Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2019., 20:04   #2701
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Bude se danas napokon znalo koje nove frekvencije dobiva tele2, a koje a1?
sve se zna znalo se i prije.
https://www.hakom.hr/UserDocsImages/...0uporab....pdf
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 20:26   #2702
hostgator
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: on the moon
Postovi: 16
Pozdrav ekipa,


sadašnji sam korisnik T-Com-a preko bakra max brzine 18Mbit/s koju mi mogu isporučiti...Prešao bih na pokučni tele2 pa me interesira dali su protokoli isti da bih kao sto sada koristim Tcom router u bridge modu a dalje mikrotik mogao koristiti i pokucni router pa sa lan porta u mikrotik te dalje tako sherati mrežu ??? Dali uredjaj njihov ili alcatel od t-coma moze ici u bridge mode? Hvala

Zadnje izmijenjeno od: hostgator. 18.02.2019. u 20:38.
hostgator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2019., 10:15   #2703
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
[QUOTE=trebampomoc;3278161]Pod postavke mreže imam:
- Postavke spajanja - način WAN veze (automatski i ručno)
- Odabir mreže - Automatski i ručno
- APN

Ne vidim 3G opciju
Pa probaj ručno odabir mreže
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 12:53   #2704
horihoro
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: virovitica
Postovi: 116
Planiram uzeti Iskra p56 antene pa me zanima kolki mora bit razmak izmedu antena na nosacu?
horihoro je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:35   #2705
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Razmak izmedju antena ovisi o prijemnoj frekvenciji i donekle o konfiguraciji terena i udaljenosti.

Za 1800MHz u idealnim uvjetima prijema (LOS i udaljenost ispod 1km) iznosi oko 35-37cm izmedju SREDINA antena.

Za najbolje rezultate potrebno je prvo namjestit razmak na cca 32 cm pa ga polako povecavat. Preko 52 cm razmaka vise nema znacajni utjecaj.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:35   #2706
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 227
Citiraj:
Autor horihoro Pregled postova
Planiram uzeti Iskra p56 antene pa me zanima kolki mora bit razmak izmedu antena na nosacu?
Mislim da 35cm, ali meni recimo najbolji signal hvata na točno 50cm, i to kad nisu 100% pod vagu.

Vjerojatno je jako povezano s udaljenošću od bazne.
Al to ti znaju Prezime i silver.


Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova

Ja to nisam mogel naći, hvala ti.
Nadam se da budu nekaj od te nove artiljerije frekvencija stavili i gore na planinu iznad mene.



U međuvremenu došel novi službeni odgovor, vjerojatno nova laž (jer su sljedeće tvrdili i za 4.-5.'18 pa odgodili za ljeto '18 pa sad ovo...) :


Očekivano poboljšanje na Vašem području očekuje se u drugom kvartalu 2019. godine u vidu izgradnje nove bazne stanice te proširenja kapaciteta postojećih baznih stanica.

Slijedom vanjskih utjecaja došlo je do odgode izgradnje bazne stanice koja je trebala biti izgrađena te su radovi tj. završetak izgradnje odgođeni do drugog kvartala 2019. godine.




Vanjski utjecaji, iz Švedske ili?
Jer vrijeme je bilo i više nego ok...
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 13:39   #2707
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova

Vanjski utjecaji, iz Švedske ili?
Jer vrijeme je bilo i više nego ok...

Misle na utjecaj mjesecevih mjena

Btw, kako si dosao do ikakvog odgovora od njih, jer ja pokusavam nesto "konkretno" saznat za jednu lokaciju, pa mi to nikako ne uspjeva.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 23.02.2019. u 13:45.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 14:04   #2708
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Misle na utjecaj mjesecevih mjena

Btw, kako si dosao do ikakvog odgovora od njih, jer ja pokusavam nesto "konkretno" saznat za jednu lokaciju, pa mi to nikako ne uspjeva.
Hehe

Konstantno ih "bombardiram" mailovima (prigovori i tehnika) sa skrinsima puknutog signala (očajne brzine mislim da nemaju utjecaja) i argumentiranim prigovorima kolko ide, jer stanje je jako loše.
Od kad me je tam na samom kraju '17 ili početkom '18 zval njihov tehničar i razgovarali smo 45min, došla su neka priznanja da im mreža i nije ok kak oni to izvana govore...

Počela su od tad obećanja...al na njima je i ostalo, a ugovor ide kraju.
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 14:10   #2709
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
tako sam i ja, rovovski je to rat, ali obecano je da ce se radit na poboljsanju, meni je receno u veljaci da ce bit prosirenje ako mi se ne popravi stanje da ih opet kontaktiram krajem veljace
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2019., 15:20   #2710
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Morate razumijeti da njihovi pokusaji "nadogradnje postojećih i montiranja novih" ne ovisi samo o njima, već i o lokalnoj samoupravi.

