Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2017., 22:45   #1471
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,538
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakva bozja ploca u serveru ?
Maticna. Znas, ono u sto ućeras procesor, a u AMD-ovom slucaju, bude nekompatibilno s vecinom sto uceras naknadno na tu istu plocu pored procesora. Pocevsi od RAM-a, pa do, Gospode oprosti mi profanost, PCI/E/X kartica i kojecega drugog.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:01   #1472
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Evo malo slika plavih panicara,vise se bave AMDom nego svojim procom.
Zlobnici bi rekli da nisu sigurni u sebe

"Glued together"
Imamo rijetku priliku gledat nesposobniji markentinski tim od AMDovog. Pogubise se u bespucima "desktop dies","glued together"
Moguce opravdanje je da im tim konzumira droge. Na predstavljanju su i djelovali nagongano.





Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2017., 23:11   #1473
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ahahaha kakvi kraljevi, spominju gaming performanse i graf od wccf techa

bonus su x-ići umjesto kvaćca kod incosistent perf., poor track record i lack of ecosystem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:20   #1474
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ahahaha kakvi kraljevi, spominju gaming performanse i graf od wccf techa

bonus su x-ići umjesto kvaćca kod incosistent perf., poor track record i lack of ecosystem
A vidi ovo,uzeli su desktop proc od parsto dolara,downclockali ga i usporedili sa 2000 dolara server part.
Pa jbt,Todoric je k od ovce prema ovima.

Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:26   #1475
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čekaj to službeni slajdovi intela?

Plusići i x-sići? Naslov : xeon ecosystem vs naples pa onda citiranje ryzen gaming performansi

Zatim je i odlično ovo "holystic data center" vs repurposed desktop. Pretpostavljam da je njihov desktop onda i čru desktop, a njihovo pojačavanje L2 chache najviše koristi u serverskim radnjama, a L3 koji je korisniji za consumer radnje žrtvovali zbog toga (zato je i gaming patio napram broadwell-e desktopa). Činjenica je da je oboma bio server prvo na pameti, a sve ostalo je "repurposed"

A najjači mi je argument kontra amd-a taj da im je zen prva "nova jezgra" nakon 6 godina
Ta info je relevantna za što točno?

Kao i ovo hvaljenje sa povješću od 2012... Relevantno za? Novi xeoni možda idu u stare sockete?

EDIT

SMT graf

Hvala bogu pa ima neovisna recenzija od neki dan gdje uspoređuju smt (anadtech mislim)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:28   #1476
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Maticna. Znas, ono u sto ućeras procesor, a u AMD-ovom slucaju, bude nekompatibilno s vecinom sto uceras naknadno na tu istu plocu pored procesora. Pocevsi od RAM-a, pa do, Gospode oprosti mi profanost, PCI/E/X kartica i kojecega drugog.
Krivo se izrazih Pogledaj njegovo pitanje pa onda sto sam odg... Tko gleda cijenu maticne ploce u serverima ? I otkad je bitna cijena maticne u serveru? Koliko sam vidio epyc je enterprise cpu i neide na consumer ploce, zato su tu ryzen i threadripper.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:44   #1477
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakva bozja ploca u serveru ?
Ovdje vidim samo flejmanje koju ne vodi nikamo. U serverskom svijetu je bitan support, a ne sirove preformanse benchmarka i majnanje bitcoina. To su samo priče djeci za laku noć.

Usporedbe 4000 vs 8000 dolara je krajnije apsolutno smiješna i van pameti.
Da digne BF1 server u kući i zaokupiti stalnu IP adresu pa poslije kukati da je mogao jeftino proći?

Hawher pardon aka AMD_Shill kao po običaju potpiruje vatru ili ti ga nadoljeva ulje u vatru i hvata što je najbitnije. Kad mu potkrijepiš tvrdnjama i njegov odgovor je : "nije bitno" Što sad? Skakati od sreće?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 00:48   #1478
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pitao se koliko je ploca? Oprosti sto nismo carobnjak merlin i znamo da si mislio : "kakav im je support"? Ja opet pitam kakve ima veze " koliko je ploca" ? I je , itekako je bitno to sto je nesto duplo jeftinije i to ne za 20 kn , nego za 20000.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 00:50   #1479
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
A kolika je ploča? Kao što znaš napisati nevažno i hvataš samo što je najbitnije.

