Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.05.2010., 23:51   #631
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Njima Maestro nije isto što i gotovina.
To mi je sada jasno da im netko uzima postotak, no tada je bilo neugodno iznenađenje. Jer i dan danas u 90% trgovina plaćam kao da imam gotovinu, ali očito su marže premale da bi bilo isplativo.

Znam da se to već provlačilo po forumu pa ne želim previše opet tupiti o tome, samo kažem. To sam prvi puta doživio u ADM-u, a nakon toga i u Protisu. Ali dobro, bankomati su u oba slučaja blizu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 00:31   #632
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
@kerefek:
Jel vidis ti da topic ima 21 stranicu?
Ajd sad fino citaj od prve do zadnje o tome kako se protis ponasa i sta su sve radili, nemoj sad tu pokusavat branit protis i ispadat pametan jer si u manjini.

Daj mi reci da li je normalno u danasnje vrijeme da narucis obican 2.5 disk i da ti dodje za 29 dana?
A na webu kazu da je dostupan, poslije ti jos salju mejl kako je artikl raspoloziv, pa ih onda moras zvati da bi ti rekli da ce ga za tjedan dana poslati, pa ih opet zoves pa ti opet to isto kazu, razvlace, odugovlace, lazu itd.

Covjece, jel si ti ikada kupovao od nekog normalnog web-shopa?
Narucis, ovi isti dan pakuju i salju, kod tebe je u roku od 48 sati, to se zove web-shop.
Ako su stavili na webu da imaju to i to, onda mora da imaju!
Kakve su to gluposti da distributerima, brodovima i Kinom? Kog briga za te stvari?

Ne mozes stavljat na webu da imas raspoloziv artikl i slati ljudima ponude na e-mail, a da prije toga nisi nazvao distributera i potvrdio stanje na lageru.
Ali bitno da ovi iz protisa ti posalju ponudu u roku 3 minutu, samo da im uplatis, a kad ce ti isporucit to je druga prica.
Ni da se udostoje nazvati i reci: 'slusaj, to cemo ti moci poslati tek tad i tad'.
Ne, ti moras njih zvati i to 3-4 puta da bi konacno znao vrijeme isporuke.
Ja stvarno ne znam gdje ti inače kupuješ? U hrvatskoj sigurno ne.
Kupovao sam u praktički svim trgovinama informatičke robe i u svima je situacija ista. Neljubazni prodavači, Svi lažu na interentu o dostupnosti, veletrgoci lažu njih i to je to. Notorna hrvatska činjenica. I upravo radi toga ne dam niti kunu više za nešto što mogu dobiti po najjeftinijoj cijeni. A pogotovo ne zato jer netko ima više kvadrata prostora, više kiselo nasmiješenih prodavača i sustav "efikasne" isporuke koji se sastoji od čekanja na pultu dok ti se neki klinjo smiluje i donese hard u vrečici (npr. hgspot, vemil, links). I pa šta da mi u protisu stoji monitor na podu ispred pulta? Zapakiran je u debelu ambalažu i sve je ok jedino ako ga nogom ne šutaju okolo. Kao da je stanje u skladištu zastupnika ili ovih drugih shopova nešto bolje .
I stvarno ne znam koji si ti web shop koristio? Pa svi su isti!!! Razlika je jedino u cijeni.

Kreteni su jedino kupci koji daju 350 kn više za istu stvar umjesto da te pare potroše na jedan kvalitetan ručak ili večeru u restoranu.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2010., 09:36   #633
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Ja stvarno ne znam gdje ti inače kupuješ? U hrvatskoj sigurno ne.
Zašto ne?
Ja osobno u životu nisam kupio komad PC hardvera van RH. Gotovo uvijek potpuno neisplativo.

Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Kupovao sam u praktički svim trgovinama informatičke robe i u svima je situacija ista. Neljubazni prodavači, Svi lažu na interentu o dostupnosti, veletrgoci lažu njih i to je to. Notorna hrvatska činjenica. I upravo radi toga ne dam niti kunu više za nešto što mogu dobiti po najjeftinijoj cijeni.
Ako ti je cijena jedini bitan faktor, to je tvoja odluka.

Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
A pogotovo ne zato jer netko ima više kvadrata prostora, više kiselo nasmiješenih prodavača i sustav "efikasne" isporuke koji se sastoji od čekanja na pultu dok ti se neki klinjo smiluje i donese hard u vrečici (npr. hgspot, vemil, links). I pa šta da mi u protisu stoji monitor na podu ispred pulta? Zapakiran je u debelu ambalažu i sve je ok jedino ako ga nogom ne šutaju okolo. Kao da je stanje u skladištu zastupnika ili ovih drugih shopova nešto bolje .
Kod mnogih je.

Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
I stvarno ne znam koji si ti web shop koristio? Pa svi su isti!!! Razlika je jedino u cijeni.
Zašto samo web shop?

Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Kreteni su jedino kupci koji daju 350 kn više za istu stvar umjesto da te pare potroše na jedan kvalitetan ručak ili večeru u restoranu.
Da? A da ja nazovem kretenima sve one koji traže opremu danima, troše sate i sate na traženje 1% niže cijene, petljaju onda s nabavom, servisom i slično?
Pa moje vrijeme često košta više nego oprema koju bi na taj način tražio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 15:52   #634
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
DiRT uzmi u protisu ako je jeftinije za 350 kn, ipak u danasnje vrijeme pare i nisu na bacanje!!!!(osim ako ne brises dupe sa njima )

i pobogu zivis u zgu, ako imas auto skokni drugi dan do njih i preuzmi paket, garantiram ti da se drugi dan poslije 5 biti paket dostupan za preuzimanje!!!(i ustedjet ces dodatnih 60 kn na dostavi)

naruci, plati, nazovi ih i pitaj kad možeš doc po njim i to je to!!!


A stvarno ste vi ostali dogli prasinu oko tog protisa!!! nije los ducan, samo trebas znat sa tim glupanima!!! postavi se jači si
I ako vam nije žao dat 100, 200, 300 kn.... vise pa odite i kupujte u linksu i adm-u vidim da se ima para :S
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 16:29   #635
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
DiRT uzmi u protisu ako je jeftinije za 350 kn, ipak u danasnje vrijeme pare i nisu na bacanje!!!!(osim ako ne brises dupe sa njima )

i pobogu zivis u zgu, ako imas auto skokni drugi dan do njih i preuzmi paket, garantiram ti da se drugi dan poslije 5 biti paket dostupan za preuzimanje!!!(i ustedjet ces dodatnih 60 kn na dostavi)

naruci, plati, nazovi ih i pitaj kad možeš doc po njim i to je to!!!


A stvarno ste vi ostali dogli prasinu oko tog protisa!!! nije los ducan, samo trebas znat sa tim glupanima!!! postavi se jači si
I ako vam nije žao dat 100, 200, 300 kn.... vise pa odite i kupujte u linksu i adm-u vidim da se ima para :S
U ovo bas i nemoj biti toliko siguran
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 16:50   #636
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
U sta se kladimo??

svaki put kad sam narucivao ili su dostavili drugi dan ili sam dolazio drugi dan poslije 5 sati ako sam osobno preuzimao!!!

i ja nisam pitao da kada bi to moglo biti kod mene ili kad ja to mogu preuzeti

citiram: Ja sutra idem u zg dolazim poslijepodme hitno mi je!!
Onda dodite poslije 5 paket ce bit tu!!
To je bilo prosli petak, bila je firma i morao sam poklon odnjeti , bio sam vec pomalo zivcan i reko sam da dolazim sutra!!
ovaj se vec cmizdrio za laptop!!

Osim ako nije petak ili subota nemojte ocekivati robu najkasnije do pondjeljka ili utorka!!
sti je po meni ok vrijeme dostave!!!

Jos jednom govorim pokazite zube, ako su oni bezobrazni prema vama vi njega ciglom

ja ih drugi puta nisam moljakao da kad bi mogo doc po to ili kad bi to doma moglo doc bla bla bla!!

uvijek mi je hitno!!!
ocu paket za najvise dva dana ili saljem lavove
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 17:00   #637
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Nemam se u sta kladit jer je par puta bilo dogovoreno u 17 sati drugi dan pa sam poljubio prazan pult...

Pa je onda bilo sutra nakon 14 sati!