Kod nas je konkretni primjer kako grad kao grad ne da zeleno svijetlo za takve stvari, isti problem ima A1 sa postavljanjem optike u određene zgrade i kvartove grada...koliko god oni htijeli, ako grad kaze ne, nema pomaka...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2019., 22:44   #2711
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,995
imam problem sa e-mailom od kad sam preso na pokucni...
morao sam u outlooku mjenjati adrese i sad mi iskace svako toliko ova poruka:



jel zna netko kak da to popravim?
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 00:07   #2712
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Vjerojatno im nije aktualan ili potpisan crtifikat,
ako se uopće radi o nekom "njihovom" cert.
Možda možeš postaviti da ga prihvaća takvog "kakav je" ili ti ga exeption.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 14:51   #2713
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 227
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Morate razumijeti da njihovi pokusaji "nadogradnje postojećih i montiranja novih" ne ovisi samo o njima, već i o lokalnoj samoupravi.

Kod nas je konkretni primjer kako grad kao grad ne da zeleno svijetlo za takve stvari, isti problem ima A1 sa postavljanjem optike u određene zgrade i kvartove grada...koliko god oni htijeli, ako grad kaze ne, nema pomaka...
Svakako ali ne uvijek.

Prošle godine bil sam u općini pokušavajući doznati nekaj o potezima providera ali ništa, rekli su mi da je to isključivo pitanje privatnih vlasništva (tak nekaj).

Imam dojam ko da smo pod nekakvim embargom interneta, pogotovo nakon/od ove izjave moćne tete sa zapada.



Koliko god da vuku iz EU-a, rade neke svoje proračune i službeno obećavaju, u ruralnim se područjima zapravo niš ne događa!

Barem ne tu kod nas, recimo Zlatar je nositelj ovog projekta za moju općinu i sve to još uvijek stoji...
Sljedeći datum donošenja izvođača radova je kraj ovog mjeseca.

Ak se i tad dogovore, ko zna kolko budu trajali ti radovi, pa onda ko bude uopće davatelj usluge, pa cijene...

We are dooomed
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2019., 17:52   #2714
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Točno tako.

Imao tu hrpa razloga, objašnjenja, varijante "tko je kriv", interesi..itd...
Čim ljudi u kravatama moraju zasjedati za stolom pred novinarima za neku suludu stvar poput interneta, odnosno infrastukture vidi se koliko je to razgranato i bezpotrebno zakomplicirano.

Nažalost, za nas to znači kao i do sada pa tako i za ubuduće...Sjedi, šuti i čekaj.
Tak sam i ja predproslo ljeto došao to tehničara, žalio se....par dana kasnije se javili povratno, kazu radili test baznih stanica, priznali da su puno previše preopterećene i da će napraviti nešto....evo nas skoro dvije godine kasnije...iiii da, na istom smo
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 12:47   #2715
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Meni ugovor od dvije godine za pokučni istiće za mjesec i pol dana tako da mi ne pada na pamet da ostanem kod njih.Kako se bude približavala sezona opet stiže zagušenje pa radije prelazim na žicu na malih ali sigurnih 10mbita.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:11   #2716
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Imam problema s tele2 u sred Osijeka.. brzina im 2-10mbps umjesto 150.. sumnjam da mi je netko klonirao karticu i koristi moj bandwidth.. ovi u tele2 su totalno neuljudni i ne zele rijesit problem.. takodjer na mobitelu mi je klonirana kartica i gutaju mi internet, skinuli mi 90kn s mobitela vjerovatno na internet.. prelose.. pazite se kloniraju kartice u tele2 i dijele okolo tko zna kome..

Zvao sam HAKOM kazu da pisem tele2 povjerenstvu da ima kontak na internetu, ja potrazio i nisam nasao.,... dali netko zna gdje mogu kontaktirati tele2 povjerenstvo ?
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:26   #2717
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Nisi ti "zakupio" 150Mbps već mogućnost do 150, a brzina ovisi o broju korisnika , smetnjama i udaljenosti od bazne mobilne postaje.
Ovo za "kloniranje" me dobro nasmijalo, veću glupost nisam odavno čuo
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:26   #2718
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kao prvo brzine su do 150 mbps. što znači da ti nisu dužni isporučiti tu navedenu brzinu, nego do te brzine.

drugo, rijetko tko u Hrvatskoj ima 150 mbps kod tele2....

znači ovisi o dosta faktora, o broju korisnika spojenih na istu centralu, jačini i kvaliteti signala, i naravno dali su oni limitirali brzine.

uglavnom nitko ti ne krade bandwidth

osim toga ako imaš pokućni internet, onda kako ti skinuto 90kn ?

p.s. - vidim da me je D/G preduhitrio
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:55   #2719
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Imam problema s tele2 u sred Osijeka.. brzina im 2-10mbps umjesto 150..

