Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2009., 00:41   #1951
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova


8mbit veza

Meni je ok, s ovim ruterom nemrem dobit full speed svejedno, da stavim drugi imo bit 9-10 (al mi ne radi mreza na njemu).
Sredili su, sad mi je opet ok...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 02:21   #1952
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Meni je prekjucer isto net "steka" ali veza nije pucala, dok jucer ista stvar samo sto je pukla 2 puta kasno na vecer... Danas sve ok i uz torrent dload od nekih 100-tinjak kb/s

I prema Frankfurtu:
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 10:46   #1953
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Here we go again



Samo što nije 8mbita... ma sitnicu fali... -_-
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 11:20   #1954
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Pred Božić si uzmem d-link i lik ga donese i montira (ko da ja to ne znam, al ajde). Od tada mi je ping 500-600. Jutros sam si dao truda i općio sa SZK jedno pola sata bez rezultata. Na kraju sam na jednom divljem forumu naletio da NOD32 zna praviti veliki ping kod filtriranja HTTP i HTTPS pristupa, odnosno HTTP filtar. Tu su po defaultu portovi 80, 8080, i 3128. Kad sam to isključio - preporod. Prema Zagrebu ping 16, a prema Austriji 25. Dok sam imao stari Huawei ping je bio oko 40-tak.

Sad me zanima jel to pametno što sam napravio, s pozicije sigurnosti? Da li je netko možda imao takav problem i kako ga riješiti? Ne bih htio voditi stalne bitke sa virusima i kojekakvim upadima al mi djeca napraviše narodni ustanak jer im šteka CoD4 i WoW

Evo bez tog filtriranja



A evo sa njim



Speedtest sa filtriranjem



Speedtest bez



I za kraj, jedan kapitalac...


Zadnje izmijenjeno od: Ico2005. 04.01.2010. u 11:52.
Ico2005 je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 11:36   #1955
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Kod mene neki kvar već 4-ti dan traje



OptiCARNet na steroidima, koda je optiblast osto zaglavljen
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 11:40   #1956
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Pazi samo da nebi dobio po džepu
Ico2005 je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 09:06   #1957
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Here we go again



Samo što nije 8mbita... ma sitnicu fali... -_-
Eto, dojadilo to meni, nazovem szk, promjeni mi profil lik i sve super opet!
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2010., 09:12   #1958
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Pazi samo da nebi dobio po džepu
Nece dobiti po dzepu. Gdje ima puno korisnika, tu je veza bliza onome sto pise na papiru.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 18:56   #1959
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Sve sam već probao, prijavio kvar itd. i kaj se moje parice tiče sve je ok, stabilna veza i sve, ali ne kužim zakaj u popodnevnim satima dobijem manje brzine nego inače i sve je nekako malo sporije. Nek neko ko ima 8mbita ili više proba testirat brzinu, tu npr. http://www.ratiokontakt.de/speedtest.php Pogotovo sa vž područja. Kaj nitko nema takve padove?? Inače dobijem 9-10, a sad oko 5... Youtube hd mi šteka, a dok je brzina ok, sve je ok...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 19:11   #1960
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
@ojpi meni također u popodnevnim satim i navečer obavezno se ping digne i brzina se prepolovi.Sad sam zvao szk i rekao je kao da je generalni problem na području Požege a očito da nije samo u Požegi to
Pitaj Boga dragog šta oni rade
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 19:14   #1961
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Eto, dojadilo to meni, nazovem szk, promjeni mi profil lik i sve super opet!
Jel može lik na szk mijenjat profil?Meni je propusnost 1600kbps i stavili su mi profil od 1Mbit,jel ih mogu zvat da stave 2?
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 19:18   #1962
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Citiraj:
Autor stifmeister Pregled postova
Jel može lik na szk mijenjat profil?Meni je propusnost 1600kbps i stavili su mi profil od 1Mbit,jel ih mogu zvat da stave 2?
Mislim da ćeš morati tražiti tehničku podršku, a ne szk agenta vulgaris. Koga god dobio, prespojit će te.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 19:25   #1963
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mislim da ćeš morati tražiti tehničku podršku, a ne szk agenta vulgaris. Koga god dobio, prespojit će te.
A dali mogu oni tamo to softverski ili trebaju ići na centralu?
stifmeister je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 22:56   #1964
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
To sve oni tamo srede. Dok vi pričate, tvoja konekcija se resetira i voila.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:49   #1965
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Kako me iritira ovo padanje brzine.... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, svaki dan isto!!!
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 23:16   #1966
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Kako vi svi imate toliko problema? Kod mene 2640R, cca 245kB/s, a uz blast nešto ispod megabajta, s tim da mi je s Telseyem išao 1.6Mb/s.