Sent from my Nexus 6P
brzinski guglao, supremicro h11dsi 590usd, supermicro x11dai 570usd, obje 2s ploce

razlika u cijenu cpu je puno bitnija nego u cijeni ploce tak da se on bas i nije uhvatio nevažnoga
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 09:16   #1480
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Stavis Intelove slajdove koji gospodi ne pasu pa si odma flejmer.
AMD trenutno ima bolji proizvod i za desktop i za server dok se Intel gubi u nepametnom marketingu i naplacuju rage kao rasne konje.
Bolje da se uhvate posla pa se mogu vratit na vrh za 3-4 godine.


Ici usporedjivati desktop proc od 500 dolara ,pritom ga downclockati,sa 2000 dolara server part. :facepalm:
Optuzivati druge da ljepe jezgre i da koriste desktop dies.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2017., 10:37   #1481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gle amd može prodavat te proceve za 20$ i ako uhvati, kako su već rekli momci, 15ak% više serverskog tržišta mogu napravit timbilding u gorskom kotaru sa lokalnim lakim djevojkama.

to što ti lijepiš neke c-ray benčeve ne znači da će netko doć i reč - u jebote što je ovaj amd dobar, ajmo mi scrapat svoju operativnu sistem salu od par mil. kuna i onda uložiti još par. mil. kn kako bi išli brže u c-rayu kojeg uopće ne koristimo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:33   #1482
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
imat 2 serv. konfiguracije i sad puknut hrpu razlicitih testova je dost nezahvalno za usporedbu, nije to tak jednostavno kao u gamingu, kad netko ide sastavit serv. zna u cemu ce ga koristi i prema tom tipu workloada ga konfigurirati, ali ajde vidi se neka generalna slika mogucnosti.

ovo sa gorskim kotarom i lakim djevojkama
ako se odnosilo na neki dumping cijena kod AMD odnosno mali profit s njihove strane, ne bih se bas slozio da ce oni zaraditi samo za kikiriki po prodanom cpu, bas ta fora sa skeljena 4 kompleksa daje amd prednost kod br.defekata naspram intela, puno je manji br.defekata pa waferu kad stancaju kompleks od 8 jezgri naspram intelovog djubreta od recimo 24+ jezgri
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:40   #1483
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
gle amd može prodavat te proceve za 20$ i ako uhvati, kako su već rekli momci, 15ak% više serverskog tržišta mogu napravit timbilding u gorskom kotaru sa lokalnim lakim djevojkama.

to što ti lijepiš neke c-ray benčeve ne znači da će netko doć i reč - u jebote što je ovaj amd dobar, ajmo mi scrapat svoju operativnu sistem salu od par mil. kuna i onda uložiti još par. mil. kn kako bi išli brže u c-rayu kojeg uopće ne koristimo.
Cuo si za Baidu? Jesi?

Eto te neznalice uzimaju AMDove servere.
To je samo sitno kinesko trziste. I jedni su od nekoliko velikih.
Al sta oni znaju.

I da,nije samo c ray u pitanju. Skupi se toga pa imas najbolji server chip za duplo manje para i koji uz to manje trosi.
Pola slajdova sa Intelove prezentacije govori o AMDu,znaci da nisu sigurni u sebe.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:49   #1484
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i ti stvarno misliš da će baidu sad zguglat par benčeva i baciti operativne amd servere i kupiti nove?

jel ti shvaćaš šta ja tebi pričam?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:49   #1485
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
i ti stvarno misliš da će baidu sad zguglat par benčeva i baciti operativne amd servere i kupiti nove?

jel ti shvaćaš šta ja tebi pričam?
Baidu je vec napravio deal sa AMDom.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 12:35   #1486
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Amd Shill naravno malo shilla,no činjenica je da Intel nije očekivao da će AMD išta napraviti a kamoli imati dobar proizvod.

Znači nitko od velikih kompanija neće preko noći pobacati sve Intel servere i prebaciti se na AMD.
Vjerovatno će za početak uzeti par komada na testiranje(Iako su to već vjerovatno odradili prije releasea) i onda dio Intelovih zamijeniti s AMD-om.
I bez ovako dobrih perfomansi je cijena jako velik mamac
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:16   #1487
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
razlika cpu cijene u nekoj iole ozbiljnijoj biznis okolini je ne smijurija novaca, nego statistička greška.

ono što intel kaže u svojim slajdovima on-site support je puno, puno ozbiljnija stavka.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:23   #1488
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Prva stvar,on site support ti ne pruža Intel već proizvođač servera.
I otkada je 4k dolara po CPU statistička greška kada je CPU velik dio cijene samog servera
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:29   #1489
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, mislio sam da krunoslav intel dođe osobno i zamijeni neispravnu komponentu.

