Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2008., 16:07   #1
dubravkocizmek
Kak promijenit nick?
Moj komp
 
dubravkocizmek's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 36
DL Vista Pitanje

imam vistu ultimate i zanima me da li je moguce ugasiti da mi on sprema stvari na komp koje ja skinem ili pogledam. npr. youtube ili druge gluposti dok zujim on sve sprema u user\bla\nekakvi fileovi\ bla. Particija sa windowsima mi je 20gb a slobodno je cca 10gb, to se sve napuni kroz kojih tjedan dana posto imam flat. kad radim disc cleanup temporary internet files nije veci od 5 mb. ????? tak da moram onda rucno brisat iz user\\documents\!!! neznam kaj da napravim!!! pls hlp!
dubravkocizmek je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 17:14   #2
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor dubravkocizmek Pregled postova
imam vistu ultimate i zanima me da li je moguce ugasiti da mi on sprema stvari na komp koje ja skinem ili pogledam. npr. youtube ili druge gluposti dok zujim on sve sprema u user\bla\nekakvi fileovi\ bla. Particija sa windowsima mi je 20gb a slobodno je cca 10gb, to se sve napuni kroz kojih tjedan dana posto imam flat. kad radim disc cleanup temporary internet files nije veci od 5 mb. ????? tak da moram onda rucno brisat iz user\\documents\!!! neznam kaj da napravim!!! pls hlp!
Kolko sam skužio ti tvrdiš da u temporary internet files imaš 5mb, a da ti isti ti fileovi pune particiju do kraja.... Čist sumnjam da ti cache tolko zauzima i da se uopće o njemu radi. Al u svakom slučaju veličinu cachea si nariktaj u IE - Tools - Internet options - Browsing history.

Vjerojatno sve što skidaš ide automatski u Documents pa ako dosta skidaš, onda ti se zato tolko brzo napuni.... Daj pogledaj o kakvim se fileovima uopće radi.

Btw,šta znači "user\bla\nekakvi fileovi\ bla" - koja je to točno lokacija na C: particiji?
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2008., 17:22   #3
dubravkocizmek
Kak promijenit nick?
Moj komp
 
dubravkocizmek's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 36
re

temporary files nema nikakvu ulogu u tome - to je bio samo primjer da to nije to jer sve kaj skinem nejde u temp files nego u taj folder docs\nesto\. i sto se tice skidanja sve skinem na desktop pogledam, napravim kaj trebam i izbrisem ali ti fileovi u nekom retardiranom formatu koji su podjednako teski ko i orginal stoje tamo.i ne mogu tocno ni rec da je to u c particiji. mislim je teoretski u windowsima koji su u c particiji ali nemres uc u to prek c particije nego my documentsa. trenutno sam na poslu tak da ti nemrem tocno rec. dodjem doma oko 7 pa javim tocno.
dubravkocizmek je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 18:36   #4
dubravkocizmek
Kak promijenit nick?
Moj komp
 
dubravkocizmek's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 36
evo

znaci tocan folder ti je users\ja\downloads.
svi fileovi su u MET,PART ili BAK formatu, i svaki je drugacije velicine a imena su im u partovima
part1 - bak
part1 - met
part1 - part
part2 - bak
part2 - met
part2 - part

i tako u nedogled npr sad kad je sve puno sve zajedno je 3.5 k fileova i sad sam napravio disc cleanup temporary fileova koji nije zbriso nist od ovih! fakat ne kuzim!
dubravkocizmek je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:57   #5
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor dubravkocizmek Pregled postova
znaci tocan folder ti je users\ja\downloads.
svi fileovi su u MET,PART ili BAK formatu, i svaki je drugacije velicine a imena su im u partovima
Pretpostavljam da koristiš eMule s obzirom da se upravo ti fileovi povezuju s tom aplikacijom. Ne koristim dotični program ali ovdje pri dnu stranice ti je sve objašnjeno.
Iskreno ne znam kako to možeš 'ugasiti', ali sigurno postoje neka postavka u eMule-u koja se odnosi na te fajlove, pa se malo poigraj....
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Artistar. 20.03.2008. u 19:59. Razlog: micanje suvišnog texta
Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 21:36   #6
dubravkocizmek
Kak promijenit nick?
Moj komp
 
dubravkocizmek's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zapresic
Postovi: 36
thx

ok hvala
dubravkocizmek je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na