Ja reko moze, dogodi se... PA odmah reko da uzmem jedan mobilni disk i pitam kada ce on biti; sutra nakon 11...

Rekoh super, budem oko 15 pokupio i jedno i drugo...

Dodjem ja drugi dan u 15 a ono niti artikla koji je trebao biti u 14 h niti onoga koji je trebao biti u 11....

KAzu meni, roba nam dolazi tek nako 17 h!

Super, kazem ja, pa sto onda radite budalu od mene i govorite mi da ce artikli biti kod vas u 11 odnosno 14????!!!!!

To vam nitko od nas nije mogao rec jer nama roba dolazi tek u 17....



I onda ostani normalan...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 17:13   #638
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Eto vidis sve se svodi na 17 sati

a to sto ti je reko netko ovo: To vam nitko od nas nije mogao rec jer nama roba dolazi tek u 17.... mozda ti je jedan od njih reko to a drugi neko sasvim drugo vrijeme!!!

evo ja sam uvijek slao ponudu kad je radio doticni gosp. Vražić i uvijek mi je ponuda dosla kroz kojih pola sata najvise, uvijek zovem onda drugi broj(naravno javi se gosp. Vragonja ) i uvijek se dogovorimo oko prezimanja ili dostave i uvijek mi kaze vrijeme kada mogu podic paket ili dan dostave!!

a ovi drugi degeni sta rade tamo sa njima necu poslovati upoce!!!
njih treba bićovati sa kajišom
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 17:56   #639
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Nemam se u sta kladit jer je par puta bilo dogovoreno u 17 sati drugi dan pa sam poljubio prazan pult...

Pa je onda bilo sutra nakon 14 sati!

Ja reko moze, dogodi se... PA odmah reko da uzmem jedan mobilni disk i pitam kada ce on biti; sutra nakon 11...

Rekoh super, budem oko 15 pokupio i jedno i drugo...

Dodjem ja drugi dan u 15 a ono niti artikla koji je trebao biti u 14 h niti onoga koji je trebao biti u 11....

KAzu meni, roba nam dolazi tek nako 17 h!

Super, kazem ja, pa sto onda radite budalu od mene i govorite mi da ce artikli biti kod vas u 11 odnosno 14????!!!!!

To vam nitko od nas nije mogao rec jer nama roba dolazi tek u 17....



I onda ostani normalan...

kolega to mi je poznato lol vole se pravit mutavi... kako i nece kad igraju wow po cijele dane na radnom mjestu...
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 23:59   #640
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Trenutno je pala i u Linksu cijena, neznam. Možda i odustanem na neko vrijeme od kupnje. Nije toliko bitna, a zbog tog ste stvorili paniku.
Nema veze...
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2010., 09:24   #641
Kerefek76
Premium
Moj komp
 
Kerefek76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Nemam se u sta kladit jer je par puta bilo dogovoreno u 17 sati drugi dan pa sam poljubio prazan pult...

Pa je onda bilo sutra nakon 14 sati!

Ja reko moze, dogodi se... PA odmah reko da uzmem jedan mobilni disk i pitam kada ce on biti; sutra nakon 11...

Rekoh super, budem oko 15 pokupio i jedno i drugo...

Dodjem ja drugi dan u 15 a ono niti artikla koji je trebao biti u 14 h niti onoga koji je trebao biti u 11....

KAzu meni, roba nam dolazi tek nako 17 h!

Super, kazem ja, pa sto onda radite budalu od mene i govorite mi da ce artikli biti kod vas u 11 odnosno 14????!!!!!

To vam nitko od nas nije mogao rec jer nama roba dolazi tek u 17....

I onda ostani normalan...
Mogu li pitati a zašto niste nazvali prije nego što dolazite?!?
Pa jel teško nazvati ih i pitati jel došla roba? Ovako kukate ovdje na forumu a krivnja vašeg stalnog uzaludnog dolaženja je upravo na vama.

Ja lijepo uvijek nazovem sa posla i ako je došlo odem poslije mirno tamo.
Ako kasni nema veze nisam tako nestrpljiv kao malo dijete koje hoće čokoladu. Mislim, stvarno vas ne kužim. Kao mala djeca, ne možete se strpiti koji dan. Maltene vam život ovisi o komadu štampane pločice. Stvarno smiješno.

