Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2006., 02:31   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
LOL

First Boot Device -> CD-ROM
Second Boot Device -> HDD
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2006., 16:44   #32
NNJ
Degustator
Moj komp
 
NNJ's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Deca idite u skolu.Kad naucite raditi na racunalu znati cete i mjenjati pass.BDW Linux Pc OS je rjesenje.Naravno prvo Google, dodjete do neceg kaj neznate rjesiti pa pitate.Sigurno da vam ovako nitko nece dat rjesenje.Pogotovo ako to zelite napraviti pod odmorom.
NNJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 00:44   #33
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor NNJ
Deca idite u skolu.Kad naucite raditi na racunalu znati cete i mjenjati pass.BDW Linux Pc OS je rjesenje.Naravno prvo Google, dodjete do neceg kaj neznate rjesiti pa pitate.Sigurno da vam ovako nitko nece dat rjesenje.Pogotovo ako to zelite napraviti pod odmorom.

kak si kul : bonker2

bas si kul : hitthewa

kao prvo ja sam mu objasnio kaj mora napraviti jel ovaj program boota kernel od linuxa i mjenja ili blanka pass,mjenjanjem sam file.

sorry nemoj bit tak jak,mi obicni smrtnici se bojimo tebe.

: baad :

PS: vidim da si ti neki uber cool hacker pa bi te molio da ostanes tako cool i pametan
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 12:04   #34
NNJ
Degustator
Moj komp
 
NNJ's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Autor robert7
kak si kul : bonker2

bas si kul : hitthewa

kao prvo ja sam mu objasnio kaj mora napraviti jel ovaj program boota kernel od linuxa i mjenja ili blanka pass,mjenjanjem sam file.

sorry nemoj bit tak jak,mi obicni smrtnici se bojimo tebe.

: baad :

PS: vidim da si ti neki uber cool hacker pa bi te molio da ostanes tako cool i pametan

Gleaj Roberte.Nije problem tko je kaj vec cemu racunalo sluzi.Rade li korisnici na svojoj edukaciji ili zele gotova rjesenja na pladnju?Imaju li imalo obzira prema adminu koji im servisira racunala?Mozda postoji razlog zakaj se stavlja password?Razmisli malo o tom i nemoj vrijedjati bez potrebe(osim ako si se i ti pronasao u opisu).Znanje je vrijednost i na njemu se mora raditi svaki dan, pa zato si dajem za pravo kritizirati osobe koje zele rjesavati probleme bez imalo ulozenog truda.
NNJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 12:10   #35
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
pretpostavljam da ti je bios zaključan, prvi boot device je cd-rom, tako da 0 bodova ako ne napraviš clear cmos.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 12:34   #36
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
clear CMOS se brijem moze i iz cmd.exe u win napraviti.
gle tomi ti samo moras bootat cd ak to neznas onda nemoj ni dalje pokusavat.

NNJ ma sve to drzi al covjek je pitao kak se mice pass ja sam mu odgovorio,boli mene briga za kaj ce on to koristit niti me se ne tice.

on je postavio jednostavno pitanje ja sam mu odgovorio a ti si onda uletio iz cistog mira.

ali slazem se da bi se on mogo i vise potrudit sam a ne samo na forum pa mi u detalje objasnit.najbolje bi bilo da ti mi onda napravimo.

BTW NNJ moje isprike sto sam vrijedao onim postom bio sam vidno izviciran
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2006., 12:49   #37
NNJ
Degustator
Moj komp
 
NNJ's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Autor robert7
clear CMOS se brijem moze i iz cmd.exe u win napraviti.
gle tomi ti samo moras bootat cd ak to neznas onda nemoj ni dalje pokusavat.

NNJ ma sve to drzi al covjek je pitao kak se mice pass ja sam mu odgovorio,boli mene briga za kaj ce on to koristit niti me se ne tice.

on je postavio jednostavno pitanje ja sam mu odgovorio a ti si onda uletio iz cistog mira.

ali slazem se da bi se on mogo i vise potrudit sam a ne samo na forum pa mi u detalje objasnit.najbolje bi bilo da ti mi onda napravimo.

