Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2011., 17:30   #1201
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Da, ja sam imao Bonbon karticu u 3G-u i samo mogu reć, works like a charm .

EDIT: Treba uzet svaki dan dnevni paket (cijena: 3kn) i to uključuje 300 min poziva unutar Bonbon mreže, 300 poruka unutar bonbon mreže, 10 poruka izvan Bonbon mreže i 10 min. poziva izvan Bonbon mreže i ono što posebno želim naglasiti, 300mb internet prometa i ne naplaćuje se uspostava poziva. Trenutno mi se to čini kao najbolja opcija uz iPhone.
hm da, nedavno sam nabavio bonbon karticu ali tad je ta dnevena ponuda kostala 7kn! medjutim ovih 3kn je stvarno Ultra jeftino.. steta sta sam prebacio svoj broj na 095, kakve su mi sad procedure da se idem vratit na 097 opet joj joj
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 22:42   #1202
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Fridayx Pregled postova
hm da, nedavno sam nabavio bonbon karticu ali tad je ta dnevena ponuda kostala 7kn! medjutim ovih 3kn je stvarno Ultra jeftino.. steta sta sam prebacio svoj broj na 095, kakve su mi sad procedure da se idem vratit na 097 opet joj joj
Ma i nisu to tako velike procedure, no da bi prešao na drugog operatera moraš biti na postojećem barem 6 mjeseci inače ti ne dozvoljavaju prijelaz.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 01:56   #1203
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,470
3 mjeseca je po novom
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 04:10   #1204
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
ako JB.am i unlockam iphone 3g (4.2.1.) hocu li moc ga restorat na tvornicke postavke preko itunesa, i hoce li itunesi normalno prepoznati iphone radi transfera mp3 i slicno? takodjer appstore ce moci biti potpuno fukncionalan + appovi koje sam downloadao (jb crackane app)
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 13:22   #1205
zeljkotg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Trogir
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Fridayx Pregled postova
ako JB.am i unlockam iphone 3g (4.2.1.) hocu li moc ga restorat na tvornicke postavke preko itunesa, i hoce li itunesi normalno prepoznati iphone radi transfera mp3 i slicno? takodjer appstore ce moci biti potpuno fukncionalan + appovi koje sam downloadao (jb crackane app)
iTunes-i normalno prepoznaju iPhone, appstore radi normalno, s time nemas problema.
A restorat ga bas i neces moci osim sa custom 4.2.1 IPSW-om, zbog toga sta za jailbreak trebas baseband 06.15.00, koji je baseband od iPad-a.
Ako ti se ne zuri, trebao bi sa izlaskom iOS-a 4.3. navodno odmah izadji i unlock pa ce vjerovatno biti kompatibilan sa starim verzijama basebanda.
zeljkotg je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 13:37   #1206
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ma i nisu to tako velike procedure, no da bi prešao na drugog operatera moraš biti na postojećem barem 6 mjeseci inače ti ne dozvoljavaju prijelaz.
ja sam kupio simpa paket i prenio broj u bonbon u roku od tjedan dana.

BTW da pitam jel ima smisla update-at software sa 4.0 na najnoviji?
Neak nisam primjetio da ima razloga ili se varam?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 14:46   #1207
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
ja sam kupio simpa paket i prenio broj u bonbon u roku od tjedan dana.

BTW da pitam jel ima smisla update-at software sa 4.0 na najnoviji?
Neak nisam primjetio da ima razloga ili se varam?
Koji iPhone imaš? Prvenstveno bi trebao stavit nešto novije od iOS-a 4.0 zbog sporosti, moj iPhone 3G se vukao na 4.0 verziji da to nije normalno.

Evo možeš si ovdje pogledat šta donose novije verzije iOS-a: KLIK

A što se tiče Bonbona, htio bih ga koristit i imam već jednu Bonbon karticu ali mi je glupo imat 2 broja pa ću prenest broj. U slučaju da mi se ne svidi zbog nekog razloga 3 mjeseca ću izdržat jer imaticx kaže da je po novome 3 mjeseca minimalno za korištenje neke mreže dok je prije bilo 6. Kad se sjetim prelaska sa Vipa u Tele2 nije bila velika procedura (bar od strane Tele2), 10-ak dana sam morao čekat, zatim su me na 2 sata isključili potpuno i nakonj toga sam imao sam drugu mrežu (ne znam da li nekome možda tih 2 sata znači puno bez mobitela - meni iskreno ne jer ne telefoniram puno). Show se desio od strane Vipa, čovjek u Vipu me molio 10 minuta i nudio mi razne tarife, opcije i sve samo da ostanem na njihovoj mreži (morao sam ić u Vip centar jer nisam znao Puk1). Od tad pazim na puk i neće se desit da izgubim karticu .
Izvinjavam se na malo offtopica, mislio sam da treba napomenut.

Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
3 mjeseca je po novom
Ovo fakat nisam znao, jako korisna informacija, nadam se samo da vrijedi za sve operatere kao što je onih 6 mjeseci vrijedilo za sve ?


btw. zasad se nagađa da će iOS 4.3 izaći u 3. mjesecu, pa svi koji bi htjeli unlockat sa iPad ipsw-om mislim da je bolja opcija, strpit se. Naravno, postavlja se pitanje koliko sad ima istine u tom nagađanju dolaska nove verzije.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 14:56   #1208
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,470
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ovo fakat nisam znao, jako korisna informacija, nadam se samo da vrijedi za sve operatere kao što je onih 6 mjeseci vrijedilo za sve ?
da, za sve

Citiraj:
Nakon provedenog prijenosa broja, isti korisnik usluga ne može ponovno zatražiti prijenos broja u razdoblju kraćem od tri mjeseca od dana prijenosa broja, izuzev ako ugovorom o zasnivanju pretplatničkog odnosa nije utvrđeno drukčije.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=342
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 17:36   #1209
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
Citiraj:
Autor zeljkotg Pregled postova
iTunes-i normalno prepoznaju iPhone, appstore radi normalno, s time nemas problema.
A restorat ga bas i neces moci osim sa custom 4.2.1 IPSW-om, zbog toga sta za jailbreak trebas baseband 06.15.00, koji je baseband od iPad-a.
Ako ti se ne zuri, trebao bi sa izlaskom iOS-a 4.3. navodno odmah izadji i unlock pa ce vjerovatno biti kompatibilan sa starim verzijama basebanda.
da to sam i ja razmisljao da koristim bonbon karticu dok neizadje 4.3? ali pitanje je kad ce izac.. a naknadno "krpanje" basebanda nece moc bit moguce' znaci nakon sta se prebaci na ipad baseband to je to??
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 19:05   #1210
zeljkotg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Trogir
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Fridayx Pregled postova
da to sam i ja razmisljao da koristim bonbon karticu dok neizadje 4.3? ali pitanje je kad ce izac.. a naknadno "krpanje" basebanda nece moc bit moguce' znaci nakon sta se prebaci na ipad baseband to je to??
Da naknadnog "krpanja" basebanda zasad nema.
Navodno se nesto radilo u vezi toga, medjutim nema vec dugo novih informacija.
zeljkotg je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:23   #1211
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
nakon sta stavim ipadov baseband osim nemogucnosti sluzbenog restore.a i moguceg gubitka gps.a negubim vise nista?!
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:24   #1212
zeljkotg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Trogir
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Fridayx Pregled postova
nakon sta stavim ipadov baseband osim nemogucnosti sluzbenog restore.a i moguceg gubitka gps.a negubim vise nista?!
Da
zeljkotg je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 15:02   #1213
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,755
Imao bih jednu molbu i bio bih zahvalan ukoliko bi mi netko mogao pomoci.
Naime, trebao bih unlockati (jailbrekati) Iphone 3GS 32GB. Gore je software 4.2.1 (modem soft je 5.xx.xx). Da li bi mi tko mogao tocno napisati step-by-step postupak jailbreakanja i unlockanja telefona? Moze i onaj mod sa basebandom IPAD-a, samo da radi unlockan (daljnji upgrade nije bitan). Ukoliko imate linkove za download software-a, to bi bilo izvrsno!
Kopao sam cijeli vikend po forumima, procitao 10-ak uputa, probao sve i svasta i nisam uspio. Radio sam na Visti Home premium (mozda je i tu bilo do greske) i u pozadini je bio itunes 10.1.
Hvala unaprijed svima koji ce pomoci!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 15:37   #1214
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Imao bih jednu molbu i bio bih zahvalan ukoliko bi mi netko mogao pomoci.
Naime, trebao bih unlockati (jailbrekati) Iphone 3GS 32GB. Gore je software 4.2.1 (modem soft je 5.xx.xx). Da li bi mi tko mogao tocno napisati step-by-step postupak jailbreakanja i unlockanja telefona? Moze i onaj mod sa basebandom IPAD-a, samo da radi unlockan (daljnji upgrade nije bitan). Ukoliko imate linkove za download software-a, to bi bilo izvrsno!
Kopao sam cijeli vikend po forumima, procitao 10-ak uputa, probao sve i svasta i nisam uspio. Radio sam na Visti Home premium (mozda je i tu bilo do greske) i u pozadini je bio itunes 10.1.
Hvala unaprijed svima koji ce pomoci!
Problem je. U tome sto jos nema pravog jb-a za 4. 2. 1 Samo tetheted, tj ne smije se ugasit
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 17:58   #1215
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Za njegov bi trebalo biti untether JBa, jer je 32gb verzija, znaci vrlo vjerojatno je "old bootrom", nemrem sad link nac, ali znam da sam starome napravio untether jb na 4.2.1, isto na 3gsu pomocu redsnowa, za unlock ne znam
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

