Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2018., 14:52   #1
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Jednostavni audio sustav za ured

Malo sam zapeo sa smišljanjem kako najjednostavnije riješiti muziku u uredu..

Dakle, trenutno imamo PC zvučnike spojene na duži kabel, i kad netko poželi puštati muziku.. kabel ide do njegovog kompa. S obzirom da su zvučnici počeli otkazivati poslušnost, došlo je vrijeme za kupiti nove i postavilo se pitanje zašto ne napraviti nešto pametnije od ovog što imamo.

Dakle, muziku slušamo ili radio stream, ili mp3 sa mrežnog diska.

Meni je za sada palo na pamet kupiti jednu od onih malih linija na koju se stavi ipod i problem je riješen.

Ali prije nego potrošim previše novaca bez veze, da li postoji neko jednostavnije rješenje? kao npr mrežni zvučnik, ili mrežno pojačalo - nemam pojima...

Ili neki sličan uređaj na kojeg se spoje zvučnici i može puštati muzika uz upravljanje preko kompa.

Da li možda postoji neka opcija sa Rasppberry Pi-em?

Hvala!
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 19:54   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Su vam ti kompovi dovoljno moderni da imaju BT? Pada mi na pamet stremanje preko BTa na zvucnike preko neceg slicnog ovome:
https://www.logitech.com/en-us/produ...-audio-adapter

U tom slucaju je dovoljno da komp(ovi) imaju pristup nas-u, a audio jednostavno saljes dalje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2018., 20:38   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Pogledaj nesto od sonosa. Npr. Play1, 3 ili 5, ovisi koliko jak zvucnik.vam treba. Ima mobilnu aplikaciju za android i ios i podrzava sve to sto ti treba, a mozes ih i vezivati kroz aplikaciju u zone pa svi mogu svirati isto, ili samo 2 od 3 zvucnika sviraju isto, itd.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 21:47   #4
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Je, i ja sam nekako završio na sonosu nakon dosta googlanja(naravno nakon što sam pokrenuo temu)... čini se da je točno ono što mi treba.

BT mi je isto pao na pamet... ali sonos mi se čini kao puno bolje rješenje.

@cuky: jel imaš iskustva sa sonosom, i kako se ponaša kad npr 4 kompa imaju instaliranu aplikaciju?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 21:52   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imam. Rade odlicno. Sve se sinkronizira izmedju klijenata. Koristim i mobilne i pc aplikacije.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 22:04   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Bome sonos je kvalitetnije rjesenje koje sam preskocio zbog cijene. Ako ulazi u igru, na temelju procitanog bi ga i ja volio imati u uredu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 22:20   #7
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Hvala na savjetima!

Ma nekako sam se već pomirio sa time da ću kupiti neku mini liniju sa google chromecast-om... pa mi se sonos više ne čini tako preskup (jer ga dosta hvale što se tiče kvalitete zvuka) a jedan bi trebao biti dosta... a ako ne bude, još jedan se lako doda.

Da li ima neke prednosti Sonos ONE naspram Play1, ako planiram koristiti Sonos app za upravljanje sustavom?

Koje ti imaš Cuky?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 23:19   #8
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Preporuka je normalni play1 jer ima i mogucnost montiranja na zid ( ima rupe za nosace).

Novi One ima jedino alexu kao neki dodatni feature sto je meni nista previse bitno.

Koristim aktivno play3 i play5, a instalirao sam jedinicu, trojku, peticu, playbase i sub, uz naravno connect i connect amp (svega toga hrpu komada). Dakle, skoro sve
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 16:22   #9
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Hvala!

Jel bi radije uzeo jedan Play:3 ili dva Play:1...

ili je za ured 4x6 metara dovoljan i jedan Play:1 za laganu pozadinsku muziku?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 16:29   #10
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Dovoljan ti je 1x play1.
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2018., 12:12   #11
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Rasperry Pi sa HiFiberry karticom (koja može biti DAC ili samo digitalni izlaz, ovisno o tome koji priključak imaš na pojačalu) na kojeg instaliraš besplatni Volumio OS će te doć cca. stotinjak eura. Ja ga već par godina koristim, upravlja se aplikacijom sa mobitela, izvrstan zvuk i gomile web stanica (isto izvrsne kvalitete zvuka) tak da ne moraš imati praktički niti jedan album, a svirat će ti stalno.

Ima čak i u Čipoteci za kupit sve potrebno, osim pripadajućeg kućišta - ove kartice idu na RPi HAT pa ak ih hoćeš baš zatvorit trebaš adekvatno kućište. Moja preporuka, ako razmatrate i klasično pojačalo i zvučnike.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 19:52   #12
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ma već je naručen Sonus... ima nas više u uredu i ful mi odgovara da svi mogu puštati muziku, i da postoji app za android, IOS, windwos...

A hvala na info-u za HiFiBerry - nisam znao da ga ima za kupiti kod nas, a treba mi za doma! Hvala!
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na