Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2012., 12:51   #61
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
naručil sam kučište 26.12. u 00:56h

27.12. sam dobio mail

Code:
Poštovani,

Vaša narudžba je zaprimljena i obrađena.
Artikli su naručeni od dobavljača.
Isporuka slijedi putem Overseas dostavne službe najvjerojatnije kroz 3-4 radna dana.
i odonda ništa... neznam di je zapelo.. razumijem da je bio božić i nova, al mogli bi bar poslat neki mail da objasne u čem je problem... nemaju na lageru ili...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 13:15   #62
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Jesi li ih kontaktirao?

Desi se...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 13:23   #63
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma ni danas nije radni dan, a nekima nije bio ni u petak... Ja bi se strpio još 24h.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 14:15   #64
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Izgleda da imaju gužvu za ove blagdanske dane.

Ja sam naručio ploču i memoriju 22.12. ujutro, te odmah platio na račun u ZaBi, tako da je uplata bila odmah vidljiva kod njih.
Tek u popodnevnim satima 28.12. mi je stigao mail da je roba poslana i sutradan ujutro mi je stigla Overseas dostava.

S time da su obje stvari bile iz Linksa i dostupne u Linksu, kaj se može vidjeti po tome da šifra artikla ima 9 znamenki i ista je kao u Linksu (minus točke; 123456789 = 123.456.789).
Jer Portio ima i nešto robe koju nabavlja mimo Linksa, to se može skužiti po dužem broju artikla i tome da ne piše dužina garancije.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 14:46   #65
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
aha, evo maila... isporučeno... valjda sutra stiže...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 16:36   #66
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Uplaćeno u četvrtak ili srijedu prošli tjedan. Rekli da bude u petak, pa ponedjeljak pa danas kažu da su se čuli sa dobavljačem i da stiže u srijedu te da bude u četvrtak dostavljeno.

radi se o matičnoj i kućištu. Također dok je uzeto kućište drugi dan su poslali mail da više nemaju to(a bilo je na stranici). I onda se moralo uzeti drugo.

Stvarno loše organizirani. Makar shvačam; praznici i to.

Protis je odma drugi dan sve isporučio. I ostale trgovine; Finder. Čak je i Osrić sa D14 hladnjakom prije portia uspio dostaviti...


Jel ima koji način da se narudžba ukine!? Jer po njihovome treba ima oko 90 sati. A ne 24-48.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:17   #67
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
moje iskustvo
ja sam naručivo prije cca mjesec dana. sve je bilo ok dok nisam uplatio lovu, nakon toga 4-5 dana bez ikakve obavijesti ni da su primili uplatu ni da su naručili robu, apsolutno ništa. nakon nekoliko mailova udostojili se javit s tim da nisu ni na jedno pitanje odgovorili. čekao jedno 8 dana dok nisam robu dobio. nekome možda nije puno al meni je, u tom roku sam znao pakekte s ebay-a dobit (usa, hongkong i sl)
očito da nemaju uvid šta je na stanju pa se čeka od dobavljača i sl.
99% kupujem iz webshopova već godinama jer u Slatini nemam gdje i ovo je najlošije iskustvo do sad
cijene jesu dobre al razliku sam platio živcima
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:55   #68
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tja. indirektno misljenje od frenda preko mene, jer sam mu sklopio cijelo kuciste upravo u portiju, ispostavilo se da je adm tu negdje s cijenom, protis jeftiniji, ali portio imao na lageru tocno tu graficku i maticnu koju smo (sam) ganjao.

ali, naruceno, uplaceno, treci dan kod frenda dosle dvije kutije, sve na broju i sve na mjestu. naruceno negdje 18-19. proslog mjeseca, doslo 22-og mislim (ili je bilo 4 dana cekanja, nisam ziher).

no generalno, s obzirom na sisak, isplati se cekati tih 3-4 dana, jer je usteda nekih 700-800 kuna na 6000 kuna generalno robe, plus sto je izbor itekako limitiran ako kupujes u sisku (a vjerujem da je tako u svakom drugom gradicu/mjestu od 20-70k stanovnika).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:02   #69
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Mene zanima jel se po nekom zakonu može prekinuti narudžba?

Pošto piše dostava 24 do 48h. Ali opet piše da kad jednom naručiš da više ne možeš povratiti; ja mislim.

http://www.portio.hr/index.php?page=textPage&id=9

Jer bi otkazao to sveM možda, ako mi se sad uopšte više isplati, a opet to možda nebi bilo fer prema njima kad pokušavaju nešto zaraditi pa nemaju 100 dostavnih službi.

Zadnje izmijenjeno od: tigerija. 02.01.2012. u 18:09.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:22   #70
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Danas je svuda inventura,pa tako vijerujem i kod njih...Ako nisi dobio email, strpi se jos sutra da dobiješ email te preksutra roba mora biti kod tebe...Ako sutra ne dobiješ email da su poslali, šalji im email da to pošalju danas te da u protivnom želiš novce nazad...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:03   #71
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
U četvrtak je uplaćeno.

Trebalo stići u petak, ali onda je ispalo da kućišta više nema pa se moralo odabrati drugo. Na webu je bilo svega.

Po tome trebalo je stignuti u ponedjeljak. Danas javili da su se čuli sa dobavljačem te da će im stignuti u srijedu pa komponente dostave u četvrtak.

Znači tjedan dana bi im trebalo. Meni je smiješno kako Osrić tamo negdje drugi grad uspjeli poslati Noctua D14 prije Portio koji su u Zagrebu i trebaju dostaviti u Zagreb.


Ok danas imaju puni inventuru da, ali ipak... Sad vidim da se digla cijena matične. Sad neka samo probaju nešto vezano uz to prigovoriti.
+ Vjerojatno se dodatno nerviram zbog tog dugog čekanja.
Mogli su barem javiti da NIJE LAKO DOBAVLJIVO pa bi se uzelo iz neke druge trgovine danas i stiglo bi već sutra...

Nadam se da je do dostave i dobavljača, a ne do njihove neodgovornosti i neorganiziranosti.

Makar ih mogu pohvaliti da sam jednom naručio komponentu i stigla odma drugi dan .
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:35   #72
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a što si točno narucio ako se smije znati?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 22:15   #73
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67