Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2004., 22:51   #31
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ajd smirite se malo sa tim razglabanjem o "WC papiru".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 15.12.2004. u 23:05.
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2004., 16:05   #32
gbabic
doktor
 
gbabic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 73
Pa nemojte sad tako svi protiv jadnog BUGa. Istina je da se taj casopis srozao kroz zadnjih par godina i postao jedan obicni shit, ali su VIDI i Pcchip jos uvijek DUBOKO ispod njega. Sto nam to govori o kvaliteti nasih IT casopisa, druga je prica, ali BUG je jos uvijek najbolji medu najgorima.

gogo
__________________
Gogo
http://seelo.blog.hr
___________________________
Abit NF7ver2.0, AMD Barton 2500+
512MB DDR
Sapphire AdvantageR9600Pro 128mb
gbabic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2004., 17:55   #33
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Moje mišljenje o Bug-u se ne razlikuje od ovdje već iznešenih, ali me boli ono što pišu u Mreži s obzirom da bi to trebao ipak biti časopis za sysadmine i IT profesionalce.

Evo par bisera Izvršnog urednika Olega Maštruka iz zaključne kolumne broja za kolovoz-rujan 2004. Uglavnom čovjek piše o sigurnosti Microsoftovih rješenja i Linuxa te o tome koji bi se sustav mogao upotrijebiti u elektroničkim izborima za američkog predsjednika.

"Dakle Linux? Ludilo! Inherentno ultranesiguran sustav, ključne dijelove kojega su isprogramirali kojekakvi geekioidi razbacani od Moskve, preko Rima i Floride, do Indije i Australije. Neki su aspekti Linuxa tako jadno dokumentirani (zbog traljavosti njihovih autora) da bi ikakva pomisao da se ovaj sustav ili njegovi dijelovi koriste za biranje vodstva države bila smiješna."

Zatim o političkoj neutralnosti Microsofta:
"Ali kome uopće vjerovati ? Microsoftu? Tvrtka jest posve politički neutralna, ali bi povik zagovaratelja Linuxa bio pregolem i uvjeren sam da bi se protegnuo i na bojkot izbora, ma kako komičan. "

U prvom primjeru očito je da autor ne razlikuje Linux kernel od distribucije, da nije nikad čuo za SEL koji je ušao u 2.6 granu, ACL liste koje imaju svi file sistemi danas na linuxu (povrh klasičnog dodjeljivanja prava u unixu), da ne razumije način razvoja ni kernela ni ostalog Open Source softvera, da mu se neda čitati manuale kojh ima sva sila i dobro pokrivaju sve OS projekte itd itd.

U drugom primjeru zaboravlja kako je MS postao to što danas je. Od početaka kad je Gates (na prijevaru) kupio DOS za 50 000$, i unaprijed ga prodao IBM-u tvrtka živi na rubu zakona. Netko tko ima gotovine ko MS ne može biti "posve politički neutralan"
Evo imalo više podataka o MS-ovim prljavim rabotama za one koje to interesira:
http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html


Gdje god da se Maštruko "dohvati" Linuxa stvar ima unaprijed poznat ishod.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2004., 15:03   #34
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
a novi biser koji je stavio na bug.hr kao news

drago galic (pisem malim slovima zbog gadjenja)

navodi da se glavni vodja slackware-a oporavlja, ali da jos nije zdrav, te da mu njegovi slackware citiram: "NERDOVI" nisu mogli pomoci...

o Boze, zasto nema neki vishi sud, ili preki sud, ili vojni sud, gdje bi ovakvim kretenoidima uskratili zivot onog trenutka kada napisu ovakve izljeve mozdanog proljeva... ali u zivotu se sve vraca i placa, pa se ne bi cudio da sutra i sam d.g. oboli od slicne ili iste bolesti pa da prstom upiremo u njega, i govorimo NEMOJ SINE BUG U KUCU
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2004., 15:07   #35
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
poznato kako celnik M$-a (Bill Gates) "nije" zidov, "nije" republikanac, "nedaje" lovu u predizborne svrhe Bush-a i slicne gamadi... Masturko je mozda upoznao Gates-a u Oktobarskoj revoluciji i uvjeren je da je Bill komunjara na kvadrad...

eto "fun" club-a:
1. drago galic
2. oleg masturko

...svasta se rodi, u mutnoj vodi...
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 15:04   #36
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Vec sam spominjao par puta...

Alergican sam na audio tematiku, ne ocekujem cuda niti dubijoze
ali nemojte se molim vas zaletavati u gluposti i diletantstvo

Otkad je Barney (jel se tako zove?) otisao i Bobinac (barem iz test deska) previse mladolikoh likova ima previse slobode u doista na trenutke ne'kontroliranom zanosu lupetanja.

Toliko nebuloza je napisano na temu audija da stvarno vise nisam siguran sto je naj!

Svaka, ama bas svaka kartica koja ima Jack ili ne daj boze polu balansirani izlaz je automatski profesionalna kartica. Kao da se zeli uplasiti svakog pocetnika koji moze kupiti ili zeli uciti da to niti ne pomislja kupiti, jer je to samo za "profesionalce"

Naravno pomaze tu i nebulozna cijena obicno od 10-og dilera, dok
u najgorem ducanu u Frankfurti kosta barem 2x manje.

