Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2023., 10:23   #1381
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ista stvar me muči, ali teško je dobiti ikakvu korisniju informaciju, pogotovo kod nas.

Oblo je brand od aling conela, a aling conel asortiman, bar dio drži chipoteka. Slao sam im upit, ali neće dobivati nove stvari. Onda sam ih zagnjavio za dobavljača: ELEKTRO-PROFI KSA d.o.o.
Ali tu sam stao, nisam slao upit njima direktno.
Da, i ja sam vidio nesto sitno kod nas ali ne cjelu paletu proizvoda.

Javi ako naletis na distributera u HR koji ima volju/zelju da nesto i objasni a ne samo proda
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 19:21   #1382
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovo radim sa broadlink mini IR blasterom.
Stigao Broadlink RM4 mini. Ali uopće mi ga ne prepoznaje u Broadlink BLE aplikaciji za Android kada idem na dodavanje novog uređaja. Jednostavno ne prepoznaje da u blizini ima uključen uređaj spreman za uparivanje. To je jedina aplikacija dostupna na Google Play od Broadlinka.

Ima li tko ideju kako dodati u aplikaciju?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 20:52   #1383
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Fulo si app izgleda, ima ih više. U opisu piše da se koristi Broadlink app, ne spominje se BLE. Uglavnom, imaš više njihovih appova:

https://play.google.com/store/apps/d...nk&hl=en&gl=US

Vjerujem da je ovo pravi app:

https://play.google.com/store/search...ps&hl=en&gl=US


Ja sam ovu koristio s trojkom pro:

https://play.google.com/store/apps/d....econtrol.plus




Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Da, i ja sam vidio nesto sitno kod nas ali ne cjelu paletu proizvoda.

Javi ako naletis na distributera u HR koji ima volju/zelju da nesto i objasni a ne samo proda

Ako koga od ostalih zanima, elektroprofi može dobaviti u HR, ali cijene su paprene iz tko zna kojeg razloga. Meni najzanimljivija stvar, sklopka koja ide u modularnu kutiju s prekidačima

Pametna sklopka - experience* art.72232 ispada 130€




Za skoro sve ostalo je moguće naći znatno jeftiniju zamjenu, da li u vidu Shellya, Sonoffa, Lidla ili nečega trećega.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sklopka.jpg‎
Views:	1419
Size:	25.7 kB
ID:	26608  
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 12.09.2023. u 21:02.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:02   #1384
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Manual im je katastrofa. Jedva da išta piše. Nekako mi miriše da se uređaj pokreće u nekom AP modu za povezivanje, dok bi vjerojatno trebao biti u SMART modu (brzo treptanje lampice). Pošto je manual užas (ima teksta za valjda 1/3 stranice), nigdje ne piše kako se prebaciti u SMART mode.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:08   #1385
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Kužim. U vikendici imam oba. Stara je kuća, ima 2 kamena zida iza kojih je zemlja i ulica, pa je bilo nemoguće odraditi hidroizolaciju bez prevelikih zahvata. Zimi kad je prazno vlaga često bude preko 80% (ulica se zove Potok ) ali kad se Flood javi, onda znam da je pala velika količina kiše i da je u kutu procurilo. Nije da nešto mogu napraviti ali znam
Znaci senzor ti je namocen kada se javi flood?
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:12   #1386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mislim da mu IHC neće dati da napravi account ili tako nešto otkad smo u EU. Kod mene je ovaj app:
https://play.google.com/store/apps/d....international
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:22   #1387
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Znaci senzor ti je namocen kada se javi flood?
Navlazi se pod, nije bas lokva (javi alert, dosta je osjetljiv). Probao sam ga i umociti u vodu, dobro dihta.
__________________
murina je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:25   #1388
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Manual im je katastrofa. Jedva da išta piše. Nekako mi miriše da se uređaj pokreće u nekom AP modu za povezivanje, dok bi vjerojatno trebao biti u SMART modu (brzo treptanje lampice). Pošto je manual užas (ima teksta za valjda 1/3 stranice), nigdje ne piše kako se prebaciti u SMART mode.
Pa većina tih "smart" uređaja radi u AP modu kod inicijalnog setupa. Spojiš se na taj AP od uređaja, uneseš podatke od kućnog wifija i onda peglaš dalje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 21:45   #1389
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ne da se. Jednostavno u app ne prepoznaje nikako uređaj. Kada se povežem direktno na wifi uređaja, nemam što otvoriti. Probao sam bezveze domene u nadi da će napraviti redirect na neku admin stranicu, ništa. Probao 192.168.10.1 i još nekoliko IP adresa, ništa. (U tom range je) Probao preko aplikacije na sve načine, ništa.

