Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2005., 21:32   #1
destroyer
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: okolica Varaždina
Postovi: 166
Mandrake 10.0 ili RedHat 9.0???

Prvo sam imal mandrake 10.0, nabavil sam si i redhat 9.0 i pitam se koji je bolji i kaj da napravim: da zbrišem mandrake i instaliram redhat ili da ostavim mandrake.

I još jedno pitanje budući da vjerujem da se i tu neko razme u partition magic, dok pokušavam formatirati linux particije, dojde do 94%, završava i šalje neke podatke o formatiranoj particiji, i smrzne se!!! Zašteka i kad resetiram komp, ko' da se nikaj nije dogodilo!!! What's my problem? Imam Partition Magic 7.0 Pro. Možda sam fulal pa sam pokrenul krivu ikonu ili... Ništ mi ne polazi za rukom otkad koristim Linuxe
destroyer je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2005., 01:11   #2
Killkenny
YouthIsWastedOnTheYoung
 
Killkenny's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek-Retfala
Postovi: 87
moram ti reci da se to i meni dogodilo samo meni je stao na 93% u istom Partition Magicu (8.0) (znaci ni novija verzija ne pomaze) cini se da nije preporucljivo formatiravati native linux particije u tom nadasve hvaljenom programu jer je to kod mene rezultiralo bad sectorima, drugim rjecima nemoj to vise raditi , i usput provjeri disk na "badove"

(P.S A ako i naletis na njih probaj s HDD regeneratorom, a ako to ne ide sravni ga..)

Mandrake ti je ipak vise nekako "friendly user" od redhat-a,..
Killkenny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2005., 01:31   #3
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ja sam radio sa verzijom 8.02 i nisam imao takvih problema. Jednom kad sam pretvarao linux particije u FAT32 mi je bio javio neku grešku, ali je sa particijom sve bilo uredu ... provjeravao sam poslije. Inače sam najzadovoljniji bio sa mislim 6.3 verzijom za Win98 koja je baš zahtjevala DOS da bi mogla raditi.
Zašto Partition? ... jer je to način da se sve obavi iz Wina i meni djeluje sigurnije osobito ak se manipulira sa win particijama sa podacima gore. Ak to radiš iz nekog linux alata kod instalacije veće su šanse da si zezneš Win particije, znam da je Suse je imao tih problema.

RedHat 9 je nešto stariji od MDk 10 .... stariji softver, stariji kernel. Mislim da je već bila Fedora vani u vrijeme Mdkl 10.

BTW, ako si već napravio particije za neku distribuciju ne trebaš formatirati sa Partitionom ponovo. Samo kod instalacije nove distribucije uzmeš iste particije i formatiraš ih na što hoćeš. Ja Partition koristim samo da si napravim mjesta za lin, sasvim ti je svejedno kakav ćeš file system za lin particiju stavit. Kasnije kod instalacije možeš formatirat na što hoćeš, samo ti je važno da imaš neku particiju koju si namjenio za Linux.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2005., 10:47   #4
destroyer
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: okolica Varaždina
Postovi: 166
THANKS!!! Onda nebum instaliral RedHat, ali si moram ponovno reinstalirati Mandrake jer sam si s partišnom strgal mandrake...
destroyer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na