i lijevo desno pomicanje
  Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 00:21   #995
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
meni recimo g502 nije pasao u ruci i prodao sam ga bez problema za 400kn, tako da, za 300 moze nac samo god dvije starog..

odi u trgovinu i isprobaj mis u ruci, pa onda lako kupis
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 01:17   #996
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
To je dobro, ako mi ne bude pasao i ja ga prodam. Makar sumnjam jer mi ovaj roccat kone xtd nikako ne paše, najradije bi probao popravit g500, zamjenio taj microprekidač. btw., sad sam 15tak minuta klikao s roccatom i vidim da je dblclick problem nestao. :/
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 03:56   #997
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Znaci i G903 ima te jeftine kineske switcheve... gledam, po 1000+ su, uzeo bi ga da znam da ce trajati 10 god. Znaci nema neceg pouzdanog i provjerenog? Kao sto rekoh nije bitna cijena ako ce trajati. Znaci Zowie (pa mjenjanje nozica) ili Logitech G403 ili Roccat Owl Eye, nesto od toga izgleda.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 09:07   #998
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Nub sam za te stvari, jel ima neki detalj ili samo naručim npr. LINK

Sad mi je žao što sam zabušio g500, ali s druge strane dosta sam ga koristio. Pada mi na pamet odnjet miša u obližnji servis mobitela (u slučaju da ne prođe garancija), ako budu imali volje igrat se s tim za neku razumnu cijenu dat ću im da ga srede.
Da, vrlo je jednostavno. Ali ipak uzmi neki manji paket, ne treba ti 20 switcheva. Tipa ovo, tu su po komadu (D2FC su made in china, D2F japan) Mislim da inače logitechi idu sa D2FC-F-7N 20M, bar ovi skuplji, iako će bilo koji switch od ovih pasat, ima nešto opisa pod product details. Pašu i svi huano link

I napomena - ti problemi sa switchevima obično dođu kroz neko vrijeme, prašina uđe unutra ili switch jednostavno dođe do kraja životnog vijeka. Ako ti je počelo doubleclickat nakon bacanja u zid, onda možda nije switch problem već neko fizičko oštečenje.

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znaci i G903 ima te jeftine kineske switcheve... gledam, po 1000+ su, uzeo bi ga da znam da ce trajati 10 god. Znaci nema neceg pouzdanog i provjerenog? Kao sto rekoh nije bitna cijena ako ce trajati. Znaci Zowie (pa mjenjanje nozica) ili Logitech G403 ili Roccat Owl Eye, nesto od toga izgleda.
Da, koriste iste switcheve vjerojatno za cijelu ponudu. Ma mislim, svi ti switchevi ih koštaju možda par centi po komadu, a japanske verzije bi koštale koji centi više. No ne mora značit da ne bi imale taj problem

Huano nije niš skuplji, ali npr nema problema s doubleclickom.

G903 ne bih kupovao jer je cijeli miš marketing gimmick. Ovi ostali koje si nabrojao su super. Pogledaj rivjue pa odluči :
https://www.youtube.com/watch?v=-5Ksf2Bn-og
https://www.youtube.com/watch?v=ogzOpkM_ouo
https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA
https://www.youtube.com/watch?v=Q9zCnlRWd3Y

Zadnje izmijenjeno od: nub. 28.02.2018. u 09:13.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 22:07   #999
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
hmm fora



ovak nešto ima i logitech

inače, kakvi su razer miševi? tipkovnica mi je odlična, miševe uvijek logi koristim nisam nikad probao razer
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 22:59   #1000
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Meni osobno nisu legli. Imao 2, prelagana, "preplastična", ne volim takve miševe za obje ruke... Probao RAT, probao microsoft, probao razer i logitech je za mene top. U ponedjeljak baš prelazim na G502 s G700.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2018., 16:47   #1001
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
mamaturka sta kad se podloga istroši

momistake kako ti je sjeo g502, meni je premalen :S
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 17:00   #1002
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
pa viš da ju umetne, tu podlogu, nije sve fiksirano, i okretat se može

pa se valjda može mijenjat ta podloga?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 17:36   #1003
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
mamaturka sta kad se podloga istroši

momistake kako ti je sjeo g502, meni je premalen :S
I meni je nekako mali ali sam se priviknul. Ne baš 100 posto ali kad sam dal 500kn jbg, trpim Dok sam ga u trgovini probal, bil mi je ok. Jbg
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 21:11   #1004
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Dolazi mi u ponedjeljak s poštom, nisam još probao.
Javim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 23:20   #1005
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ima li koji još da ima senzor više prema naprijed pozicioniran. Satra me što.mi je miš senzor pod dlanom a pošto držim miš vrhom prstiju a ne dlanom mi nikako ne odgovara...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 23:43   #1006
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797



Ne vidim kako ti to može smetati ako je miš senzorom na površini, senzor radi neovisno o tvom položaju ruke i pritisku miša na podlogu.

Ili je to još jedna od karakterističnih zanovijetaljki koju si egzodusi odluče pripisati?