Ne da mi se više, sutra probam pronaći apk neke od ovdje spomenutih verzija pa ćemo vidjeti. Ne mogu skinuti sa play jer mi niti jedna nije vidljiva.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 23:23   #1390
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Plava ledica treba brzo blinkati. Ako ne blinka, resetiraj ga na botun pozadi (drzi 5 sek). Mobitel spoji na 2.4ghz kucni wifi, ne na broadlinka.

Jako davno sam upario svog pa korake prepisujem iz appa ovo sto mogu vidjeti bez da brisem uredjaj i sve iz nule.

Sad sam instalirao i IHC i radi. App konstantno redirecta na Broadlink TV control app, to je kao noviji app na kojeg sam se davno prebacio. Npr IHC app mi vise ne da kontrolirati klimu... Taj app se vise ne razvija
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 18:58   #1391
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Aktiviraj i bluetooth kod setiranja pa probaj ponovno konfigurirati
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 07:09   #1392
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mislim da mu IHC neće dati da napravi account ili tako nešto otkad smo u EU. Kod mene je ovaj app:
https://play.google.com/store/apps/d....international
Google Play mi uopće ne pokazuje taj app, kao nije dostupan meni za moju verziju Androida (S21, Android 13).

Koju verziju imaš instaliranu? Vidim da je na Google play zadnja 1.7.14 iz prosinca 2021., dok je na Apk Pure dostupna 1.7.18 iz ove godine.

Probam kasnije danas naći na nekom pouzadnijem izvozu pa skinuti i probati.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Plava ledica treba brzo blinkati. Ako ne blinka, resetiraj ga na botun pozadi (drzi 5 sek). Mobitel spoji na 2.4ghz kucni wifi, ne na broadlinka.

Jako davno sam upario svog pa korake prepisujem iz appa ovo sto mogu vidjeti bez da brisem uredjaj i sve iz nule.

Sad sam instalirao i IHC i radi. App konstantno redirecta na Broadlink TV control app, to je kao noviji app na kojeg sam se davno prebacio. Npr IHC app mi vise ne da kontrolirati klimu... Taj app se vise ne razvija
Kao što sam gore napisao, BLE app mi je jedini dostupan za moj S21 Android 13 mobitel, niti jedan drugi app nije vidljiv na Google Play. Što se tiče ledice, meni svijetli 4 puta lagano i onda pauza 1-2 sekunde. Držanje reset tipke bilo koje vrijeme ugasi ledicu za nekoliko sekundi, i onda se vrati na 5x lagano + pauza jednom i onda 4x + pauza stalno.

Gdje god sam pogledao, to je opisano na AP pairing mode, dok je brzo blinkanje SMART pairing mode. Jedine upute za AP pairing su na youtube i to preko aplikacije njihove, ali đabe kada aplikacija ne prepoznaje. Vjerojatno ta BLE aplikacija nije za taj uređaj, tako da probat ćemo neku od spomenutih starijih.

Citiraj:
Autor creatin Pregled postova
Aktiviraj i bluetooth kod setiranja pa probaj ponovno konfigurirati
Sve je upaljeno, Bluetooth, lokacija, brojanja krvnih zrnaca...

EDIT: Očito da je Broadlink zaje*** nešto. Sada vidim komentar na BLE app gdje pita netko za RM3 mini pa ga usmjeravaju na drugi app. Na app koji nije vidljiv vjerojatno zbog Androida 13. Nešto ćemo iskemijati.

EDIT 2: Obrisao link.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 14.09.2023. u 08:08.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 08:03   #1393
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Kod mene je verzija .14

Heh, nije do androida 13, nesto je do prepoznavanja moba/regije/stajaznam. Sjetilo me kada sam imao kanadski Samsung, nisam mogao instalirati PBZ banking app na mob, app nije podrzan za moj uredjaj dok na drugom uredjaju sa istim google accountom sve uredno vidi. To je bilo dosta davno, ne znam koje je bilo rjesenje i kasnije sam taj app normalno instalirao i koristio godinama.