A oni koji naručuju predzadnji dan i nadaju se da će to dobiti zadnji dan kada im to treba ne znaju za Murphijeve zakone.
Kerefek76 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 09:41   #642
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
bojim se da si ti kerefek malo previse zabrijao. Protis je otprilike dno dna informatickih ducana u HR. Sto se tice ljubaznosti ocjena im je -100. Isporuka robe im je otprilike -100. Sad cu ti ja svoj primjer napisati. Zovem u petak da kupim napajanje (to dok sam jos bio neinformiran i nisam znao da zovem grupu debila a ne informaticku trgovinu). Registriam se na sajt, napravim narudžbu, odem u banku, uplatim i u dogovoru s njima mene ce napajanje cekati u subotu između pola 1 i jedan jer upravo prolazim tamo gdje im je poslovnica. U subotu ujutro ja njih zovem ajmo reci 5 puta, da bi se 6 put netko javio. Nakon razgovora meni je rečeno da je napajanje stiglo i da ga mogu pokupiti. Primjeti da ja nisam iz Zagreba i da placam gorivo da dodem do njih. Nakon sto sam ja dosao u 12:20 minuta, dobio sam kurac jer mi nitko od te dvojice koji su tamo radili nisu znali reci sta i kako. Trazio sam povrat love, i uplatio te novce u ADMu i dobio drugo napajanje u roku 1 dan od uplate. Nije da nekog vrijeđam ali protis je meni ekvivalent kretenima (uz hg spot i vemulj). A vjeruj mi ja sam se hardvera nakupovao, za firmu i za svoje osobne potrebe

Sad ne znam jel ti radis tamo pa ih toliko branis, ili si neki fan ali pretjerao si. Ovdje se vec 20 ljudi zali na njih jedino su tebi super....
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 09:49   #643
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Evo mojih dojmova
Dosad sam uzimao preko njih
Laptop acer 7000kn
Hard disk 500gb black

i pokusao uzeti monitor jucer/prekjucer

Laptop - nije dostavljen do sub kako sam zamolio ( uplatio u fini u srijedu ) nego tek u pon sto mi je glupo al ajd sto sad, no ako je overseas i pise DOSTUPNO onda nevidim smisla u 5dana dostave izmedu ZG-SK, jos pogotovo kad u SK i je PROTIS glavni ali ne i skladiste.

Hard Disk
Placeno negdje bio je pon, dostavljen u petak, opet sporost i na moje pozive ( 10 x u jednom danu ) nitko nije dizao slusalicu a radno vrijeme je bilo, jos sam slao 3maila i nista, no cim sam ponudu napravio tog jutra odmah su odg, da bi nakon uplate cekao 24h za sljedeci odg,malo cudno ili ?


Fujitsu monitor
prije 3dana sam napravio ponudu, stoji 1911kn i dostava, ponudio sam 1911kn i 150kn ak treba al da dostava bude u sub, rekli su ok.
Napravio sam ponudu, no onda sam nazvao da upitam jel sigurno u sub, oni se nisu javljali ni na tel niti na 5mailova no nesto kasnije dobio sam ih na telefon i osoba cudnog naglaska je rekla, SUMNJAMO PRIJE SRIJEDE, cek malo od cet-sri je 6dana, onak,...hmmmmmmmmm.....Onda sam rekao , MOGU JA DOC SA KESHOM U ZG I PLATIT, odg je NE,morate nam uplatiti prvo, ok, uplatiti cu sad a pdic sutra, NE,vi mozete podic tek u PON, koji k??? Ok,mozda ga nemaju ili nesto, cudno uglavnom.