Zadnje izmijenjeno od: HCS. 24.01.2011. u 18:04.
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 18:34   #1216
splico9
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1
Imam ja jednu molbu.
Ako neko može pomoć super.
Iman iPhone4 4.2.1 03.10.01.
Može li se otključat i kako
splico9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 20:17   #1217
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,470
Citiraj:
Autor splico9 Pregled postova
Imam ja jednu molbu.
Ako neko može pomoć super.
Iman iPhone4 4.2.1 03.10.01.
Može li se otključat i kako
Ne jos
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 20:45   #1218
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Problem je. U tome sto jos nema pravog jb-a za 4. 2. 1 Samo tetheted, tj ne smije se ugasit
sta ako se ugasi?
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 21:10   #1219
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
treba spojit na komp i opet jb
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 21:53   #1220
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
a jel postoji varijanta da downgradeam iphone (3g) na 3.1.3. i onda preko te verzije napravim jb i unlock pa onda po potrebi restoram na tvornicke i stavim 4.2.1???
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 22:48   #1221
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,755
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Problem je. U tome sto jos nema pravog jb-a za 4. 2. 1 Samo tetheted, tj ne smije se ugasit
da li postoji downgrade recimo na 4.0.1 verziju pa da se onda unlocka? jer bio je gore 4.0.1. ali sam ga dignuo na 4.2.1 jer je tako bilo po uputama na tom forumu...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 14:52   #1222
Kulja
Premium
Moj komp
 
Kulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Dakle imam iphone 3g (version: 2.2.1 baseband: 02.30.03) i htio bi ga updateat, jailbreakat i unlockat.

Ako sam dobro shvatio sa PwnageToolom mogu dic na 4.2.1 bez dizanja basebanda i onda ga unlockat. Međutim u tutorial za unlock se traze ovi basebandovi: 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, 06.15.00, or 01.59. Kako da dobijem neki od tih basebandova (osim 06.15.00 jer je iPadov) ili cu mozda moc i s ovim kojeg imam unlockat?
Kulja je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 17:53   #1223
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
IMO, ne diži iOS 4.Stavi ga na 3xx, jerbo je spor ko smrt...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 18:59   #1224
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Drago društvo lijep pozdrav svima. Zanima me kakva je stvar sa unlockom Iphone 4 iz t mobile-a i jel može ikako garancija ostati sačuvana?
Hvala, uživajte...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 21:47   #1225
zeljkotg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Trogir
Postovi: 54
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Drago društvo lijep pozdrav svima. Zanima me kakva je stvar sa unlockom Iphone 4 iz t mobile-a i jel može ikako garancija ostati sačuvana?
Hvala, uživajte...
iPhone 4 iz T-mobile-a se trenutno ne moze uopce otkljucati, ako je na njemu 4.2.1. iOS.
zeljkotg je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 19:54   #1226
Fridayx
Prevara na Tržnici
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: somwhere over the rainbow...
Postovi: 55
jeli moguc downgrade sa 4.1.2 na 3.1.3?
Fridayx je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 21:52   #1227
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,471
Koji je zadnji fw za 3g koji ne steka, a da se moze unlockati i cime jailbreakati 3G?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 23:59   #1228
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Koji je zadnji fw za 3g koji ne steka, a da se moze unlockati i cime jailbreakati 3G?
3.1.3 . Iako nakon update-a Cydije i raznih patcheva i on pocne malo stekati ali rijetko. Ako si prije toga imao 4.1 ili visu verziju morat ces staviti BB 6.15 da bi ga otkljucao. JB i sve to radis sa redsnow.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 17:01   #1229
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Molim korisnike iPhone-a 3GS 16GB da mi kažu kako obrisati kompletan imenik. dakle, ne 1 po 1 kontakt nego sve odjednom. iOS verzija 4.0.1.
Hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 18:39   #1230
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Molim korisnike iPhone-a 3GS 16GB da mi kažu kako obrisati kompletan imenik. dakle, ne 1 po 1 kontakt nego sve odjednom. iOS verzija 4.0.1.
Hvala.
neka ti windows contacts ili windows adress book(ovisi dal je 7 ili xp) folder na kompu bude prazan, spoji mob na itunese, i tamo na "info" tabu imas skroz dolje pod advanced checkbox za contactse koji moras oznacit( ispod checkboxa pise "during the next sync only, itunes will replace information from this phone with info from this computer"), a s obzirom da su ti windows contacts prazni onda ce i imenik na telefonu postat prazan. nakraju samo stisni sync.
The AC je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na