Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2008., 01:05   #1
Alen43
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: a
Postovi: 59
Dual boot xp vista sa predsnimljenom vistom

Dobro sam počešljao forum i nisam naišao da netko ima ovakvu grešku. Naime Vista je predsnimljena, a na xp sam integrirao sata drivere i sve radi tip top. no ne mogu napraviti dual boot. Probao sam sa vista boot pro i niš, pa poslije sa easy bcd i opet ništa. Jednostavno ne želi mi naći xp nego i dalje napiše da ntldr fali. l00d sam više. Napravio sam 2 particije c i d kao i svi. Zatim D: sam nazvao D:WinXP , a C: se od početka (kada je instalirana vista) zove C:Vista. No naišao sam na neku razliku za vrijeme instaliranja winxp-a. On u onom instalacijskom programu (ne znam jel to bio al sve je plavo, nadam se da znate na šta mislim) pokaže da je E:WinXP. Ne znam jel to ima kakve veze. Iako sam kasnije preko viste stavio da je WinXP na D: (zamijenio sa Partition name). E sad ili sam ja toliko smotan da ne znam namjestiti boot ili šta. Stavim u easy bcd da je winxp na d: a vista na c:. i još 500 drugih načina i neće. Evo ja stvarno ne znam riješiti ovaj problem no toplo se nadam da netko zna o čemu je riječ. Ovo sam pokušavao i prije 4 mjeseca no jednostavno uvijek odustanem. Bed mi je što sam morao napraviti novi topic u vezi dual boota tako da se moderatorima i adminima duboko ispričavam. Pozz ljudi.
Alen43 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na