-->
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ima li koji još da ima senzor više prema naprijed pozicioniran. Satra me što.mi je miš senzor pod dlanom a pošto držim miš vrhom prstiju a ne dlanom mi nikako ne odgovara...
Are you for real, man?




Ne vidim kako ti to može smetati ako je miš senzorom na površini, senzor radi neovisno o tvom položaju ruke i pritisku miša na podlogu.

Ili je to još jedna od karakterističnih zanovijetaljki koju si egzodusi odluče pripisati?


__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 23:45   #1007
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jel trebam crtati zašto je razlika? Reci mi ako vrhom prstiju mices miš lijevo desno, da li se senzor pomiče više ako ti je u sredini dlana, ili ako je pri vrhu misa

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 23:49   #1008
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Zanima me kako bi nacrtao, može, nacrtaj.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 23:56   #1009
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Aj ovako, zamisli brisač na autu.

Koji kraj brisača prelazi veći put? Na vrhu ili dnu?



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 00:04   #1010
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Nisi dobro stavio nacrt, ne vidi se slika, probaj drugi image host.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 00:15   #1011
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cisto da ti postavim jedan strucniji tekst pa da se malo educiras i ne pravis pametan ismijavajuci pitanje.

znas onu staru narodnu, ne postoji glupo pitanje, vec samo glup odgovor.

molim pogledaj, evo ovaj je i nacrtao

http://www.overclock.net/forum/375-m...sitioning.html

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 11.03.2018. u 00:21.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 00:39   #1012
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Pitanje si postavio na taj način na koji jesi jer želiš pažnju svrnuti na sebe i to kak ti sad imaš neki poseban zahtjev.

Ako si nakon XY godina korištenja miša kao perifernog dodatka računalu pronašao temu s kojom ćeš izrafinirati svoj fin ukus i odjednom reko sam sebi "e gabrek, pa to ti je cijeli život smetalo i pililo te, ne znam kaj si koji kok dosad čeko", trošiš svoje vrijeme uzalud.

Pozicija senzora postaje marginalna značajka kad uzmeš u obzir da niti jedan normalni gamer ne igra isključivo zglobom. Za sve veće pomake ćeš redovito vidjeti pomak iz lakta, ili čak kod igrača s manjim sensom iz ramena+lakta.

Poluga iz lakta je toliko duža od zgloba da položaj senzora +/-2cm postaje zanemariva varijabla koja se može anulirati namještanjem druge DPI vrijednosti koja će ti na kraju dovesti radijus na željenu točku.

Ajde da su svi miševi fiksnog DPI-a, onda bi imalo smisla što čovjek tipka tamo, ovako stvarno ne vidim razloga da se o tome diskutira.

Obrati više pažnju na OBLIK miša, što će imati direktnu posljedicu na to kako ćeš držati miš, te na kraju kako ćeš ga pomicati i koliko će ti biti udoban prilikom korištenja.

Birati miš na temelju pozicije senzora je glupo i beskorisno.

Kak te frajer dobio na foru pokazivanja malo geometrije
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 00:42   #1013
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Koji si ti lik. Slobodno ignoriraš pitanje.

Molim moderatora da ovakve probisvijete prepametne sankcioniraju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 01:03   #1014
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Jelda da sam pogodio žilu hehehe, baš mi je drago kad nitko nema muda ti to reć, al ponašaš se ko mariah carey.

Mene stvarno zanima kako te satra to što miš nema dovoljno naprijed pozicioniran senzor, a da ne možeš anulirati povećanjem osjetljivosti. Da si pravi na početku bi odmah napisao zašto takvu karakteristiku uopće uzimaš u obzir. Poštedio bi se cijelog mog trolanja gore i odmah bi dobio konkretan odgovor, pogledaj post gore.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 22:27   #1015
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
+1

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 08:37   #1016
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
meni g502 nije sjeo u sjeo u ruku najbolje, nizak i nekako uzak, najvise po obliku mi odgovara G403, G703, zato svima kazem da prije kupovine isprobaju misa ako mogu
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 09:10   #1017
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ako neće sjesti, ide u prodaju, dolazi novi Probao sam ih 15-tak, nisu svi sjeli
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 11:45   #1018
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Pozicija senzora postaje marginalna značajka kad uzmeš u obzir da niti jedan normalni gamer ne igra isključivo zglobom. Za sve veće pomake ćeš redovito vidjeti pomak iz lakta, ili čak kod igrača s manjim sensom iz ramena+lakta.

Poluga iz lakta je toliko duža od zgloba da položaj senzora +/-2cm postaje zanemariva varijabla koja se može anulirati namještanjem druge DPI vrijednosti koja će ti na kraju dovesti radijus na željenu točku.
Sorry dude, al u mom slučaju je movement 90% iz zgloba, i da, jednom sam zamijenio miš jer je senzor bio previše iza...

Jebiga, možda isto brijem ali kad kupujem miš pogledam i poziciju senzora. Nije problem ako je malo van centra, ali ako je puno može smetati.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 20:24   #1019
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
delete pls
nub je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 20:26   #1020
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Falija si topik, rally je malo povise

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na