Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2015., 22:27   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Guitar link USB

kupio sam usb guitar link na ebay-u, ovo:


problem je da je signal iz inputa za giratu jako slab do mjere da se tambiranje po gitari očitava ko pola prve volume crtice u recording opcijama od windowsa (imam win 7 x64). pojačao sam volume bar od recordinga do maksimuma al ista stvar. inače na drugom kompu nisam niti uspio pravilno instalirati taj uređaj i javljao mi je da uopće input ne funkcionira, samo output (slušalice).
od drivera sam instalirao njegove drivere koji su u stvari od behringer-a a probao sam i univerzalne AISO no nije radilo kako spada u oba slučaja

da li netko ima takvo što i kako da ga podesim da radi?
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 21:22   #2
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Imam točno taj i kad sam ga koristio nisam imao takvih problema. Moguće da je sfušan
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2015., 11:21   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
probao sam na dva kompa, isti problem. prijavio sam trgovcu na ebayu da ne radi i rekao je poslat novi. Rekao sam mu neka ga testira prije slanja, pa ćemo vidjeti jel problem do adaptera ili mojih kompova
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 16:03   #4
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Zato to košta 3x manje od original Behringera

Ali na kraju sam odustao od korištenja ovoga, ne znam kakve su tvoje potrebe ali imao sam stanovitih problema. Ako ga koristiš sa ASIO driverom i nekim programom za efekte tipa Guitar Pro, zaboravi da ćeš pratiti video tutorijale na YT ili iz nekog drugog videa. Samo preko druge zvučne kartice, mixera, kako god, ali na slušalice dobiti je drama. Može se, ali postaje prekomplicirano za komp koji se stalno koristi za ostalo.
Na kraju uzeo Zoom efekt pedalu, za efekte i kao predpojačalo, i Behringer UCA220 koji nije puno skuplji ali mixa input i monitor out i ima još koješta.


Šećer za kraj, Rocksmith ignorira sve USB divajse osim orđinale kabela (koji je zapravo dobar generalno).
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 21:13   #5
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
treba mi upravo za Rocksmith. No imam "no cable" patch i vidio sam po YT da ekipa igra s ovakvim adapterima pa ću vidit
a original kabel me strah kupovat da nebi ispalo da ne radi sa kopijom igre. sve mi se više čini da ću pljunut 50$ za komplet igra + kabel
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 07:12   #6
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Original kabel radi sa, hm, modificiranim Rocksmithom, bez problema.

Modificirani Rocksmith iz nekog razloga nije htio niti sa jednim drugim USB interfejsom koji imam, a sasvim lijepo radi sa Zoomom spojenim na onboard line-in. Ako uspiješ javi kako i čime

Ma nije original kabel tako skup, ima ga i na eBayu i posvuda. I nije loš
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 09:33   #7
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ma što nije skup? eno nema ga na ebayu ispod 50$! radije kupim cijelu igru sa kabelom na amazonu...

ak znaš nekog da prodaje, a da nije 50$, zainteresiran sam
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 09:52   #8
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
je to je sad puno. Svojevremeno su bili po cca 30$, to je valjda prije nego je izašao zadnji Rocksmith. I dolar je bio cca 5 kn

Možeš gitaru direktno na mic-in spojiti, i to radi onboard. Eksperimentiraj, štajaznam... nažalost nije baš isplativo da ti u međuvremenu pošaljem svoj guitar link. Samo nam je poštarina u rangu cijene novog guitar linka iz Kine...
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 10:42   #9
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
košta najjeftiji oko 30$ ali na to ide i poštarima od bar 15$...

probavao sam spojiti na mic-in no zvuk je imao strašne distorzije, kao jeku, pa je kalibracija bila nemoguća. Zato sam se odlučio na guitar link jer mislim da će USB neutralizirati te distorzije. Bio sam mijenjao i opcije od zvuka, da je DVD kvaliteta i sve to al ništa, uvijek je bio taj problem jeke

inače gitara je klasična s ulazom za pojačalo pa neznam jel možda i do tog ulaza od gitare problem?

i hvala na ponudi, no netreba, budem se strpio do novog gutar linka a ako to ne radi, budem probao naći original kabel
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 13:19   #10
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Mislim da je problem u mono vs. stereo bananicama. Komp ima stereo priključke, ne znam šta se događa kad se jedan kanal zbrika sa masom? A još su i različite impedancije mikrofona i gitarskog izlaza, pa je pitanje kako se i sa time sve nosi.

Bilo kako bilo, napravio sam svoj kabel za to, "vrući pol" gitarskog kabela sam spojio i na lijevi i desni kontakt u 3,5mm stereo bananici koja se šteka u mic-in. I to je radilo. Sad iz Zooma imam "normalan" linijski stereo izlaz pa koristim običan stereo kabel u line-in.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2015., 14:23   #11
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
što je i tebi dolazilo do distorzije zvuka ili ti jednostavno nije radilo bez te modifikacije stereo u mono izlaza?
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 16:28   #12
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ne sjecam se vise. Na laptopu su bili uzasni problemi sa latencijom, nije se dalo ni vjezbati. Na kompu... Hm. Nemam pojma. Mislim da je bilo pre tiho
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na