Proizvodi zasada rade ok no vjerujem da im je usluga kod kvarova kao i usluga kad nesto trebate od njih a da to nije uplata na njihov racun. Sve u svemu dajem im 6.5/10 kao web shop, daleko ispod kvalitete NHDOO,RSMAGAZINA, ali ipak najnize cijene stoga, tko voli nek izvoli, ja jesam i to dva puta, zasad zadovoljan cijenom u omjeru sa kvalitetom ( kvarovi,reklamacije,itd)
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 13:01   #644
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Jel se i vama desilo da ste bili u Protisu po nesto, dva lika, jedan drka bezveze po kompu, drugi vas preko kurca posluzi. Odjednom im zvoni telefon, ne dira ih to ni pol posto, vi trazite sto vam treba, telefon zvoni, drugi lik i dalje drka po kompu..
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 13:54   #645
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A sta ce se javiti kad ga zove jos nedna nezadovoljna musterija da pita zasto kasne sa isporukom. Jedino moze uvaljivati izlike ala "d.tubic"...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 15:20   #646
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Ja bi da tema zavrsi jel ovo ne vodi nigdje, sama prepucavanja i svađe!!!


to ne lici ovom forumu!!!

svi smo iznjeli svoja misljenja o protisu i to je to!!!

Tko oce znat sve o protisu naci ce u ovoj temi!!

Ko oce kupovat tamo neka kupuje, kome krivo neka ide u neki drugi shop, i bok

Ja bi tu temu odmah LOCK!!!!

edit: i to na 22 str.

Zadnje izmijenjeno od: m1kLa. 21.05.2010. u 15:34.
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 16:13   #647
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
M1Kla, zvucis kao da te placa Protis.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 17:15   #648
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Kerefek76 Pregled postova
Mogu li pitati a zašto niste nazvali prije nego što dolazite?!?
Pa jel teško nazvati ih i pitati jel došla roba? Ovako kukate ovdje na forumu a krivnja vašeg stalnog uzaludnog dolaženja je upravo na vama.

Ja lijepo uvijek nazovem sa posla i ako je došlo odem poslije mirno tamo.
Ako kasni nema veze nisam tako nestrpljiv kao malo dijete koje hoće čokoladu. Mislim, stvarno vas ne kužim. Kao mala djeca, ne možete se strpiti koji dan. Maltene vam život ovisi o komadu štampane pločice. Stvarno smiješno.

A oni koji naručuju predzadnji dan i nadaju se da će to dobiti zadnji dan kada im to treba ne znaju za Murphijeve zakone.
Ako oni meni kazu sutra u 11, 14 ili 17 onda to mora biti sutra u 11, 14 ili 15!

Ako ne mogu to ispostovat onda je na njima da oni MENE nazovu, ponizno se ispricaju jer su ONI zajebali i da me zamole ako se mogu strpit do sutr/prekosutra/nebitno!

Ako ti na trznici kod mene nesto kupis i ja ti kazem da dodjes kod mene u 17 sati po robu, onda valjda i ocekujes da kada dodjes kod mene da sam ja doma i da te komponenta ceka...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 17:35   #649
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
M1Kla, zvucis kao da te placa Protis.
para nikad dosta
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 18:38   #650
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Kakav crni lock... treba napunit 100 stranica, nek ljudi citaju kakvi su to cigani.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 19:38   #651
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Vidim da većina ljudi ima problema sa kupovinom na daljinu, tu se neću miješat jer gotovo nikad ne kupujem na daljinu. Ali kupovao sam već dosta puta tamo, istina nikad nešto skuplje od soma kuna - dođem tamo (ili nazovem telefonom), naručim i kaže majstor sutra poslije pola 5 možete doći po to. Dođem po to slijedeći dan oko 5, kažem šifru on se zaleti po to u skladište, platim i bok-bok.

Fora je tamo što radi dvoje ljudi, nekad i jedan u smjeni. To nije opravdanje, ali im je direktor valjda da ne kažem šta pa ne želi zaposlit još ljudi. Mada tu i pretjerujete sa ovim da su nepristojni i bahati. Kaže izvolte, hvala, molim. To je dosta. A vidio sam na svoje oči neku dalmošicu 20+ godina kak ih je zatlačila za neke tipkovnice. Pa čovjek vadi jednu, pa drugu pa treću, ona ih isprobava ali ni jedna joj ne odgovara. Ona je, naime, vidjela lijepu bijelu negdje na nekom letku.