Kada sam instalirao Dlinka bio mi je pušten 5mbit profil pa sam nazvao i zamolio da stave neki brži. Agent je prebacio, router se sinkao na cca 15.5 mbit kao i prije na Telseyu ali je download odrezan na 1Mb/s... Stavio sam Telseya nazad koji se isto tako sinka na 15-16 mbita ali je maksimalna brzina sad opet 1Mb/s umjesto starih 1.6Mb/s kada se isto tako sinkao na DSLAM pri brzini cca 16 mbit.

U čemu je stvar?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 14:35   #1967
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
koliko ste vi čekali nakon zahtjeva da vam uključe tel. + net?

ja sam pred mjesec dana dao zahtjev za novim tel. brojem + adsl i danas sam ih nazvao da pitam u kojoj je to fazi pa su mi rekli da trenutno nema tehničkih mogućnosti/slobodnih priključaka, tako nešto... ja sam mislio da ako mi je usluga dostupna i ako uzimam novi broj a ne selim se sa nekog drugog operatera da to ide dosta brzo... ne znaju mi reći ni kad bi to moglo biti...

ima ko pojma o čemu se radi i koliko ste vi čekali da se to riješi? u mom stanu do sad nije bilo opće fiksne linije, oni kažu kad se stvore tehničke mogućnosti da će poslati zahtjev t-comu i da će onda riješiti ali imam osjećaj da je to još minimalno mjesec dana..

kakva su vaša iskustva? čitao sam malo ovaj topic ali nisam na ništa naletio... iz varaždina sam
veva je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 03:18   #1968
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Otiđi u t-com i pitaj dali možeš dobit telefon i internet, ako kažu: nema problema, može... onda Optimi ne daju ulazak u centralu pod izlikom da nema slobodnih parica.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 10:35   #1969
pero78
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 97
Tako ti je i meni bilo, na kraju sam morao kupit prikljucak u t-coma (jer oni kao imaju pravo zadrzati dio parica za svoje korisnike) i tek onda preci na optimu.

To se naravno razduzilo prvo dok ti t-com prikljuci telefon pa onda moras platiti prvi racun, pa onda podnjeti zahtjev prema optimi i tu me je t-com zeznuo jer nisu odmah prenjeli paricu na moje ime i optima nije prihvatila moj zahtjev...
pero78 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 09:09   #1970
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Da li netko koristi WN-300ARM-VPN-A?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 11:15   #1971
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
evo danas mi stigao prazan ugovor za prebacivanje na Optimu i odmah sam primijetio da su mi stavili OptiFIX tarifu, iako me nitko ništa nije pitao za tarife dok sam zvao, al dobro, to se lako promijeni kad me priključe

više me brine što se u onom zahtjevu za prijenos broja i na još jednom listu spominje da mi je trenutni operater T-Com, iako sam na Metronetu... pa me zanima da li se još netko prebacivao na Optimu a da prethodno nije bio na T-Comu i da li mu je bio isti slučaj u papirima i da li je bilo kakvih problema zbog toga
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 17:29   #1972
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
ima jos netko problema sa Optima netom na podrucju pule, veruda? adsl sync prolazi i tehnicki sam spojen na net, ali nema prometa, nis ne prolazi. cekam da mi se netko javi iz szk...