Ne brine mene sto mlada osoba napise glupost, nego sto to može
proci van u tisak ! To mi govori kolika je pohlepa i fokus na marketing da urednici uopce ne gledaju sta ovi klinci pisu !!!

Najdrazi mi je komentar prije nekih 15-tak brojeva, kako je gramofon naj gluplji izum u povijesti, neki bezazleni osvrt na zvucne kartice i puf, mora se nesto izvaliti "močno autorski"

Odvratna bastardizacija polu primitivne US tehnicke terminologije po domaci : 1) Ovo je dobar KOMAD hardvera

Jeste li primjetili svaki novi igrac ponavlja od starijih : "To je smiješno" Moze se pobrojati i do 30-tak puta u jednom broju !

Samodopadnost pojedinih autora ste jamacno primjetili, a šampion je Petrič (Photo) ili od milja Olympus maestro, koji doista uživa kad ga se slika, pojedine slike na Webu su i posebno retusirane kako bi "objektivno" ostao skroman

Malo ovdje ima starih BBS-ovaca, ali postojao je BUG BBS, kasnije se ta konfa preselila i šire, vrlo brzo je postalo jasno da karakteristike (arogancija,samodopadnost) su glavni pokretaci
tih ljudi, bilo je takvih svadja na tom forumu sa BBS-erima i BUG-ovcima da je ako se dobro sjecam zadnji baš Galic rekao kako ne želi dalje razgovarati niti sa jednim BBS-erom !

Teške su tu uvrede padale, ako jednom nadjem u arhivi neke postove, stavit cu na forum ovdje

No navika me i dalje drzi da vani ili ovdje svaki broj citam i spremim ga (od 1-ice) u arhivu.

Najbolji prelom, nema premca u prelomu Bug-a.

Puno kolumnista je zbrisalo iz te ekipe.

Sad sto se tice objektivnosti, budimo iskreni, kad drugi dostignu prodaju i zakup reklama po stranici kao Bug,budite sigurni da cete se uskoro zapitati o objektivnosti testova. Novac nazalost je taj koji formira objektivnost, sve ostalo su price.

A sto se tice drugih, istina VIDI je puno "ljudskiji" kroz prizmu čitanja samog časopisa, ali izgled vara, moram prekinuti ovdje, no neka vam CatKiller kaže koji je sa mnom neki dan stajao u jednom
vecini znanom info. ducanu i na sredini se nacrto jedan vazniji lik iz Vidi-a i te je znacajno odrzao predavanje u razgovoru sa djelatnikom ducana dok je u isto vrijeme snimao sve ljude u ducanu i po potrebi naglašavao to što govori (zbog "važnosti")
kako bi ga svi dobro čuli i prepoznali !!

Recimo, takvo infantilno ponašanje od Bug-ovaca nisam doživio u live verziji

No sve je to samo trenutak u vremenu, ovaj kilometarski post je
nebitan kao i sve ostalo, ali nadam se dovoljno linearno dugacak
za tjedan dana psovki na moj racun dok se ne vratim sa smučanja

Sve najbolje želim svima za 2005.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 15:54   #37
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
vecini znanom info. ducanu i na sredini se nacrto jedan vazniji lik iz Vidi-a i te je znacajno odrzao predavanje u razgovoru sa djelatnikom ducana dok je u isto vrijeme snimao sve ljude u ducanu i po potrebi naglašavao to što govori (zbog "važnosti")
Teo Valić?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 17:28   #38
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
@visage: ajd malo u 3 natuknice neda mi se čitat.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 18:23   #39
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by Elven
Teo Valić?

Hahahahaha, istu sam stvar doživio prije dva dana u Max Modusu. Doduše ja se sa Teom znam pa sam dobio još veću porciju tlačenja.

Nisu svi Vidijevci takvi, Teo je jako posebna biljka.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 18:26   #40
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Originally posted by Elven
Teo Valić?
Da to je taj, onako visok plav ko Đuka Čajić
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2005., 00:41   #41
fix
Registered User
 
fix's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
meni je bug ok(ubija dosadu)
fix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2005., 21:41   #42
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Po mom su se mišljenju fakat srozali u odnosu na prije cca 5 godina. Počeli su pisat neozbiljnije. To me ne smeta u recenzijama igrica, ali me ponekad živciraju njihovi "komentari" kad recenziraju hardver.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2005., 22:09   #43
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Originally posted by generic
"komentari" kad recenziraju hardver.
oni to više ne rade ... to rade oni koji im plačaju reklame, a oni samo potpisuju ono što im drugi, tj. sponzori napišu da trebaju prepisat.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2005., 22:44   #44
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
oni to više ne rade ... to rade oni koji im plačaju reklame, a oni samo potpisuju ono što im drugi, tj. sponzori napišu da trebaju prepisat.
Krivo - first hand experience.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2005., 23:12   #45
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
i ja potvrđujem berenovo za njegove članke. za ostale nemam pojma
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2023., 15:39   #46
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959