Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2007., 20:40   #1
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
DVB-T tutorijal

Da ne bih više dobivao PM, "prijetnje" i sl. opet ću napisati ovaj post koji se zapravo sastoji od nekih mojih ranijih postova ali su na žalost potonuli u bespuća serverskog hard diska. Ako cijenjeni moderator hoće neka ga zalijepi na neko vrijeme, a ja ću proširivati tutorijal kako mi vrijeme bude dopuštalo i ako bude pitanja.

Dakle, DVB-T je zemaljsko emitiranje digitalno televiziskog signala dostupno u Hrvatskoj već neko vrijeme u eksperimentalnoj fazi. Kartice više nisu tako skupe, slika je MPEG2 stream rezolucije 720x576 uz bit rate oko 3-4Mbps (gledano u pure video dekoderu). Kvaliteta slike je kao kad prebacite dvoslojni DVD u jednoslojni. Naravno kvaliteta snimljenog materijala je jednaka onoj reproduciranog odnosno nema nikakvog kodiranja, samo se izdvoji program stream iz transport streama i snimi MPEG2 na hard disk. Iz ovoga se zaključuje da nije potreban jak CPU.
Preko jednog TV kanala kojem se inače prenosi jedan analogni program moguće je prenijeti navodno do 10 digitalnih programa. Kod nas niti nema toliko TV kuća pa se prenose HTV1, HTV2, RTL, NOVATV i ponekad lokalna TV.
Za prijem vam je potreban najobičnija "analogna" antena, ako imate jak signal može poslužiti i ona koju dobijete sa karticom. Zajednički antenski sustavi većinom imaju filtere i propuštaju samo određene kanale ali nije neki problem dodati još i taj. Kablovski operateri samo propuštaju ono što im je u paketu, mogu ali najčešće ne propuštaju DVB. Sobne s pojačalom treba izbjegavati jer su najčešće loše i hvataju refleksije u sobi. Kod analogne te refleksije se jako vide a kod digitalne ne bi trebale ali mogu smanjiti kvalitetu streama. Stream naravno ima određenu zalihost za ispravljanje grešaka ali ne želite imati ispuštene frameove, pogotovo ako mislite kasnije prebacivati u divx (može doći do desinkronizacije slike i tona).

Na www.oiv.hr imate interaktivnu kartu gdje možete saznati da li imate DVB pokrivanje, kanal, frekvenciju, polarizaciju pa i snagu odašiljača.

Bitno kod izbora TV kartice je da ima BDA drivere jer se onda vjerojatno može koristiti uz više aplikacija.

OK, zapalili ste se za DVB, kupili karticu usmjerili antenu i sad vam treba aplikacija za gledanje, snimanje, time shift EPG... Uz karticu se obično dobije nekakva aplikacija, vrlo često Power Cinema. Meni ona nije radila zadovoljavajuće (nije pronalazila DVB programe) te sam se okrenio alternativama. Postoji open source aplikacija Media Portal koja je zapravo MC, nije savršena, pisana je u .Net-u, relativno sporog sučelja (koje pod vista x64 nije sporo, nema confused smile-a) ali je free, stalno se razvija, dobra je zajednica, a nedavno je izašao Media Portal TV server kojim je moguće snimati više programa istovremeno sa samo jednom DVB karticom. Da dobro ste pročitali, jedino uvjet je da su ti programi na istom kanalu a upravo je tako kod nas. Meni je to radilo pod Vista x86, a sad još nisam stigao složiti pod x64.

Problem sa većinom kartica na tržištu je što su one hybridne tj. ili radi kao DVB ili kao analogna. Aplikacije pak misle da su to dvije kartice ili jedna sa dva tunera. U MP Setup je zbog toga potrebno onemogućiti, odnosno obrisati analognu. MP nema predefinirane frekvencije za Hrvatsku ali vrlo ih je jednostavno dodati. Kopirajte negdje na sigurno c:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal\TuningParameters\dvbt.xml i onda otvorite taj file. Dodajte slijedeću liniju koja je boldana:


Zatim u istom file na kraju dodajte još i frekvenciju za tvoje područje, za Osijek je 570000MHz:


Sad to snimite, pokrente MP setup -> Television-> Capture cards->Kliknete na DVB-T karticu-> Edit-> Autotune-> Izaberete Croatia-> Scan, ako je signal slab kao kod mene nekad treba pokusati par puta dok ne "uhvati" ali obzirom da scanira samo jednu frekvenciju ide brzo. Programi se lijepo pojave sa svojim nazivima.