ajde vidi koliko provajdera konkretno kod nas ima zamjenske amd komponente u server segmentu, ja konkretno ne znam za ni jednog... hell pa najobičniju am3 ili koju već ploču sam tu kupovao na tržnjaku i javio mi se JEDAN čovjek nakon mjesec dana.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:32   #1490
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Pa zašto bi imali zamjenske AMD komponente kada je vjerovatno zadnji Opteron 10 godina star te koliko je to postotak tržišta.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:34   #1491
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
aha tu smo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:59   #1492
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
slican ovakav tvrdokorni stav i tok misli je imao intel o zen arhitekturi, a temeljen na prošlosti pa su zavrsili sa wccf tech grafovima i gaming performansa na svojim slajdovima
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:59   #1493
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da, mislio sam da krunoslav intel dođe osobno i zamijeni neispravnu komponentu.

ajde vidi koliko provajdera konkretno kod nas ima zamjenske amd komponente u server segmentu, ja konkretno ne znam za ni jednog... hell pa najobičniju am3 ili koju već ploču sam tu kupovao na tržnjaku i javio mi se JEDAN čovjek nakon mjesec dana.
lab2000?

CPU-i u stvari koštaju pun kufer (milijarde) dolara u serverskom segmentu, zato ima toliko xeona i opterona na ebayu za kikiriki
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 14:12   #1494
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
slican ovakav tvrdokorni stav i tok misli je imao intel o zen arhitekturi, a temeljen na prošlosti pa su zavrsili sa wccf tech grafovima i gaming performansa na svojim slajdovima
smiješno slažem se, ali zamisli da ti sad imaš neki početni kapital i imaš potrebu za 100 servera i dolazi ti intel/pcchips/svetiante i kaže - gle imaš to i to za te pare, imamo background taj i taj, radimo sa tim i tim providerima, imamo support takav i takav.

sa druge strane ti dođe amd i kaže - gle nismo baš jaki na ovom tržištu, ali bit ćemo i imat ćeš support i javit ćemo još za providere ALI smo jeftiniji u startu.

ti bi riskiro ovaj ali?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 14:25   #1495
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije bas tako jednostavno, i zapravo se svodi na vlastito uvjerenje/poimanje stvari, mislim da se amd pod vodstvom babe stabilizirao i da su poceli raditi planski tako da im ajmo rec vjerujem pa bi sukladno tome isao na opciju koja pruza vise za ulozeno ovisno o potrebama.

sto se partnera tice imena su sasvim ok za pocetak i cijela prica mi izgleda vrlo dobro

Citiraj:
introduced products based on AMD EPYC 7000-series processors at today’s launch, including HPE, Dell, Asus, Gigabyte, Inventec, Lenovo, Sugon, Supermicro, Tyan, and Wistron. Primary hypervisor and server operating system providers Microsoft, Red Hat, and VMware showcased optimized support for EPYC, while key server hardware ecosystem partners Mellanox, Samsung Electronics, and Xilinx were also featured in EPYC-optimized platforms.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 17:12   #1496
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kaže mi bratič iz nemačku da njihova firma sigurno uzima isplativije (price/perf.) te ih pri tom ne zanima dali su intel ili amd. Ali isto tako ne ide to sve preko noći kod servera. Kaže najbogatiji hotelski lanci koji tuku milijarde profita još uvijek furaju prastare odrone sa win 2000 i ne zanima ih zamjena. Don't fix it if it's not broken. Doduše firme koje imaju zahtjevniji workload možda ne razmišljaju tako.

Čitao sam da će AMD od napulja aka epyca imati značajniji profit tek od 2018 dok se to malo zalaufa. Znači Q3 i Q4 se ne očekuju čuda, iako će se naravno sigurno vidjeti neki rast

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.07.2017. u 17:18.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 23:31   #1497
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke koja firma, a da nije rudarenje, treba raw cpu power? naveo sam primjer gore da se jedan "običan" dc može vrtiti na mašini slabijoj od mog bežičnog telefona... ima par rola, nitko ga ništa ne pita i bok - sve radi.

naravno da je super imat 32 glave pa virtualizirat sve živo, ali realno kome se to stvarno isplati ako ima up-and-runnin' sistem i planira ga zamijeniti sa sistemom koji donosi performanse vs. upitan support?

Zadnje izmijenjeno od: syss. 14.07.2017. u 00:07.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:55   #1498
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 12:08   #1499
ludza
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: La Svonia
Postovi: 96
ma intel kreše proizvodnju g4560, jučer na nekim trgovinama g4560 skočio za 200-250kn..
ludza je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 13:55   #1500
NoneSoVile
samo warmetal
Moj komp
 
NoneSoVile's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 192
Intel-Xeon Platinum 8156

Ovaj im je daleko najjači, 4c/8t za 7000$
NoneSoVile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na