Zasad nikakvih problema s njima (kucam po drvetu), sciganim se prema Nabavi skoro uvijek za 50-60 kuna, nekad i više, a meni ko' studentu je to dosta novca.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 21.05.2010. u 19:50.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 19:50   #652
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Mislim da se u ovoj temi kao i u ostalim vezanim za it trgovine najvise naglaska stavlja na web shop, i o tome se vodi rasprava.
Super je to sto ti dodjes tamo, platis i odes, logicno je da ce onda sve proci u redu, ne znam sta bi se tu trebalo dogodit, tako da nemojte te slucajeve ni spominjat jer nisu nikakva referenca poslovanja same trgovine.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 20:56   #653
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Vidim da većina ljudi ima problema sa kupovinom na daljinu, tu se neću miješat jer gotovo nikad ne kupujem na daljinu. Ali kupovao sam već dosta puta tamo, istina nikad nešto skuplje od soma kuna - dođem tamo (ili nazovem telefonom), naručim i kaže majstor sutra poslije pola 5 možete doći po to. Dođem po to slijedeći dan oko 5, kažem šifru on se zaleti po to u skladište, platim i bok-bok.

Fora je tamo što radi dvoje ljudi, nekad i jedan u smjeni. To nije opravdanje, ali im je direktor valjda da ne kažem šta pa ne želi zaposlit još ljudi. Mada tu i pretjerujete sa ovim da su nepristojni i bahati. Kaže izvolte, hvala, molim. To je dosta. A vidio sam na svoje oči neku dalmošicu 20+ godina kak ih je zatlačila za neke tipkovnice. Pa čovjek vadi jednu, pa drugu pa treću, ona ih isprobava ali ni jedna joj ne odgovara. Ona je, naime, vidjela lijepu bijelu negdje na nekom letku.

Zasad nikakvih problema s njima (kucam po drvetu), sciganim se prema Nabavi skoro uvijek za 50-60 kuna, nekad i više, a meni ko' studentu je to dosta novca.

Potpisujem

Ja sam za ovu temu, reko sam sta sam imo, dublje ne ulazim!!!


Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kakav crni lock... treba napunit 100 stranica, nek ljudi citaju kakvi su to cigani.
ma neka ti bude i 101 dalmatinac
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 21:47   #654
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Jao teme. Vidim da većina ljudi ima problema sa kupovinom na daljinu, tu se neću miješat jer gotovo nikad ne kupujem na daljinu. Ali kupovao sam već dosta puta tamo, istina nikad nešto skuplje od soma kuna - dođem tamo (ili nazovem telefonom), naručim i kaže majstor sutra poslije pola 5 možete doći po to. Dođem po to slijedeći dan oko 5, kažem šifru on se zaleti po to u skladište, platim i bok-bok.

Fora je tamo što radi dvoje ljudi, nekad i jedan u smjeni. To nije opravdanje, ali im je direktor valjda da ne kažem šta pa ne želi zaposlit još ljudi. Mada tu i pretjerujete sa ovim da su nepristojni i bahati. Kaže izvolte, hvala, molim. To je dosta. A vidio sam na svoje oči neku dalmošicu 20+ godina kak ih je zatlačila za neke tipkovnice. Pa čovjek vadi jednu, pa drugu pa treću, ona ih isprobava ali ni jedna joj ne odgovara. Ona je, naime, vidjela lijepu bijelu negdje na nekom letku.

Zasad nikakvih problema s njima (kucam po drvetu), sciganim se prema Nabavi skoro uvijek za 50-60 kuna, nekad i više, a meni ko' studentu je to dosta novca.

Ovakva su moja iskustva ko od tutixa.

A ljubaznost im je ok. Ja imam naviku biti jače ljubazan prema ljudima
koji rade u dućanu pa im je onda bed valjda sipati proljev po meni .
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 01:57   #655
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Koji je smisao onda web shopa, ako tek oni cekaju nase pare da bi narucili od veletrgovca? Tj. Zakaj mi nemremo uzet od vele, kad ovi ionak uzimaju komad po komad. Ne dođe li nas to onda isto, ili jeftinije, ili se ja ipak ne razumijem u balkansku trgovinu
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 09:14   #656
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor dedaWraith Pregled postova
....ili se ja ipak ne razumijem u balkansku trgovinu
To je u pitanju....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 10:27   #657
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Apsolutno se slažem sa većinom ovdje iznesenih primjedbi na račun Protisa kao "neporfesionalne" trgovine, ali ipak moram napisati neka svoja pozitivna iskustva kojih je bilo pošto često prolazim tim djelom trešnjevke pa mi je Protis usput (a i cijena je najniža ).