Bacim oko na .19 verziju, tnx... Samo da ne bude "ne diraj ako radi"

EDIT: Tnx za info oko linka, ne bi nikad isao za tim. Al kinezi su to, svasta mozemo ocekivati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 14.09.2023. u 09:26.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 08:11   #1394
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Obrisao sam link na .19 pošto mi https://www.virustotal.com/gui/ izbacuje da Google i još neki flagaju file.
https://www.virustotal.com/gui/file/...f00b5bf8157579

Neda mi se gledati da li kenjaju bezveze ili ne, skinuo sam .14, taj je kod svih ok.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 11:58   #1395
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
taman sam složio sonoff mini r2 u utičnicu u koju je uštekana pumpa recirkulacije PTV. htio bih da pumpa uopće ne vrti 22:00-06:00h, a od 6:00-22:00h da naizmjence 2min radi pa 8min ne radi.

u eWeLink applikaciji sam postavio "raspored" da se pali u 6:00, a gasi u 22:00h, a istovremeno i "ponavljajući timer" da se naizmjence pali 2min pa bude ugašena 8min, ali izgleda da taj "ponavljajući timer" radi 24/7, odnosno nije iznad ovih naredbi zadanih pod "raspored".

drugo sam pokušao preko "scena", ali događa se ista stvar, iako je zadano da se u 22:00 sonoff gasi.

ima li netko kakvo rješenje ili jednostavno moram ručno pod "raspored" ubacivati vremena paljenja i gašenja?
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako govorimo o pumpi za centralno ... zar nebi trebala već postojati neka kontrolna logika (ma kako izvedena):
a) delta t (razlika temperatura)
b) nekakav tlak "vode" u sistemu

Ovo sa dodatnim sonoff / shelly pa da dodatno "uštediš" sa nečim kao 2min radi pa 8min ugašena bi bio dodatak.

Malo da se vratim na ovaj post i problem s ukljucivanjem recirkulacijske pumpe za toplu vodu. Uglavnom, posto radim novo grijanje na katu kuce, tako sam ubacio i recirkulaciju tople vode. Pa mi je majstor prvo rekao da ta pumpa radi stalno i recirkulira. Tako sam se sjetio ovog posta i krenuo u istrazivanje.

Nevjerojatno mi je da ne postoji neko pametnije rjesenje poput nekog senzora koji bi detektirao pad tlaka u cijevima kad se pusti topla voda, pa prema tome pokrenuo pumpu. Postoji "pametno" rjesenje od Grundfosa koje prati koliko je pumpa radila kroz 2 tjedna pa sprema te intervale u interni kalendar i prema tome predikcijski pali pumpu da topla voda bude instant spremna. Medutim, koliko citam, trebas imat ustaljene navike da bi ona tocno predviđala i treba tih 2 tjedna uhodavanja u kojem radi neoptimalno.

Pa me zanima jel tko naletio na neko pametnije rjesenje? Ako nema nista gotovog, ideja mi je uzeti Arduino i dvije temperaturne sonde pa pokrenuti pumpu kad razlika u temperaturi bude prevelika + jos neka dodatna pravila.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 21:02   #1396
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
probao sam razne opcije s ovim trenutnim sonoffom i najisplativija se pokazala ova sa paljenjem pumpe u 6:00 i gašenjem u 22:00.

sama pumpa troši 7w/h, dakle ako radi 24/7 potrošila bi 5kWh mjesečno, a ako tih 8h preko noći ne radi, ušpara 1kn mjesečno, odnosno ništa nije fora u struji, nego u plinu, odnosno u spremniku PTV od 150L koji se bezveze rashlađuje zbog toga što topla voda od 45C kruži po cijevima pod podu po cijeloj kući, a te iste cijevi imaju gubitke, odnosno u spremnik se vraća hladnija voda nego što iz njega izlazi i logično bojler bezveze kuri plin.

nije ni ušteda plina značajna, ali ako pumpa recirkulacije radi 24/7 onda na ptv trošim ~30m3 plina mjesečno, a ako je po noći gasim, onda trošim 20-25m3 plina mjesečno, odnosno ~20kn manje.

ne planiram ulagati u nikakva "pametnija" rješenja od ovoga, ionako pola godine radi podno grijanje tako da od studenoga do travnja cijevi za vodu nemaju neke gubitke, nego mi je veći problem to što ne mogu pustiti hladnu vodu nigdje. od spremnika do kuhinjske pipe je oko 20m cijevi, treba par minuta čekati da dođe hladna voda jer podno grijanje zagrije glazuru, ali i sve tri cijevi: toplu, hladnu i recirkulaciju.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2023., 11:07   #1397
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
probao sam razne opcije s ovim trenutnim sonoffom i najisplativija se pokazala ova sa paljenjem pumpe u 6:00 i gašenjem u 22:00.