BTW NNJ moje isprike sto sam vrijedao onim postom bio sam vidno izviciran
Nema problema.Mene vise vrijedjaju ljudi sa takvim pitanjima.Odredjeno vrijeme sam radil kaj admin pa kad mi nek lik uleti sa pitajem o skidanju passworda popizdim.Oprosti na mojoj reakciji i BDW odgovor na pitanje kaj je on postavil je u redu i vjerojatno najjednostavnije rjesenje: goood : .Moze tako napravit, a ako nezna neka pita.
NNJ je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2006., 22:10   #38
Tomi_G
N%B
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Eh hvala.
Nego pasword je na kompjuter jer je za javnu uporabu i nitko ne kontorlira tko ga koristi. Onda dodje neki mudrac i postavi pass da mi drugi smrtnici ne mozemo na komp. I nakon pokusavanja probijanja passa i dolazenja u Googlove slijepe ulice, odlucio sam potraziti pomoc od strucnjaka. Nemoj misliti da se nisam trudio. Jednostavno nije islo. Bootat CD znam , al Windows i ostalo mi je skrhano. Zato mi nece nista zivo bootat. Imam i nekih problema sa monitorom i sa zvucnom,al to sad nije bitno. Hoce mi netko dati rijesenje?
Tomi_G je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2006., 23:09   #39
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
pa stavi kako je robert7 rekao.I poslje toga samo vratiš na staro.
a što se tice ong admin acc., nije istina da je to admin acc gdje je pass.Nakon što instaliraš win. admin acc ti je skriven.Za vrijeme instalacije win setup te pita za pass, koji možeš ali i nemoraš unjeti.Probaj CRTL+ALT+DEL kad ti se pojavi login screen, te upiši kao username: administrator(ili admin, nisam siguran), a pass ostavi prazan(ili upiši onaj pass koji si unjeo prilikom instalacije).
Uglavnom nevjerujem da je taj lik stavio pass na admin acc, vec vjerojatno na onaj default acc, jer onaj mu je bio skriven.
Možda te zbunjuje što je na tom default acc pisalo computer administartor, ali ti nije admin acc.

ISPRIČAVAM SE.NISAM PROČITAO DRUGU STRANICU.JOJ BISERA.

Zadnje izmijenjeno od: csx. 03.04.2006. u 22:34.
csx je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2006., 16:24   #40
kony
bacc. ing. comp.
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 310
ja takve stvari radim pod satom a ne pod odmorom dok je nervoza itd.
kony je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2006., 19:14   #41
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
@Tomi_G-reci profi iz informatike da te pusti koji sat da središ to....
csx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 11:17   #42
Leon1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
Problem administratorove lozinke 'tipkovnica'

Ovako sada ja imam problem na istu tu temu, uglavnom mladi brat mi je stavio sifru na komp i zaboravio ju je, sifra je na administratoru jer smo imali samo taj jedan racun i cito sam i pokusavao sta ste pisali i ugl. Stisnem F8 i udem u safe mode tamo mi se pojavi administrator sa sifrom (puno vas je napisalo da ne napisemo nista, ali ja svejedno nemogu uc) jer mi zahtijeva sifru i pored toga imam sugestija lozinke i tamo pise tipkovnica, probao sam upisat "tipkovnica" i svejedno mi nije dopustalo da udem kako da to maknem i jer mi moze netko napisat sta da radim.hvala
Leon1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 17:40   #43
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:26   #44
Leon1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
...

Nemoj se ljutit ali mi nisi nista pomogao, zato sto sam ajmo rec amater i neznam bas toliko o kompjuterima, ja imam sifru na administratoru i kada ga pokrenem u safe modeu nezeli mi uc, jer mi zahtijeva sifru(sastrane u onom upitniku mi pise "tipkovnica" ali probao sam sve malim slovom velikim na engleskom i nece mi uc) i nemogu uc. I daj mi reci kako da pomocu onog TRK maknem taj password

Zadnje izmijenjeno od: Leon1. 24.01.2012. u 20:32.
Leon1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:43   #45
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Leon1 Pregled postova
Nemoj se ljutit ali mi nisi nista pomogao, zato sto sam ajmo rec amater i neznam bas toliko o kompjuterima, ja imam sifru na administratoru i kada ga pokrenem u safe modeu nezeli mi uc, jer mi zahtijeva sifru(sastrane u onom upitniku mi pise "tipkovnica" ali probao sam sve malim slovom velikim na engleskom i nece mi uc) i nemogu uc. I daj mi reci kako da pomocu onog TRK maknem taj password
WinGate, NTPassword Offline, KonBoot
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 09:12   #46
OgyAMD
Zagorac
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagorje,Zabok
Postovi: 55
@Leon1: ako se ne razumiješ u računala onda bolje nemoj ni dirat u to nego odnesi ili pozovi nekog tko ti to može riješiti..eto mislim da ti je to najbolji prijedlog kako riješiti problem.
OgyAMD je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 12:16   #47
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Skini Hiren Boot CD kod susjeda ili negdje... Odfuraj ga doma, pokreni komp sa Hirena i pokreni Mini XP, kad ti se ucitaju Windowsi onda imas meni u tray-u gdje imas razne alate, pa tako imas i za brisanje passworda, taj dio ne znam na pamet, ali logično je pa se snađi
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 22:48   #48
Leon1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 3
Citiraj:
Autor zbuzanic27 Pregled postova
Skini Hiren Boot CD kod susjeda ili negdje... Odfuraj ga doma, pokreni komp sa Hirena i pokreni Mini XP, kad ti se ucitaju Windowsi onda imas meni u tray-u gdje imas razne alate, pa tako imas i za brisanje passworda, taj dio ne znam na pamet, ali logično je pa se snađi
Ok fala puno
Leon1 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na