Sad možete gledati TV, ali na žalost nema EPG (Electronic Program Guide) jer se trenutno na DVB samo prikazuje isto što i na analognoj bez bilo kakvih dodatnih mogućnosti koje ta tehnologija omogućuje. Ipak postoji način kako dobiti takozvani WEB EPG. Upute se opet odnose na MP, ali vrlo slično se može dobiti i na MCE Windowsima. EPG koji koristim zasniva se na WEB-u, to zapravo znaci da postoji grabber koji posjeti WEB stranice naših TV kuca, pokupi program i zapakira ga u xml format razumljiv našoj aplikaciji. Naravno odmah je uočljiv problem u slučaju promjene termina emitiranja, sto je čest slučaj na nacionalnoj TV. Tome nema lijeka jer promjena se još i može uočiti na teletextu ali WEB se očigledno update-a vrlo rijetko.

WEBEPG 1 (drugi je tu)

Na stranici www.tvxb.com se može skinuti TV grabber i .ini file za određenu zemlju. Ako pogledate pod Croatia (Croatia) vidjet će te da je ini file jako zastario ali se nudi alternativa. To je zapravo stranica domaćeg autora na phazer uz mogućnost download-a programa u xml formatu. Naravno moguće je skinuti TVxb i napraviti .ini file, ali sam ja iskoristio već ponuđeno.

Najlakši način za skidanje TV programa je malim programom wget.

Već iz linkova je sve jasno, ali možete napraviti mali .bat file sa slijedećom linijom:

wget http://tv.phazer.info/servisxmltv.php?kanalID=1_2_3_4 -O tvguide.xml

koji možete staviti u schedule koji će se sam pokretati svaki dan/sat...

MediaPortal očekuje EPG informacije u tvguide.xml file na slijedećoj default lokaciji:

C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal\XMLTV\

Za MCE je drugačije ime xmltv.xml i lokacija:

C:\Program Files\myHTPC\data\tv\listings\

Pokrenite Setup MediaPortal, kliknite na Television->Program Guide->Isključite Grab EPG from DVB...!!!-> pod XMLTV provjerite da li je staza OK ili je promijeniti tamo gdje se skida tvguide.xml


Nakon toga kliknite na Schedule i izaberite opciju TVguidexml File




Nakon toga će vjerojatno biti potrebno promijeniti nazive kanala, jer su oznake koje se dobiju od DVB-T različite od onih u .xml file-u. Meni je recimo bio naziv HTV 1, a u .xml HTV1. Točne nazive možete pogledati u tvguide.xml i prilagodite one u MP njima na Television->TV Channels->Edit.


Kako to izgleda u praksi:


Mogućnosti koje se ovime dobije su poprilične, dok gledate program možete vidjeti sto gledate, koliko još traje, sto je slijedeće, sto je na ostalim programima, opcije snimanja su pojednostavljene (dovoljno je kliknuti u EPG na određenu emisiju i ako je u tijeku, program nas prebaci na taj kanal, a ako ne u schedule).
Skrenio bih pažnju na jednu jako dobru osobinu MP-a, a to je da ako je aktivan time shift i gledate nešto i shvatite kako to želite zadržati ali niste počeli snimati odmah, nema problema! Dovoljno je pokrenuti snimanje, program će pitati da li želite snimati trenutnu emisiju ili dok ne prekinete snimanje. Obzirom da je početak emisije ionako na hard-u MP zapravo snimi iz TS buffer-a sve od početka.
Unutar MP Setup-a možete odrediti koji dekoder će se koristiti za prikaz slike. Sa MP dolaze open source MPV i MPA, ali puno kvalitetniju sliku se dobije sa nVidia pure video decoderom čak i ukoliko nemate nVidia grafičku karticu. Poboljšanje je naročito vidljivo kod scroll-a, recimo na kraju filma ili za dnevnika NoveTV.

Jedan savjet za vlasnike Gigabyte Digital Theater Hybrid TV GC-PTV-TAF i sličnih kartica zasnovanih na Philips SAA713x chipsetu, pokušajte skinuti drivere od KWorld NB-TV 210 Hybrid TV/FM i instalirati umjesto Gigabyte-ovih (Philips 1.3.3.2. 23.01.2007.). Sa njima (pogotovo u Visti koja ima te drivere generički) kartica doslovno procvjeta, programe prebacuje skoro trenutno, mjeri jačinu i kvalitetu signala u MP Setup-u.

