Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2016., 17:27   #1
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
(riješeno) Laptop zvuk krcka

Imam problem, nabavio sam neki laptop, instalirao windows 7 32bit svi drajveri se sami instalirali sve ok.

U pitanju je Asus Pro55S





E sad... problem sa zvukom.
Krckanje zvuči otprilike ovako:

Code:
http://sendvid.com/7zlgot1d
Kad upalim winamp i pustim pjesmu i ništa ne diram ne čuje se krckanje (ili ja ne primjećujem), čim otvorim neki folder sa puno slika i skrolam gore dole krene da krcka, čim uđem na jutub pustim neki snimak krene da krcka, uđem na neki sajt sa dosta gifova krene da krcka, čim uđem na fejsbuk i skrolam krene da krcka, pustim film na nekom sajtu krene da krcka, pojačam do daske ili smanjim, opet isto.

Na Asusovom sajtu nemaju drajveri za baš ovaj laptop, ima za Pro55SR i Pro55SL
Code:
http://www.asusdriversdownload.com/asus-drivers/asus-notebook-pro55-series
Probao drajvere za zvuk i grafiku odatle za Pro55SR, opet isto.

Ajde da se bar dešava samo preko laptopovih zvučnika nego kad stavim slušalice ista situacija.
goran92goda je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 21:57   #2
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Napravim bootabilni usb sa Ubuntu 64bit sistemom i pokrenem ga onako bez instaliranja i otvorim mozilu i jedno 4-5 tabova sa jutub muzikom i 2-3 taba sa sajtovima sa dosta slika, i zvuk je normalan krckanje je nestalo.

E sad... Ubuntu je grafiku prepoznao kao Gallium 0.4 on AMD RV620, a na windowsu je Ati Radeon HD 3470.
Nisam stručnjak za Linukse pa nemam pojma ima li to nekakve veze.
Šta sad da radim, u čemu bi mogao biti problem?
goran92goda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2016., 22:06   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ma to je njihov "crackling problem". Power managment Realtek chipa te zeza. Evo thread, pročitaj par zadnjih stranica i složi to:
https://rog.asus.com/forum/showthrea...-rule-them-all)
sjećam se da je trebalo instalirati zadnje drivere od realteka, podesiti 2 parametra u registry-u i restartati lap. Nakon toga je prilikom boota čim je ušao u win krcnuo i nakon toga je bila tišina do sljedećeg krca prilikom boota. To je problem Realteka, nije od Asusa. Na linuxu toga 99% neće biti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 14:00   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Imao neki dan na popravku jedan laptop sa sličnim problemom ispostavilo se da su driveri za zvuk šta su se skinuli preko win updejta očito u banani pa skini si sa sajta od zvučne zadnje drivere i instaliraj, prije toga naravno uninstaliraj ove sa win updejta šta su se instalirali.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 14:58   #5
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Pokušavao sam razne drajvere, neće i neće, valjda podržava samo XP i Vistu.
Problem riješen, instaliran Windows XP, i audio drajver za laptop Asus Pro55SR, instaliran isti drajver za grafiku samo sad ima opcija za veću rezoluciju, radi bez problema, to je to.
goran92goda je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 15:04   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ja te ne kužim baš... što ti znači driver od grafičke? imaš problema sa zvukom, ne grafikom. HDMI izlaz ima svoj zvučni izlaz ali ti on nema veze sa driverom od tvoje zvučne tj Realteka. Super da si riješio problem, ali gledao si na dva mjesta bez veze. Problem je samo u Realteku i njihovom power managmentu zvučnog čipa.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 14:29   #7
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Grafika na win7 kao što je u prvom postu piše 256, a sad na xp je 512 i imam opciju za veću rezoluciju, sa istim drajverom.
(Ali sad na xp kad gledam film 720p preko Media player classic imam jednu liniju, tj. screen tearing?)

Ali dobro pustimo to sad nije mi to ni bitno neću igrati igre na njemu, pokušavao sam svašta za zvuk i nije mi uspjevalo, možda nisam kompletno brisao zvučni drajver iz Device managera, nego samo onako uninstalirao realtek stvar iz Control panela. Ali da, drajver koji win7 automatski instalira krcka onako kao na klipu koji sam postavio, kad instaliram realtekov drajver postane još gore.
Moje neko objašnjenje je da drajveri za ovaj laptop podržavaju samo xp i vistu?

Pa evo sad, ako mi neko može naći prave drajvere za zvuk i grafiku i objasniti sve kako šta, možda opet pokušam instalirati sedmicu i pokušam ponovo, dakle ovako dok sam imao sedmicu:

Task menadžer je pokazivao ovo:




Program Aida64 Extreme je pokazivao ovo:





Dxdiag je pokazivao ovo:

goran92goda je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 05:20   #8
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
driver koji win7 automatski instalira kod instalacije? a windows update? inače nešto slično sam imao na starom pc-u gdje je iz jednog zvučnika krckalo/šumilo i pravo sranje je bilo kad ga je trebalo restartat 10 puta dok se podigne normalno. tek nakon što sam xp reinstalirao sam probao noviji raltek driver s kojim je problem nestao.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 20:17   #9
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Drajver koji win7 instalira krcka, realtekov drajver kad instaliram krcka još gore, otprilike ovako: https://www.youtube.com/watch?v=qd5CWVEvx0A

Ne znam, pokušavao sam i ono što je alengrosevic rekao da podešavam power management u registry editoru, ali tamo nisam imao tu opciju, trenutno koristim xp i zvuk je super, slao sam mejl realteku, nisam dobio odgovor, slao sam mejl asusu traže mi serial number ovog laptopa, poslao im slike sa naljepnicama, nisam dobio odgovor.
goran92goda je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 20:31   #10
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Jel imaš originalni power adapter ili kopiju? Ako je ebay, probaj s originalom.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2016., 21:03   #11
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Punjač je neki kineski, Replacement AC adapter
Input 100-240V-1.8A
Output 19V-3.42A

Ali krckalo je i kad je bio skinut sa punjača.
goran92goda je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 00:02   #12
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
jesi li uopće što čitao s onog linka koji sam ti poslao? tamo ima i najnoviji driver i dvije stvari koje trebaš promjeniti. detaljno je objašnjeno sve. ne znam kako ti možemo osim toga pomoći. To što imaš je Asusov "standardni" problem. I riješava se po uputama na onom linku / forumu...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 12:47   #13
goran92goda
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 7
Pa jesam, i skinuo i instalirao i tražio po registry editory ali nije bilo opcije za power management, ali nema veze sad sam na XP-u i radi okej, možda opet nekad pokušam sedmicu kad budem imao vremena. Hvala u svakom slučaju.
goran92goda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na