sama pumpa troši 7w/h, dakle ako radi 24/7 potrošila bi 5kWh mjesečno, a ako tih 8h preko noći ne radi, ušpara 1kn mjesečno, odnosno ništa nije fora u struji, nego u plinu, odnosno u spremniku PTV od 150L koji se bezveze rashlađuje zbog toga što topla voda od 45C kruži po cijevima pod podu po cijeloj kući, a te iste cijevi imaju gubitke, odnosno u spremnik se vraća hladnija voda nego što iz njega izlazi i logično bojler bezveze kuri plin.

nije ni ušteda plina značajna, ali ako pumpa recirkulacije radi 24/7 onda na ptv trošim ~30m3 plina mjesečno, a ako je po noći gasim, onda trošim 20-25m3 plina mjesečno, odnosno ~20kn manje.

ne planiram ulagati u nikakva "pametnija" rješenja od ovoga, ionako pola godine radi podno grijanje tako da od studenoga do travnja cijevi za vodu nemaju neke gubitke, nego mi je veći problem to što ne mogu pustiti hladnu vodu nigdje. od spremnika do kuhinjske pipe je oko 20m cijevi, treba par minuta čekati da dođe hladna voda jer podno grijanje zagrije glazuru, ali i sve tri cijevi: toplu, hladnu i recirkulaciju.
Tnx na podatku o uštedi, mislio sam da su nesto veci troskovi. Tj vise me brinulo hladenje spremnika nego potrosnja struje same pumpe. Ali eto, obicna pumpa je 150€, a pametna 300€... Ova druga bi se isplatila nakon niza godina. Kad bi bio siguran da to super radi onda ajd, isplati se ako je "ukljuci i zaboravi"
daki je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 12:36   #1398
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Situacija: stražnji ulaz mi je preko terase koju upravo renoviramo. Dosadašnje svjetlo je bila neka dummy stropna lampa koja se palila unutra na prekidač.
Kako tu blizu parkiram auto i ulazim unutra, bila bi mi korisna neka lampa na senzor...
Ali, htio bi jednostavnu opciju da paljenje preko senzora mogu ugasiti kad mi ne treba. Plus da ima i standardno pali/gasi na prekidač unutura.
Ima netko ideju što staviti?
Siguran sam da ima tako nešto
Integracija u kućni sustav preko wlan, BT i sl. nije presudna, ali bi volio da ima barem neku IP zaštitu od vlage.
Stara lampa koju sam skinuo bila je sva korodirana po kontaktima unutra... vlaga, magla, blizina mora...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 16:33   #1399
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Što radim krivo?
Hoću da se vrata od garaže otvore i za 1s zatvore kako bi se samo malo otvorila radi prozracivanja ali to ne sljaka. Samo odu i ne stanu...

Ako ne stavim ovaj "Disable Scene" mi se samo non stop otvaraju/zatvaraju

Shelly 1+ na Hormann motoruClick image for larger version

Name:	Screenshot_2023-10-20-16-24-23-203_cloud.shelly.smartcontrol.jpg
Views:	155
Size:	35.3 kB
ID:	26750

Sent from my M2011K2G using Tapatalk
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 17:36   #1400
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Moraju li ikad duže od 1s? Postoji globalno bez interneta when on turn off after 1s, a scene su preko neta.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 19:39   #1401
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Zasto ne postavis shelly kao shutter ili roller blind. Ne znam napamet kako se zove u postavkama. Nakon toga mozes zadati da otvoti vrata za 5% npr
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 08:13   #1402
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
U novom Kaufland katalogu:

__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2023., 09:42   #1403
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Ima tko Xiaomi Gateway 3 (sve voli WiFi, ZigBee, BT (ima fora opciju Bluetooth Mesha) ? Kako ga natjerati da se ažurira
Imam jedan u stanu, taj je verzija 1.5.0_0026 i imam jedan u kući koji je 1.4.6_0043 i taj kaže nema nova verzije firmwarea ? Da nemam jedan koji se ažurira, još bi i povjerovao
Ja imam Xiaomi Smart Home Hub 2 i ne mogu uključiti Bluetooth Mesh, jednostavno nemam tu opciju, iako help iz aplikacije pokazuje da bi trebala biti tu. Ima neko ideju?






segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 10:36   #1404
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
ekipa jel ima tko ovaj Tuya smart temp/humidity senzor
https://www.aliexpress.com/item/1005...195761997%21AC

ili ovaj samo sto ima i IR za upravljanje uredjajima
https://www.aliexpress.com/item/1005...195761997%21AC

bitno mi je da ima wifi (ne bluetooth) mogucnost citanja temperature na aplikaciji
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 17:54   #1405
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Pozz ljudi. Izvana na kući imam sveukupno 4 zidne lampe koje bi volio nekako složiti da se pale navečer i gase ujutro, znači sunrise/sunset funkcija. Jedna lampa pali se jednim prekidačem, jedna lampa se može upaliti na tri lokacije ( imam tri izmjenična prekidača) i preostale dvije lampe se pale obadvije sa jednim prekidačem. Opcije provlačenja dodatnih kablova ako bi bilo potrebno nema, jer nemam bužire, znači jedino štemanje, a to barem za sad nije opcija. Gledam da neki smart prekidači imaju tu funkciju (sunrise/sunset) ili barem da se može namjestiti sat kad bi se palile i gasile, npr. Sonoff prekidači. E sad vas molim za pomoć oko izbora prekidača i kako ih spojiti jer sam za struju tudum, ako je to uopće moguće tako izvesti. Hvala unaprijed.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 18:50   #1406
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor skleky Pregled postova
Pozz ljudi. Izvana na kući imam sveukupno 4 zidne lampe koje bi volio nekako složiti da se pale navečer i gase ujutro, znači sunrise/sunset funkcija. Jedna lampa pali se jednim prekidačem, jedna lampa se može upaliti na tri lokacije ( imam tri izmjenična prekidača) i preostale dvije lampe se pale obadvije sa jednim prekidačem. Opcije provlačenja dodatnih kablova ako bi bilo potrebno nema, jer nemam bužire, znači jedino štemanje, a to barem za sad nije opcija. Gledam da neki smart prekidači imaju tu funkciju (sunrise/sunset) ili barem da se može namjestiti sat kad bi se palile i gasile, npr. Sonoff prekidači. E sad vas molim za pomoć oko izbora prekidača i kako ih spojiti jer sam za struju tudum, ako je to uopće moguće tako izvesti. Hvala unaprijed.
Ako si tudum za struju nemoj raditi sam, nek ti elektricar rijesi.
A mozes rijesiti sa Shelly 1l koji moze raditi bez nule ako nemas mogucnosti dovesti nulu kod prekidaca.
Po ovome kaj si napisao trebala bi ti 3 komada Shellya
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 21:54   #1407
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Zašto uopće ideš na smart uređaj? Neka ti električar instalira luxmetar i na njega poveže sve lampe. Paliti će se i gasiti kako želiš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 07:45   #1408
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Ako si tudum za struju nemoj raditi sam, nek ti elektricar rijesi.
A mozes rijesiti sa Shelly 1l koji moze raditi bez nule ako nemas mogucnosti dovesti nulu kod prekidaca.
Po ovome kaj si napisao trebala bi ti 3 komada Shellya
Hvala na savjetu. Ovo mi se čini odličnim za moje potrebe.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 07:48   #1409
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zašto uopće ideš na smart uređaj? Neka ti električar instalira luxmetar i na njega poveže sve lampe. Paliti će se i gasiti kako želiš.
Da, ali ako ja to dobro kužim onda trebam kupiti 3 luxomata, jer se lampe nalaze na različitim stranama kuće, a ja nemam bužira da provodim kablove i da se sve lampe spoje na jedan luxomat.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 07:51   #1410
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Ako si tudum za struju nemoj raditi sam, nek ti elektricar rijesi.
A mozes rijesiti sa Shelly 1l koji moze raditi bez nule ako nemas mogucnosti dovesti nulu kod prekidaca.
Po ovome kaj si napisao trebala bi ti 3 komada Shellya
Ti si doktor za home automatization pa imam pitanje...

Želim ostaviti stare prekidače za svijetlo i da i dalje budu u funkciji ali da po potrebi mogu i sa mobitela paliti i gasiti svijetlo.

Da li ima tako šta Shelly? Probao sam neke sa aliexpressa ali ako ugasim preko moba nema više fizičkog paljenja dok ne upalim preko moba opet...
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na