Eto sklepao sam na brzinu, ima grešaka ali nadam se ne previše.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 30.05.2007. u 00:39.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2007., 20:42   #2
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Kad složim Media Portal TV server, objasniti ću kako ga instalirati i snimati više programa sa samo jednom DVB karticom, pa čak i ovom jeftinjarom
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2007., 00:38   #3
daMassa
Registered User
Moj komp
 
daMassa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka - Croatia
Postovi: 32
Ici cu ja sada jedan dan ovdje u jedan profesionalni antena shop kupit jedno logoritmicu, da dobijem bolji signal... Onda cu po 10 put ici napraviti sve ovo, samo sto ce mi bit lakse jer si sazeo sve u jedan post...

Veoma dobar post, rep+!
daMassa je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 15:07   #4
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
hehe odlicno odlicno
mat je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 15:36   #5
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Obratite pažnju da ga pomalo dopunjavam, i ispravljam. Sve što me budete pitali preko PM ili ovdje uvrstiti ću u prvi post.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 12:52   #6
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
sku
mat je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 12:58   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Evo, sticknuo sam ga za sad pa dok ne vidimo kako budemo riješili/raspodijelili ostale...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 12:58   #8
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Hvala Kao zahvalu, ovih dana ću složiti tutorijal za TV server.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 22:44   #9
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Evo kao što sam obećao.
Prvo skinite Media Portal pa onda zadnji SVN i zadnji TV engine v3 (To je ustvari TV server), te Microsoft SQL Server 2005 Express Edition.

Krenimo redom sa instlacijom SQL-a:






Ovaj korak je bitan, ukucajte password i zapamtite/zapišite!
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:02   #10
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Još samo nekoliko koraka:




Konfiguracija servera:


Iz slika je nadam se sve jasno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2007., 23:46   #11
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Nije bilo teško, pokrenimo instalaciju TV servera:




Konfiguracija TV servera:


Rekao sam vam da zapišete password Nakon upisa kliknete na Test i ako je sve OK na Save. Prilikom dizanja MP TV Server management console pitati će vas da li da starta service, naravno odgovor je Yes.

Nastavak sutra jer se ImageShack nešto zblentao.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 06.03.2007. u 12:08.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:57   #12
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Ipak da ne biste ostali skroz razočarani evo kako to na kraju radi (zbog ovog sam morao obrisati neke stare attachmente). Kao što vidite na slici snimam dva programa, dok treći gledam i sve to sa karticom u sigu (Gigabyte Digital Theater Hybrid TV GC-PTV-TAF).
Ako ste pak jako nestrpljivi skoro identičan tutorijal imate na stranici Media Portala, ipak ovo su moje slike dok sam to instalirao danas. Ako imate problema sa mpg snimanjem možete pokušati sa TS (transport stream). Kad sam prvi put probao TV server bilo je problema ali dečki vrijedno rade i čini se da sad radi ok.
Naravno ako imate pitanja samo navalite, još moram pokazati kako se konfigurira EPG u serveru, instalira plug in... i sl. Sve imam u slikama ali ne mogu postati.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 05.03.2010. u 20:32.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 11:23   #13
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Idemo dalje. Kad se podigne consola


Za razliku od MP-a, TV server prepoznaje hibridne kartice ali mu je potrebno reći da imamo istu u protivnom će smatrati da su to dvije kartice ili jedna sa dva tunera. Označimo ih, desni klik, Place in group...


Prije nego možemo scanirati kanale, treba editirati dvbt.xml kao što sam već opisao u dijelu o MP. U recording odredimo gdje želimo snimati, gdje će se spremati time shift buffer, i u kojem ćemo formatu snimati. Prijašne verzije su imale problema sa mpg, ali sinoć se uspješno snimio Seinfeld i Na rubu znanosti koji se preklapaju.


Da bi server znao imenovati snimljeni materijal, potrebno mu je reći gdje se nalazi tvguide.xml. Kanale je potrebno preimenovati jednako kao i u MP i uključiti plugin xmltv (dok ne počne EPG ići zajedno sa DVB signalom).


Najbolje je staviti jednaku stazu kao i u MP setup-u, tako da sa wget odmah dobijete jedan tvguide.xml za MP i server.
Ako je sve ok, odete na Manual control i pokušate pokrenuti Time Shift, trebalo bi biti kao na zadnjoj slici. Ako ne radi zaustavite service, ugasite consolu i pokrenite ponovo, nekad upali
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 06.03.2007. u 12:10.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 11:35   #14
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Ako nemate instaliran Media Portal instalirajte ga i pokrenite zadnji svn. Kad to završi pokrenite Setup, i obrišite sve TV kartice jer kontrolu nad njima sad ima TV server a ne MP. Da bi mogli gledati, snimati, time shiftati u MP-u morate instalirati plugin koji se nalazi u istoj arhivi kao i tv server.