150 je ukupna brzina, tj download+upload, a to je onda kod Tele2 pokucnog 100 down i 50 up.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 17:07   #2720
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Pokucni - 15-20 sekundi dilay

Od jutros me zeza Tele2 pokucni na 4G. Surfanje je prava trauma; nakon klika na bilokoji link imam15-20 sekundi pauzu i taek onda krene ucitavanje. Pri tom mi je brzina "normalna" i pri ucitavanju stranica i pri download-u.


Jel to neki njihov problem sa DNS-om? I kako to samo na 4G, jer kad prebacim router na 3G sve mi, u istim uvjetima, radi normalno?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 17:35   #2721
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Konekcije na 4G i meni non stop timeoutaju. Nema veze DNS, koristim 1.1.1.1.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:20   #2722
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Evo, detaljnije, mala skriptica na ruteru (OpenWRT) koja se pokušava spojiti na tele2.hr 1000 puta i broji neuspjele pokušaje. Timeout namjerno na 3 sekunde jer server inače odgovara za parsto milisekundi, ako se ne spoji u tom vremenu, neće ni kasnije.
Code:
root@ortros:~# COUNTER=0; while [  $COUNTER -lt 1000 ]; do curl -o  /dev/null -s --connect-timeout 3 http://tele2.hr -w "%{http_code} \\n"   ; let COUNTER=COUNTER+1 ; done | sort | uniq -c
Rezultat: 109 droppanih konekcija i 891 uspješna, dakle otprilike 10% odlaznih TCP konekcija nikada ne završe, već timeoutaju. I tako cijeli dan danas. Ništa mi se ne skida za vrijeme testa i učestalost ispada nema veze s opterećenjem veze.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:34   #2723
horihoro
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: virovitica
Postovi: 116
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Od jutros me zeza Tele2 pokucni na 4G. Surfanje je prava trauma; nakon klika na bilokoji link imam15-20 sekundi pauzu i taek onda krene ucitavanje. Pri tom mi je brzina "normalna" i pri ucitavanju stranica i pri download-u.


Jel to neki njihov problem sa DNS-om? I kako to samo na 4G, jer kad prebacim router na 3G sve mi, u istim uvjetima, radi normalno?
Ista stvar kodmene
horihoro je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 20:32   #2724
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova

osim toga ako imaš pokućni internet, onda kako ti skinuto 90kn ?
To je na kartici u mobitelu... imam broj namjesten kao 2FA za ulazak na gmail, kad ulazim stigne mi sms poruka na mobitel s kodom, a vidio sam nekidan na google accountu mi se netko logirao s racunalom koje nije moje.. kako je to uspio bez sms koda nije mi jasno? mora da je netko u tele2 klonirao karticu..


Testirao sam pokuni internet i skida mi 5mbps, prebacim se na mobitel na drugi broj i isto toliko.. znaci da je do broja korisnika da stanici...
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 21:13   #2725
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
To stop vidiš da ti se na Google "netko drugi" logira je zato što Tele2 ima strani IP....meni je to non stop dolazilo. Čak kada radiš speed test piše ti telia server aka Švedska. Nikakvo kloniranje kartice. Ako se ne varam Tele2 u RH ide preko švedskih servera
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 21:48   #2726
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Evo pise po novim pravima iz 2017. moraju osigurati minimalno 70% od maksimalno oglasene brzine..

"Operatori su obvezni odrediti minimalnu brzinu širokopojasnog pristupa internetu za sve svoje pakete na način da ista predstavlja vrijednost od najmanje 70 posto od maksimalne (oglašavane) brzine ili maksimalnu brzinu prethodno nižeg maloprodajnog paketa, ovisno o tome što je povoljnije za korisnika. "

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7066
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 21:54   #2727
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Da ponovimo gradivo.
To vrijedi isključivo za fiksne linije i nikako za mobilne mreže.
Bez brige, zaštitili su oni sebe već u startu.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 19:20   #2728
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Da li je Huawei B525 iz tele2 zaključan na njihovu mrežu?
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 19:37   #2729
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Nije, ali ima njihov brandirani software.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2019., 19:56   #2730
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Da li taj software smeta kod korištenja drugih mreža?
Izgled je nebitan.
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na