1- Volan Logitech MOMO: Nazvao i naručio, nakon 3 dana volan je došao u dućan, ja po njega, platim, gg.

2-Razer Alpha podloga: Ista stvar

3- Kingmax 2GB keks: Isto

4- Kingmax 2GB keks: Isto

Ovdje je razlika da nisam zvao 5x dnevno nego sam ostavio broj moba da me nazovu kad je roba u dućanu. Plus neke stvari tipa DVDi, CDi, tinte, 4/1 switch i sl. sam kupio odma pošto su bili dostupni u dućanu.

Preporuka svima kojima ODMAH isti dan ili sutra treba određena komponenta da odu do Linksa koji je malo dalje ali ima značajno veći "lager" i po meni najbolje osoblje. Ako je ipak cijena "ključ" onda brzina isporuke treba biti manje važna
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 12:39   #658
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Apsolutno se slažem sa većinom ovdje iznesenih primjedbi na račun Protisa kao "neporfesionalne" trgovine, ali ipak moram napisati neka svoja pozitivna iskustva kojih je bilo pošto često prolazim tim djelom trešnjevke pa mi je Protis usput (a i cijena je najniža ).

1- Volan Logitech MOMO: Nazvao i naručio, nakon 3 dana volan je došao u dućan, ja po njega, platim, gg.

2-Razer Alpha podloga: Ista stvar

3- Kingmax 2GB keks: Isto

4- Kingmax 2GB keks: Isto

Ovdje je razlika da nisam zvao 5x dnevno nego sam ostavio broj moba da me nazovu kad je roba u dućanu. Plus neke stvari tipa DVDi, CDi, tinte, 4/1 switch i sl. sam kupio odma pošto su bili dostupni u dućanu.

Preporuka svima kojima ODMAH isti dan ili sutra treba određena komponenta da odu do Linksa koji je malo dalje ali ima značajno veći "lager" i po meni najbolje osoblje. Ako je ipak cijena "ključ" onda brzina isporuke treba biti manje važna
Meni nije presudna brzina isporuke, ali onda reci: Ima na lageru ali zbog tog i tog nece biti sutra, vec prekosutra i li za tri dana...

A ne da mi kazu sutra u 17 pa nista, onda sutra u 14 pa nista i jos me uvjeravaju da mi oni nisu sigurno rekli da bude u14...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 13:01   #659
cserer
Od danas pa do sutra
Moj komp
 
cserer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZAPREŠIĆ
Postovi: 65
Vjerujem da su neki članovi imali neugodnosti pri kupovini u Protisu,kod mene je to funkcioniralo ovakio:
19:00h nazvao i pitao za napajanje ,a oni mi rekli sutradan iza 17h da dođem i tada platim.Tako je i bilo.
Istina je što se tiče telefona i nejavljanja,jedno 6-7puta sam ih morao zvati,
a i kad sam bio u radnji uredno se nisu javljali dok je jedan od njih bio slobodan i visio na kompu
cserer je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 13:55   #660
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
^^ citam zadnjih par postova i neki ovdje uporno ne kuze u cemu je problem kod protisa...
Pa normalno da ce vam pripremiti robu za dan, dva, kad ju niste platili nego planirate doci po nju i onda platiti.
Fala bogu da ce se oni onda aktivirat da vam sto prije nabave to sto trazite kako bi oni sto prije dobili novac.

Ali ne zive svi u Zagrebu jbt, sta sa nama koji narucimo preko neta, uplatimo u banci i cekamo isporuku?
I cekas dok se tamo nekom ne digne neka stvar i odluci ti to poslat.
Njihov web shop je smece koji nam veze s mozgom i lazu kod pisanja raspolozivosti artikala.

A ova vasa 'iskustva' su presmjesna: 'otisao sam tamo, dao sam mu 20 kn, on je meni dao podlogu za mis, meni je protis super i zadovoljan sam kupovinom', vau, ti njemu novce on tebi proizvod, stvarno si dobro prosao.

Muka mi vise citat...

Zadnje izmijenjeno od: khm. 22.05.2010. u 14:34.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na