Pokrenite MP, klik na TV (ovisi koji skin ste stavili, različito izgleda) i radi!


A kako to izgleda u TV server management console, kad se snima i gleda u isto vrijeme:


TV server je servis koji se vrti u pozadini i pokreće sa Windowsima, kad jednom odredite schedule više nije potrebno imati MP (sad u ulozi klijenta) već će server sam pokrenuti snimanje u zadano vrijeme. Također server je predviđen da radi baš kao server, što znači da možete spojiti drugi PC na njega i streamati TV.

Eto to je to, malo na brzinu, ako nešto nije jasno dopuniti ću.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 06.03.2007. u 11:52.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:15   #15
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
kako to da imas EPG? ili ovo "now: nesto next: nesto drugo" nije EPG?
mat je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 12:17   #16
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
kako to da imas EPG? ili ovo "now: nesto next: nesto drugo" nije EPG?
U prvom postu imaš objašnjeno da je to webEPG.

Iako je naziv teme DVB-T, MP i TV server podržavaju analogne i satelitske kartice.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 06.03.2007. u 12:35.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 13:39   #17
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Ma ja ne kužim ovaj MP, nikako mi ne želi prepoznat dvb-t karticu, a još piše da podržava Yakumo USB DVB-T stick, ili možda ja nešto krivo radim? U setup-u mi nema capture card i kad kliknem add kaže "you want be able to configure a capture card", verzija MP je najnovija, konfa iz siga.
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 20:30   #18
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
A inače ti radi DVB kartica sa nekim drugim softwareom? Ima li BDA drivere? Probaj napraviti prema ovome
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 09:37   #19
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Da, inače radi bez problema s dobivenim softverom. Ma kad uhvatim vremena moram ovaj graf napraviti, thanks.
__________________
Don je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 13:42   #20
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ovo je odlicno sa WebEPG-om. hvala Lacy!
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 14:34   #21
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
ovo je odlicno sa WebEPG-om. hvala Lacy!
Znači radi?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:03   #22
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
radi savrseno! tnx jos jednom
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:59   #23
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
radi savrseno! tnx jos jednom
Nema na čemu, mogao si to imati već mjesecima od kada sam prvi put postao upute. Jesi probao TV server i snimati više programa od jednom?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 22:55   #24
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
nope. ispiti su mi ovih dana pa se nisam jos u server htio uplitati ali cim produ budem sigurno
mat je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2007., 01:49   #25
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Čitam ja ovo o EPGu i može ovako i onako ili ovo i na kraju ne razumijem ništa gdje šta ide i kako. Shvatio sam samo ovaj dio:"Pokrenite Setup MediaPortal, kliknite na Television->Program Guide->Isključite Grab EPG from DVB..."
Ja sam ti malo star i senilan i treba mi malo temeljitije objasniti.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2007., 13:06   #26
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Dopunio sam prvi post u dijelu o EPG.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 15:30   #27
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Snimanje programa sa Media Portalom

Da bi snimali određenu emisiju/film/seriju nije potrebno da PC cijelo vrijeme bude uključen. MP ima plugin Power Scheduler koji podigne PC iz hibernacije u nekoliko minuta prije snimanja TV programa i opet spusti nakon snimanja.


Znači dvoklik na taj plugin da bi ga aktivirali, desni klik na Configuration i to je to. Jedino se eventualno morate poigrati sa opcijama u BIOS-u. Pod Vistom ima ona dobra sleep opcija koja je kombinacija hibernacije i stan by.
Isprobano i radi vrlo dobro, bio sam tjedan dana odsutan i ostavio isprogramiran PC. Kad sam se vratio uredno sam zatekao snimljene materijale na HD-u i ugašen PC. Jedini problem je ako nestane napajanja, pa je dobro staviti MP u Startup.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 10:50   #28
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
slozio sam TV server i ovo je sad stvarno odlicno. neznam kako sam uopce mogao bez toga hvala Lacy, super stvar. MediaPortal je zaista obecavajuc
mat je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 10:55   #29
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
slozio sam TV server i ovo je sad stvarno odlicno. neznam kako sam uopce mogao bez toga hvala Lacy, super stvar. MediaPortal je zaista obecavajuc
Nema na čemu Samo da ne rade MP u .net-u, ovako je veliki i spori mastodon. Istina pod vistom x64 radi puno brže, ali je i dalje velik i zauzima dosta ram-a. Koji skin koristiš? Ja trenutno dragon.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 11:44   #30
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Zavidim Vam.
Ja sam spo***o drajvere i sad mi nalazi samo analognu karticu, od digitalne niti D.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na