Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2003., 22:19   #1
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Question Koju zvucnu (za 4.1) ?

Od nedavno me muci jedan problem... Naime moja vjerna SB Live! kartica i njeni predivni driveri ne vole se sa Windowsima XP.

Problem je dobro dokumentiran (DEVLDR not responding) a jedino rjesenje koje se nudi je micanje Creative-ovih drivera i stavljanje drivera sa Windows XP CD-a. Sto je super, no ako to napravim onda mi MP3-ovi i slicno sviraju na dva zvucnika, tj 2.1. A imam 4.1 surround zvuk.

E sad, ajmo rec da novci za zvucnu nisu problem, i da mi je tak i tak vrijeme za upgrade, no neznam sta odabrat. Imam losa iskustva sa "mrak najboljim odlicnim" zvucnim karticama za koje nikad nemozes naci posten driver, pa onda za godinu dana firma propadne i ostane ti "mrak najbolja odlicna" zvucna sa beta driverima koji se ruse. (tip Aureal 3D)

Treba mi zvucna na koju mogu prikopcat svoje zvucnike (4.1), s tim da imam mogucnost jednog lijepog dana stavit nesto ozbiljnije ili prikopcat na liniju. S tim da pritom nema nikakvih problema sa driverima ili podrskom pod raznim OS-ovima.. U Linuxu mogu prezivjet bez zvuka, ali mora imat stabilne drivere za sve moguce Windoze.

Gledo sam malo sta se moze naci po lokalnim ducanima, pa se tu naslo svega:

TerraTec Aureon 5.1 Sky
Creative Soundblaster Audigy 2
Hercules Game Theater XP
itd itd

Jel ima tko iskustva sa novijim zvucnim karticama, da mi skrati muke oko izbora?
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2003., 10:05   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Re: Koju zvucnu (za 4.1) ?

Citiraj:
Originally posted by dpajur
Od nedavno me muci jedan problem... Naime moja vjerna SB Live! kartica i njeni predivni driveri ne vole se sa Windowsima XP.

Problem je dobro dokumentiran (DEVLDR not responding) a jedino rjesenje koje se nudi je micanje Creative-ovih drivera i stavljanje drivera sa Windows XP CD-a. Sto je super, no ako to napravim onda mi MP3-ovi i slicno sviraju na dva zvucnika, tj 2.1. A imam 4.1 surround zvuk.
Nije mi nepoznata ta spačka sa driverima ali sam riješio to pod XP i radilo je dobro. Treba samo malo kemije. Postoji za skinuti patch za XP. Dakle instaliraš drivere sa CD-a i taj patch. Ima i kompletan driver za XP ali taj mi nije radio. Patch je poveći.

Nakon takvih kemikalija, creative je izletio iz mog kompa i ostavio sam on-board zvuk (Realtek). Nije neko rješenje ali ABIT nije zasrao drivere. Pomalo mi je žao dobre zvučne, sa dobrim zvukom ali driveri su bili očajni.

Kemijaj još malo s tim. Mora raditi ako je i meni radilo na ploči za koju su napisali da na njoj to ne smije dobro raditi. Valja biti uporan. Još sam imao i Seagate 40 Gb koji također nije smio raditi na tome i SCSI kontroler i ATA kontroler koji nije smio raditi pa je sve radilo.

Nemam pojma što da kupiš ali ja svakako ne bi kupio Creative. Terratec mi nekako najviše miriši ali ovoga nisam probao. Hercules mi nije ostao drag pri srcu.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 23.04.2003., 10:13   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Moja iskustva su da su problemi Live!-ice ponovljeni u Audigy liniji, tako da bi to izbacio iz ponude.

S druge strane, TerraTec ima gadnu narav da odbaci bilo kakvu podrsku za svoje zvucne cim izbace nasljednika. Tako nazalost odlicna kartica ostane s osrednjim driverima.

Hercules Game Theater XP, ah, dugo sam mastao o njoj, a na kraju uzeo TerraTec SiXPack 5.1+, bila je znatno jeftinija. Nazalost, nisam je nikada uspio isprobati niti cuti na djelu, ali sjecam se da je u prvih pola godine bilo nekakvih problema s njom, koji su navodno rijeseni novim driverima.

Osobno bih probao Hercules Game Theater XP, ali to sam ja.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2003., 13:33   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Re: Koju zvucnu (za 4.1) ?

Citiraj:
Originally posted by dpajur

Problem je dobro dokumentiran (DEVLDR not responding) a jedino rjesenje koje se nudi je micanje Creative-ovih drivera i stavljanje drivera sa Windows XP CD-a. Sto je super, no ako to napravim onda mi MP3-ovi i slicno sviraju na dva zvucnika, tj 2.1. A imam 4.1 surround zvuk.

E sad, ajmo rec da novci za zvucnu nisu problem, i da mi je tak i tak vrijeme za upgrade, no neznam sta odabrat. Imam losa iskustva sa "mrak najboljim odlicnim" zvucnim karticama za koje nikad nemozes naci posten driver, pa onda za godinu dana firma propadne i ostane ti "mrak najbolja odlicna" zvucna sa beta driverima koji se ruse. (tip Aureal 3D)

... snip ...

Gledo sam malo sta se moze naci po lokalnim ducanima, pa se tu naslo svega:
Preporuka su uglavnom Terratec kartice. Audigy, Live!, slicni derivati, vjerojatno sve od Creativea osim Audigya2 je smece. Audigy ima fucked up drivere i malo radi malo ne, Live! kenja (imo Audigy, prodo, kupio Live!)... kod mene malo radi, pa onda odluci da nece vise radit passthru ac3-a, pa moram svakih otprilike 10ak dana uninstallirat karticu pa opet instalirat... da ne kazem da ne radi dobro s creativeovim driverima (Bilokakvim).

Osobno bi kupio neku Terratec karticu od 1000+ kn, al' posto nemam love moram se strpit... Mozes probat i sa nekim od poznatijih low-end kartica (SixPack od Terrateca, razne Herculesove 5.1 ili 7.1 whatever, Geniusova mozda...).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2003., 18:43   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,945
creativea bi ja u širokom luku izbjegavao. driveri se meni bar ne krše, ali veliki problemi sa kvalitetom zvuka na NT platformama. tek zadnji driveri su riješili taj problem, iako mi se čini da ne u potpunosti.

terratec ima prekrasan zvuk, ali nestabilne drivere i nekako oni to krpaju, ali ne dovoljno brzo čini mi se... i ne do kraja.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na