ugl nisam nis dirao u ruteru, net je radio do 16:32 h.

edit: hrvoje kaze da je cistacica valjda zapela za kablove u centrali. ako im je vjerovat rade na otklanjanju problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 03.02.2010. u 17:41. Razlog: rjeseno
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 18:06   #1973
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,277
Od proslog tjedna los je net do bola. SNR sece 5-11dB. Jos su mi smanjili brzinu od centrale ali to je samo privremeno zaustavilo oscilacije.

U optimi vele da je bilo dosta poziva iz zapadnog dijela S-M zupanije i da rade na tome. Proslo evo 10 dana i dalje nema promjena.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 20:15   #1974
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
da, danas na području pule i šire okolice bilo problema, nije ni telefon radio (davao je zauzeto).
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 16:04   #1975
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
evo, nekih 45 dana nakon zahtjeva mi je došao čovjek sve spojit, i veli da je cijelu mrežu izgradila optima, da je sve napravljeno po najnovijim standardima i da bi mogao dobit najbržu vezu koju optima nudi jer je centrala u blizini, kvart je star tek par godina (POS stanovi kod jalkovečke u vž-u),..

pred tjedan dana su mi u službi za korisnike rekli da nema trenutno tehničkih mogućnosti, da treba ići preko t-coma bla bla... a sad mi ovaj tehničar kaj je došel sve složiti veli da je njegova firma izgradila cijelu mrežu za optimu i da t-com nema veze s tim... tak da je jasno da ovi u službi za korisnike nemaju pojma o ničemu, pogotovo jer je žena još i zvala nekog da provjeri pa ni oni nisu znali kakva je situacija u mom kvartu oko centrale, parica itd...
veva je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 12:30   #1976
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
dobil sam dlink dsl2640r router i zanima me di se mogu disconnectati pa ponovo connectati na net, recimo kad skidam sa rapidsharea više file-ova pa da ne moram čekati između downloada...

na speedtouch-u je bilo dosta samo se ulograti prek ip-a i kliknuti na disconnect/connect ali takvu opciju na dlinku ne vidim nigdje...

i općenito me zanima kaj velite o tom routeru, čovjek iz optime mi je rekel da je tej najbolji koji imaju....
veva je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 14:00   #1977
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Odmah kad udes u postavke na 192.168.1.1, sa lijeve strane ima "Reboot".
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 14:34   #1978
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor veva Pregled postova
dobil sam dlink dsl2640r router i zanima me di se mogu disconnectati pa ponovo connectati na net, recimo kad skidam sa rapidsharea više file-ova pa da ne moram čekati između downloada...

na speedtouch-u je bilo dosta samo se ulograti prek ip-a i kliknuti na disconnect/connect ali takvu opciju na dlinku ne vidim nigdje...

i općenito me zanima kaj velite o tom routeru, čovjek iz optime mi je rekel da je tej najbolji koji imaju....
Imaš reconnect na korisničkim stranicama.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 12:07   #1979
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
ok, hvala...
veva je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 12:46   #1980
TnTDestrOyer
Premium
Moj komp
 
TnTDestrOyer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 54
Ima ko problema sa optimom zadnjih dana, evo jučer meni pucala veza svakih 15 min cijeli dan, muka nad mukama

Kaj se tiče brzine, mjerim 2 Mb/s-2,5 Mb/s...zanima me da li ona povećanja brzine vrijede samo dok je Optiblast uključen ili? Trebal bi imat sad 4 Mb/s bez optiblasta.
Neki dan sam uključil optiblast i mjeril 2 Mb/s, nazovem szk, ženska mi resetira vezu neke parametre poslozi i bilo je 8 Mb/s...slijedeći dan mjerim i opet 2 Mb/s.

Centrala je udaljena od mene kojih 500 m.
TnTDestrOyer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na